CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Raline

[Tempatan] Impian miliki rumah sendiri musnah, ditipu kontraktor

Edited by Zack8hunter at 25-1-2022 07:20 PM

aku pun tgh cari kontraktor nk reno rumah. tak berani nak upah tukang2 indon ni. Lagi rela aku byr mahal kt kontraktor cina janji keje siap.

Aku rasa dlm kes ni ada kemungkinan indon tu xleh absorb kos bhn mentah yg tiba2 naik mendadak.. tu yg 75% jer siap tu.. sama mcm kes sorg kenalan aku, deal harga b4 PKP (harga bhn menrah tgh murah lg),
bila start projek terpaksa on-off sbb PKP, bila dah boleh proceed keje skrg.. bhn mentah dah naik..last2 kontraktor tu belah mcm tu jer.. sbb tak balik modal keje dia..owner tu pun x tahu nk setel mcm mana sbb loan dah fix ikut harga asal..

mejaputih replied at 25-1-2022 06:59 PM
Dorg ni demang 50% byr sblm start, pastu 50% byr bila dah separuh..pening kepala nk cari yg 30/30/ ...

memang kena tipu la kalau deal mcm tu..tak kisah la berapa..pandai2 la nego..cuma pantang besarnya jgn bayar penuh selagi kerja tak siap..

Kawan aku melayu ada sykt kontraktor sendiri,mmg jenis legit la siap sign perjanjian lg tu,tp tak berapa nak maju sbb org komplen mahal,baik pakai indon je. Sekali tu rasain lho

Mak i pun kena tipu dgn indon. Dia dtg rumah buat busy busy.. bukak tu bukak ni.. mintak duit nak beli brg.. bagi 50k.. hilang dibawa bayu tinggalkan kwn kwn lain. Nasib la kwn tu sambung kerja dgr arahan mak aku. Bayar gaji hari. Setahun gak la rumah siap.

MMg ramai sgt kena dgn kontraktor...aku tak salahkan kontraktor 100% sbb mmg kja kontraktor ni menipu pun hahaha...owner kena cerdik sikit, ms nak deal cakap nak bayar phase by phase, dan yg paling penting bagi aku sekurang²nya baki 10-20% bayar lps kja siap...kalu kontraktor x nak, cari je yg lain....dgn kontraktor ni kita tak boleh nampak lembik sgt, mmg jadi makanan diorang lah...ingat lg antara statement yg famous dlm bidang kitorang....kontraktor laa yg paling ramai dalam neraka tuh sbb kja duk makan duit orang je kehkeh(bukan semua kontaktor laaa...mohon maap bapak² kontraktor yaa..)

kontraktor buat rumah ni mmg byk menipu. nak buat tembok pagar pun macam kita pulak yang kena jadi mandur, kalau tak.. mmm berkurun. tu belum part keje cincai, padahal boleh je buat elok2 dari awal, bukan makan extra time ke ape.

Follow Us
Zack8hunter replied at 25-1-2022 07:17 PM
aku pun tgh cari kontraktor nk reno rumah. tak berani nak upah tukang2 indon ni. Lagi rela aku byr m ...

Silaplah kalau kerja baru jln sket dh pegi bayar lump sum.....

Ada kes kontraktor yg aku ambil melayu,  aku dh amik dia dan dh jln kerja baru dpt tau dia mmg jenis kapur duit org... Nasib aku bayar ikut progress,  dia jenis tangkap banyak job satu2 masa...

Ada yg dia sempat kapur duit 100%, mmg nangis x berlagu lah owner.... 3-4 org gak yg job serentak dgn rumah aku yg dia sempat kapur.... MO dia janji bulan bintang pastu beli pasir 2-3 ela boh depan rumah owner pastu terus minta bayar 100% ....

Rumah aku dia blah bila hampir 80% siap,  rasanya sbb x mampu nk cope kenaikan bahan atau dia underestimate kos dekat aku,  hahahaha

wanawina replied at 25-1-2022 01:35 PM
kena jadi mcm opah aku ni. nak reno rumah semua dia panggil cina. sbb dia dah penah kena tipu dengan ...

Betul ada kena tipu dengan melayu 4 kontraktor habis duit dia semua. Report polis cakap kita dah setuju

axl_bach replied at 25-1-2022 10:25 PM
Silaplah kalau kerja baru jln sket dh pegi bayar lump sum.....

Ada kes kontraktor yg aku ambil m ...

So lps tu siap ke tak rumah hang tu?

Zack8hunter replied at 25-1-2022 10:28 PM
So lps tu siap ke tak rumah hang tu?

Dia tinggal satu toilet jer... Aku cari kontraktor lain dan dah siap dah....

TOPwind replied at 25-1-2022 10:26 PM
Betul ada kena tipu dengan melayu 4 kontraktor habis duit dia semua. Report polis cakap kita dah se ...

tapi tulah. mahal sikit la dgn cina ni. tp opah aku dah serik panggil melayu/indon.

Ramai kontraktor buat kerja jahat camni.

emel4g replied at 25-1-2022 10:17 PM
MMg ramai sgt kena dgn kontraktor...aku tak salahkan kontraktor 100% sbb mmg kja kontraktor ni menip ...

Paling bagus, upah lawyer. Biar lawyer tu yang deal bayaran dengan kontraktor.

kontraktor mmg ramai penipu..sbb tu aku jual tanah...xkoser nk buat rumah sndr...sbb aku tgk umah sedara2 kat ganu pun teruk2 jgk...baik beli umah siap je la...tgk xpuas hati blh komplen dkt pemaju klu ada retak atau bocor...cuma klu nak reno la kena jgk carik kontraktor...payah tul...

cina pun sama juga. i buat umah ngan cina. sume mende dia nk ambik gred murah utk rumah i. tuan rumah x sedar. tgk2 terkejut wiring ke laut, tiles salah, ada yg x ikut plan. last2 reimburse bg ciput je. sakit hati juga you. sama jelah mana2, mmg kena sabar banyak kalau buat rumah sendiri atau reno ni. mmg stressful. developer2 besar pun sakit kepala juga nak jaga projek besar2, silap yg x masuk akal pun ada. yg paling sakit bila kontraktor melayu dpt projek pegi sub kat cina pastu x tahu apa2 pasal progress project.

mejaputih replied at 25-1-2022 06:59 PM
Dorg ni demang 50% byr sblm start, pastu 50% byr bila dah separuh..pening kepala nk cari yg 30/30/ ...

selalu dgn kontraktor cina diorg mintak 30% dulu,buat beli bahan,
kalau aku pastikan belen kerja dia berapa % dengan nilai % yg belum bayar,
kalau dia tinggal org lain boleh sambung dgn duit belen yang tinggal,

kelapaparut replied at 25-1-2022 07:02 PM
Cina jrg mnipu dah skrg ni, tp awal2 dieorg letak harga mahal terus, tp bila siap mmg lawa elok keje ...

ni aku setuju,
org kata x tipu bukan cina,tapi lebih baik dgn cina walaupun ada penipuan,xde la tergendala terus sampai bawak lari duit,
pengelaman aku berurusan dgn kontraktor cina lebih mudah sbb diorg bermulut manis,syok je diorg racun tambah itu ini,tp dgn cina senang nak berbincang,berapa bayar dulu,berapa lama siap,bab siap tu mmg lambat dari tarikh la hahahaha,

Friska where r youss?

kontraktor2 ni ramai penipu la, kami pun hampir terkena siap bertekak, nasib la takdan buat lg. org nak buat tiny house, mula2 angguk ok2, dah tnjuk design plan bagai tup2 suh buat guna design dia umah beso gabak plak tu. dah la baru nak deal hrga dah mintak duit

12
Return to list New