CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: pelangibiru89

Bertahan atau bercerai?

Cerai je tt. Hidup bermadu ni lg byk dugaan. Tt xde anak, itu satu kelebihan. Moga ada jodoh yg lebih baik nnati. Muda lg, takkan umur 40 baru nk cerai.kawin baru xleh beranak dah.

cantthinkofany replied at 18-5-2022 10:49 AM
tapi bak kata arwah mak aku....jika bertahan itu lagi mendekatkan kita kepada penambahan dosa...maka ...

Try masuk youtube tonton ustaz Dr Arrazy...dia bnyk mengajar tasawuf...berkenaan jiwa dan roh. Ilmu dia tinggi sangat tp bnyk yg menyenangkan hati, i ikut yg mudah2 saja sbb i level iman yg bawah. I pun mcm you dulu...life mcm sama aja all year long. Anak2 dan suami semua ok tp i rasa kosong...jemu..tp lepas i ikuti ustaz ni i rasa better sangat life i...zikir dan ayat2 quran yg dibaca rasa terkesan sangat. Hidup kita singkat...skrg kita ada tujuan untuk pengembaraan ini. Tujuan kita untuk hari akhirat...jd perjalanan di dunia ni Allah mintak kita cari bekalan untuk kehidupan abadi kita...kita sesat, kita mintak tolong orang tunjuk arah untuk kita.

scorpionkiki replied at 13-7-2022 06:22 PM
Try masuk youtube tonton ustaz Dr Arrazy...dia bnyk mengajar tasawuf...berkenaan jiwa dan roh. Ilm ...

InSyaa Allah....as you have indicated, life is a journey with the privilege of us choosing our own path....but we can only make the right choice if we have the right guidance....JKK for your words of thought, will google this ustaz....

Suami yg curang kaki pompuan tu bukan suami yg baik dik. Maaf jika terguris hati. Kalau ko sayangkan dia dan rela hidup bermadu, maka ikhlaskanlah.

"Kau terlalu baik untuk aku", itu ayat cliche yg selalu digunapakai oleh sang pencurang. Jika dia dah cakap macam tu dik, paham2 lah..

'Kalo perlu buat pilihan antara cinta pertama atau kedua, pilih lah yang kedua. Kerana jika cinta pada yang pertama, tidak akan pernah ada yang kedua.' (Risik pada hati, 2022)

Follow Us
Haritu ada tengok ceramah ustaz kazim di youtube, katanya ada perempuan ni suami dia kahwin lain sebab xde anak. Lepas kahwin tup tup isteri muda dan isteri tua pun mengandung serentak. Mana tau rezeki kamu sis dengan izin Allah, kamu pun dapat mengandung juga sis. Lagipun rugi la bercerai dah 7 tahun. Allah sangat benci manusia yang meruntuhkan masjid yang dibina apatah lagi alasan kamu cerai hanya kerana suami dah curang kahwin lain. Alasan dizalimi suami secara fizikal dan mental ok la tapi macam kamu kata suami kamu baik. Aku ada terbaca dekat website apa ntah, berdosa isteri minta cerai hanya kerana suami nak berpoligami. Ada terbaca gak, kisah raja iblis yang tanya 'homework' setiap anak buah dia, perkara jahat paling dia suka ialah apabila syaitan lapor dia dah berjaya runtuhkan rumahtangga sepasang suami isteri.

Lafaz taklik ni hanya boleh dilafazkan oleh suami e

jadi la bini no.1, hidup bermadu ada manisnya

Edited by Emilly_rose at 10-11-2022 10:14 AM

Izinkan saya nak tumpang tajuk tt berkenaan nak cerai atau bertahan? sebab sesuai dgn diri saya yg didalam dilema ni samada nak bercerai atau bertahan.

Umur saya dah lewat 40an dan ada suami yg tua 15 tahun dari saya. Suami saya dah pencen kerajaan dan saya masih lagi bekerja swasta. Kami ada 3 org anak dan yg sulung sudah pun tamat belajar universiti.

Masalahnya skrg, suami saya memang dari mula2 berkahwin dulu tak pandai nak uruskan wang serta byk menanggung hutang2....benyak benda yg saya terpaksa tanggung dari segi beli barang keperluan rumah serta makan dan minum..saya tak kisah semua tu asalkan semua dapat merasa. kalau dihitung2 lebih kurang 85% isirumah tu adalah tanggungan saya sebab saya pun bekerja demi membantu dia...

Setelah dia pencen, sudah tentu dia ada dpt duit gratuti ...tapi semua tu byk dia masuk saham2 yg tak memberi faedah..ada yg scammer, dpt untung hanya seketika lepas tu tanggung hutang berjela2...bila wang tak cukup , pinjam pulak dgn kredit komuditi berlesen yg sudah tentu gila2 punya interest depa sapu...skrg ni saya berada dlm kemelut kewangan yg sngt meruncing..saya rasa bukan saya saja jadi gini..ramai lagi diluar sana yg struggle dgn masalah ekonomi skrg..

Lain punya cerita pulak dalam masa perkahwinan kami ni saya dpt tahu yg dia pun ada perempuan lain yg selalu berwsp messg, cakap bersayang2 bagai...perempuan tu sebaya dgn umur2 veteran mcm dia..dah lama dah perkara ni berlangsung dah 11 tahun lebih saya tahu perkara ni..tapi saya memendam rasa tak mahu gaduh2 sebab kesian pada anak2...bila minta penjelasan dia just diamkan diri dan ckp tak kenai pun pompuan tu,,cehhh....bukti semua ada dlm phone...bila saya minta nak berpisah secara elok dia tak setuju atas sebab mungkin saya ada kepentingan dalam rumh kami tu.

Dalam pada tu saya dah hampir 9 tahun tiada hubungan batin maupun hubungan seksual suami isteri pun sudah tiada lagi...saya walaupun umur2 skrg masih aktif bersukan, berzumba , hiking demi utk releasekan diri dan keihatan juga..saya masih berstamina, tapi apakan daya saya tak dapat menikmati semua tu lagi..

Bila saya try nak berkawan dgn org lain, tapi dari segi hukum berdosa sebab bersuami ..nak stay dalam rumah tangga tu mmg terpaksa tanggung semua , malah hubungan batin pun dah sekian LAMA tak ada. seolah2 mcm saya ni dah jadi mcm janda dah tapi atas kertas masih bersuami...saya pun layak untuk bahagia...ada jer yg suka dgn saya tapi apakan daya sebab kita ni isteri org...apa pendapat korang..? perlu kah saya menuntut cerai atau bertahan..??

Salam nk tye on behalf my friends..he is non Muslim..he was married with Indonesian woman..now die cdg nk cerai..Ade sapa2 Ade pengalaman bercerai dgn warga asing x?die Ade anak n die cdg nk ambik anak tu tpi his wife not agree to give custody to him..and his wife ckp kalau nak cerai die nk tunggu dpt PR dulu..boleh ke mcm tu..

She was demand nak satu kondo under nama my friend ni.kereta 1 dgn alasan die and anak nk duduk situ .. my friend x setuju sbb rumah tu die sewakan kt third party..lagipun die nk
ambik anak jga ank tu so ex wife die pndai2 lah cri..sbb tgok syarat perceraian non Muslim mcm susah..kene suami isteri atleast 2 years..pastu kalo satu pihak x setuju kalo nk truskan Ade syarat2 die..sekarang ni my friend duduk satu rumah tpi asing blik..syarat nk cerai by law kene x buat hubungan kelamin atleast 2 years..die sekarang bru 3 months mcm tu..boleh ke kalau die nk proceed je cerai tnpa tgok syarat..buntu plakk

Lepastu prosiding cerai dgn warga asing sma ke dgn warganegara if pasangan tu non Muslim..kene bagi harta kt ex wife,kene bgi hak jagaan kat ex-wife sbb isteri die asyikkk ckp die yg akan dpt hak jagaan anak sbb die ibu..even she foreigner she still can get custody? Kwan I frust sbb syarat nk cerai utk non Muslim mcm susah x mcm kite....kalo boleh die mmg xnak bgi satu sen pon kt wife die..ckuplah die dh bgi kemewahan sebelum ni kt wife die

Emilly_rose replied at 10-11-2022 10:07 AM
Izinkan saya nak tumpang tajuk tt berkenaan nak cerai atau bertahan? sebab sesuai dgn diri saya yg d ...

nampak gaya, memang suami takut impact Harta sepencarian tu.
menang besar akak nanti nampaknya.

3 orang anak tu, agaknya cukup besar dah sekarang, kan? cuba buat kira-kira, boleh handle tak.

mohon update wahai tuan rumah?
konklusi pendapat forumer, sila tinggalkan suasana toksik itu.