CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PerempuanDosa

Ampunkan aku tuhan

Normabaru replied at 1-4-2022 10:20 PM
Hmm...Cuba baca perintah Allah dalam Quran tentang  kewajiban untuk tundukan pandangan...

lepastu p ...

Terima kasih puan.Puan banyak menyedarkan saya.Komen ini banyak menyentuh hati saya yang tidak pernah cuba menjaga pandangan dan salah dalam tujuan menjaga kecantikan.Sekarang saya sedang amalkan menjaga pandangan.Bertabaruj  saya masih sukar kawal sebab memang semenjak kecil saya memang cenderung kearah berhias hias.Tapi saya akan cuba betulkan diri saya dalam soal tabaruj sis.Salam ramadhan juga sis.

zehra2 replied at 2-4-2022 01:48 PM
orang yg dipuja tu tau ke?? atau TT yg perasan sendiri?
mcm org lain ckp laaa.. bek cerai je sebab k ...

Orang yang dipuja itu tidak tahu sis.Saya sahaja berperasaan sendiri.Kawan sekerja tu tak buat salah apa pun.Dia layan saya sebagai senior sahaja.Janganlah perli saya sis.Sedih hati saya.Saya tahu saya sudah 40 tahun dan sebagai isteri dan ibu,saya tidak patut melayan perasaan begini.Mengadu di forum ini salah satu usaha saya sis sebab mana mungkin saya berkongsi rahsia hitam ini dengan sesiapapun.Saya terfikir juga mahu bertemu psychologist,tetapi belum ada kelapangan.

MeeSai replied at 2-4-2022 02:05 PM
pp spt dulu2.. masih ada tred2 kak hasanah ..

spt zaman kaka kim mencari jodoh di forum cari  :lol ...

Saya tahu hasanah tu sis.Disini saya jamin masalah saya real tetapi ada sedikit kemajuan disebabkan nasihat kawan kawan di sini.Saya tiada masa mahu jadi hasanah sis.Saya ini orangnya sibuk dengan kerjaya.

edayildiz replied at 2-4-2022 03:24 PM
kannnn lama pp takde teree hasanah

Bukan sis.Masalah saya real.Mungkin ada orang ada masalah yang sama.Tetapi saya terpaksa mencurah disini sebab tidak tahu lagi hendak mengadu mengenai perasaan gatal miang saya ini.

namr replied at 2-4-2022 04:33 PM
Takyah tgk la..tutup mata

Tidak boleh puan.Saya akan sunyi kalau tutup mata terus.Saya sudah mula berlatih menjaga pandangan saya seperti rakan rakan disini cadangkan.

lattehazelnut replied at 4-4-2022 08:47 AM
Birah nye bini org sekarang..
Patut janda2 laku..
Belum cerai pun da ready kangkang kat jantan lain. ...

Betul.Saya mengaku saya birah sis.Sebab itu lah saya cuba mengawal sebelum terlambat.Sekurangnya saya tidak berskandal lagi atau sampai lanjut ke katil.Saya cuma setakat menyimpan perasaan dan terbuai perassan sahaja dengan rakan sekerja.Terbuai perasaan ini.juga satu bentuk kecurangan .Sebab itu saya mahu betulkan diri saya.

Follow Us
Terima kasih atas nasihat semua.4 hari saya ambil masa untuk balas satu persatu.Sebab sibuk dengan kerja dan ramadhan.Harap saya boleh berubah menjadi isteri yang baik.Selamat berpuasa kalian.

Looorr perasaan je khenn.

Aku ingat memang dah bcinta,makan2,movie,dinner & make love ....
Takde apalah sgt sampai nak cerai..tak baloii.
Dpt lagi teruk jenuh
Bertahan jelah

Kadang2, bila perempuan dah mencecah umur 40an ni...hormon dia lain sikit. Perasaan ingin kelihatan cantik, ingin di belai mcm awal2 tu akan mai balik. Normal la tu. Nak2 bila pasangan dah tak menunjukkan minat lagi. Atau dia dah fikir isteri dah tak perlukan belaian.

So kalau nak elakkan benda tu, kena cipta spark balik dengan suami. Kdang2 suami ni mudah alpa. Dia ingat isteri ni tak ada perasaan kot...ha..ha...

Dah tua bangka pun tak reti jaga pandangan. Sempat pulak nak usha2 jantan lain. Akal ada di vagina ke? Tulis macam ni nak forumer lain puji2 dan dm tt perasan cantik ke?

suka pada seseorang diam2 tu adalah normal & itu crush namanya ... selagi tiada tindakan apa2 yg awk buat tiadalah menjadi kesalahan pun ... sama mcm kita minat retis2 jgk ..sekadar minat jer ... so tak perlu rasa bersalah sgt ... sis cek pm sy ada pm sis

Edited by green~tea at 13-4-2022 06:07 PM

Kenapa nak pandang lelaki lain kalau SUAMI sis pun dah mencukupi? Ada yang kurang ke?

Apa kata, sis pandang dan fikir2... kelebihan suami sis tu, mana yang kurang, cuba tambah spark... kena direct dekat husband kalo u nak dia sekian2... supaya sama2 bleh improve...

Kalo tengok jantan tall hensem berkerjaya, hati tu mmg la rasa teruja tengok, tp tidak lah terbawa2... sbb cinta dan hati, akal tu tetap pada suami yang melengkapi dan the right one for us... dia tak perlu perfect segala segi, tp cukup lah perfect utk kita...

OMG rasa berbunga2 teringatkan husband

Pompuan prime times dia 40s gitu..
Baguslah ske berhias hias ..nmpk cantik dari nmpk kepammm je cam makcik porem sini ahahaha

Suami dah tepu Ler tu..dah takmo ngorat bini sendiri cam dulu dulu so pompuan nya fokus lari

Tiap pompuan MCM ada kekosongan.. selagi tak di isi selagi tu bebola masa in jeorpady

Depa di cipta untuk lelaki n klo lelaki tu lupa or tak tau..nasib ko laaa labu bini ko fokus lain

Tiap pompuan birah..makcik porem ni SME nya birah..toksah nk debu laaa..Abam idup dah lama ahahaha

Tak salah birah miang gatei..ase kat suami sendiri tp klo suami tu tak response..MCM tunggul..sapa tahan haaa ..btui?

Suami mencukupi? Lawak Ler wei..manada cukup klo namanya manusia..? Dia dok bela back up baik suami sendiri n this satu penyakit pompuan bernama isteri..takmo tegur suami..ESP bab nafkah batin..batin bukan makna sekssss je hokehhh?? Main polis sentri..mndi Ngan bini..picit massage bini..call ckp rinduuuuu..puji Muji dia uihhhh bnyk lai..lai satu pompuan ni kuat bebel leter potpet so klo ko tak layan..bahye gak k

Takat gatei walo berbelas kawin..eloooo atok nenek pun cerai okkk? Paaaaaaaling letih pompuan ni ialah bab attention...aduhhhhhlahmakpunnnn..letih..klo lari skit perhatian suami kat isteri..ko tanggung Ler akibatnya

Dalam hidup ni semuaaaa nya salah jantan.Sapa jantan tak admit ni makna dia bukan real man..spesis dak Sajat kut. Klo kamu terlajak Ngan Ngan dak muda tuuu..salah nya pada suami n dak muda tu..kamu di cipta MMG gitu pun dohhh..i think u r a real lady..kewanitaan tu kuat tp sayang suami u tu tak dak ilmu..misal bab cemburu haaa..pompuan MMG ske wat laki cemburu..it is a play..sarung One..play fire gitu Sb apa? Sebab dia nk tenguk how jantan is her man..rasa di takluk di teroka di jajah..di tawan ..it feels so many to the eyes  of any woman..nanti dia feel lembikkk cairr lemah gitu..take me bebeh aaa gitu..ni emoticon game manusia ok

No big deal to me..there is no problems pun..biasa je isteri dok tease jantan Luo..nk tgk respon laki guano..MCM experiment angsa betina aku Cite duluuuuuuuuu

Kalau kaka lelaki, iols nasihatkan pi bersama bini, sbb itu mmg caranya. Kalau kaka pompan, buat menda sama tapi habaq kat suami spark takde ke apa.. jalinkan hubungan balik dgn suami. Lain org, lain caranya tapi jgn buat menda2 melalut mcm nak wat suami jeles ke apa, itu cari nahas namanya.
Pastu tundukkan pandangan.
Semoga berjaya mengharungi babak cemas dlm hidup kaka ni. Kaka kena 7-year itch kott.. ka hasutan setan semata. Kurangkan tgk drama korea dan bykkan berzikir dan baca Quran.

Rate

1

Meiizu replied at 5-4-2022 05:40 PM
Looorr perasaan je khenn.

Aku ingat memang dah bcinta,makan2,movie,dinner & make love ....

ya puan.sekadar perasaan.tetapi perasaan ini melekat di kepala.siang dan malam.

julia5094 replied at 8-4-2022 04:52 PM
Kadang2, bila perempuan dah mencecah umur 40an ni...hormon dia lain sikit. Perasaan ingin kelihatan  ...

masalah nya saya bermula sebelum saya berkahwin lagi puan.saya ingatkan selepas bernikah perasaan cinta boleh dipupuk.memang salah saya sis.

ajinomotonosuga replied at 13-4-2022 10:34 PM
Pompuan prime times dia 40s gitu..
Baguslah ske berhias hias ..nmpk cantik dari nmpk kepammm je cam  ...

teruk saya kali ini tuan.masih gagal keluar dari masalah saya.terperangkap.

Tinot7 replied at 15-4-2022 10:54 AM
Kalau kaka lelaki, iols nasihatkan pi bersama bini, sbb itu mmg caranya. Kalau kaka pompan, buat men ...

tidak sis.depan suami saya cuba berlagak normal.suami ingat saya fikir pasal kerja.sebenarnya saya teringatkan jantan lain.hina betul saya ini sis.

MissVixen replied at 9-4-2022 09:07 AM
Dah tua bangka pun tak reti jaga pandangan. Sempat pulak nak usha2 jantan lain. Akal ada di vagina k ...

dah betul saya cantik sis.kenapa sis marah sangat?saya yang tua bangka perasan cantik suka kena dm lelaki kat forum ni nak cuba bertaubat dan tanya pendapat orang.Tidakkan itu pun salah .Setakat tidak ada jantan kat forum ni DM saya lagi tetapi ada beberapa wanita yg berbaik hati DM saya menasihati saya.Bukankah itu lebih baik.

sofi_sofia replied at 12-4-2022 12:26 PM
suka pada seseorang diam2 tu adalah normal & itu crush namanya ... selagi tiada tindakan apa2 yg awk ...

ini bukan minat artis sis.Saya sudah lebih lebih berangan ni.Dose.