CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3038|Reply: 19

[MITOS] Kaunter Pertanyaan dan Aduan PERISTIWA DUNIA , MITOS & SEJARAH

Selamat datang kepada semua pengujung Board ni ...

Sesapa ada pertanyaan atau ada aduan nak d buat ... boleh la kemukakan disini.

Lain Mod ... lain cara pendekatan dan cara dia nak meriahkan Forum ...

Jika rasa kurang selesa ... boleh abaikan ... banyak Thread lagi boleh kita buat perbincangan ...

Atau ... boleh buat sumbangan dengan membuka Thread2 yang berkualiti untuk perbincangan bersama... sangat-sangat d alu-alu kan ...

Harap saling menghormati ...

Terimakasih.

FanTasyCreaTioN replied at 17-12-2021 10:00 AM
Lain Mod ... lain cara pendekatan dan cara dia nak meriahkan Forum ...

Jika rasa kurang selesa ...  ...

Ok ok what ever lah mod. Dulu mod sini kaki tido je memanjang sekarang dah merge dngn peristiwa dunia, dapat mod keras kepala kaki sentap syok sendiri pulak. What ever lah mod. Apa jadi ngan mod tido dulu tu? Sapa ke namanya tu. Fluersza ke apa tah. Lebih kurang gitu la bunyi namanya. Sekarang ni bila dak dak bbnu jadi mod gini je le jadinya.

Rate

1

BartholomewKuma replied at 17-12-2021 07:30 PM
Ok ok what ever lah mod. Dulu mod sini kaki tido je memanjang sekarang dah merge dngn peristiwa du ...
Jangan lah gtu ... bagi lah peluang yer ...

lagipun ramai yang suka mencari credit dengan cara tu ... kalau tak sendu juga lah Board ni ...

Ada apa=apa cadangan tak...?

Memana komen atau pandangan ... FC akan pertimbangkan ...

FanTasyCreaTioN replied at 17-12-2021 07:37 PM
Jangan lah gtu ... bagi lah peluang yer ...

lagipun ramai yang suka mencari credit dengan cara tu  ...

Nmpak sangat lahai mod bbnu tinot ka apa ka tu otak udang. Itu jah cara yg dia nampak. Buat la kontest keee peraduan buat banner keee peraduan mewarna kee melukis keee sesuai dengan level aqal dia. Pada aku la kan mod, bod ni (sekarang xtau le) tapi dulu menjadi satu bod ilmiah yg mana orang yg lepak dalam ni disegani dengwn hujah2 sejarah depa... aku tak tau in between of that apa jadi. Lepas isu mod tido tahun 2011 dulu kot.. aku tak masuk dah. Hari ni masuk balik rupanya dapat mod kaki sentap pula.. kalau macam itu la caranya dia nak jaga bod yg berprestij ni, pada aku dia tak layak lah jaga sini. Baik dia jadi mod bod kuos kaa mod bod melukis kaa apa kaa..

Dah tu ramai dah yang arwah pon id2 yg hebat. Maiden pon hilang terus dari ci. Apa kabar lah dia. #rinduzaman maiden menganjeng org

BartholomewKuma replied at 17-12-2021 08:44 PM
Nmpak sangat lahai mod bbnu tinot ka apa ka tu otak udang. Itu jah cara yg dia nampak. Buat la kon ...
Takmo lah nyembang pasal Mod lain ...
dan ...
takmo la panggil Mod ... panggil FC jer cukup ...

FC tak kenal Mod2 lama sblom2 Mod Winamp05 jaga Board Sejarah ... masa ni best jenguk Board Sejarah ... sebab banyak Thread yang berilmiah ...

Board Peristiwa Dunia pula di jaga Sosimple ...

Pastu Admin gabungkan menjadi Board macam hari ini ... Board Peristiwa Dunia , Mitos dan Sejarah

Bagi FC ... sekadar pandangan FC la ... banyak Thread Peristiwa Dunia yang menarik ... Mitos dalam Negara dan Luar Negara ...

Sejarah negara pun banyak lagi yang boleh d bincangkan yang mungkin takde pun dalam buku Sejarah.

Sejarah luar Negara pun banyak ...

Tentang Maideen ...mungkin bz dengan kehidupan d alam nyata ...

Follow Us
Edited by BartholomewKuma at 19-12-2021 05:35 AM
FanTasyCreaTioN replied at 18-12-2021 07:59 PM
dan ...

Win pernah jaga sini? Pilihanraya mod dulu tu ke yg buat dia jadi mod? Aku sangka hangpc, rupanya dia. Ok la tu dia pernah pegang bod ni, tapi lama2 dia jadi mod tido jugak kaaa apa kaaa? aku zaman aku lepak sini dulu masa tu dok kalut pasal matrix la, paralel univers la, nabi ibrahim ada dlm kitab hindu la..tu yg aku ingat la. Kalau di ci zaman tu ada miden, ada dunhill, dempol, awangbok, atira, dexa dan ramai lagi lah zaman tu tadak dah nak dapat macam tu la ni. Sekarang zaman dak dak bbnu masuk forum. Ko tengok la sendiri mod apa jadi kat bod sejarah ni. Bila otak udang yg jaga tambah kuat sentap pulak. Aku bet admin pon dah budak2 bbnu yg jadi admin hari ni. Pasai pa aku kata macam tu? Sebab orang tadak akal ja yg pi gabung peristiwa dunia dengan sejarah ni beb dia tak tengok ka isi dalam bod sejarah nak banding dengan isi dapam bod periatiwa dunia tu lagu mana beza bumi langit.

dan ...

Ko kata masa dia jaga banyak benda ilmiah, mana pegi dia la ni? Kena guling sebab tido jugak?

dan ...

So simple memang dari dulu dia jaga world event (nama lama bod peristiwa dunia ni) seingat aku... lama dia jaga sini

BartholomewKuma replied at 19-12-2021 05:33 AM
Win pernah jaga sini? Pilihanraya mod dulu tu ke yg buat dia jadi mod? Aku sangka hangpc, rupanya  ...
Orang lama memang ramai dah tak berporum ... mungkin sebab usia ...kengkangan dalam hidup ...

yang ada keluarga tentu nya bz dengan keluarga dan masalah2 yang berkaitan.

Lagipun sekarang bukan takat Forum CARI jer suram ... Forum2 lain pun dah tak semeriah dulu... sebab ramai lebih selesa kat Facebook , Instagram dan terbaru ni TikTok

Nak komen memang mudah ... ala2 dalam Politik tu ... pembangkang boleh ja kutuk itu ... kutuk ini ...

kita yang nak handle ni yang payah ...
Handle camne baik pun ... jika porumer nya lapar credit ja ... nak buat camne jugak...

tapi tu la ...
terpulang pada kita nak melayan ke idak ...

Kalau FC ... FC lebih suka membaca komen-komen dan dari situ ... sesiapa sahaja ... tak kira yang setuju atau yang membangkang ... FC akan bagi juga credit jika posting dia ada info , ada pendapat sendiri walaupun FC tak setuju dengan pendapat dia ... asalkan dalam komen tu takde nak perli2 ... takde nak Personal Attack.

BartholomewKuma replied at 19-12-2021 05:37 AM
Ko kata masa dia jaga banyak benda ilmiah, mana pegi dia la ni? Kena guling sebab tido jugak?
Tu boleh tanya dia sendiri ...
Selepas Winamp05 ... ada beberapa orang lagi Mod jaga Legenda Mitos dan Sejarah... atas sebab dan alasan tersendiri ... semua dah tak ada...

FC jaga Lagenda , Mitos dan Sejarah pun tanpa perbincangan dengan FC ... tau2 kena jaga Lagenda , Mitos dan Sejarah sementara menunggu Mod baru.

Gabungan Lagenda Mitos dan Sejarah dengan Peristiwa Dunia menyebab kan bersatu dengan Mod SoSimple dan Tinot7.

SoSimple pun baru-baru ni jer letak jawatan.

Dalam Board ni ... FC kena pastikan ... berita Peristiwa Dunia pun d benarkan ... bukan hanya Sejarah saja ...kena terima perubahan.

BartholomewKuma replied at 19-12-2021 05:39 AM
So simple memang dari dulu dia jaga world event (nama lama bod peristiwa dunia ni) seingat aku...  ...
FC tak kenal sangat ...
sebab jarang merayap ke Board lain ... masa tu FC bz jaga Isu Semasa.

Apa-apa pun ... memana sumbangan dalam Board ni... FC hargai.

tunjuklah peristiwa2 yg menginsafkan & memberi pengajaran...

Rate

1

Selidik punya selidik, tenang punya tenang baru aku tau mod winamp kena tendang rupanya. Hahaha. Pa benda la hampa ni weii. Punya la bagus dia jadi mod hampa pi tendang pi buh hat otak udang tak reti pabenda pasai sejarah wei. Padan la asik2 edisi sana edisi sini. Haduiyyyaahaii hangpa sah sah bangang

FanTasyCreaTioN replied at 19-12-2021 06:14 AM
FC tak kenal sangat ...
sebab jarang merayap ke Board lain ... masa tu FC bz jaga Isu Semasa.

Macam mana mod mcm hang xkenai semua tu? Baru lagi ka ko ni mod ?

WargaMalaysia replied at 21-12-2021 03:14 PM
tunjuklah peristiwa2 yg menginsafkan & memberi pengajaran...
Boleh buka Thread ... sangat-sangat d alu alu kan ...

BartholomewKuma replied at 28-12-2021 12:26 AM
Macam mana mod mcm hang xkenai semua tu? Baru lagi ka ko ni mod ?
kan dah jawab ...

sebab jarang merayap ke Board lain ... masa tu FC bz jaga Isu Semasa

BartholomewKuma replied at 28-12-2021 12:25 AM
Selidik punya selidik, tenang punya tenang baru aku tau mod winamp kena tendang rupanya. Hahaha. Pa  ...
Tunggu juga statement ini dari memula ...
baru aku tau mod winamp kena tendang rupanya

sekilas ikan d air ...

FanTasyCreaTioN replied at 29-12-2021 04:41 PM
Tunggu juga statement ini dari memula ...

Awat hang rasa aku someone ka? Silap lah hang. Nampak ada gaya gaya serupa org len hang pi main rasa rasa org hat sama na

tumpang lalu
Sila lihat link di bawah, berkenaan dengan pertandingan rekacipta banner untuk Board baru:

https://b.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=5013352

bila sudah siap, lapor pada @admin6  agar beliau tahu dan boleh menilai entrance anda