CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

[Jenayah] Update: Pengasuh tidak akan maafkan ibu bayi dan akan saman karena viral #14 - Tampar bayi 8 bulan karena sering muntah, pengasuh ditahan

Kalau jadi kt anak aku, memang siap sedia la pengasuh tu nak makan buku lima

Kuat dia tampar tu. Merah menyala.

Nokharom mana ni tampar baby? Binatangg punya betina....shaithonirrajjim sgtttt hanjenggg ni

Dah biasa buatlah tu pukul anak org belakang2, bangsattttt punya manusia! JKM mana? suspend kan aje lesen dia, klu ada lesen lah

Sepatutnya kjaan dah kena sediakan ala2 pusat pengasuhann sebagai satu institusi d di wh kementeriann jkm or/n pendidikan.Kjaan kena tgk balikkk keperluan rakyatt n sediakan solusi. So sediakan course yg bersesuaian utk penjagaan baby n kanak2, latih n serapkan dlm institusi.Ko pakaii duit utk puak2 ko mcm air utk raiyatt punya masalahhh takde penyelesaian

Lagi satubkan bukan aku nak kata, aku mmg minat keja jaga budak2 ni, aku punya cita2 dulu naknjd cikgu takdika je tp tu lqh dah besarr keja lain pulakk. Tp klu aku kat msia nak jd pengasuhh pun takde org nak bagibanak sbbnya aku ni modernnn, tak pakai tudung pakaiiiskinny jeans rambutt kalerrr tu belumm diselidikk lg sembahyang ke tidakkk, walaupun aku ni penyayangg pd kanak2 lol cop jari kebanyakan cikki2 mesti taknak org mcm aku jaga anak dorg. Sbb dorg ni judge kita dr pakaian n penampilan n agamq kita semayang ke tak. Walaupun aku boleh bagi perkhidmatan jauhh yg lebih baikkk dr sundall2 suni pakaii tudung yg duk mendera anakk dorg sbb aku mmg minatt jaga budakk, tp tak suka masak cuma focus budakkk jah, masak klu makanan simple sihat2 ok

Follow Us
nak cari pengasuh siap tulis semayang 5 waktu, pakaii tudunggg, menyampahh betulll baca

Memilih sgttttt, klu org tu tak pqkqii tudungg selalunya kena rejecttt. Padahall yg pakaiiitudungg tak bererti org tu baik n ada ilmu n sentiasa mencari ilmu psl kerjaya dia. Just utk duit sahaja. Kita ni minatt, gaji dah temtu tak byk keja mcm ni mmg dah tahuu tp klu minattt org tak kisahhh just syaraty sahaja ambik duit skitt.

Nak yg muslimah kononnnn yg pqkaii tudung ujungg2 dpt terroristttt. Sepatutnya tengok personaliti pengasuh tu, cara dia berkomuniskasi, pengetahuan dia tentang kanak2 sbb klu yg minattt ni dia akqn buat research, mungkin dia ambik course klu tak ambik pun dia buat research sendiri, study sendiriii itu klu org yg mmg minattttlah. Klu org yg tak minatttt dia tak pentingkqn semua tu sbb dia hanya nak cari duitt tanpa pentingkqn ilmu n kualiti perkhidmatan dia dlm hidang tu sb tu jgn tertipu dgn tudung sbb ianya tidak menjanjikan apa2. Keja ni nmpk mcm simple tp utk org yg minat dlm bidang pemgasuhan kanak2 ni byk ilmu yg perlu dipelajari n plan yg perlu dibuqt utk setiap iategori umur kanak2 tu, tu belum masuk utk individual lg sbb setiap kanak2 maybe agak berbeza pulak pertumbuhan n keperluan serta  plan yg perlu disediakan. So klu hantar kat acik2 pprt  takdenya dorg nak pikir semua ni

Ni sapa tampaq sapa ni haha

BartholomewKuma replied at 17-1-2022 01:17 AM
Ni sapa tampaq sapa ni haha

Pelik aku baca tajuk mula2… yg tampar pula nak menyaman… dunia dah terbalik

Edited by Orenn1 at 17-1-2022 01:30 AM

deleted.........

Merahnyaaa..confirm kuat tu..semoga kena tngkap la ye

Orenn1 replied at 17-1-2022 12:18 AM
Dah biasa buatlah tu pukul anak org belakang2, bangsattttt punya manusia! JKM mana? suspend kan aje  ...

Aku yakin acik pengasuh pprt ni xde lesen
Apply lesen pun agaknya x tahu
Main sebat je janji dapat duit poket hujung bulan
Anak orang sakit ke apa nnti dia iklankan servis dia kt fb, ada lgi orang mai hantaq anak depa jadi bahan cubit2 tampar2

Orenn1 replied at 17-1-2022 12:34 AM
nak cari pengasuh siap tulis semayang 5 waktu, pakaii tudunggg, menyampahh betulll baca

Samalah kdg2 iklan sewa bilik/rumah
Apa kaitan tah
Kdg yg tulah duk menyundel tapi owner mana tahu

evlinne replied at 17-1-2022 02:03 AM
Aku yakin acik pengasuh pprt ni xde lesen
Apply lesen pun agaknya x tahu
Main sebat je janji dapat ...

Itulahhh rasanya pun tak ada, klu jaga 4 org dah kena lesenn. Keja utk cari duit rasanua tp bukan sbb minatt. Mmg betul kita keja utk cari duitt tp bila kita dah keja tak kira keja apa pun kita kena buat dgn sepenuhh hatiii, buat yg terbaikkk dlm bidang kita tu. Utk kepuasan diri sendiri jugak

evlinne replied at 17-1-2022 02:04 AM
Samalah kdg2 iklan sewa bilik/rumah
Apa kaitan tah
Kdg yg tulah duk menyundel tapi owner mana ...

Betullll, org msia zmn skrg ni terukk sungguh, nak cari pekerjasiap tulis kena bertudung bagaii kena sembahyangg 5 waktuu. Perlukah sibuk hal org mcm tu, yg penting perkhidmatan dia, hal dia dgn tuhan biarlah dia dgn tuhann. Org zmn dulu taknpakaii tudungg punn, zmn skrg ni dah mcm talibann nak tetapkan mcm tu ujung2 muka anakk kena tamparr dgn acikk bertudungg, nak kata apa

Masa dulu si gemokkk @sarah82 pun pakai tudung jaga org tua, korg tak perasan ieja dia 24 jam kat forum, n main games lagi, layan thread lucahh lg, masuk darkweb lg. Masa tu pun aku dah terpikir mcm mana lah dia jaga org tua, kesiannya org tua tu, ko biarkan dia ko abaikan dia seronokkk2 kat forum sampaii blh bukan beratuss thread mcm org tak keja punya byk masadia spent kat forum. Walaupunorg tua tu terlantar kat katilll, tp masih perlu bagi perhatian kat dia, perlu mandikan dia, bersihkan dia, bwk pegi toilet, bagi makan ikut time, kena berbual dgn dia, kena plan buat exercise utk dia, mungkin just simple2 mcm kena bangun mcm duduk then baing balik, angkat kaki, jari2 dia kena suruh dia gerakkan jari dia genggam bola ke massage2 jari2 dia sama,bawak dia g depan tolak dgn kerusi roda tgk tv, tgk luar iat tingkappp...acrually byk aktiviti blh buattt, tp manusia jeniss bangsattt mama ada hatiii perotttt, seronokkk dia jah dia pikirrr, orgg tua tu biar sorg2 atas katillll, boleh tenang ke cari duit dgn cara mcm tu. Sbb tu jgn pandang tudung yachhhh, kemanusiaan seseorg tidak terletakk pd tudunggg tp sikap n tanggungjwb hati judi

dua kali repeat baca tajuk tred..

Bilq kita keja jaga org kena buat sepenuh hati sbb org tu berkyawa bukan barang. Klu takde minat, klu takde kesabaran klu takde perikemanusiaan jgn buat keja tu sbb nanti aniaya org. Act klu kita decide buat keja apa2 kena buat yg terbaikk, aku herann lah org tak buat yg terbaikkk dlm bidang keja dorg, tak kisahh ke psl kepuasan