CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jzzz

Lailatul Qadar pada 3/9....

nak dapat lailatul qadar senang jer ... beribadatlah sepanjang 30 hari Ramadhan atau sekurang-kurangnya pada 10 malam terakhir ... tanpa prejudis dan tertanya-tanya bila lailatul qadar ... insyallah ...

nak dapat lailatul qadar senang jer ... beribadatlah sepanjang 30 hari Ramadhan atau sekurang-kurang ...
matabelalang Post at 8-9-2010 17:30

yup ... olh kerana itu jge malam al-Qadr itu kekal sbg rahsiaNya supaya kita "memburu"nya
tanpa spesifik kpd malam tertentu shj sepanjang Ramadhan.
wa Allahu a'lam

Reply 38# jzzz

Setuju. Baca pengalaman teman2 di sini saya rasa nak buat lebih baik ramadan akan dtg. Insyaallah

la ni kan namanya forum.masing2 hanya di sebalik nickname sahaja.semua orang berkongsi pengalaman.selagi bukan niat nak riak.takde salahnya.

lainlah kalau di luar forum korang kenal satu sama lain.

yang lebih penting amal sepanjang tahun untuk keberkatan lailatulqadr. sepuluh malam terakhir,amal ibadah kepada tuhan tu diperbanyakkan. bila malam tu berlaku,hanya Allah yang tahu.tapi pada kita,asalkan beribadah 10 mlm terakhir sudah cukup untuk kita.bila mlm tu? biarkan Allah yang tentukan.

wallahua'lam.

alhamdulillah.. moga Allah menerima amalan kita.. amin

Ya Allah..........betul ni mlm 3hb tu Lailatul Qadar...??Rasa kagum sgt.....hmy3:
sbbnya kebetulan sgt2......hari tu aku keje....aku ni jenis terawih time aku cuti ja (aku keje shift sampai 9mlm). time aku keje aku tak buat terawih sbb malas terawih sendiri2...

pd mlm tu aku n kwn2 aku p mkn pizza pas habis keje..oleh kerana terlalu penat, aku terus tertdo..dlm kul 3 pagi aku terjaga.......tah mcm mana mudah jer aku bangun terus p mandi pagi2 buta......aku solat ishak..pertama kalinya aku solat terawih sendiri..!!

pastu aku baca yassin siap baca ayat2 terjemaahan sekali (ni pun pertama kali aku buat dlm sejarah hidup aku)...kiranya aku betul2 menghayati maksud terjemaah yassin pd masa tu....aku tak pernah terlintas langsung y mlm tu mlm lailatul qadar......apa y aku buat masa tu iklas kerana Allah swt...

p/s: aku tak da niat nak cete utk riak...tapi aku sebenarnya kagum sgt dgn kebesaran Allah telah menggerakkan hati aku utk solat mlm tu..sedangkan aku ni masih lagi merangkak2 dlm bab agama ni........moga amalan aku diterima ..sekian..aku y jahil......

Follow Us
saya dok kl tapi mmg saya akui ada satu pagi tu syahdu  sangat, hening sangat , matahari tak terik pun dan saya sebelum itu tido malam awal , tak semoat terawikh kat masjid tapi hati tergerak dan bangun pukul 4: 30 am , saya sahur cecepat  then the rest...lepas subuh saya tido semula...tapi sesuatu ler , sebab to be honest i feel something and i did something yang jarang saya buat at 5: 20 am in themorning....but anyway ....hmm interesting

kemungkinan tak konsep malam lailatuqadar ni kan berlaku pada salah satu malam dalam 10 malam terakhir tapi berlaku lain lain malam ikut benua? negara etc etc ?

ada tak possibility / barangkalian itu?sebb logik kan juga, bumi kita berputar ada tempat sebelah barat siang , sebelah timur siang..kan so...?hmmm

adakah lailatulkadar ni hari yang sama tiap2 tahun?

______________________COMMERCIAL BREAK_____________________________

Mohon izin TT nk wt commercial break sempena penghujung Ramadhan ini :

Ambillah peluang membacanya, hanya 3 minit shj..

Terjemaha Surah Al-A'laa 1-19 (Surah yg dibaca pd rakaat p'tama solat witir)
Dengan nama Allah, Yang Maha Pemurah, lagi Maha Mengasihani.

[87.1] Bertasbihlah mensucikan nama Tuhanmu Yang Maha Tinggi (dari segala sifat-sifat kekurangan), -
[87.2] Yang telah menciptakan (sekalian makhlukNya) serta menyempurnakan kejadiannya dengan kelengkapan yang sesuai dengan keadaannya;
[87.3] Dan Yang telah mengatur (keadaan makhluk-makhlukNya) serta memberikan hidayah petunjuk (ke jalan keselamatannya dan kesempurnaannya);
[87.4] Dan Yang telah mengeluarkan tumbuh-tumbuhan untuk binatang-binatang ternak,
[87.5] Kemudian Ia menjadikan (tumbuh-tumbuhan yang menghijau) itu kering - (berubah warnanya) kehitam-hitaman.
[87.6] Kami sentiasa menjadikan engkau (wahai Muhammad) dapat membaca (Al-Quran yang diturunkan kepadamu - dengan perantaraan jibril), sehingga engkau (menghafaznya dan) tidak lupa,
[87.7] Kecuali apa yang dikehendaki Allah engkau lupakan; sesungguhnya Ia mengetahui (segala keadaan yang patut berlaku), dan yang tersembunyi.
[87.8] Dan Kami tetap memberi kemudahan kepadamu untuk (melaksanakan segala perkara) Ugama yang mudah diterima oleh akal yang sihat.
[87.9] Oleh itu berilah peringatan (kepada umat manusia dengan ajaran Al-Quran), kalau-kalau peringatan itu berguna (dan sudah tentu berguna);
[87.10] Kerana orang yang takut (melanggar perintah Allah) akan menerima peringatan itu;
[87.11] Dan (sebaliknya) orang yang sangat celaka akan menjauhinya,
[87.12] Dia lah orang yang akan menderita bakaran neraka yang amat besar (azab seksanya),
[87.13] Selain dari itu, ia tidak mati di dalamnya dan tidak pula hidup senang.
[87.14] Sesungguhnya berjayalah orang yang - setelah menerima peringatan itu - berusaha membersihkan dirinya (dengan taat dan amal yang soleh),
[87.15] Dan menyebut-nyebut dengan lidah dan hatinya akan nama Tuhannya serta mangerjakan sembahyang (dengan khusyuk).
[87.16] (Tetapi kebanyakkan kamu tidak melakukan yang demikian), bahkan kamu utamakan kehidupan dunia;
[87.17] Padahal kehidupan akhirat lebih baik dan lebih kekal.
[87.18] Sesungguhnya (keterangan-keterangan yang dinyatakan) ini ada (disebutkan) di dalam Kitab-kitab yang terdahulu, -
[87.19] Iaitu Kitab-kitab Nabi Ibrahim dan Nabi Musa.

Syukur..dh habis baca..
Mia percaya 99% yg join thread ni melayu, 1% lagi tu lain-lain t'masuk org asli yg b'kawan dgn budak melayu

Tkasih TT

Alhamduliah...sekiranya benar lailatul qadar berlaku pada 4/9/2010 aku bersyukur pada mu Ya Allah...tidak sia2 lah solat, tahajud, solat tasbih, solat taubat, solat hajat dan solat witir yang hamba mu lakukan pada malam itu..
Amin..
aku rasa mcm itu juga..pada pagi nya aku bertolak ke airport mengambil anak aku balik dari KL. Dalam perjalanan dpt di perhatian cuaca pada pagi tenang saja..matahari tidak terik..keadaan nya berlainan sekali..

aiih...rugi rasanyanya tak buat solat taubat mlm tu..........
sekurang2nya aku syukur sgt2......sbb Ramadan kali ni lebih baik dr Ramadan aku y dulu...
dulu aku terlalu leka...skrg ni dh ada perubahan sikit..alhamdulillah.....

ni la hikmah y aku dr ujian n dugaan y Allah berikan pd ku...

Alhamduliah...sekiranya benar lailatul qadar berlaku pada 4/9/2010 aku bersyukur pada mu Ya Allah... ...
hjrayle Post at 9-9-2010 12:25

4 haribulan tu malam sabtu atau malam ahad?  sebab ikut takwim julian, hari bermula tengah malam dan habis tengah malam.  

4 haribulan tu malam sabtu atau malam ahad?  sebab ikut takwim julian, hari bermula tengah malam ...
ibnur Post at 9-9-2010 16:26

that saturday was something ....why julian Ibnur ? not gregorian - adakah gregorian ni based on syamsiah - the sun? heliocentric?

Wallahua'lam...

Memang pagi hari yg ke-25 Ramadhan tempat aku redup gak..berawan...
tapi aku merasakan malam-malam ke-21 dan ke-23, ada kelainan...

Kalau ikut sunnah, Rasulullah SAW lebih fokus pada 10 terakhir Ramadhan,
cuma ulama' lebih mendetailkan nya pada malam2 ganjil (witr), sbb Allah itu suka pada witr...

Imam Ghazali berijtihad, kalau 1 Ramadhan jatuh pada hari Rabu, maka jangkaan
'lailatul Qadr' ialah pada malam ke-29...

Yang beruntungnya, ialah hamba2-Nya yg menghidupkan seluruh malam pada tiap kali tiba bulan Ramdhan, tanpa mengira bilakah exactly berlakunya apa dinamakan malam Qadar tesrsebut...sbb apa? Dia pasti akan mendapatnya tanpa hisab-hisab lagi...

..sempat ke tahun depan.....semoga dipanjangkan umur dpt bertemu lg nga ramadhan....sayu sgt2 ...aku rasa cam x ckp je amalan bln posa nie...

bile dh dekat nk raya sayu lak.....

btw..selamat hari raya semua....

so u all secara berjemaah sepakatlah sebulat suara bahawa 3/9 lailatul qadr ye?

sy pun tak ingat apa yg saya perbuat pada malam tu

Reply 2# azura84

beruntung kau dapat ayah seperti ni........

haha, aku baru nak sebut kat tempat aku kat Southern California 3/9 panas gile. pagi tadi paling ...
kucingblue Post at 8-9-2010 11:08

aku rasa malam ke 27 adalah lailatul qadar kt southern california
sbb ade sorang imam kt walnut ni kate
redup je pagi malam tu...so tanda2 semalam malam lailatu qadar

aku tak bgn qiamulai
tp baca banyak gak al-quran & doa sblm tdo

hopefully dosa diampunkn Allah

Yess.. seperti hari2 biasa, saya berjaga malam hari tu.
Time berbuka ada gak tertengok selingan kat tv, ustazah bahiyah tu sebut pasal malam lailatul qadar.

tapi sayang.. saya hanya mampu terkebil2 sampai pukul 3 lebih tak buat apa. terasa macam tenang sangat2 pagi tu. dan reduupppp sampai tengahari.

Alhamdullah...syukur ... aku tak perasan apa aku buat pada malam 25 tapi ada solat hajat pada malam tersebut . Malam 27 aku rasakan ketenangan .... semuga diterima Allah snw

Amin......