CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: adila39

Bila jumpa kitten...what u guys do?

chikumanis replied at 21-2-2022 11:30 AM
area mana yea kalau nak adopt?

shah alam sis. Tapi dah ada org booking dah 25hb ni akan diambil...tapi anak nangis pulak tak bagi...kita hesitate sbb pikir kalau org lain jaga mybe kitten ni akan lebih freedom, ni duk dalam cage...bila lepaskan kang snow attack...sy pulak takut gak kat kucing sendiri hahaha sbb garaaanggg silap pegang kena gigit...yg kitten ni pun mcm spesis sama..nakal...so tu kita mcm xnak...plus kita still x move on kucing kita moon yang dah passed away...manja yg amat and so cantik...dah la sy jugak jadi mak bidan dia..last mati...nyesal give away anak anak dia

Rate

1

chikumanis replied at 21-2-2022 11:29 AM
mak kucing ni, anak ramai tapi sbb dia baka mix persian, ramai yg nak. jadi, kami bagi je..dapat a ...

mesti comel comel...sharela gambar sis

adila39 replied at 21-2-2022 11:50 AM
shah alam sis. Tapi dah ada org booking dah 25hb ni akan diambil...tapi anak nangis pulak tak bagi ...

ajal maut juga bukan di tangan kita kan. kalau tahu awal² moon passed away, confirm tak open for adopt anak² dia..

adila39 replied at 21-2-2022 11:50 AM
mesti comel comel...sharela gambar sis

anak² mak kucing ni dah takde. kazen² bela tp kalau tengok badan kucing, jenis baka biasa..tapi ekor kembang macam bulu ayam tu

terima kasih @tari kasi me credit

Comments

sama-sama :)  Post time 23-2-2022 09:25 AM

tq mod @tari

aah la xde noti klu dpt kredit

Comments

sama-sama. noti bhg system messages kalau dpt kredit, ada tak  Post time 23-2-2022 09:27 AM

Follow Us
adila39 replied at 21-2-2022 12:23 PM
tq mod @tari

aah la xde noti klu dpt kredit

@tari

xde mod tu tak tau tu

Edited by elzy at 24-2-2022 02:29 PM

Cerita tentang kucing, nak share jugak pengalaman saya.. Saya bukanlah seorang yang dibesarkan dalam keluarga yang meminati kucing. Tahun lepas anak lelaki saya sibuk nak bela kucing. Puas fikir nak bagi atau tak.. Saya sejenis penggeli, bab najis, muntah dan segala kumbahan, memang geli boleh muntah sampai masuk wad.

Dipendekkan cerita, saya kenal sorg officemate yg cerewet, lebih kurang sama perangai saya. Suprisingly dia bela kucing dan selalu berkongsi cerita tentang kecomelan kucing dan watak kucing yang cheeky.. Dari situ timbul keinginan saya untuk mula membela kucing tapi saya tak berhasrat untuk beli kucing sebab saya risau minat ini hanya sementara.. so rugi.

Dijadikan cerita, balik kampung kebetulan bercerita tentang kucing dengan adik saya.. Adik saya offer kucing mother in law dia dan nak bagi kucing free sebab dah terlalu banyak.. Saya pun pilih seekor kucing DLH warna putih dan seekor Siamese breed, dua-dua betina.

Alhamdulillah saya dah jaga hampir setahun.. Tak lama lepas tu, ada officemate cari adopter untuk kucing yang beranak di belakang rumah, kucing jantan baka bulu kembang warna oren. Mula-mula saya menolak dan biar dia iklan di Fb.. tapi bila tengok gambar anak kucing tu mulalah rasa sayang dan tak sampai hati.. Akhirnya saya adopt sebagai kucing ketiga..

Selang sebulan, tiba-tiba seekor anak kucing baka Siam datang rumah.. Saya syak dia terpisah dari ibunya.. Menangis tengah malam kelaparan, kesian sangat badan basah kuyup kena hujan lebat..  Hantar vet, check semua dan saya ambil sebagai kucing ke-4.. So skrg saya bela 4 ekor kucing.. 3 betina 1 jantan.. Semua dah vaksin dan dimandulkan..

Itulah cerita saya dari mula takde rasa sayang langsung pada kucing dan akhirnya tersangat sayang sampai anggap kucing spt anak sendiri.. Oh lupa bab najis anak lelaki saya uruskan.. Saya sanggup berhabis demi kucing kesayangan.. Sekarang bila ada cerita tentang kucing terbiar atau penderaan kucing hati terus touching..

Rate

1

adila39 replied at 28-1-2022 03:34 PM
Yang ni pulak baru lahir, bawa vet and jaga macam baby bawa thermos susu and so on. Tapi x survive.. ...

Baru-baru ni ada stray cat menangis ke rumah saya.. Badan dia luka berdarah, kulit kaki, peha dan perut tersiat nampak putih tak berbulu.. Kurus dan bulu badan tak terurus.. Kesian sangat. Saya jadi geram dengan tuan dia.. Saya pasti dia bertuan dan dibuang sebab kucing ni manja dan seolah-olah mengadu sakit.. Masalahnya saya dah rujuk ke vet tapi vet tak terima untuk rawat stray cat berpenyakit..

Apa saya buat hanya beri dia makan, minum dan pantau dia.. Saya sediakan rumah khas untuknya.. Sesekali dia balik makan tapi bila balik ada luka berdarah masih baru.. Tak tahu nak buat macam mana lagi.. Nak kurung tapi membahayakan kucing saya yang lain.. Tak sampai hati nak biarkan begitu..

Rate

1

elzy replied at 24-2-2022 02:28 PM
Cerita tentang kucing, nak share jugak pengalaman saya.. Saya bukanlah seorang yang dibesarkan dalam ...

i feel you, sama jugak..dalam keluarga sebelum ni i antara penakut kucing, masa kecik i pernahla tangkap anak kucing masuk dalam bag sekolah. bawak ke sekolah and bila bukak kena cekau so sejak tu i takut kucing. Kat rumah ada kucing mak yang jenis datang makan yang lain tu siap la usap peluk tapi i je yang tak pernah pegang kucing. until 2 tahun lepas. so baru la jugak bila i transfer tempat keje kat area yang isolated banyak kawasan kedai makan yang org buang buang kucing. staff pulak bela kucing so ada je la cerita kucing ni..gambar la and kadang depa bawak..comel kan..so teringinla...lama jugak hesitate. Sama jugak macam u anak nak sgt kucing....memula dia nak cicak jenis yg org bela tu..haihhh geli...so sy mulala lembut hati.
Then ada org buang 4 ekor kucing yang bulu kembang putih dan stripe...comel yg amat mata biru ..sebab selalu sangat dgr pasal kucing sy pun try...memula amek sekor je anak kucing tu, tapi rasa kesian adik kata amekla dua nnt dia takde kawan so patah balik dan amek lagi sekor.. satu putih nama snow, odd eye pulak tu and sekor lagi moon kelabu tiga warna mmg cantik. Sejak tu saya mulala jaga kucing kucing sampaila beranak pinak. First time menangis bila snow warded sbb gugur and vet kata 50-50...tapi alhamdulillah survive dah and makin gemuk walau xdpt ngandung dah...then moon, my special cat manja yg amat contra dgn kakak dia snow..depa ni adik badikla...pun ngandung and saya tak boleh lupa dia tgk mata saya ..mcm nak bgtau dia nak bersalin..well i only knew it bila dia dah terberanak bawah katil bilik...imagine sy pun penggeli x suka kotor sepah bagai..sanggup biar beranak bawak katil ..dgn all that blood kan, suap makan...4 ketul semuanya..tp moon ni mybe gene tak sihat...bfr pregnant aktif ...start ngandung xsihat, fungus teruk..habis kat kepala tu botak...rawat dia barulah elok..bila dah jd mak nampakla dia lemah..susu pun tak banyak so si snow ni la rajin groom ketul ketul kitten tu hehehe...i think 2 bulan selepas dia beranak tu...sehari dua tu aktif dah...masa ni pkp ...tetiba tak nak makan tak nak minum dan takleh baring...cari vet semua nak appointment..last jumpa satu and otw ke vet moon passed away kat pangkuan saya...so i lihat sendirila dia mati masa nyawa nyawa ikan tu...anak sy pun melolong...bila tau...bayangkan nangis kat vet tu mcm kematian anak...gitulah perasaannya..so dah tau la bila syg kucing ni...now sy suka kutip anak anak kucing ni and elokkan and beri kat org yg betul betul nak..setakat ni sy ada snow je dulu and x ready nak ada kucing lain...now ni ada kitten...tak taula lagi nak ke tak...comel...

Rate

1

elzy replied at 24-2-2022 02:36 PM
Baru-baru ni ada stray cat menangis ke rumah saya.. Badan dia luka berdarah, kulit kaki, peha dan  ...

sedihnya baca, hmm semoga sis diberikan rezeki yang melimpah ruah...hmm utk kucing yg luka luka tu kalau letak kat dalam cage yg asing and cari vet yg willing to look at xleh ke? dia kurap ke cemana sis?

Rate

1

adila39 replied at 24-2-2022 03:17 PM
i feel you, sama jugak..dalam keluarga sebelum ni i antara penakut kucing, masa kecik i pernahla t ...

You up 2 level dari saya.. Kenapa saya kata camtu sebab saya takut untuk uruskan kucing beranak dan tak sanggup hadapi kematianya kelak.
Untuk overcome trauma pertama, saya terus mandulkan kucing-kucing saya lepas lengkap vaksin.. Perkara kedua adalah perkara paling saya takut bila kehilangan (mati) kucing-kucing tu nanti.. Tentu sedih yang amat or mungkin saya akan hadapi seperti saya hadapi kematian ayah saya sebab itu antara perkara yang saya sangat takut dalam hidup tp saya berjaya atasi.. Alhamdulillah dah boleh move on, harap bila sampai waktunya nanti saya boleh terima kenyataan. Huhuhuhu sebak

Rate

1

adila39 replied at 24-2-2022 03:19 PM
sedihnya baca, hmm semoga sis diberikan rezeki yang melimpah ruah...hmm utk kucing yg luka luka tu ...

Aminn harap doa itu juga kembali kepada you, adila39..

Kucing jantan warna oren, kurus.. Bahagian hidung, telinga, perut dan keempat-empat kaki tersiat warna putih, bulu takde kat tempat tu tapi hanya luka berdarah.. Agak dalam juga luka dia sampai ke isi.. Bahagian bawah perut yang mengelebeh tu takde bulu dan nampak putih selain tompok luka-luka lain yang masih baru dan belum kering..

Kedua-dua cuping telinga blister seperti kudis tapi bukan kurap.. So far tak nampak ada masalah fungus.. Dia jalan seperti menahan pedih, sentiasa sakit merintih.. Bila saya bercakap dengan dia seolah-olah dia faham.. Saya kata: Duduk sini, makan.. jangan keluar merayau.. Dia terus duduk tapi bila saya masuk dalam rumah dia pun hilang entah ke mana.. Lepas saya beri makan, dia mula ke arah saya cuba mengusap badan dia ke kaki saya.. Dia manja..

Saya syak dia bergaduh dengan anjing liar datang dari construction site sebelah taman perumahan saya..
Haishhh sedih.. Harap dia kembali sihat sediakala..

Rate

1

elzy replied at 24-2-2022 03:48 PM
You up 2 level dari saya.. Kenapa saya kata camtu sebab saya takut untuk uruskan kucing beranak da ...

heheheh bidan terjun...

ye kadang kita tak tau kita ni boleh berubah to something yg kita tak sangka..sorang yg malas nak jaga kucing...ni tiap tiap hari bersihkan litter box. ada je kena perli kata mengada ngada suka kucing tetibalah hahah...even siblings pun pelik...dah jadi cat lover. To me kucing ni safe me, spiritually so i will try my best to be kind to all cats!

hope sis pun, jgn stop loving them. yeah sedih tp kadang kita kena set kat mind if kucing yg kita bela mati ...am sure dia akan mendoakan u nanti..so spread love sis! tepekla kucing

Rate

1

adila39 replied at 24-2-2022 04:01 PM
heheheh bidan terjun...

ye kadang kita tak tau kita ni boleh berubah to something yg kita tak san ...

Definitely I will do.. Sekarang saya sangat sayang pada kucing.. Pernah terlintas kalau saya ada duit lebih, saya nak buat business jual barang-barang kucing and at the same time selamatkan kucing terbiar, groom dan offer to adopters for free tapi dengan terms and conditions ketat untuk pastikan tiada pengabaian dan penganiayaan.. Itu impian saya ..

Rate

1

elzy replied at 24-2-2022 04:00 PM
Aminn harap doa itu juga kembali kepada you, adila39..

Kucing jantan warna oren, kurus.. Bahagian ...

mesti dia sangat sakit, kalau sis jumpa lagi kucing tu sis tolong letak dalam cage..if u ada extra...paling tak bawak ke vet ke? nak kita share? i dont mind if u willing too..mmgla leceh tp i rasa kalau dia selalu dtg kat u tu, sure dia akan ingat u..sbb u yg bagi makan kat dia..kalau betul la owner dia buang mcm tu je..i hope owner tu pun akan dapat sakit yg sama ...so selfish kan ...kadang i pun x faham nak jaga kucing tapi pemalas nak jaga elok...the least jgnlah siksa kucing tu, dah buruk buang.

Rate

1

elzy replied at 24-2-2022 04:06 PM
Definitely I will do.. Sekarang saya sangat sayang pada kucing.. Pernah terlintas kalau saya ada d ...

aamiin...u can start now dah sikit sikit mcm saya jugak

adila39 replied at 24-2-2022 04:06 PM
mesti dia sangat sakit, kalau sis jumpa lagi kucing tu sis tolong letak dalam cage..if u ada extra ...

In shaa Allah kalau dia datang lagi saya akan kurung dan jaga dia sampai luka-luka dia sembuh sebelum bawa ke vet.. By the way, thank you so much for your offer.. Just doakan saya dapat jaga dia sebaik mungkin... Me too, I pun doa supaya owner tu dapat balasan setimpal dengan perbuatan kejam dia..

elzy replied at 24-2-2022 04:29 PM
In shaa Allah kalau dia datang lagi saya akan kurung dan jaga dia sampai luka-luka dia sembuh sebe ...

selamat hari raya sis and mod @tari   apalah citer kucing tu ya? sebelum puasa hari tu jumpa anak kucing lemah and mata infected so bawak vet and bawak balik rumah and ingatkan jenis lemah lembut manja hmm hampeh! mak kata macam pelesit hahahah now dia la conquer area. nama leo sbb ingat jantan nakal gilerrr tapi suka hisap baju anak sy sampai rimas. so kekal je la nama leo nak tukar asyik tersasul dah..snow and leo x berapa ngam snow baling and ketuk je kepala leo tu ada video dia snow buli leo...but leo never give up nak pleased the kakak diva tu so actually kdg kelakar tgk kucing kucing ni mcm manusia gak karektor depa