CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Jenayah] Menangis, tiada peguam mahu mewakili Siti Bainun (UPDATE)

lattehazelnut replied at 16-4-2022 08:26 PM
Haha ni bukan fb.. rilex sudah..

Naik menggelegak la aku sebab kalo ye niece Atok aku ade credible source pase asal-usul dia.  Maka U-turn je la aku.  Awat sampe 10 orang yang gatey fugi gatey jubo nak membela dia ney?  Dapat ape??

lattehazelnut replied at 16-4-2022 08:09 PM
Second wife wan mah rejab kan..
Fb link wan mah rejab
Anak2 dia razman or razlan fit2, circle kwan ...

Tu la.aku doubt celah mana si gemok tu anak vvip
Sbb circle dia semua bohsia puteri umno kepam jah.dan jarang tgk anak pompuan vvip ni gundu2 belaka..depa seboleh2 nya nk slim dan lawa wangi.
And cara bainun pun sgt marhaen
Jauh beza dgn razman and razlan
Razlan lak minat hobi mahal..car racing F1 bagai
Mau pitam bangun pitam bangun si razlan kalo org ckp bainun gemok tu adik dia

Edited by Naatasha at 16-4-2022 08:47 PM

Terima kasih atas kata semangat & doa2 nya. Semoga Allah makbulkan @dreamcatcher @bungalisa @Orenn1 @Mini.Me

Tah i mmg kalau keluar berita budak kena dera & ada org report ke pihak berkuasa i jadi sedih. I still tertanya2 kenapa dulu jiran2 i tak pernah report. Padahal i sangat2 perlukan bantuan. Takpe benda dah berlalu, tapi parut & pedih masih terasa.

Cerita adik bella ni i tak boleh nak baca. I baca sikit2 je kemudian i stop. I harap nasib adik bella terbela & kaki dera dapat balasan setimpal

Orenn1 replied at 16-4-2022 04:20 PM
Aku cuma harap dikala kes berkaitan adik bela sedang berjalan sekarang dlm sistem keadilan di malays ...

Aminn aminnn. I aminnkan sungguh sungguh doa u semoga makbul segalanya. I aminkan juga untuk semua kanak kanak baik OKU mahupun normal yang sedang terseksa jiwa raga/mental fizikal disebabkan orang dewasa yang sepatutnya melindungi mereka, tetapi mengkhianati amanah yang diberiNya.

Naatasha replied at 16-4-2022 04:45 PM
Kadang2 bila tengok budak kena dera & dapat pembelaan rasa jealous pula. Sbb masa kecik i kena dera  ...

U kena dera fizikal atau mental? Allah semoga u terus tabah dan memori memori pahit tu hilang, Allah gantikan dengan yang baik baik dan manis sahaja.

Suchi replied at 16-4-2022 06:08 PM
Iola sedih rasa bersalah sbb tak dapat tolong dia masa dia kena dera. Yelaa bukan salah kita pun t ...

Dekat malaysia pun sama u. Sekolah tak boleh buat apa apa dalam mencampuri urusan keluarga. Nak nak kalau didera secara mental. Proof secara fizikal tak nampak tapi dari segi perwatakan budak tu, kita tahu ada sesuatu dia pendam. Nak nak kalau dia bercerita sampai menangis, tapi sekolah cuma boleh bagi semangat saja. Apa saja tindakan kita sebagai masyarakat untuk bantu dalam perkara macam ni?

Nak report polis? I pernah buat report pasal 1 kes ugut masuk campur urusan keluarga orang ( keganasan), polis pulak nasihat I lain kali jangan masuk campur urusan orang lain.

Follow Us

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Nah montot2 semua
Siyape yitu bahenol bagak

https://www.facebook.com/115189613719682/posts/476584470913526/

kesian macai cuba mengaitkan bainon dgn madey. skjp je dah kantoi. dulu cuba kaitkan hakim src dgn madey, pun kantoi gak. madey mesti penin ramai sangat sedara dia

Kak-Rohana replied at 16-4-2022 05:05 PM
Asatizah2 sedih bagai parents nk bwk ank ke konsert tp yg ni asatizah2 gembira ke sampai senyap te ...

dia dah p mlawat pun bella tu...sila jenguk fb dia ya

lattehazelnut replied at 16-4-2022 08:09 PM
Second wife wan mah rejab kan..
Fb link wan mah rejab
Anak2 dia razman or razlan fit2, circle kwan ...

Razman ni ex bf fatzura n now kawin ngn zaireen iaitu sil kepada yiu lin

Mini.Me replied at 16-4-2022 09:01 PM

Haa takda kena mengena la ngn ex mb sgor .. dah clear di sini

Edited by sam1528 at 16-4-2022 10:34 PM
Samerosie replied at 16-4-2022 08:13 PM
So dia memang BUKAN anak org kaya vvvvvvip mcm ada forumer ckp sampai nak kena lap kelopak bunga t ...

Rasa2 dia bukan anak vvvvip

Dapat info tentang dia dari FB Dato Zahrin Yasin
Saya kenal dengan. OKT Siti Bainun asal Puteri UMNO di Ampang. Kerja sebelum masuk UMNO sebagai helper di Coffee House Seri Pacific Hotel.

Satu masa dia antara Puteri UMNO yang maki hamun saya dalam Facebook.

Irony of it , dia konon nya pejuang bangsa tapi tak mampu nak hormat orang lain yang ada kelemahan

Kena tunggu aje lah keputusan mahkamah

nikaido replied at 16-4-2022 10:09 PM
kesian macai cuba mengaitkan bainon dgn madey. skjp je dah kantoi. dulu cuba kaitkan hakim src dgn m ...

Sib iols tak cayer la byenon ni ada sedara mara ngan TDM or siti hasmah...tak iras langsung..haghaha...
But iols geram dgn loyar yg berhujah pasal air panas tu...cuba bawak air panas coway rendam tangan dia dah dia nak berckp saintifik sgt...

nikaido replied at 16-4-2022 10:09 PM
kesian macai cuba mengaitkan bainon dgn madey. skjp je dah kantoi. dulu cuba kaitkan hakim src dgn m ...

Tak payah ko nak seru macai.  Ini kes dere budak.  Sape pon dia orang mesti kutok.  Ko tu yang macai sebenornye..

honeybee1802 replied at 16-4-2022 10:36 PM
Sib iols tak cayer la byenon ni ada sedara mara ngan TDM or siti hasmah...tak iras langsung..hagha ...

Bapak dia pon nama pendek je Ahd bukan Ahmad.  Tapi sebab Abahcow ponah ade kes pake nama fake jadi mungkin dari itu la orang pegi pecaye si Bella ney bapaknye VIP tu.  Sebab VIP ney undang2 bawak main je pon.  Nak pake nama ape pon ikot suke deme je..  

Abahcow sehat?

Penjilat bainun kata Bella yang buat diri dia sendiri jadi mcm tu.
Gila babi punya statement.

elnor_81 replied at 16-4-2022 05:41 PM
Aku x sggup tgk oren..terbyg pak sedara aku yg DS jugak. Xde plak arwah tok aku belasah dia. Elok  ...

act aku pun dah brapa hari duk nmpk thread adik bella tp taknak click takut sedih hari ni. oick klik baca tgk video semua rasa sedih sgt, seharian apa aku buat sekua ingat adik bella je. Adik bella mcm tak tahu apa org buat kat dia tu salah, kesian aku tgk muka dia. Baguslah pak sedara ko dpt kasih sayang dr ibu adik beradik semua yg penyayang, syukurr terubat skitt dgr cerita baik2 mcm ni. Tp mmg sedih sungguh nasib adik bella ni hrpnya skrg adik jella dikelilingi org2 yg baik yg bagi kasih sayang kat dia.

Samerosie replied at 16-4-2022 08:13 PM
So dia memang BUKAN anak org kaya vvvvvvip mcm ada forumer ckp sampai nak kena lap kelopak bunga t ...

Masa i kenal dia, sheols mcm errand girl utk uruskan hal2 berkaitan umno mahupun peribadi certain org kuat dlm team Wak.. mmg bukan anak VIP. Tp sheols nampak berduit la for someone young and xde kerja lain selain kerja politik and kebajikan. Masa tu i assume kerja politik ni gitu la kot byk duit even org2 bawah..

Ni zaman sebelum rumah bonda.

elnor_81 replied at 16-4-2022 05:41 PM
Aku x sggup tgk oren..terbyg pak sedara aku yg DS jugak. Xde plak arwah tok aku belasah dia. Elok  ...

act aku pun dah brapa hari duk nmpk thread adik bella tp taknak click takut sedih hari ni. oick klik baca tgk video semua rasa sedih sgt, seharian apa aku buat sekua ingat adik bella je. Adik bella mcm tak tahu apa org buat kat dia tu salah, kesian aku tgk muka dia. Baguslah pak sedara ko dpt kasih sayang dr ibu adik beradik semua yg penyayang, syukurr terubat skitt dgr cerita baik2 mcm ni. Tp mmg sedih sungguh nasib adik bella ni hrpnya skrg adik jella dikelilingi org2 yg baik yg bagi kasih sayang kat dia.