CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15314|Reply: 152

"Hype Je Lebih, Tak Ada Rasa Special Pun" - Pembeli Kecewa Beli Sambal Paling Laris Tapi Tak Sedap!

Seorang pengguna twitter meluahkan rasa kecewa apabila sambal paling laris yang terjual hanya beberapa minit sahaja tidak seperti apa yang dijangkakan ketika menikmatinya.

Foto: Sumber Internet

Pembeli tersebut menceritakan pengalaman dia menikmati sambal itu dengan menyatakan tiada rasa yang istimewa pun dan sekadar merasa pedas sahaja.

Foto: Twitter

Komen yang diberikan pembeli ini sekadar ingin bersifat jujur dan tiada niat untuk jatuhkan sesiapa.

Namun dia berharap ada juga produk sambal-sambal lain yang akan dikeluarkan oleh pemilik sambal botol tersebut pada masa hadapan dan bukanlah sekadar mempunyai rasa pedas sahaja. Rasa sambal itu masih boleh diperbaiki lagi.

Tambahnya lagi, jika pemiliknya benar-benar akan mengeluarkan produk sambal baru, dia juga tetap akan membelinya.

Selain itu, dia juga berpendapat ada sambal lain yang lebih baik daripada sambal laris ini. Dia berharap tiada yang memberi kecaman kerana itu adalah komen jujur selepas merasai  sendiri namun dia tetap mengikuti perkembangan pemilik sambal tersebut di Instagram dan Twitter.

Pembeli lain juga mempunyai pengalaman yang sama dan kemungkinan rasa sambal yang tidak konsisten itu adalah disebabkan kerana memasak dalam kuantiti yang banyak.

Bukan itu sahaja, ada juga yang komen jika sambal itu disimpan selama beberapa hari, baru rasanya menjadi lebih sedap walaupun pada awalnya ia sekadar mempunyai rasa pedas sahaja.

Kepada pemilik sambal tersebut ambil kata-kata jujur daripada seorang peminat dan pembeli ini untuk memperbaiki mutu sambal tersebut. Jangan kecewa dan teruskan semangat untuk memajukan perniagaan. - CARI

Rate

1

mujur i dah hilang interest nak cuba sambal beliau..
buat sendiri je la sambal tu..
bukan susah sangat pun..
rajin atau malas je jadi penentu..

Ha-ah.
Hari tu makan di rumah adik.
Memang rasa pedas semata, manis masin tak ada.
Adik pun kata menyesal beli, hype je lebih.
Nasib baik la saya ni bukan pemakan pedas jadi tak ada la rasa nak beli masa tengah meletop dulu tu.

Mmg betul, rasa sbb cousin beli. Before ada rasa satu sambal bilis, sambal bilis tu lg sedap dari sambal yg hype ni

Sambal brand milik siapa ni

Tak pernah yet beli mana2 sambal online. Biasa buat sendiri je sebab tak susah.

Pnh jgk rase nk beli tp nk kene battle2 mls lah..

Follow Us
penah jugak beli... tapi beli kat reseller mahal la sikit... memang biase2 je.. sambal tempoyak tah beli ngan sapa2 lagi sedap.. sambal ijo member aku buat pun lagi sedap.. tapi lain tekak lain la rasa sebab bos aku suka je sambal dia ni.. siap berebut kat shopee lagi.. ini kalo sambal yang dikatakanlah tu

Sambal moNYET ke uolls?

itular, makanan ni subjektif betul. mana boleh satu makanan puasakan selera semua orang

nak complain boleh, tapi cakap jelar not suite my taste sudah

Benda yang viral ni jarang yang benar2 sedap

bab2 pedas sambal nie.. baik aku buat sendiri.. sbb aku nie hantu pedas.. tp yg nie xtaw aku sapa punya..hahaha

drop the name please

mak aku pon x suka...dia kata: sambal kosong xde ikan bilis ke apa, harap pedas jer

Pernah rasa sekali je. Terus tak rasa dah. Tu pun opismate bawak. Terus opismate aku kata "lagi sedap sambal yg mak kau buat rex". Selalunya gitu la... Kalau mak iols masak sambal, mesti habis

kalau ikut description habis tak sampai berapa minit, nyet KA la tu..

dekmieDandy: itular, makanan ni subjektif b ...

I have to agree with this… ada orang tak makan pedas, ada orang tak suka manis. Semua ada taste buds masing-masing lain-lain Allah jadikan. Patut cakap je la tak kena kat tekak hang. Nak alter ikut tekak hang buat apa pulak kalau ada beribu orang lain dok kata elok sedap.. kalau rasa tak best jangan beli dah habis citer

Bukan aku backup siNYet ni, sambal dia pun esah tak penah rasa.. tp bab makanan lain lain orang kan

x sedap kt tekak kita tp sedap kt tekak org lain
sedap ni subjective
Kaka x pernah try lg sambal hype ni
selalu beli yg kwn buat, takat ni kena dgn tekak

takayama replied at 16-11-2021 03:11 PM
x sedap kt tekak kita tp sedap kt tekak org lain
sedap ni subjective
Kaka x pernah try lg sambal hyp ...

betul tu aku setuju dgn kau, sedap tu kan subjective macam ayam kfc n mcd n texas dll ayam grg. ada suka KFC n ada suka MCd dll. so x blh hukum benda tu tak sedap sbb "tak sampai kau nye standard" kan?

tak sedap dekat 1 tekak, mungkin sedap pada 10 tekak yang lain. Kita masak untuk makan dalam rumah pun, mak cakap sedap, adik cakap tak sedap sebab tak berapa pedas. Yang sentiasa rasa masakan kita tak sedap tak capai level kesedapan tahap dewa, one and the only, mak metuek je..ehh tibaahhhhh.. nasib baik i mmg bukan seorang yg suka follow benda2 hype ni, pantang viral, terus nak beli, sebab da dapat agak, rasa dia camne