CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Dr Zakir Naik Bagi Pesanan Pada Muslim Isu Krismas, Kenapa Sashi Kumar Yang Panas?

uda replied at 30-12-2021 09:45 PM
Kalau cina beri mandarin oren tak boleh ambil juga ke?

Setiap tahun dapat mandarin oren.

Bagi aku ikut masing2, kita semua berhak atas kehidupan kita.  Ada org strict ada org bersederhana so masing2 lah. Bagi aku orenn tu kan buah, turkey pun makanan takkan kita nak bazir buang pulakk.

Aku mmg celebrate berhadiah belaka lahh, yg lama2 mmg dah kenalll sgtt aku khenn lol so nak bertabiyahh pun tak guna. Sebenarya aku nak cerita psl hadiah sbb aku happy n puas hatii hadiah2 yg aku dpt thk ni. Hadiah pulak aku tak suka brg rumahh , malass nak tambahh sampahh dlm rumahh bg penohh lagi cukoplahh, byk brg dlm rumah penatt nak menyimpann, bila masuk unur 30 nak ke 40an dah mula terasa byk nya brg dlm rumahh dah pk dah tua nantii susah nak mengemasss semuaa wariss pun mauu menyumpahh agaknya bila kita dah mamposs nak kena kemass buang barang kita uruskan semua. So skrg ni utk xmas aku punya wish list mmg brg2 kecantikan, cream2 utk tonyohh muka, aku tulis semua cream2 yg aku nak n yg duk pakaiii bagii skit2 kat yg berkenaan, sini style nya gituu. So thn ni semua hadiah xmass aku adalah creamm muka, tahun lepas ada jugak aku tulis perfume, tp thn ni semua creamm muka jahhh tghhh mood menggila nak melawa ni lol moisturiser tu moisturiser ni, anti aging itu anti aging ini cream mata cream itu cream ini lol so tahunnn ni aku dpt hadiah cream muka rega beribu2, sbb ramaii yg bagi kan, klu tak cantik lagi tak tahu lah kohkohkohh mmg keja menonyohh muka harii2 tp puas hatii lah sbb hadiahh yg kita dpt mmg kita duk guna klu tak dpt hadiah kita kena beli sendiri so aku nasihatkan bagi hadiah brg kecantikan utk gugurl mmg happy punya lah tp tanya dulu brg apa dorg nak brand apa jgn beli sesuka hatiiii kang org tak pakaiii rugi je. Tadi aku pegi pharmacy mcm guardian semua tu klu kat msia utk beli ordinary alpha arbutin + HA sbb baru2 ni aku nmpk sis @green-tea tuliss dia pakaii benda ni bagusss so cepatt2 aku kat belakang taberr tulisss cepatt kat note phone ni kohkohkohh lps tu adalah aku google 2 skitt baca review so hari ni pun ajaklah tok laki g beliii, bolehh nak tahu habis stock, sabo je. So aku beli lah ordinary lactic acid sbb aku mmg pakai benda tu dah nak habiss, aku suka campoo tu skitt dlm moisturizer aku pakaii kat muka mmg nampakk vazz. Oh dah melaluttt dah ni, ok bercakap psl hadiahh klu nak bagi hadiahh kat pompuann blh juga bagi cream tgn yg kualiti bagus punya mcm alizabeth arden cream tgn dia mmg bagus, kita nak baluttvshg hadiah pun tak malu, kwn kita blh letak dlm hbag pakaii2 kdg2 kat luar bila teringat. Bagi moisturizer pun ok cuma kena check kulit gugirl tu jeniss apa n klu tahu dia biasa pakaiii brand apa lagi bagus beli brand tu. Alamakkk dah cita psl mcm2 skincare lah semua katt thread xmas ni ntahh2 ada yg menyampahhh agaknya lol ada aku kesahhh janjii aku dpt cerita pasal cream2 aku lol kohkohkohhhh lariiiiiiikkk

Comments

Hi Kaka Oren. Jangan off topic lagi ye. Ada report ni pasal you off topic. Thanks ya Report Post:forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=0&pid=150323690 Report reason:XXXXXXX :   Post time 31-12-2021 01:56 AM

lol @Lelarentaka berapa ratuss kali dah aku off topicc kat CI ni tak penah pulak kena complain. Lagipun masih dlm scope xmasss cita psl hadiahh siapa yg jakiii sgtt tu relax lahh yg jakiiii sgtt tu aku cuma nak kongsi kegembiraan dpt hadiah cream muka lol kohkohkohhhh

Sbb tu yg report tu tak dapattt hadiahh sbb jakiiii sgtttt, bukannya aku ceritaa psl dpt hadiah mahall punn creamm muka jahh semua org mampu beli adoiii itu pun

busuk hatiiii belaka sbb tu ko tak dptt hadiahhhhh, kita dpttt hadiahhh creamm muka jah punn siapl berdengkii reportt bagaiii

benda mcm ni pun blh buat org dengki yachhhh, sepanjangg aku berforum mcm tak ingattt aku pnh report org herann org blh tekan reportt hanya sbb kita cerita dpt hadiah creamm muka. Dah tentu xmass kan org happy dpt hadiahh, salah ke, gile lahhh. Bukannya cerita dpt hadiahhh mahall klu nak jakii punn

Follow Us
Hubungan sesama manusia adalah penting di dalam Islam. Sekadar wish ok je bagi iols, nak kata berdosa, ada banyak lagi dosa2 lain yang di buat dari duk wish2 bagai tu lagi patut di ambil kira kalau nak jadi muslim yang baik.

Jangan la gigih duk hangkut pokok krismas letak dalam ruang tamu yang besar sekangkang kera tu lepastu hias2 bagai macam keluarga si Queen E yang memasing anak beranak muka belacan tapi gigih sambut krismas

Zakir naik ni iols suka je dengar ceramah dia, ada je yang ok, ada yang hmmm. Biasa la dia pun manusia macam ustaz2 lain agittewww..

Edited by Orenn1 at 31-12-2021 02:49 AM

Sis lela terima kasihh atas pemberitahuan tp aku tak agree yachhh benda ni dianggap salah, sbb byk  kat CI yg melencongg dr topicc. Orang blh buat complain tp korang sbg mod kena guna akal utk buat penilaian. Mmglah aku tulis panjang aku mmg gitu ckp sambil tulis tgk2 dah panjang lol bukan benda baru tp isinya tetap psl xmas apa yg tak blhnya. Jgn nak buat forum jd boring yachhh, jgn nak sempittkan scope, forum ni jd meriah sbb forumers nya yg mcm2 peel. Sinilah tmpt kita nak berjumpa, nak bg pendapat nak bercerita nak meluahhh tak perlu go by d bookk sgttt. Mmg lah ada org suka ada tak suka kita thats very normall just skip mana2 posting yg kita tak suka or confront lah bagitahu that's better bukannya ada pergaduhan pun kat sini yg nak jaki sgttt sampaii kena complain, too much lah i don't accept that laila. N klu jaki sbb aku menunjuk percayalah aku bukan jenis mcm tu aku tulis sbb justt ianya adalah luahan biasa dr hatiii sbb seronok dpt hadiahh brg kecantikann bukann sbb benda tu mahall, cream2 ni semua blh mahalll mana sgttt haish itu pun ada yg jeniss busuk hatii yachh sampaii rasa benda ni kena complainn. I reallly dont care if i want i ll write again aboutt my creamm lol kohkohkohhhh

Kita dpt hadiah dia tak dpt nak dengkiii pulakk padann muka ko tak dpttt kohkohkohhhh

Mods pun mesti terperanjatttt kan tgk siapa yg buat report tu; tak sangka yachhhh betapa hatii busukkkk

Masalahnya yg dpt hadiahhhnya aku yg dengkiiii nya ko lol

Nko tu takde siap nak kasiii hadiahhh booo booooo boooooo kohkohkohhhh

Aku at leastt dpt creamm muka tepekk2 bagi lawa ko hade lol

zakir naik dah vaksin?

So jgn nak bangsattt sgttt hatii busukkk yachh klu ko tu takde siapa nak kasi hadiahhhh, padann muka ko rasa busuk hatiii aku dpt hadiahh skincare hanya melaluiii pembacaann kohkohkohhhh boooo booooo booooooo

Katanya rupa burukk patutlahh dengkii baca kita dptt hadiah skincare, dasarrr rupa burukk perangaiii pun burukkk phuiiii kohkohkohhhh

Kita yg seronokkk dpt creamm2 muka tu sbb kat sini cuaca bertukarr2 byk musimm mmg kena sgtt jaga kulittt, dptt creammm tu mmglah seronokkkk yg dia nak berdengkiii. Bukannya kita cerita dpt barangan mewah mcm handbag berjenama mcm kak mah tu ke apa, just cream2 muka jahhh benda2 murahhh tp ko punya hatiii busukkk bangkaiii tu mmg terserlahh yachhh. Cream2 muka walaupun jenama yg dianggap mahal2 kat msia kat sini murahhhh, kira rasanya bukann benda mahalll lah sbb sesuaii dgn gajiii sinii. Aku ada sebut cream tangann alizabeth ardenn, sebenarnya tak mahall mana kat sini sbb gaji sini tinggi so brg tu tak dianggqp mahall pun. Itu pun ko nak dengkiii yachhhh setakatt sebutt benda2 murahhh mcm tu, sbb maybe ko rasa benda2 tu mahalll tp sebenarnya benda2 tu tak mahalll kat sini.

aku agakkk kat msia org bertukarr2 hadiqh lg mahalll, dorg ketawa agaknya baca aku dah happy gila setakatt dpt hadiah cream2 muka

ko tu hati bangkaiiii dr dalammm dah busukkk sampaiii keluarr aura busuk dgn burukkk, aku pun tak tahu nak recommend perfume n cream apa utk bagi ko wangiiiii n cantikkkk lol kohkohkohhhh

Bukan sahaja tu isu krismas tapi isu rasuah..curi tulang ( waktu kerja)/ponteng kerja pun tak berdosa ke semua tu pun kategori duit tak halal jugakan