CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Tahan 3 Bulan Je Kahwin, Mak Wan Latah Diceraikan Talak Satu

Kadang2 anak2 ni expect bini baru bapak tu boleh jaga kebajikan ayah mereka, tapi isteri ayah nya pulak, masih nak bersosial dgn dunia luar memandangkan kerjaya isteri baru tu berkait dgn dunia luar.
Tapi apa pun, anak2, jika tak boleh jaga ibu ayah tu, jgnla kawenkan mereka untuk mencari orang boleh jaga mereka.

HappyGumbira replied at 21-4-2022 10:27 PM
"Pada usia bapa saya yang 70 tahun ini sepatutnya dapat pengganti yang bagus untuk jaga dia. Tapi ta ...

laaaa...  baru cakap, betul rupanya...  jadikan mak baru sebagai babu...  pastu semua menda buat tak kena kat mata...  perempuan jugak yang jahanamkan perempuan...  oiiit anak tiri makwan...  ko nak jadi babu suami ko, go ahead...  kenapa nak heret makwan jadi babu bapak ko pulak...

winky1 replied at 22-4-2022 09:35 AM
Klu anggap org luar mcm dia treat menantu mcm production machine...utk   dpt cucu sedangkan dia pu ...

of course i sedih. sbb masa mil hidup, hb selalu tazkirah i kena buat baik dgn ibu salu la recycle kisah yg anak jaga parents walopon dah berupa babi masa zaman nabi isa , terus masuk syurga... i ada soft spot sbb hb SELALU gunakan agama kekonon buat sbb Allah suruh blablabla… hb i orgnya alim2 u… so dia macam nak kata masa mak hidup kena gembirakan mak (so i fikir bila dah meninggal masalah i selesai)

Lepas mil meninggal (after 20 years of marriage) (fil meninggal bbrp tahun je lepas i kawen) aleh2 cara hb fikir pun nak dekat sama ngan mil. & a whole lot more yg menyakitkan hati kecuali berskandel. hb i anti giler poligami. so dari segi menggatal dia mmg tak. benda lain2 sgtlah mengikut acuan mak. berbeza sungguh masa mil hidup, dia ok je as hb…  Dahla i mmg menunggu2 mil mati. liat sungguh nyawa dia walopon dia claim kat i mak sakit dah lama , dah berpuluh tahun.. buat tampal2 dosa … tapi tak mati2 pun walau duk canang sakit kronik nak mati sakit kronik nak mati.. eh patot dia jadik babi je macam kisah zaman nabi isa tu… tkde la nak kacau hidup anak menantu. dok oink oink dari pagi sampai ke malam , i rela je jaga babi oink oink dari perangai tak semenggah dia kacau hidup i anak beranak

winky1 replied at 21-4-2022 10:59 PM
Sepupu saya kahwin dgn org tua yg terketar2. Mmg utk jaga mkn pakai lah...Sepupu saya mmg terlalu ba ...

mati x kat mekah org tua tu??
klau x g cari bini @ bibik baru pulak la
da g mekah pun xtau hukum hakam

niat nk kawin tu pun salah...
nak ade org jaga ayah...sepatutnya suami yg jaga isteri weh...senang anak2 nk lepas tgn xmau jaga ayah carikan dia isteri.
pastu g cari artis pulak
klau betul nak org "tgk2kan" ayah tu cari la yg surirumah jugak...yg mmg nmpak boleh terima kawin ngan org tua.
ni cari artis...hurmmmm

wallflower replied at 22-4-2022 07:21 AM
mmpk pakcik ni mcm x berduit mana pon. kalau kawen jadi taitai tu xyahlah makwan nak kerja kan.

Kat kampung aku ada sorang tua ni, baru mati bini. Kerja kampung saja, pencen pun ada rasanya tapi tahap2 pencen drebar gitu ja la. Cukup la utk mulut sendiri. Tgh cari bini baru, yg umur2 tua juga, anak2 pun sama cari juga bakal mak baru. Mmg untuk buat peneman, bkn utk buat jadi amah pun rasanya, sbb nampak mcm pakcik tu jenis bulih jer urus diri sendiri. Tapi demand okeh? Taknak janda/balu/andartu yg tak kerja. Nak yg level cikgu2 atau misi2 pencen ajer. Takat acik2 cari makan keja basuh pinggan kat kedai makan, keja sapu sampah tepi jalan, keja asuh budak kat rumah taknak ok? Menyirapppp saja aku dengar. Kote ko nak sedap, tapi nak gi keja usaha lebih utk tanggung bini baru ko tanak, harap nak tumpang duit pencen orang? Get lost ok? Takde acik2 pencen gomen sebodoh itu aihh. Dah elok enjoy duit pencen sesorang, blh berjalan sana sini, rasa nak gi mesjid gi mesjid rasa nak gi rumah anak cucu gi rumah anak cucu...dah nak kena susahkan diri lak nak kena tanggung laki baru, nak buat itu ini pun dah terbatas kena ikut rentak tok laki baru. Takde beban batu digalas gitu.
Bulih berambus lah org tua/anak2 yg selfish gini

Follow Us
eyansss replied at 22-4-2022 02:03 AM
laaaa...  baru cakap, betul rupanya...  jadikan mak baru sebagai babu...  pastu semua menda buat t ...

niat asal nak kawen kan bapak pon dh x betul...pastu dicanang plak Makwan tu yang bukan2... better single jela makwan... berlakon pon dpt duit...

mongoose_kidz replied at 22-4-2022 10:19 AM
nak ade org jaga ayah...sepatutnya suami yg jaga isteri weh...senang a ...

ayah dia bongok sama anak diri sendiri pun tak reti jaga . sampai anak plak tolong kepoh hal2 batang ayah, mak baru kena kawen kena layan etc. apak tokleh pk sendiri kebahagiaan sendiri

mongoose_kidz replied at 22-4-2022 10:19 AM
nak ade org jaga ayah...sepatutnya suami yg jaga isteri weh...senang a ...

tu la gilaglem si jetonbenon tu…. cari retis

jetonbenon hengat apak dia hotstuff kaya berharta macam laki baru zilatarzan / aciknorawitchdipersimpangandilemma

hzln replied at 22-4-2022 10:20 AM
Kat kampung aku ada sorang tua ni, baru mati bini. Kerja kampung saja, pencen pun ada rasanya tapi ...

Orang lelaki ingat mereka aje boleh memilih. Perempuan pun loya nak tidur lelaki tua berkedut, lagi2 yg cerewet.
Kalau suami sendiri dah tua berkedut , kita ok lah...sebab dah sama2 muda dulu.
Bila kawin baru nak pula tau perangai suami baru , layan dia....eh elok le kalau menjanda jgn kawin baru. Boleh ke sana sini ikut suka, tak nak masak ke, nak pergi rumah anak2 ke...

Edited by kepompong at 22-4-2022 10:39 AM
eyansss replied at 22-4-2022 09:36 AM
yang ni aku sokong sangat2...  dari muda sampai la ke tua, perempuan ni selalu la dijodohkan sebab ...

yg paling epik sekali dlm thread ni… jetonbenon anak pakcik kerepot tu yang tukang cari babu. pompuan jugak aniaya pompuan. sama lah i. even i kena marah/hina teruk lagi teruk drp mil marah helper biras i. obviously di mata dia taraf i lagi rendah dari helper anak dia yg lagi sorang. kehkehkehhh. nasib i rajin SR kat porem cari… telah berjaya i balas dendam & tuntut hak2 i walopon tuntut dgn airmata darah

Mmg ptut pn cerai
Makwan pn tayah la pk nk kawin
Dpt lak pakcik kampung jenis tk paham cara retis bekerja ..apa igt nk ngadap bapak ko jerke
Ko jga la bapak ko sendiri

mariamaria replied at 22-4-2022 09:41 AM
kalau aku tua dan menjanda atau membalu, aku tak nak kawin dgn org tua yang aku tak kenal. unless pe ...

kalau mcm ex Tok K.. dapat husband baru yg helok.. kaya..takperlah juga kan...

Acikgomen replied at 21-4-2022 04:59 PM
Rebung kejadah
Jadi buluh laaa takleh nak lentur

sorry la acik gomen dan kepada semua soal rebung ittewwww

sudah ku edit dari rebung >> buluh

time komen tu
mungkin I teringat rebung (fresh dari hutan bukan yang dah direndam air sampai kuning kat pasaraya) tu masak lemak dengan ikan kering …..

bila makan tu ala crunchy2 sikit
maklumlah lidah orang kampung

hahahahahaha

Edited by jihyomelly at 24-4-2022 08:51 AM

kawan opis iouls masa keja gomen 20 thn dulu muda2 kawin dgn retis duduk asing2 jumpa once a month..cerai... pastu lps 10 thn janda dia kawin dgn opismate jd no 2..bertahan 2 thn pastu cerai..lps pencen kawin dgn duda pencen anak2 duda tu yg carikan..kawin meriah anak2 tiri sayang..tapi somi dia buat perangai sbb kawin ikut cakap anak2 ada scandal dgn ex colleague..cerai 3 thn kawin lagi dgn duda pencen kat kajang..ni pun anak2 carikan..alhamdulillah dah almost 5 thn bertahan..

ghalibboy replied at 22-4-2022 10:32 AM
Orang lelaki ingat mereka aje boleh memilih. Perempuan pun loya nak tidur lelaki tua berkedut, lag ...

mcm makcik husband meols.
orang kampung dok kenen2 ngan pakcik2 tua...
yg pakcik2 tua pun ade yg dok datang minang...
alasan "ade orang jaga"...
nasib makcik pandai.. dia cakap
tak perlu, kang bukan dia jaga aku.. aku yg kena jaga dia.
skang aku nak makan tak nak makan ikut suka aku nak masak ke nak beli ke,
kalau kahwin kang nak tak nak kena pikir perut org tua tu pulak....

da_vinci replied at 22-4-2022 09:27 AM
masa mak iols baru kematian ayah iols habis jer edah mak iols 4bulan 10 hari, terus dpt call dari ja ...

So mak.u ada kawen len tak selepas laki tu? Atau masih single till now?

Joysparta replied at 22-4-2022 11:02 AM
So mak.u ada kawen len tak selepas laki tu? Atau masih single till now?

tak sampai la diapun dijemput Illahi...kamipun tak hingin berbapa tiri, sbb kami sentiasa ada menceriakan suasana....Alhamdulillah

eyansss replied at 22-4-2022 09:52 AM
samada suami terlalu demanding atau anak2 tiri melebih2…  banyak aku jumpa yang kawen masa tua ni,  ...

Ada possibility jd cani..