CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2944|Reply: 35

Budak Melalak Nama Panjang Sangat, Patut Ke Ibu Bapa Dipersalahkan?

Umum pasti menyedari bahawa ramai antara ibu dan bapa pada zaman sekarang kerap memberikan nama-nama yang cantik untuk anak-anak.

Selain bersifat unik, nama-nama anak juga selalunya mempunyai maksud baik dan sedap untuk dipanggil.

Kredit foto: TikTok

Begitupun, ada juga ibu bapa yang memberikan nama yang agak panjang untuk anak-anak mereka.

Seperti video yang viral di media sosial baru-baru ini, gelagat seorang kanak-kanak yang ‘rengsa’ dengan namanya terlalu panjang menarik perhatian netizen.

Menerusi video yang dikongsikan itu, kelihatan seorang kanak-kanak yang difahamkan bernama Arianna Amanda menangis kerana namanya terlalu panjang.

Gelagat Amanda itu menyorot perhatian netizen sehingga ada antara netizen yang turut berkongsi pengalaman sendiri.

Dalam pada itu, ada juga yang mencadangkan supaya ibu bapa mengambil pendekatan menamakan anak dengan nama zaman dulu-dulu yang lebih mudah.

Sumber: Gempak

Rate

1

salah maknye nie......

I feel u adik. Kadang parents x faham ada anak darjah 1 or tadika yg struggle nak tulis nama penuh diorang pada kertas/buku latihan. Aku le antaranya tu. So cucu aku nanti aku suruh mak bapaknya letak nama kontot2 je kihkihkih

Sebab tu dari dulu ramai yang dah sarankan jangan letak nama anak panjang2 nanti anak susah nak berurusan.  Sekarang dah terbukti ada benarnya.

haha.....anak aku pun pernah bising nama dia panjang 3 perkataan...hahhaa...pastu aku tanya dia...kamu nak nama apa....Kiah...peah...minah.. ke nak buh ABC...XYZ jek....esok ibu pi tukar kat JPN...terus x complain nama panjang dah....huhuhu...

tapi aku pun buh sampai 3 perkataan... huruf depan perkataan pertama sama dgn nama aku...huruf perkataan kedua n ketiga sama dgn nama ayahnya...hahaha...sengal la....

nasib derang jenis pickup pandai eja nama sendiri sejak umur 5 tahun...klu tak naya aku...

Nama anak imani kasimah simard, tapi kasimah tu second name so hanya dalam surat beranak dan passport.

So hanya imani simard pun jenuh tunggu tulis, tak dapat bayangkan kalau 3 patah nama tu kena tulis terus..

Follow Us
ala pakai je nick Ari A macam Belcalis Marlenis Almánzar AKA Cardi B tu.

Cannot brain sebab maknya find this funny. Komen tiktok pun “comelnya… cutenya… kelakar”. Budak tu tengah meltdown ko paham tak. Gasak jugak nak letak nama macam karangan apahal? Geram aku dgn makpak mcm ni. Nanti anak orang lain boleh study abroad, anak kau sangkut kat Immigration sebab masalah passport.

Arianna Amanda je ke Nama dia..tak dpt bayang budak yg pegang rekod Nama terpanjang tu melalak mcm mana lps ni

Menyusahkan...ambil masa lama nak warna nama dlm kertas exam, nak tulis dalam petak borang, nak menyebut. Letak jelah simple2, asalkan molek maksudnya.

Tbh aku rasa nama bdk ni xpnjg mne pn..xla smpi 3 pkataan pn

Nama i seketoi. Nama pak seketoi. Nama adik bradik suma seketoi seketoi. Nama mak i pn seketoi. Shuben i 3 ketoi,so nama anak3 i boh seketoi ja. Hahahaaha..nk mudahkn urusan ank2.

Ohhh taklah panjang mana. Nmpk video ni tadi, ingat nama dia panjang lagi.
Cemana lah budak yg nama paling panjang dlm Malaysia tu. Princess Aulia apa kejadah tah tu. Mak dia fefeling keturunan puteri2 chuols. Bergaduh sikit hari dulu dgn Netizen. Mcm yal beria kata dia mmg ada darah keturunan puteri2.

Ni, yg dak Twitter nama MuAdZ tu, meols cuba nak tgk, nanti dia ada anak, dia letak ke nama2 tu?? Harun, Shamsiah, Azizah, Othman?? Jgn ckp je, kang dah keluar anak, kau double triple kan jgk nama anak ko. Sembang gebang. Kena carut dgn bini kang, Harun ke mana, Shamsiah ke mana

Edited by Wimoon at 25-3-2022 10:15 PM

Sebagai pemegang nama panjang iols tak galakkan lah ade nama panjang berjela lg² yg susah nak sebut.ia akan menyusahkan anak².iols pernah kena tanya dgn cikgu jaga exam ade ayah lg ke tak sbb dlm ic takde bin ayah.dah besar baru tahu rupanya ank luar nikah boleh je tak letak bin dekat ic dorang.agaknya dia ingat iols ank tak berbapak agaknya[em:11:]

apa ke bodohnya
anak melalak tgh mental down
tengah fragile
kau rekod
acah2 cute
dasar bodoh maknya ni
demi seketul like

Nasib nama aku pendek je.. Senang nk tulis.. Tapi adik2 laki aku semua 3 nama..

nama anak2 aku semua seketul jer.. tu pun dua suku kata jee.. sbb dah ada pengalaman duduk oversea tgk mcm mana struggle org luar nk baca nama kita yg panjang2. tu belum lg hal2 berkaitan formal documentations bagai.. so kt Malaysia ni aku senyum jer la bila tgk parents excited bagi nama anak pjg2..

Rate

1

Zack8hunter replied at 25-3-2022 01:57 PM
nama anak2 aku semua seketul jer.. tu pun dua suku kata jee.. sbb dah ada pengalaman duduk oversea t ...

Syukur nama my daughter senang omputih sebut, I ma ni.

Sebut cam dieja, tak pernah lagi me kalau ambil temu janji melalui tepon, kena spell nama anak...

Yang aku perasan, kwn2 sekolah anak aku yg nama panjang smpi 3-4 nama tu mesti ada sticker nama  tmpl kt buku tulis. See?? Parents sendiri tak sanggup nk tulis nama anak.

Aku kalau boleh nak letak nama anak aku A utk yg pertama, kedua B, ketiga C dan seterusnya.. tapi tak jadi.. takut anak aku jadi bahan jenaka…

12Next
Return to list New