CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

‘Selembut-lembut saya, tak menyusahkan orang - Jaafar Onn

tiba2 iols rindu zaman budak2 masa 90s..bulan puasa tengok rancangan dia buat biskut raya pakai baju melayu dgn songkok ada bunga matahari..sgt nostalgia

Betulll lembut2 dia pun takde tghn susahkan org, redeki dia cari sendiri. GoGo ciikgu pa

semoga sihat selalu JO..

70 dah heshe... badan macam tak menguncup yach

Sebab minat cili padi, so sampai skrg aku rasa vibe abah2 beliau. jangan one day mencemar duli pulak.

Wow.. 70thn.. Sihat lg noh.. Apa rahsia nyaa?

Follow Us
dah puas glamour masa tahun 80an dulu.

pedulikan orang tu bang..

abang hepi hepi aje dgn anak cucu..

fido_dido replied at 25-1-2022 12:01 AM
tiba2 iols rindu zaman budak2 masa 90s..bulan puasa tengok rancangan dia buat biskut raya pakai baju ...

Ya Allah, tiber nak nangis bila ingat zaman kanak2 dulu..skang da jadi mak orang stres lahai dengan keje n fmily sndiri..baru tau perasaan mak bapak dulu..hmm

dia kelempuk, bukan lgbt.
ada beza.

Lembut2 pun dh bercucu engko.Lagi baik dari jantan sado tapi kuat tala lubang pungkoq.

teringat dulu2 baca paper,cover story JO nak masakDia beli bahan2 siap blender kat pasar TTDI.
kerana artikel tu la iolz baru tau,mcm kagum la ada jual eh bahan2 siap kisar dulu2

tiber...

Dulu heshe pernah kena gosip dgn rosnah mat aris kan...tp kak ros pilih laki muda

dia ni memang tak kawen kan? suka zaman dia masa cili padi dlu je

mizruncing replied at 25-1-2022 12:30 PM
dia ni memang tak kawen kan? suka zaman dia masa cili padi dlu je

Kalau tak kawin mcm mana anak dia kawin hari tu? Dh ada cucu dh pun.

dh 70 ey dia???

Perwatakan Lembut Jaafar Onn- "Dah 70 Tahun Tak Nak Bertaubat Ke?"

Selebriti otai, Jaafar Onn mengakui keperibadian semula jadinya yang lemah lembutlah menjadi faktor utama kekal relevan selama hampir 50 tahun dalam dunia seni.

Jaafar Onn atau nama sebenarnya, Jaafar Onn Awang berkata, jadi tiada sebab untuk dirinya mengubah pemberian Ilahi hanya demi memuaskan kehendak atau hati masyarakat.

Foto: IG

“Ada orang cakap termasuk keluarga terdekat, ‘dah usia 70 tahun tak reti nak taubat atau berubah ke’.

“Nak saya buat macam mana, dah memang saya begini takkan saya nak hidup berpura-pura jadi keras demi memuaskan hati orang sekeliling.

“Sekurang-kurangnya, saya selembut-lembut saya, tak pernah pun menyusahkan orang minta sedekah tadah tangan. Alhamdulillah bukan nak cakap besar, pada usia 70 tahun, Allah masih beri saya rezeki kesihatan yang baik,” katanya kepada Kosmo.

Ujar pelakon yang cukup sinonim dengan drama Cili Padi itu, segala kritikan yang dilemparkan orang sekeliling tidak menjadi kudis buat dirinya.

“Orang sibuk kutuk saya jalan menampi padi usia pun dah makin lanjut, saya nak tanya, sempurnakah kalian? Nak cakap apa pun, cakaplah yang penting hanya saya dan Allah sahaja diri saya bagaimana.

“Banyak mulut jahat tapi saya percaya mulut jahat, hati tak semestinya jahat juga. Macam saya, orang fikir mulut saya jahat, tapi hati saya kadang-kadang tak sampai hati.

“Zaman sekarang ini, dengan kemajuan teknologi dan dunia media sosial, macam-macam orang boleh cakap itu ini. Nak cakap buruk tentang saya, tak jadi kudis pun. Selama 50 tahun dalam industri, rezeki saya tetap ada dan orang masih kenal,” jelasnya.

Mengulas tentang perkembangan seni terbaharu, Jaafar bakal terlibat dalam sebuah sitkom terbitan RTM berjudul Apartmen Putra.

“Pengarah (Acu) nak saya bawa watak lelaki lembut siap berselendang bagai. Tengoklah rezeki saya. Bukan saya nak promosi jadi lelaki lembut tapi inilah namanya rezeki walaupun dah usia 70 tahun,” katanya.

Dalam pada itu, Jaafar juga turut mengenang pengalaman bekerja bawah arahan sutradara handalan, Allahyarham Mamat Khalid menerusi drama 18 Puasa Di Kampong Pisang yang sepatutnya bersambung untuk projek selanjutnya, 19 Puasa.

“Macam dulu berlakon bawah arahan Allahyarham Mamat Khalid untuk 18 Puasa, saya jadi diri sendiri. Mamat panggil saya dengan gelaran ‘Ikonku’.

“Saya masih ingat waktu penggambaran, saya bawa baju bunga-bunga satu beg tapi Mamat nak saya pakai baju hitam untuk karakter yang saya jayakan iaitu, Tyson 2.

“Sepatutnya 19 Puasa bawah arahan anak Mamat (Amen Khalid) menjalani penggambaran melibatkan watak Tyson 2. Tapi sekarang masih tiada khabar berita tentang projek tersebut. Al-fatihah buat Allahyarham Mamat Khalid,” katanya. -CARI

Sumber: Kosmo

Dia lembut jer uols.. bukan menyimpang. Aku layan 18 puasa tu pun sebab part dia .

sibuknya netizen
mmg takde life ke mcm mana?
JO ni diam2 takde kacau org pun
paling2 dia ambik gamba dgn muka matahari
& dgn buih

rhoperr jaafar on ni dah persis adibah noor versi lelaki...

tapi heols ni ok je takde kacau orang pun... yang kacau orang tu diva HIV