CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 955|Reply: 7

Buat Naya, Dua Individu Main Bunga Api Sampai Rumah Jiran Terbakar

Baru-baru ini ada satu rakaman di media sosial Instagram yang memaparkan satu kejadian kebakaran yang dikatakan berpunca daripada percikan bunga api.

kredit foto: Instagram

Petikan dari Majoriti, tempat itu dikatakan berlaku di Program Perumahan Rakyat (PPR) Seri Anggerik, Jalan Klang Lama di Kuala Lumpur.

Menurut kapsyen video itu, difahamkan kebakaran itu berlaku akibat perbuatan individu yang membakar bunga api sehingga mengakibatkan kebakaran sebuah rumah di PPR itu.

Ramai netizen yang sempat memberi pandangan tentang situasi tersebut, ada yang berasa bersimpati dengan pemilik rumah PPR itu dan ada juga yang kecewa dengan tindakan dua orang individu yang membakar mercun itu tidak berfikir tentang persekitaran dan penduduk di situ.

kredit foto: Instagram

Malahan, ada rakaman litar tertutup iaitu (CCTV) ada menunjukan dua individu yang sedang membakar bunga api di kawasan parkir PPR tersebut tetapi perkara ini belum mendapat maklum balas dari pihak berkuasa setakat ini. -CARI

Being a party pooper, aku mmg anti dgn org yg bakar mercun after 10 pm onwards tak kisahlah time raya Posa/haji, raya Cina, deepavali, christmas, tahun baru or any perayaan kaum.
Ni kalo aku komplen kat Fb tmn aku, sure kene kutuk laa dgn netizen kepam ckp raya setahun sekali, bagi la can org nak raya, tak suka bising pindahlah kat hutan etc.
Masalahnye korang tu yg gigih bakar duit pastu meroyan brg makanan mahal, duit tak cukup blah3x.
Recently ada few teenagers main mercun kat playground dpn umah aku & umah aku mmg dekat sgt. Depa start main pkl 10 mlm & mase tu aku br nak lelap. Being a lite sleeper, aku mmg tak dpt lelap dek bunyi mercun.
Aku ajak suami pi approach bebudak tu.
Then one of them, bdk pengkid dtg kat aku after nmpk aku suar torchlight handphone kat depa.
Surprisingly, pengkid tu apologetic & ckp sopan je. Aku pon mmg approach secara baik, xde tengking2. Aku ckplah “Dik, ni kawasan perumahan. Ramai family ada anak kecil nak tido, org nak rehat. Tak elok main mercun 10 mlm keatas. Kalo nak main, main siang”.
Pengkid tu tak abis2 ckp sorry kak. Pastu depa pon stop main, start motor & belah.
Nak hidup bermasyarakat, kene hormat antara satu sama lain.. aaa giteww…

djzara81: Being a party pooper, aku mmg  ...

Wah bagus pengkid ittew. Rare breed budak skrg nk jumpa yg boleh trima teguran. Tp mmg geram baca komen netizen “ apa salahnya hidup bermasyarakat” nk bermasyarakat, mcm uols ckp, main la bawah kul 10mlm. Seksa ada baby

djzara81 replied at 11-4-2022 03:35 PM
Being a party pooper, aku mmg anti dgn org yg bakar mercun after 10 pm onwards tak kisahlah time ray ...

baik budak tu.. iols pernah jua approach, hujung-hujung rumah iols yang diorang nak baling dengan mercun, nasib baik iols nampak, terus iols sergah
pernah juga duk flat jenis 5 tingkat, pukul 12 malam mat rempit main mercun.. iols dah call polis, rupa-rupanya ada jiran-jiran lain dah turun & maki hamun rempit bangang tu..

aku benci mercun sejak tragedy kilang meletop kat sg buloh tu.. sampai skang terngiang2 meletop bergegar umah

Lorrr kesiannya tak memasal terbakar...any update? Apa rugi

Follow Us
tiap kali raya tu lahhhh

Some piple memang takda common sense. Teringat masa akak kat U, kat kolej @ asrama huntok pelajar pompuan ok, semasa akak sedang study huntok final exam, tiba2 ada betina celaka pegi letupkan mercun di tandas/kamar mandi yach! Dah la betul2 dekat dengan bilik akak. Pehtu terkekeh2 ketawa lari. Ko imagine suasana sunyi sepi tetiba bunyi kuat berdentum, gila. Mau gugur jantung akak.