CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SY_Mumi

[Lain-Lain] DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS - 2022

Daripada apa yg aku baca la
1. Wanda asalnye mmg villain pun. Kalau google top marvel villain confirm nama dia ada
2. Illuminati tu terdiri daripada ahli-ahli yang bongkak  tinggi diri tu pasal diorg cam confident leh kalahkan scarlet witch. Yg mati katak tu pun mmg dlm komik pun camtu
3. Kalau chuols perasan movie ni released time hari ibu,Multiverse Of Madness = mom. Pastu wanda mengamuk nak anak-anak dia. Mmg sesuai sgt hahaha
4. Kemungkinan klimaks utk phase kali ni adalah Secret War

Edited by kakikuDibibirmu at 10-5-2022 09:11 AM

Rindu dengar muzik X-Men The Animated Series semasa Professor Charles Xavier munculkan diri dengan kerusi kuning tu

ok ni rebiu hakak selepas melayan movie ni sabtu lepas bersama my adik. hakak taknak ganggu hanak ikan hakak sebab raya khen lagipun heols cuma lelaki simpanan jah. Amaran, spoiler bertubi-tubi dalam rebiu ni

1.  Trailer citer die memang tak tunjuk langsung kan jalan cerita dia camne, pastu memula hakak cam speku ni mungkin ada kaitan dengan Spiderman No Way Home yang realiti terkoyak ntah camne spiderman universe lain-lain tercampak dalam tu, pastu Strange nk mintak tolong Wanda The Scarlet Witch perbaiki semula realiti, but nope langsung takde kene mengene pun uols.  

2.  Ada satu watak baru yg agak penting gakla dalam movie ni yang Marvel memang dok jaga kerahsiaannye, tapi tulah masa sheols mula-mula muncul tu terpinga-pinga gak. ko sape dik tak pernah nampak pun

3.  Pada yang tertanya-tanya bila masa Wanda beranak, korang kene layan tv series die Wandavision dulu baru tau asal usulnye.  camne sheols leh dpt kustom tu, dah kenapa ko tetiba jadi gile, ape maksud Strange bila dia cakap anak-anak Wanda tu sbnrnye tak wujud pun.  adik hakak pun confused gak die tny takleh ke Wanda tu beranak je lagi nak pegi amek anak orang kt multiverse lain dah ngape?  motivasi sebenar Wanda ni ada jawapannye dalam WandaVision tu

4.  Cameo yang agak menguciwakan bagi hakak.  Takde keterujaan bila tengok geng Illuminati tu. poyo jah lebih, ujung-ujung mati katak gitu-gitu jah.  Hakak rasa memang patut diorang kene bunuh

5.  Jalan citer die sbnrnye straight jah. camne diorang nak selamatkan si Amerika tu. tapi bila dah masuk teknikaliti main lawan-lawan ilmu hitam lak, dari situ dah nampak macam pening skit.  kalau superhero biasa tembak jah matilah orang jahat tu. tapi ni orang jahatnye memang power gile, power tapi gile

6. Bagi hakak, movie ni lebih untuk peminat Sam Raimi daripada peminat Marvel.  sebab elemen body horror yg dah memang trademark Sam Raimi tu memang menyerlah sangat dlm movie ni.  Hakak rasa nilah first time movie Marvel paling ramai ummah mati sampai mati terbakar pun hade.  Dan sebagai peminat Sam Raimi hakak suka jah movie ni, sebab Raimi pun lama dah tak direct movie horror, last tu yg Drag Me To Hell.  Sekurang-kurangnya terubat gakla rindu kitorang kt movie dia.

7.  Dr Christine main peranan gak dlm movie ni walaupun hakak tak paham kenapa mula-mula tu ko sanggup ikut Strange.  Dr Christine ni adalah anchor kepada Strange, kirenye Strange ni kalau takde Christine memang heols takde perikemanusiaan la.  Tapi kesian gak sebab cinta diorang takkan kesampaian dalam mana-mana universe pun, ni baru erti sebenar jodoh tak sampai. Dak-dak baru tumbuh bulu please take note

8.  Tapi hapepun akak suka direction Marvel kali ni sebab dah berani masuk fasa dark ala-ala DC gitu.  Bermula dari Spiderman NWH, memang btul2 tak jumpa jalan pulang. Dr Strange Multiverse of Madness, memang si Wanda tu betul-betul menggila.  Pasni ape pulak hakak suka jah uols, memang target Marvel adalah peminat-peminat dewasa bukan kekanak riang lagi

9.  Wanda Maximoff memang all out dlm movie ni.  Last but not least hakak kaisi 7/10 utk movie ni

Edited by kakikuDibibirmu at 9-5-2022 04:25 PM

Black Bolt tak ada mulut tu yang tak menahan tu

Ini review aku lepas tgk Jumaat lepas..

Aku rasa citer ni macam kisah si Wanda si Strange macam sub plot..

Sapa yang menonton MOM tanpa ikuti series WandaVision maybe akan berbeza fahaman..

Dalam movie ni aku cam tertanya2 power betul si Wanda ni masa dia bunuh mamat bisu yang kononnya power tu sekali siut terburai kepala.... banyak cameo dalam filem ni si Reed F4, Prof X
Cumanya aku lom sempat google watak si CT masa last tu.. siapakah..

All in all citer ni walau pun tajuknya pening tapi jalan cerita tak pening pun dan mudah difahami.. dengan berkonsepkan Wanda takleh move on..

Rate

1

buragazz replied at 9-5-2022 01:37 PM
Ini review aku lepas tgk Jumaat lepas..

Aku rasa citer ni macam kisah si Wanda si Strange macam su ...

watak sheols adalah Clea, bini Dr Strange

Follow Us
annehuda replied at 9-5-2022 02:37 PM
watak sheols adalah Clea, bini Dr Strange

Oo.. Thanks Huda.. tapi bila dia kawin...

kiranya movie ni mmg kena tgk wandavision jugak la kan utk fahami kenapa wanda jadi camtu...sib baik mmg suka tgk wandavision...mula2 tak faham gak jalan citer wandavision awal2 tu...tp towards the middle baru start excited dan sedih betul at the end...sbgi seorg ibu mmg boleh meroyan kehilangan anak2 sekelip mata dan ko akhirnya sebatang kara...

teringat iklan susu fernleaf, ibu, ibu, engkaulah ratu hatiku, tapi versi keling punyalah sebab masa tu iklan radio keling kedai gunting rambut, amma, amma, innama apa porenggek

just berimaginasi... scene 2nd end credit tu jadi macam ni

Wanda (Earth-818) tengah sibuk melayan anak2 di rumah. Tiba2 pintu rumah diketuk, ada tetamu datang.

Wanda buka pintu dan mendapati yang datang adalah Prof Charles Xavier, Captain Carter & Reed Richard dari ILLUMINITI.

Wanda kelihatan terkejut, dan Profesor X menyatakan "pembunuhan illuminati" adalah ilusi sahaja

raya 3 pagi2 dh layan kt wayang..ms 1st raya, MIL kemain ajak sedara2 dtg umh dia raya 3 mkn2, dia xtau aku n bini dh book tiket..hahaa nasib laa...

aku bg 6/10 je la movie ni..expectation tggi kot sblm tgk sbb tau akan byk cameo muncul..malangnya, semua sendu btol..penonton pon sendu..x mcm infinity war, end game ngn no way home tu riuh 1 panggung..part prof x tu mcm xde perasaan je..yg captain marvel tu kan kwn carol pon mesti x rmai perasan..pelakon reed f4 tu yg berlakon citer quiet place tu yek? btw aku suka part lagu xmen kartun tu je...frust xde tom cruise jadi tony stark katanya..hahaha

movie ni sama je konsep ngn hawkeye siries..xde impact hero pon..sbb tu aku kureng kalo villain pompuan(kecuali thor ragnarog), 2nd hero pon pompuan, mmg hero tenggelam laa..

Rate

1

sore_itam replied at 10-5-2022 03:32 PM
raya 3 pagi2 dh layan kt wayang..ms 1st raya, MIL kemain ajak sedara2 dtg umh dia raya 3 mkn2, dia x ...

Wowww reed f4 tu john krasinski ek? Oo okay2 kenot wait tunggu kt hotstar

kakikuDibibirmu replied at 10-5-2022 03:18 PM
teringat iklan susu fernleaf, ibu, ibu, engkaulah ratu hatiku, tapi versi keling punyalah sebab mas ...

salah tu

lagu versi tamil fernleaf tu bunyi mcm.ni
amma....amma

yenneyey....

aku baru layan kemarin..takdak org langsung dlm panggung..aku sorang ja tepuk tangan msa prof x dgn tema lagu xmen 1990an keluar

sebab ramai dah reviu dan bg pendapat mcm2 ini pendapat aku lepas keluar tgok movie ni
orang yg bagi reviu rendah biasanya dia tak tgok wandavision dlm disney +, lepas tu diorang ternantikan cameo hebat2 mcm x men. aku ada tgok video tiktok awal tahun ni pasal konon leak skrip filem ni, dlm video tu konon logan, jean grey, storm, gambit, magneto, rogue dll semua keluar. aku rasa marvel nak save geng x men untuk movie sendiri nanti

Wanda
wanda dlm filem ni awal2 lagi dah jahat, kasual viewers mesti tertanya tanya kenapa wanda jahat. kenapa dia nak cari anak dia, mungkin sebab diorsang tak tgok wanda vision. mesti ada yg tak kenal siapa tu Scarlet Witch
Scarlet Witch antara watak paling kuat dlm marvel, ditakuti malah oleh Phoenix. Phoenix ni adalah kuasa antara paling hebat dlm marvel comics.

Sam Raimi
kita sedia maklum pasal evil dead, dan filem2 sam raimi lain yg horor, elemen horro dlm filem ni memang menjadi, firstmarvel horror filem kot. malah aku tgok sam raimi masukkan elemen horror jepun dlm ni. muka berdarah wanda , gaya merangkak wanda dan jumpscare wandakeluar di merata tempat, malah mata dia keluar dlm air, mengingatkan aku pada watak Kayako dlm Ju-on, serta sadako dlm the ring (keluar dari gong merangkak). masa dr strange menjadi zombie strange, muka dia sebiji mcm ash masa dia dirasuk oleh syaitan dlm filem evil dead

dr strange
ramai beranggapan dia lemah dlm movie ni dan dibayangi wanda, bagi aku tak. wanda tu sangat kuat.sebab tulah semua sorcerer di kamar taj kalah dgn wanda, malah zombie strange pun tak dpt kekang wanda. zombie strange sangat cool, stylo guna spirit jadi jubah dial. dm movie ni aku tak pasti dr strange yg dia jumpa last sekali tu adakah strange supreme dlm what if? kalau betula lah, senang ajel kalah dgn versi strange yg utama tu. cuma yg agak spoil ialah agenda sjw dlm ni, ada moms (ibu ibu kpd america chavez). ahli sihir black yg korbankan diri dia (woman + black) dan wanda sendiri yg sangat kuat sampai dr strange takleh kalahkan dia (women over men)

cameo
cameo bg aku dlm movie ni ramai dan agak , mr fantastic, prof x, captain marvel black, captain carter dan black bolt (aku rasa pelakon black bolt ni pelakon dlm siri Inhuman yg tak best tu)
cuma diorang kalah sekejap saja dgn wanda, tp caara kalah tu sangat keji, lelaki semua mati sekejap, perempuan yg lawan habis habisan, satu lg agenda sjw

satu lg yg aku nak sentuh, Wong ada sebut pasal Cthon, Cthon ni salah satu god di bumi zaman sebelum manusia wujud, tak silap aku dia ni god of darkness , selain tu ada Set dan Gaian, set ni god of reptile(konon dinosaur tu set yg cipta, lepas tu dimusnahkan) dan Gaia sbg mother earth
nampak marvel mula nak kembangkan lore dia pasal god/goddess ni selepas moon knight dah established kan mesir punya god/goddess

post credit scene
ada charlize theron keluar, aku tak biasa dgn watak ni. lepas aku tgok dlm youtube, dia ni namanya clea, bakal isteri dr strange? dan anak saudara Dormamu (wtf? lol

keseluruhan aku kasi : 7.5/10

Rate

1

dan tonton movie ni...oklah..not boring at all...durasi dalam 2 jam 6 minit tak membosankan..kepada sesiapa yang nk tengok movie ni ..layanlan dulu series wanda vision...nanti tertanya tanya plak..bila masa wanda mengandung...bila masa wanda ada anak....bila masa plak wanda kejab baik..kejab jahat...kena lah dengan tajuknya...multiverse of madness...banyak plot2 dr universe lain mcm dlm Spiderman tu...tapi Dr Strange ni more tp straight to the point...tak macam spiderman tu..pening haku..heheheh ..lebih suka arahan Sam Raimi ni..dia punya dark side lebih feeling...terasa lah bila Wanda tu jadi jahat dan ganas..biasa marvel sebelum ni lebih kepada ala2 fight dan bunuh2 pun tak nampak sangat...aku tak berapa follow komik sangat..pelik gak kenapa tetiba ada fantastic 4, Prof X dan dua orang lagi tu tetiba ada...jadi illuminati plak tu...dan yang peliknya semua senang je kena bunuh ngan wanda..kecuali dua orang perempuan yang captain marvel negro dan captain america tu adalah fight2 sikit... aku tak faham kenapa banyak negara banned movie ni..maybe sbb family si America tu lesbian kot...ataupun Dr Strange ada mata 3 fefeeling jadi dajjal ...

anyway...kepada peminat Marvel...jangan lepaskan peluang tengok movie ni..aku bagi 7/10 bintang.

Rate

1

sekngucing replied at 12-5-2022 04:14 PM
sebab ramai dah reviu dan bg pendapat mcm2 ini pendapat aku lepas keluar tgok movie ni
orang yg bagi ...

sjw tu apa...?
btw dengar Cthon, the 1st demon plak, trus kepala aku cakap Shytonnnnn

Ok aku dah layan tadi.
one word, ENTERTAINING

aku rasa puas hati, infact rasa kalau tambah lagi setgh jam ka sejam pun aku x kisah...
rasa mcm dah hanyut dalam multiverse2 suma tu....
I feel that Elizabeth Olsen deserves an award for her flawless acting...
memang menjadi sangat, and as a mom, I can truly relate...

Rachel McAdams nampak tuaaaa bangattt....
Benedict Cumberbatch dari 1st Dr Strange sampai ke latest ni nampak mcm sama...
tpi Christine Palmer dah menua banyak hehehhee...
apa2 pun, I love you in every universe is the new tagline

aku sorang saja kot dalam panggung tadi mcm excitedd naww tgk Charles Xavier...
ya ampunnn dah kertu sangat dah dia pun...
risau aku masa dia nak tarik tangan wanda...
....rasa nya, kalau x dak involve magic/spells suma tu, he is far more powerful than wanda

As for the story line, direct forward jaa kisahnya...
a mother who misses her children and would do whatever it takes to get em back...
too bad she did turned into a witch, semcm mana yg real witch dalam wandavision tu cakap...
sapa nak layan, layan dlu What Ifs ngan Wandavision... barulah hampa leh relate.
if not, this movie is definitely not for you.

Rate

1

JiEunTak replied at 13-5-2022 04:04 PM
sjw tu apa...?
btw dengar Cthon, the 1st demon plak, trus kepala aku cakap Shytonnnnn

Social justice warrior, agenda nak menaikkan murtabak golongan minoriti contohnya perempuan jadi main superhero #metoo agenda  ummah LGBTQ+ dan agenda woke yang lain macam unsur China dalam Hollywood (baca Shang Chi)

Overall bagi 6/10 je filem lebih kearah Si Wanda bukan pasal Dr Strange sangat.  Permulaan pun agak lembab ramai juga nampak tersengguk dalam panggung.  Kalau difikir2 macam ada kaitan pulan jalan cerita ni dengan sejarah lama.  Macam biasa pilem Marvel selalu ada banyak hidden hints.