CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ramai baru sedar kos mahal makan di luar dari pagi sampai ke malam

Sejak PKP dh terbiasa masak di rumah .mmemg terasa lagi ekonomi makan di luar sebb makan berdua je. Tapi tulah kalau makan kat luar portion dia lain macam kalau ambik ayam ke ikan seketul je sayur dah..klau makan masak dirumh leh pulak tambah 2-3 ketul sekali makan n kadang2 sayur pun tiada.
Untungnya masak Kat umah bahan2 tu terkawal n Sumber diketahui..resepi tu kadang2 try lah resepi muat turun. Macam tak biasa kan

Prefer masak kat rumah, sbb cukup rasa cukup bahan.. and usually budak2 makan simple2 je.. anak i & anak2 sedara biasa makan nasi goreng telur, bihun sup, sandwich balik dari skolah.... kalo bfast diorg cereal je... weekends la baru nak makan luar, tu pun mekdi bekfes pancake je diorg makan... mcm senang je makanan dirog, but the ambience tu, dpt bawak diorang keluar pun dah happy... kalo asik terperuk kat rumah, diorang mintak gadget...

prettyuglybabe replied at 25-11-2021 11:12 AM
mahal kalau makan untuk family..
tapi murah kalau makan untuk sorang..
tak berbaloi masak untuk sing ...

true
kalo single jah, better la beli je
x kuasa la nak masak2 kalo stakat nk makan nasi berlauk + ayam goreng + ketam masak lemak + bergedil + sambal hijau and nak kene kemas2 dapur lg.......tp makan sorang .......pi je beli
tp kalo berfamily,better la masak

single pun kalo rajin masak, memang super jimat. yg berfamily, better masak la. sama2 masak sama2 kemas.

Kalau anak ramai family besar lagi berbaloi masak kat rumah.

Satu hari nanti ada market untuk pagpag mcm di Filipina kat Malaysia ni bila kos makanan jadi semakin mahal

Follow Us
rikiruj replied at 25-11-2021 05:10 PM
Satu hari nanti ada market untuk pagpag mcm di Filipina kat Malaysia ni bila kos makanan jadi semaki ...

pasar pagpag nih amender?

Bergantung juga kepada apa makanan yang dibeli

penat giler kalau nak masak. semalam dah la tunggu bas rapidKL setengah jam baru sampai.

sian aku kena berdiri lama. pastu kerajaan expect aku masak bila sampai rumah?

sedih bila difikirkan.

Tinot7 replied at 25-11-2021 05:18 PM
pasar pagpag nih amender?

bukan pasar tapi pagpag ni makanan recycle.  Depa kutip sisa2 makanan e.g. sisa ayam orang makan dari tong sampah KFC, pastu depa separate kan tgk kalau masih elok lagi.  Sisa tu dijual pada gerai2 makan tepi jalan untuk di masak semula jadi lauk.  Recycle food aka pagpag ni murah & jadi satu sumber makanan penduduk miskin / slums di Filipina.  Maid aku dulu ada cerita, kerak nasi pun ada market untuk recycle.  Depa kutip kerak2 nasi dari restoran lepas tu rendam and boleh di makan semula jadi nasi second hand. Hopefully, harga bahan mentah taklah jadi mahal sampai recycle food boleh jadi sumber bahan mentah.

Aku lunch je mkn luar. Bekpes buat sendiri la ape yg susahnye pon. Dinner mmg skip berlapoo je

Edited by mbhcsf at 26-11-2021 12:02 PM

ntah i tak fussy about food malah berasa lemaih aih org fussy about food ni.because my father ade hypertension so we all dah terbiase zaman mak masak tu ,  makan tawaq so the same for  gula, -  pun tak banyak , so sebab tu tak kisah makanan tu sedap ke tak , dont care much lah about food ni.  lemas lah org dok pesoh  pasal makanan ni - My family  ikut mood , most makan , tapau je and kalau ada request dari abah nak makan gulai ikan masak ayaq tangan , buat je or kalau ade mood nak masak masak je...tapi ntah sebab i think my kawan kawan pun yg kahwin ke tak kahwin ke depa pun cakap daripada dok ambik masa siapkan makanan baik beli je cepat and siap je.

ni pun kata ibu yg anak di asrama dh so , pada I  ikutl selere memasing yg mana sesuai. ikut mood la nak masak , masaklah  , tapi lebih senag juadah beli dari kedai hahaha

Edited by Artemesiaa at 27-11-2021 10:17 AM

Kalau ramai berbaloi dah jimat banyak kalau masak sendiri.  Kalau sorang atau berdua lebih beli sebab barang mentah pun makin mahal sekarang ni.  Jimat banyak kalau ada berkebun sendiri.

Sejak duduk rumah 24 jam ni memang aku masak kecuali weekend. Cheat day katanya. Tapi aku tak masak hari-hari. Sekali masak tu untuk stok 2,3 hari. Even nasik pun. Nak makan just panaskan.

rikiruj replied at 26-11-2021 11:43 AM
bukan pasar tapi pagpag ni makanan recycle.  Depa kutip sisa2 makanan e.g. sisa ayam orang makan d ...

wow ni first time iols dgr benda ni
jangan la Malaysia sampai mcm n i

Artemesiaa replied at 26-11-2021 12:08 PM
Kalau ramai berbaloi dah jimat banyak kalau masak sendiri.  Kalau sorang atau berdua lebih beli seba ...

Barang mental memang mahal sis, nak-nak lagi kalu masuk hospital mental

klu sorang kau beli lauk 1 jenis pas tu masak nasi blh je kenyang smpai mlm. klu x ckup goreng telur, goreng sayur, makan smbal ke ape mmg layan. tp klu dah berfamily standby laa 1k. tu pon klu ckup.  dlm sebulan confirm rasa nk makan kat luar jgak. plus ape je yg murah skrg ni

Lapaq kepci 10bln kot tak makan .
Nk p beli ah jap ...sambil ngopi

Akk aku lg best 4 anak dia dh kerja
Dia mmg tk masak dah walhal ank duk semua sekali.. Dia smpai lupa cara masak
Gilir2 belikan makan utk akak dn abg ipar aku
Nanti akk aku suh anak dia bank in kan duit utk aku..duit lanjer aku ..smlm aku nk makan piza terus ank sdra aku bank in kan
300  .
Best ah akak aku anak2 taat ikut perintah
Kalau dia rasa nk bg duit tuk aku ..petik jer kat anak2 dpt jer Aku pn tumpang sekaki ..

Sebabtu aku rely on takeaway/cod.
Bukannya nak bazir beli luar. Even tokei kedai makan tu pun bgtau jimat

Kalau beli toileteries aku amik pek borong yang besar. Memang terasa harga naik