CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Jenayah] Menangis, tiada peguam mahu mewakili Siti Bainun (UPDATE)

tmj nk bg peguam dia kn utk bella

NurAlia14 replied at 17-4-2022 04:11 AM
Smpai skng ade x nmpk mak tu kena balasan ke apa ke?

Mak tu tak nampak pun sbb mana tau apa dia alami. Tapi kakak tu ada kot sbb dia bgtau dia dh dpt balasan perbuatan dia dlu. I tak tanya balasan apa. Tapi based on social media, hasil i stalk ig sepupu belah sana, kakak i tu dah cerai & kawen baru. Muka laki baru dia mmg pak cik2 sgt tak tau la kawen dgn org tua atau mmg muka tua. I tak banyak tulis apa kakak i buat, tapi dia sama naik jugak perangainya dgn mak i.

I pun tak pernah persoal bila dorang akan dpt balasan atau apa balasan yg dorang dapat. I cuma minta Allah beri kepada i segala nikmat kebahagiaan/ kesihatan/ kebaikan sebagai balasan pada kehidupan sengsara i masa kcik.

Edited by Naatasha at 17-4-2022 04:53 AM
Orenn1 replied at 17-4-2022 04:12 AM
Sis Naatasha, terima kasih ye sbb sudi kongsi dgn forumers kat sini kisah hidop ko. Teruk betul la ...

Terima kasih sis orenn atas segala nasihat, sokongan, kata2 yg baik & doa. Yup I delete cerita tu sbb tak nk org tanya2 lagi, sedih juga nk kenang semula apa jadi. Tapi memandangkan sis pun tanya, takpe I cerita semula sambil tu boleh I kenang semula yg kuat juga i dulu
Bukan 4A 1C, 4A 1B. Hahaha nak jugak betulkan

Betul, nak taat pada mak ikut keadaan juga. I beri masa dia hentak i cukup la smpai 16 tahun. Kebetulan lepastu (i dah lari balik umah nenek) atok sedara belah ayah meninggal, i terjumpa dia kat kubur. I hulur tgn nak salam tp dia tak sambut yach! Hebat betol. Haha so I tau lah, mmg x boleh dah nak tolak ansur atau bagi muka kat lg. I tak nak kena pijak dah.

I still berpegang pada prinsip, i harap apa perbuatan dorang pada i, moga Alah balas balik dgn segala kebaikan pada i. I tak kisah pun pasal balasan kat dorang. I keje company cina, bos n colleagues syg i. Dorang tak pernah sisihkan i. I mmg oleh rasa bos layan i lebih dari org lain.  I happy sbb lepas nenek i takde, i sunyi. Tapi kawan kat ofis baik sgt. And masa tu juga i jumpa husband skrg. Alhamdulillah untuk semuanya

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

edayildiz replied at 17-4-2022 04:23 AM
sedihnya cite u..ada meh mak kandung kejam mcmtu..pelik gak kn satu family xsuka u dr kecik..weols ...

Ayah i tu tak teruk pun tapi ikut ckp bini. I mmg ank kandung mak i tu. Kenapa layanan dorang macam tu i tak tau, i tak pernah cari jawapan. I tanya fmily nenek kat kg pun dorang xde jawapan. Tambah mak i bukan suka sgt family belah ayah i. Yelah org kg bodoh dan busuk

Naatasha replied at 17-4-2022 04:51 AM
Terima kasih sis orenn atas segala nasihat, sokongan, kata2 yg baik & doa. Yup I delete cerita tu  ...

Sama2 kasih naatasha. It's ok klu aku pun aku betulkan jugak beza byk tu 4A 1B dgn 4A 1C, lagipun C tu dah mcm bodoh skitt klu zmn dulu lol. Ooo ko dpt 4A 1 B ye, whattt an achievement dgn hidup masa tu kena dera fizikal mental semua mmg ko pandai lah kiranTolak2 kepala anak hulur tgn taknak salam huh yess dah betul sgttt dah sis naatasha apa ko buat tu, ada limit jugakk sebagai anak nak biarkan diri disiksa mental fizikal oleh so called parents.  N ko pun baik naatasha ko tak mintak balasan yg buruk2 pd dorg ko just nak happiness utk diri ko je tp kalo ko doakan yg buruk2 pun i won't judge blh faham lah, bukan senang jugak nak jd malekat pd org yg sgt jahatt pd kita ni. Tp bagus ko blh buat mcm tu, bagi satu ketenangan lain pd diri sendiri jugakan, wonderfulll!
Tgk rezeki ko skrg, keja company cina semua org baik2 n sayang ko, boss sayang ko lebihh, mana nak dptt dgr cerita mcm ni, mmg rezeki kasih sayang ko dpt dr tmpt lain dr org2 lain bukan dr rmh n family. N husband pun ko jumpa kat situ ye, tgk limpah ruah rezeki dr tempat tu, glad to hear thatt n u deserve all d happiness in d world

Follow Us
nafham replied at 16-4-2022 03:20 PM
santaukan dia jom sis. kita tong tong duit bayar mak esah.

Tolg pukau pun ok jugak.. pukau biar dia nmpk tahi mcm kek pastu mkn.. pukau mandi dlm air mendidih.

fazamania replied at 16-4-2022 11:03 PM
Penjilat bainun kata Bella yang buat diri dia sendiri jadi mcm tu.
Gila babi punya statement.

Bila baca yg org share cross exam tu...rs mcm penderaan utk akan dialihkan puncanya:
1. Bella buat sendiri
2. Bdk2 dlm rumah tu...
Byenon tatau apa2...gitu la kot...

_blackbird replied at 16-4-2022 03:44 PM
chop nak tanya. siapa suara perempuan yg mummy sayang mummy sayang tu

Kalau xsilap.. dia prnh jaga bella masa kat jkm. Pastu lost contact sbb tiap kali nk jumpa, bainon bg alasan. Hari kejadian dia curi2 pergi sbb bainon kena tahan wad kena covid, dia hairan la kenapa bella yg kena covid jugak tak dibawa ke hospital. Dia jadi saksi kes jugak.

Orenn1 replied at 17-4-2022 05:37 AM
Sama2 kasih naatasha. It's ok klu aku pun aku betulkan jugak  beza byk tu 4A 1B dgn 4A 1C, la ...

Sedihnya baca ayat u sis, setiap kali baca ur reply i nangis hahah. Mak i kata B tu english sbb subject english tak boleh tembak. Subject lain boleh tembak, tu yg lain dapat A. Hahha apa2 je lahh.

Husb jumpa dekat company lain, sbelom i keje company cina tu. Ya i redha saja la, kasih syg i dpt mmg dri org2 lain, bukan family sndiri. Dulu mula keje takde keta, i nak pegi atam cucuk duit jalan kaki, dekat je dgn office tapi kena lintas jalan besar. Tapi dorang tak bagi sbb bahaya katanya. So sorg cina pempuan tu bawak i naik keta cucuk duit pastu hantar balik rumah. i pun rasa amazing jugak layanan dorang. Tapi biasa la keje kan, waktu stress tetap stress.

ecahaha replied at 17-4-2022 01:04 AM
Btw nak tahu, side Bella pulak siapa yang tolong bela sebenarnya?

Ni Kes jenayah. Pendakwaraya yg side bella. Pendakwaraya ni penjawat awam. Tmj dh nk masuk campur, nk letak peguam dia jd peguam pemerhati.

Orenn1 replied at 17-4-2022 05:30 AM
Ntahlah maybe ebit pun taknak campo sbb melibatkan anak angkat zahid hamidi, dorg pun konsep kita  ...

Hahaha kaka tny bukan sebab apa..klu nk tahu debit bff dgn wak jahit ni.. so manala tahu kan..sharing is caring kekdahnyaaa

Naatasha replied at 17-4-2022 04:07 AM
Pasal duit tu tidak kot sbb mak ayah i boleh kata sng juga. I masuk kolej swasta, kemudian masuk u ...

Mgkin sbb u anak no 2. Biasanya bila anak no 1, ppuan.. bila pregnant no 2 msti makayah harap anak lelaki plak. Bila sama jantina, tu jd tak disayangi. Tmbah plak klo no 3 anak lelaki. Yg sulong syg sbb 1st ank ppuan, yg no 3 syg sbb anak lelaki. Yg no 2 jd xde keistimewaan. Ni dari pemerhatian aku la.
Blh i tahu.. dh besar ni u rapat tak dgn mak & kakak u?

ecahaha replied at 17-4-2022 01:04 AM
Btw nak tahu, side Bella pulak siapa yang tolong bela sebenarnya?

Bella punye team peguam adalah timbalan pendakwaraya pihak kerajaan la. Mana ada pembelaan. Team belah bainun yg kena jadi peguambela..sbb dia adalah tertuduh kes jenayah..

edayildiz replied at 17-4-2022 04:24 AM
tmj nk bg peguam dia kn utk bella

Jadi pemerhati jela or maybe leh nasihatkan team pendakwaraya luar court kalau nampak kelemahan dkt mana2. Yg aku nampak skang ni yasmin saksi kelima tu quite tak credible…

Normabaru replied at 17-4-2022 06:07 AM
Hahaha kaka tny bukan sebab apa..klu nk tahu debit bff dgn wak jahit ni.. so manala tahu kan..sh ...

heje tp ye lah mcm ipnh tgk pic ebot lew n zahid, ke salah org ntah

Naatasha replied at 17-4-2022 05:50 AM
Sedihnya baca ayat u sis, setiap kali baca ur reply i nangis  hahah. Mak i kata B tu english sb ...

Alamakkk sorry i made u sad, act i wanted to make u feel happy n supported. Sorry ye naatasha klu kata2 aku tak pandaii susun adoiiii sabo je aku ni. Aku mmg mulot jahatttt skitt kat forum ni lol kohkohkohhhh apapun aku ttp happy dpt berbual dgn ko walaupun aku cuba nak buat ko happy tak menjadi sgt kut, aku happy sbb ko nak kongsi psl ni sbb it is really importanttt to talk about our struggles/problems ni.. Aku tahu mesti ko dah luahkann di alam nyata tp bagus jugakan kita share things kat sini, rasa lega jugakk, rasa ringan skit. Apapun sis naatasha aku happy dgr ofismate ko layan ko dgn sgt baik sampai hantar rmh semua, org tak sayang tak buat semua tu, cherish every moment w them. Jumpa hb kat tmpt keja lain so semua yg baik. N yg oaling bagus ko mamaged to huild your own hapoy life, itu yg aku nkpk ko naatasha. Walaupun ko kena dera dr kecik ko ttp cari kekuatan, energy utk belajar, then sambung study sampai keja kawin semua, takde langsung tercicir; what an inspiring story, klu ada yg baca ni yg nasib lebih kurg mcm ko masa kecikdulu blh bagi hope n encouragement utk dorg. Syabas naatasha.

Sedih nengok adik bella diperlakukan mcm tu...

nolya replied at 17-4-2022 02:13 AM
Mungkin waktu ni orang awam belum boleh dibenarkan melawat Bella, tapi mana pergi menterinya, MENT ...

Yg adibah radzi tu menyampah jugak statement dia konon tak blh komen apa2 sbb kes bejalan kat court. Statement org ada kuasa belagak semacammm klu time takde kuasa mesti lain. Lagi pun tak perlu komen psl perjalanan kes di mahkamah pun just keluarkan statement tegass kutuk penderaan adik bella je n highlight keperluan sistem yg baik utk protect golongan mcm adikk bella, itu pun takkan tak blh buat. Melampau semenjak pegang jawatan, aku tak tahu bila dia ni dpt jawatan tiba2 dah pegang jawatan.

Orenn1 replied at 16-4-2022 04:39 PM
Oh ok terima kasih, tp ye lah jkm letak rmh mana pulak

Eloknya letak rmh Menteri diorg jd kan anak angkat terus