CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

'Apa Benda Ni KJ, Beli Dekat Shopee Ke?' - Peranti Pengesan Digital Azad Tercabut

twins replied at 4-1-2022 09:52 AM
maaf .. aku nak menyampuk sikit.. team aku antara petugas sukarelawan memasang ebracelet tu.
pihak k ...

terima kasih pencerahan..

Senang nye hangkut je diorg dr kapal terbang.. Masuk pusat kuarantin.. Dok sana 10 hari... Dah negatif, kluar la.... Takyah sibuk2 nk dok rumah. Maaf ckp la.. Yg tua2 mmg susah nk disiplin.... Org suruh kuarantin dlm bilik.... Siap kluar tgk pokok la.. Ayam la.. Borak2 ngan jiran bagai... Mati ke kalau kuarantin sekejap....

Benda boleh je komplen terus dekat team kkm (sorry kalau salah)
Bebel dekat ig lagi penting sebab bertaraf selebriti yg mana nak org yg approach dia dulu

bende last minute semuanya....

dejure replied at 4-1-2022 09:38 AM
Bukan dia saje malah byk menteri2 termasuklah si DiGimon dan PM tu tak berani nk ambil dos penggal ...

tak berani nak ambil? maksudnya...dos penggalak, bagus ke tak?

maaf .. aku nak menyampuk sikit.. team aku antara petugas sukarelawan memasang ebracelet tu.
pihak k ...

Mungkin jugak Allah yg gerakkan hati yang balik umrah utk make noise supaya korang buat kerja elok2 sikit. Waiting in line berjam2 semata2 nak pakaikan benda alah tu is not acceptable ye. Korang takde gi training ke atau malas buat kerja or just plain dumb.
Sama jugak Pak Azad tu dia satu antara beribu kau kata yang dapat barang defective. Kalau Allah tak pilih dia takde lah kita yang lain ni tau pasal possibility ada orang lain jugak dapat and sedang bebas berjalan merata.
Korang ada pi double check tak pemakai yang lain mungkin defective since you don't trust people enough to home quarantine at home kan.
As for staff u all yg kena jangkitan dari jemaah yg pi umrah tu..tak ikut sop ke? Kalau ikut sop kan selamat...

Follow Us
pihak k ...

sabar je la chuols.. benda boleh memekak, buat apa nak diam, gituh kekdahnya kata mereka

iznanaziz replied at 4-1-2022 04:17 PM
tak berani nak ambil? maksudnya...dos penggalak, bagus ke tak?

Mcm biasalah kita di jadi bahan ujikaji..ingat dorang semua tu tak tahu ke.

haruslah replied at 4-1-2022 09:59 AM
Tracker ni made in....?
Vax pun bleh buat duit sis
Nak mudah, wajibkan staff gomen amik

I dah nk 4th jab dah ni…antara yg terawal amik 3rd aritu , dah ni nak suh 4th plak.. adehhhhhhh….alhamdulillah ms yg ketiga aritu xde apa2 effect pon tp nak ke 4 ni .. serem plak.. x smp setahun wehh..

I sokong pak Azad. You go bro. Kalau orang lain complain, tak jadi thread here lah pulak kan.

pihak k ...

Setuju sgt.. Yg pergi umrah pon patut dh tau sgt dlm keadaan Covid mcmni sop semua boleh berubah sekelip mata. Pasal peranti tu mcm u ckp logic je kalau ada factory defect kan.. Kalau dh diberitahu utk hubungi pihak KKM or pihak teftentu then xperlu di viral kan x tentu pasal.. Asal buat content jeee kan artis ni

kaki_palsu replied at 4-1-2022 10:27 AM
Kebanyakkan menteri kan ambik dekat parlimen.. Masa tu diaorg ada persidangan. Tak silap yang pergi  ...

Ada ahli parlimen yg tak ambik

rosannazmia replied at 4-1-2022 06:23 PM
I dah nk 4th jab dah ni…antara yg terawal amik 3rd aritu , dah ni nak suh 4th plak.. adehhhhhhh… ...

After 3 bulan kene amik... so kalau rasa nak cucuk lg sila.. tp kalau tk nak pun ok.
Lgpun ramai kawan2 kita tk amik langsung, Alhamdulillah takde apa pun.. dorang hidup mcm biasa... kita yg dh double ni tgk jela????

dejure replied at 4-1-2022 09:38 AM
Bukan dia saje malah byk menteri2 termasuklah si DiGimon dan PM tu tak berani nk ambil dos penggal ...

DiGimon siapa??

Yang main sembur2 tu ke??

Rogue98 replied at 4-1-2022 04:44 PM
Mungkin jugak Allah yg gerakkan hati yang balik umrah utk make noise supaya korang buat kerja elok ...

nama pun sukarelawan... bukan dapat training berminggu2 atau berbulan2 sebelum tu pun...
sama macam sukarelawan di PPV... kami di beri briefing selama 2 jam apa nak buat, bagaimana nak buat dan apa
pesanan2 yg harus di sampaikan pada semua (bukan umrah saja) yang nak masuk di KLIA tu...  team kami adalah
team yg pertama.. hari pertama pemakaian ebracelet di klia.  mcm yg aku kata... org2 yg balik dari negara2 lain pun
penat jugak dlm flight.. setengah tu berbelas2 jam dlm flight & kena menunggu lama juga untuk pemakaian ebracelet tu tp dorang
cool & sabar menanti berbanding yg balik dari 'beribadah" ni....   dan lebih lambat bila yg balik dr umrah degil tak nak isi borang yg dibagi..
selagi tak isi borang tak dapat lah proceed ke area utk dipakaikan gelang tu....  tentang staf2 di ofis aku yg terkena covid tu...
kami ni lengkap dengan face shield lagi... double mask tapi kalau dahkan yg balik dr umrah tu  beratus2 yg positif setiap hari yg kita kena hadap...
tetap juga tinggi risiko pada kita..

rogue.. untuk rasa pengalaman.. aku syorkan ko pegi buat sukarelawan di klia... depa tengah cari lebih ramai sukarelawan (tp kali ni
depa bayar elaun ) sbb nak buka lebih lane.  at least kalau ko atau mana2 forumers sini join kat sana... korang paham apa yg aku
cakap.

pihak k ...

kan.... tabahlah awak ye,.
kdg malu tgk video viral maki hamun kakitangan kat klia..

twins replied at 5-1-2022 09:12 AM
nama pun sukarelawan... bukan dapat training berminggu2 atau berbulan2 sebelum tu pun...
sama maca ...

yg nak kena isi borang tu kenapa tak edarkan borang tu dari masa dalam flight lg?

pihak k ...

ooo tapi memang betul pun kalau gelang kuarantin pink tu pun tercabut memang kena report...tapi rasanya azad nak bagitahu benda tu kualiti rendah kutt...

mestilah rendah takkan nak pakai mahal2 untuk tracker yang kena pasang beribu2 macamni...
kena ler update kalau tercabut nanti theyols tolong la pasangkan yang lain...

Edited by Minami2013 at 5-1-2022 01:40 AM
Normabaru replied at 4-1-2022 12:59 AM
Hahahahahaa..azad xlawak xsah..

Nway semua org tahu kot KJ buat duit dgn COVID

Sis, i bkn sokong kj, tapi i nk menjawab persoalan sis psl vaksin kj.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rogue98 replied at 4-1-2022 04:44 PM
Mungkin jugak Allah yg gerakkan hati yang balik umrah utk make noise supaya korang buat kerja elok ...

Sebab tu swastkan KKM. Kjer pakar gila ni nak nama tp org bawah yg kena buat itu ini. Yg kena maki org bawah dia dok ofis kasi idea bdoh2 je