CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cintaerina

"Tumpah Air Atas Karpet Minta Ganti 10K", Wanita Pesan Jangan Bawa Anak Pergi Open House

i x kisah org dtg ry ruma, buat open house normal la ada mknn tumpah. tp yg i kisah kalau mak bpk buat bangang buat bodo x geti je anak tu tumpahkan air. kalau tunjuk usaha nak lap lantai dgn tisu @ kain lap ok la. ni biar je kering dgn harapan aku yg tuan ruma ni lap. sakit hatiku, taun ni x buat open house tp ada 1 fmly kira sedara la, anak2 dorang masyaAllah terkejut haku. mmg ekstrem smpai aku laki bini ckp pasni jgn bg dorg dtg ruma lagi la

Xhamak aku nk dtg rumah org cmni

org kalau betul kaya dia x kisah le brg2 jahanam...rosak beli baru, ape dehal

mmg ada spesis anak membuas tp mak pak bingai boleh gelak2 je tengok ank tarik2 pasu bunga sampai jatuh, ketuk2 tv kuat2.. sorry la aku nk undang lg spesis mcm ni dtg ke rumah

yondu replied at 8-5-2022 08:09 AM
i x kisah org dtg ry ruma, buat open house normal la ada mknn tumpah. tp yg i kisah kalau mak bpk bu ...

anak kawan aku lg ekstrim weyh.. kita bg biskut dia selerakkan satu ruang tamu lepas tu korek biskut yg ada dalam mulut dia pegi gosok di tv.. mak dia gelak besar lucu sungguh tengok perangai beruk anknye mmg tobat aku takkan undang dh ke rumah

abangadek replied at 8-5-2022 10:17 AM
anak kawan aku lg ekstrim weyh.. kita bg biskut dia selerakkan satu ruang tamu lepas tu korek bisk ...

dtg dekat anak dia, ko cubitkan sekali tp jgn bg nmpk. yg dtg ruma aku ni, siap terbalikkan pasu bunga, pasu tu dia isi kuih raya dgn air, main masak2. laki bini bole gelak sakan, dia ingat kelakar ke. aku yg tengok ni rs nak halau time tu jgk. mmg taubat nak ajak dtg. psni kalau ry turn laki aku, aku ajak laki aku pakat dgn adik2 dia sewa homestay, sb laki aku ni anak sulung. mmg sini jd ruma induk. yg len elok je kelaku adab, yg sorang ni je tah pape.

Follow Us
yondu replied at 8-5-2022 11:48 AM
dtg dekat anak dia, ko cubitkan sekali tp jgn bg nmpk. yg dtg ruma aku ni, siap terbalikkan pasu b ...

Klau iol budak camni iol kerat 18, bgi mati trus lgi snang.

abangadek replied at 8-5-2022 10:17 AM
anak kawan aku lg ekstrim weyh.. kita bg biskut dia selerakkan satu ruang tamu lepas tu korek bisk ...

Mak dgn anak sma2 prangai pngotor.

abangadek replied at 8-5-2022 10:14 AM
mmg ada spesis anak membuas tp mak pak bingai boleh gelak2 je tengok ank tarik2 pasu bunga sampai ja ...

Nnti bila tngok ank kena mrah, start lh kluar cramah yg dia tu msih lgi budak2 & x mereti apa2.

Betul la apa yg dia cakap tu...tp lagi elok kalau tak payah buat open hse kt rumah...buat je kat hotel ke dewan ke.. Open hse ni utk org2 kayangan je tp org2 miskin hina dina b40 m40 t20 pun gigih nak buat kt rmh..gigih nk show off brg2 kat rumah masing2.

jas7512 replied at 6-5-2022 06:56 PM
Tapi kdg2 btl juga...dah tahu perangai anak kau buas..lagak mcm setan...x yah lah gi beraya..klu nak ...

Autisme ni tak silap iols byk jenis..ada yg hyper, ada yg suka buat hal sendiri, ada yg tak dgr cakap, ada yg dgr cakap. Bukan sbb makpak tu pandai didik ke hapa, tp bergantung pada jenis autisme tu.

ketambangkang replied at 8-5-2022 09:47 AM
org kalau betul kaya dia x kisah le brg2 jahanam...rosak beli baru, ape dehal

Tp sbg tetamu, tak patut kot kita biar anak jahanamkn rete org

Tp ada betulnya jugak kan. Contoh:-
Aku sedia dh khemah, meja mkn kat luar. Mak pak sakan melantak, kita bz layan tetamu. Anak sape enth kuar masuk umah, sekali pi jenguk. Gajet2 anak aku depa selongkar, padahal dh sorok dlm laci. Kucing aku dlm sangkar depa cucuk dgn kayu. Mengamokkkk aku!!  Serik dh wat open house. Sapa mai beraya, aku goreng mee ngan hidang kuih raya ja..

Belibis replied at 6-5-2022 12:52 PM
Tupoh atah kapek pun dokleh?? Mujo dok tupoh atah kopek.

Hahahaha aku paham kopek je

Senang utk yg bekerja..buat open office je lah or i dulu selalu buat jamuan mkn tgh...i sanggup cuti hari tu..jd kwn2 byk dtg dr ofis..selamat xde bdk2 dtg umah..dan selamat rumah dr dicerobohi setan kecil...duit raya..mana kwn2 yg close tu bg je kat mak2 mrk....lg senang mcm tu...org dtg pun x lama kat umah kita sbb keje kan.

Nak show off tapi yang dok mengadap ko pun standard2 ko gak, village idiots. Vongok punya tino kelantanese, pi lah mereput.

lenkali xyah beraya. duk dlm rumah je. selfie banyak2 sampai pengsan. buat je mcm tu hari2.

tak cukup kaya lagi pompuan nie...ape kerlasss...org kaya buat open house kat hotel 5 stars hokeyyy...kehkehkeh

Ohh aku ada sorang sedara, thn ni x datang pulak beraya, x abis lagi lah kot sentap dia sbb aku pernah marah anak dia. Dah mak bapak buat diam aje x reti2 nak tegur mehh aku ajar. Air tumpah dh mcm acara wajib utk yg ada anak kecik, sepahkan mainan anak aku, kemuncak main bola dlm umah sampai pecah tingkap mmg aku pekikkan aje terus

kalau anak kalian sejenis yang behave
x perlu lah terasa
ni yang jenis buas dan mak bapak plak tgk aje perangai anak
tak hormat rumah orang
tak ada ikhtiar nak kemas apa yang anak anda sepahkan
ye, anda tetamu
tetapi anda tidak ada hak untuk menyusahkan tuan rumah

letak diri anda di tempat tuan rumah
sukakah anda tetamu datang kecahkan rumah, keluar masuk bilik sesuka hati
kelebek2 barang sesuka hati
mesti anda jua tidak suka kan?