CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 3385|Reply: 48

Tak Fasal Rumah Jiran Jadi Sasaran, Taktik Terbaru Along Semakin Menjadi-Jadi!

Seorang lelaki di Facebook bernama Azhar Md Arif, merayu kepada orang ramai agar tularkan satu posting beliau di Facebook mengenai tindakan along yang kini sudah mula menyasarkan rumah jiran.

Azhar dan keluarganya kini hidup dalam ketakutan setelah rumah dan keretanya disimbah cat merah oleh along berpunca dari jirannya yang telah berpindah rumah.

kredit foto: Facebook

Menurut Odisi, walaupun Azhar sudah meminta penjelasan dan membuktikan bahawa along tersebut sebenarnya mencari penghuni rumah yang lain, namun beliau seolah-olah diugut pula supaya mencari jirannya yang hilang itu.

Menurut Azhar, lebih kurang jam 12 tengah malam dia terdengar jiran menjerit dan terus tengok luar rumah dan nampak 2 orang menaiki motor terus lari dari rumahnya selepas mereka baling sebotol cat merah di depan rumah Azhar.

Oleh kerana peminjam sudah menghilangkan diri dan along tersebut tidak tahu bagaimana untuk mencarinya, rumah jirannya pula disimbah cat.

Kejadian yang berlaku di Johor tersebut telah pun dibuat laporan polis sebelum ini, namun kes simbah cat ke rumah jiran ini dilihat semakin berleluasa kebelakangan ini.

kredit foto: Facebook

Menurut komen seorang netizen, berdasarkan pengalamannya yang seakan-akan sama, along tersebut bukan tersalah rumah tetapi memang sengaja menjadikan jiran sebagai mangsa. -CARI

Rate

1

Kesian nye xpasal2 jiran plak yang kena... da kenapa... cr la peminjam tu...

Alah pak ayob dah ke bukit aman.

ape ke bengap sgt along tu pun. igt jiran tu sedara mara peminjam ke?ape yg dpt pun buat gitu, membazir masa, tenaga, cat je pun. duit byk, bodo melantun2. peminjam pun sama hanatt x byr utang, menyusahkan org yg bukan kaum kerabat plak tu.

Baling cat ambik gambo claim upah ..Tak Kira umah sapa yg kena ???? .

semoga along, penyimbah cat and peminjam along yang menyusahkan orang lain tu mampus digelek lori..

Follow Us
Aku risau jugak kekadang. Ex penyewa rumah aku(sebelum beli) masih guna alamat rumah ni.
Sebelum aku beli, ada cikgu sewa. Sebelum cikgu , dia la menyewa.
Pernah suruh dia tukar alamat, dia kata susah. Apa yg susah nak pergi tukar alamat pun aku tak tahu. Nak tunggu beli rumah kat Singapore katanya. Dlu diaorg masih menyewa kat block sama, Sekarang dah keluar dr sini.
Smua surat2 diaorg anak beranak masih smpi kat peti surat aku.
Cmne eh nak buat. Benci betul aku tgk surat2 nama anak beranak tu.
Risau jadi kes cmni aje

taktik utk mencari si penghutang.......

asfaz replied at 28-1-2022 03:48 PM
Aku risau jugak kekadang. Ex penyewa rumah aku(sebelum beli) masih guna alamat rumah ni.
Sebelum aku ...

buang dlm tong sampah.
ex-ofismate aku pun guna alamat ofis utk bil telefon dia.
sampai aku call telco tu ckp penama sekian2 dah lama resign. aku return surat tu pun, bulan depan still dtg lagi.
advise yg aku dpt dari telco tu "puan bole buang surat tu kat tong sampah, sbb selagi penama tak tukar alamat dlm sistem, kita akan terus guna alamat yg sama"

meow_tompok replied at 28-1-2022 04:18 PM
buang dlm tong sampah.
ex-ofismate aku pun guna alamat ofis utk bil telefon dia.
sampai aku call ...

ex-penyewa rumah aku pun guna alamat buat loan aeon credit.
penyewa baru tu asyik bagi surat2 tu kat aku je, semua surat tu aku buang dlm tong sampah

meow_tompok replied at 28-1-2022 04:22 PM
ex-penyewa rumah aku pun guna alamat buat loan aeon credit.
penyewa baru tu asyik bagi surat2 tu  ...

lbh kurang iols
tp surat tu xde alamat pengirim
x tau ape isi
P&C

iols selalu ltk kt box utk surat2 slh alamat atau yg dh pindah
lbh 5 thn dh duduk sini still once in a blue moon surat2 tu masih dtg

Sebelum aku ...

You cakap la better tukar or else you buat report polis mengganggu hak & privacy. Hak you kan rumah tu dah beli.

menggelegak plak baca berita nih, sblm ni pun ada org penah kena gak sbb tuan umah sblm dia tu ade hutang ahlong.
Yg tu teruk gak yg ahlong satu hal kenapa babitkan org lain?
Yg penghutang pun bodoh piang hidup menyusahkan org lain yg takde kena ngena.
Makanya kita kena jauhkan diri dgn org yg berhutang dgn ahlong sbb tak memasal kita pun kena walau tak penah pinjam ahlong.

Sebelum aku ...

Antara sbb iols kureng gemar nak beli umah org sbb nilah
Sblm ade viral kat fb org tu kena kacau ngn ahlong gara2 owner sblm tu ade hutang ngn ahlong. Sian giler ok tak silap iols teruk gak dia kena.
Rasa nyesal semua ada so better sblm beli umah org kena siasat la owner tu ade berhutang ngan ahlong ke tidak.
Sbb ahlong mmg bodo bangang walaupun dh byk kali bgtau si penghutang tu dh tak duduk situ ke apa depa ttp bangang. Jenis nak gak nyusahkan org.

hareeeesah replied at 28-1-2022 04:42 PM
You cakap la better tukar or else you buat report polis mengganggu hak & privacy. Hak you kan ruma ...

Dah tak tahu contact dia. 3 tahun lepas ada anak dia dtg sini, ai ada ckp pasal ni. Sengih2 aje.

asfaz replied at 28-1-2022 04:47 PM
Dah tak tahu contact dia. 3 tahun lepas ada anak dia dtg sini, ai ada ckp pasal ni. Sengih2 aje.

Eh geram menyusahkan org.. buang je la surat depa tu. Anak pun takde rumah ke duduk atas pokok ke apa takde alamat sendiri

ni along baru nak up ni. along yg da lama buat keje, mmg dia tau mana ko pegi.

jiran yang pinjam dia yang kena... aku baca dalam komen fb, dia suh standby cat merah gak, bila ahlong tu mai, simbah balik cat tu kat ahlong tu.. hahahaha... mengekek aku gelak.. mcm lojik gak, sbb saja nak menyusahkan org kan, amek balik cat...

Suchi replied at 28-1-2022 04:43 PM
menggelegak plak baca berita nih, sblm ni pun ada org penah kena gak sbb tuan umah sblm dia tu ade h ...

Aku mse menyewa kt cheras dulu, pernah dtg org anta surat loyer. Nama org tu ala2 nama.indon...alamat yg sme. Aku tya tuan rumah, katanya x kenal nama tu. Yg bestnya pinjaman dia buat tu, mse aku dh duduk rumah tu. Aku saspek dia guna je alamat tu. Dulu2 buat loan kan sng. Xyh nk bil2 bagai.

hareeeesah replied at 28-1-2022 04:57 PM
Eh geram menyusahkan org.. buang je la surat depa tu. Anak pun takde rumah ke duduk atas pokok ke  ...

Tu la.. pelik  selalu nya kalau isi borang ada alamat surat mnyurat kan. Guna aje la alamat tpt tinggal terkini. Aritu ai koyakkan Surat dia..haha sakit hati punya pasal
Dah la jenis cakap  sembang babi leh terbang .