CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5538|Reply: 38

Umrah atau accept offer kerja baru

Post time 27-1-2022 02:15 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam semua..

Sebenarnya aku tengah buntu ni. Aku baru dapat kerja kat tempat baru. Offer bagus dan gaji lumayan. Malangnya tarikh aku masuk tempat baru tu dalam bulan yang sama aku kena pergi umrah.

Tempat kerja sekarang ni dah luluskan cuti. Cuma tempat kerja sekarang agak jauh dari rumah dalam 1 jam lebih travel. Plus aku ada anak2 kecik lagi if kena masuk opis nanti kesian anak2. Tue yang aku cari jugak kerja even takdelah aku bersungguh cari pun. Sebab aku aim lepas aku setel umrah aku nak cari kerja area rumah.

Nak dijadikan cerita, Kebetulan aku nampak iklan kerja kosong di company baru ni and memang dah lama aku aim nak kerja sana. Tak sangka rezeki dapat. Plus jarak dari rumah agak dekat dan benefit semua bagusla dari company sekarang.

Kalau nature company sekarang aku suka je plus xstress. Tapi tuela faktor aku cari kerja lain sebab nak dekat dengan rumah.

Aku dah bagitau HR tempat baru sebelum mereka bagi offer letter yang aku akan apply long leave dalam 10 hari. If dorang boleh Tunggu aku nak bagi notis 2 bulan tapi dorang xboleh tunggu makanya aku bagila notis sebulan. Tapi dorang ckp sebabkan aku nak cuti dorang tak dapat nk offer aku kerja ni dulu. End up aku bgtau ak tak jadi long leave sebab covid and border negara masih tutup. Lepas aku cakap macam tu baru dorang keluarkan offer letter and dorang dah bgtau siap2 xdapat approve long leave if aku masih probation.

Masalahnya tiba2 pulak border bukak. Umrah dah dibenarkan. Aku dah berbelah bahagi ni. Husband aku pulak suruh je aku accept offer tu sebab mmg syg if aku xaccept. Dalam masa sama bos tempat sekarang xbagi aku resign.

Umrah ni aku pergi dengan mak aku dan adik beradik aku je. Husband aku xikut sebab nak jaga anak2 dia memang bagi aku restu untuk pergila before ni..

Then, aku bagitau mak aku yang aku dapat offer kerja baru ni. Mula- mula dia happy tapi lepas aku cakap yang aku xdapat join umrah sebab cuti tak lulus terus dia marah. And persoal kenapa dah tau nak pergi umrah aku sibuk cari kerja. Masalahnya aku just try luck and aku pun tak jangka secepat ni dorang offer. Kalau kebiasaan aku cari kerja proses  dari interview until setel ke offer amik masa 3 ke 4 bulan. Aku kira sempatla aku pergi umrah dulu. Tapi dalam seminggu lepas interview je proses ni sampai aku dapat offer kerja macam cepat sangat.

Serius aku buntulah. Patut ke aku reject offer ni stay tempat kerja sama dan pergi umrah ? Ke aku pergi je kerja baru ni and next time pergi umrah dengan husband aku pulak. ????????????

kalo aq lah
umrah je pun (melawat)...haji yg penting...
accept kerja baru...lg few yrs buat umrah/haji dgn family sendiri

Kalau aku pegi je umrah, sbb belum tentu kita dapat pegi lagi umrah dgn family. Nanti menyesal tau. Keje je tempat ko sekarang ni. Nak kelam kabut watpe. Balik umrah, carilah keje lagi. Keje baru tu xpayah laa..

bukan umrah dah ditangguhkan semula ke sekarang?
pada i, umrah tu boleh pergi bila-bila..
tawaran kerja, bukan dapat bila-bila..
so kalau u pentingkan jaga hati mak and family, tolak kerja, pergi la umrah..
kalau u lebih fikirkan masa depan dan karier u, terima tawaran kerja, tangguhkan umrah..
and zaman covid belum berakhir ni, tangguh la dulu perjalanan ke luar negara..
kesihatan dan nyawa tu lebih berharga dari travel ke mana-mana..
ibadat bukan dipandang lebih kalau solat doa depan kaabah..

pergi keje kot.. umrahboleh tunda..
tp tu la, kau mcm berat nak ke umrah je..

Aku macam nak pergi kerja tu sebab mmg dah lama aku idamkan kerja kat sana.. tempat sekarang memang jauh untuk aku travel hari2. Rezeki yang ni datang tiba2 je.. kebetulan aku dah start nak masuk rumah dan anak nak start masuk sekolah darjah 1

Follow Us
umrah tu apa bila kita mampu pergilah, dan i think u kena pikir in bigger scope, kerja offer ni probably adalah untuk kelangsungan hidup you dan akan memudahkan you. Maybe some x agree but i think must pilih apa yang dapat memberikan kelanngsungan hidup smooth..umrah u can always get a new date

kalau i la mmg akan accpet job baru tu dah mcm2 yg u list tu semuanya +ve.

ini namanya... puan masih belum ada rezeki utk ke umrah.
kerja dulu..kumpul duit...insya Allah ada rezeki tu nanti

musangbodoh replied at 27-1-2022 09:03 AM
kalo aq lah
umrah je pun (melawat)...haji yg penting...
accept kerja baru...lg few yrs buat umrah/ha ...

Tuela plus pergi ni suami xikut.. tapi mak akula marah sangat sebab dia baru bayangkan anak2 semua ikut sekali dengan dia.. ????

ezacbee replied at 27-1-2022 10:51 AM
Kalau aku pegi je umrah, sbb belum tentu kita dapat pegi lagi umrah dgn family. Nanti menyesal tau.  ...

Tapi gaji naik banyak.. plus bukan senang juga nak apply tempat tu.. if reject maybe lepas ni dah kena blacklist

prettyuglybabe replied at 27-1-2022 11:07 AM
bukan umrah dah ditangguhkan semula ke sekarang?
pada i, umrah tu boleh pergi bila-bila..
tawaran ke ...

Tuela aku confuse aku dah listkan baik buruk dua2 sekali sama pulak bilangan kebaikan n keburukan dua2 tempat.. cuma sayang nak tolak keeja baru sebab salary increment and their benefit. If stay tempat sama i akan dpt pergi umrah.

awanysss replied at 27-1-2022 11:37 AM
pergi keje kot.. umrahboleh tunda..
tp tu la, kau mcm berat nak ke umrah je..

Aku keliru lagi dah solat istikharah tapi tak nampak jalannya. ????????

adila39 replied at 27-1-2022 12:27 PM
umrah tu apa bila kita mampu pergilah, dan i think u kena pikir in bigger scope, kerja offer ni prob ...

Dari bab gaji memang sayang nak tolak plus this year komitmen i bertambah. Tapi pendapat mak i pulak pergi umrah kat sana nanti doa la supaya dapat kerja yang i idamkan. Dia kalau boleh nak i reject that offer and pergi umrah dengan dia.

syamzana replied at 27-1-2022 04:06 PM
kalau i la mmg akan accpet job baru tu dah mcm2 yg u list tu semuanya +ve.

Thank you.. cuma biasala bila nak start tempat baru and belajar benda baru i nervous sikit

lizsha replied at 28-1-2022 08:38 AM
Tuela aku confuse aku dah listkan baik buruk dua2 sekali sama pulak bilangan kebaikan n keburukan  ...

kat sini pun u dah nampak accept job offer lebih baik dari gi umrah..
umrah tu u nampak sebab u tak nak hadap marah your mom kan?
explain to her..
or else, suggest semua tangguh dulu pi umrah tu..
once you dah confirm and ada cuti, pergi la..
zaman covid ni, peluang kerja makin sengit..
umrah tu kalau berduit, bila-bila pun boleh pergi..

Rate

1

lizsha replied at 28-1-2022 08:41 AM
Dari bab gaji memang sayang nak tolak plus this year komitmen i bertambah. Tapi pendapat mak i pul ...

mak will always more on umrah, however konsep islam setahu i la...u kena jugak utamakan keperluan...ada some sibuk pegi amal ibadah tapi keperluan asas terbengkalai so i rasa konsep beribadah ni pun kena betul. Kita pergi bila kita rasa selesa, tidak apa apa perkara yg akan buat kita hesitate, umrah adalah sesuatu yang dilakukan bila kita diberikan kelebihan cth duit, masa dan tidak apa apa hesitation so boleh seikhlas habis beribadah...so fix ur mind...sbb bila u dah ada hesitation gini pun no point to me...now ramai org pegi umrah is like holidaying. Sorry but itulah hakikatnya....i x kata semua but it seemed that way nowadays

Keja je tempat baru....
Kau pegi umrah waktu skrg ni tak best....byk tempat tak blh masuk....byk sop kena ikut...kwn kwn aku ramai yg tangguh... thn depan insyaAllah dorang nk pegi....

rasanya kalau bukan sebab mak react macam tu, dah tentu TT senang-senang je decide tangguh umrah tu kan.
for the sake of your own & family future, I guess better go on with the new job.
cuma seeloknya try lah slow talk dengan mak, minta dia restu kan decision TT tangguh umrah & go for kerja baru.
to me, post pandemic era ni nothing more important than your own family survival.
as long as you can live comfortably for years to come.

adila39 replied at 28-1-2022 11:48 AM
mak will always more on umrah, however konsep islam setahu i la...u kena jugak utamakan keperluan. ...

Konsep gini agak gagal utk difahami sebab tulah mak2 akan pilih umrah

12Next
Return to list New