CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

Thread Luahan Perasaan (V12) - FD

Close [Copy link]
aina, musim raya normal laaa orang naik berat badan.. ada kawan iols naik dua kilo just within sehari dua beraya je....

tp overall shape cantik je sbb dah sebulan berpuasa.. ni iols tengok geng2 gym i lah.. semua tuyussss.. tp masing2 dah naik sekilo dua lepas beraya seminggu...

instructors dah bising.. i kena gi gym 3-4 kali seminggu sbb derang takde geng, tak ramai masuk gym lagi post covid ni

I kembali menyibukkan diri sambil 'im counting the days' gitu

sebelum raya tu kawan I yang I sangat kagumi dan hormati hantar notis berhenti kerja sebab nak fokus business sendiri (buat MLM) dan fokus keluarga even dia ada pembantu rumah kot.

sayangnya dia dah ada career bagus, budak pandai pulak. ish sayang sangat tau.

kalau itu keputusan yang terbaik untuk hidup dia, I doakan urusan dia permudahkan.

Baru kembali bersiaran..eh mcm stesen radio la kan. Sorry dear green..tele mmng off utk disconn myself from toxic ppl. Mutoh ijo jgak utk mentaliti sick ppl yg effortlessly turned me off just by glance of their presence. Betui la english karos faham x..

Seronok gi check in nature..hujan lebat dlm hutan. Wahhh..and we cook and eat mcm org miskin. Ya purposely aku gi camping tkde nk berangkut beria. Bwk 1 pot satu grill pan. Tapi masakan dari cef yg sama still the best. lagi satu private port nk pegi dh book siap2 sebab selalu fully book. Tapi tu la..penat pasang penat nk bukak blik

Edited by green~tea at 16-5-2022 01:52 PM

Husband baru je balik short outstation tp next week heols terbang lagi ke europe & swiss..

So iols mengepau dia handbag and perfume from paris.. iols tanakk follow dia gi swiss so i minta hadiah je lah...  padan muka sapa suruh kerap tinggal bini outstation

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Aina, kalo someone tu nak buat keputusan yang drastic.. trust them.. mesti dia sendiri dah pikir masak2 tu... mesti dia dah ada back up plan dan tak buat tergesa2...

Tp.. MLM? Allahu.. semoga dia dilindungi

Follow Us
Oh... tape la karos.. nnti kita texting kat whatsapp je.. iols walau surirumah, tp dah susun jadual full this week, next week, sampai bulan 6... nnti chuolz free, kita bawang ye...

Cantiknya koleksi handbag kaka green
Kalau ada yang nak letgo bagi kat saya yea

Back to topic, since ni topic luahan perasaan so I punya pasal nak campurkan perasaan I kan sini yea

Dah 18 tahun berlalu, honestly I masih tak move on. I masih hidup dalam kenangan
Sukarnya nak lupa, berat, how I wish I can quit

ok..karos pun baru nk warm up. nti catch up balik yg mana telepas ituewww
cantik banget bag itu..perghhh huntongler org ada2 ni..karos beli bag kt ebay ritu rasa nk resale jah sebab bag tu berat. apa kejadah bag berat sebelum muatan. senget bahu nk bawak tu blom lagi letak benda2 lain. tapi bag tu besar bole buh mcm2 file bila karos gi imi takyah bimbit bag lagi satu. lepas tu baking pun dah start balik order plak bukan sikit2 kawan cina order sempena wesak day skli la dengan yg lain2.

Nak letgo Villa tepi sawah 5 bed rooms, 5 bath rooms, pool, chalets lima pintu dan anjing 2 ekoq..ni kira iklan ka pengumuman??  Penatlah semenjak dua menjak, haihhh patut umuq aku dah bersara dah, pi Mekah, pi Italy, Switzerland....when? when?

sblm ni aku ingat nk beli yg print je kt printcious.  tp rasa mcm tk umph pulak.  cari punya cari, alhamdulillah... jumpa yg ori yg aku berkenan.  umah aku pun blkg umah seller je.  H ikut sbb takut aku kena scam.  logik aku, orka tkknlh nk scam org.  kita org pun naiklh kereta, tk sampai 3 minit dh sampai.  what a lovely seller.  w/pun pakai telekung n mask, H n i could tell that she is an attractive lady.  dgn tingginya - i wonder if she is a model.  anaknya pun comel sgt.  baarakallahufiikum.  

so td dh beli dh.  setel.  alhamdulillah.  bendanya dok dlm kereta lg sbb td balik dari wangsa walk hujan lebat ya amat.  best hujan sbb lately panas.  semlm pi giant nmpk budak2 U masing2 nk beli kipas.  harap2 giant ada cukup
stok utk budak2 tu.  kesian budak2 panas nk belajar.  eh ni dh cerita lain.  mehhhhhh bg peluang le, aku dh lama tk bercerita.

pg td budak cina tu dtg ukur.  sebaya si J umurnya. kemas n sopan budaknya.  semoga Allah berikan dia hidayah.  me n him speaking omputeh sbb dlm wasap dia speaking so aku pun bls speaking.  tulis anglais senang la tp nk berckp... kelam-kabut aku sbb lama tk speaking.  tp kan, serius budak cina tu buat kerja.  bkn tkt ukur2 je.  dia buat technical drawing terus.  setkt ni yg aku jumpa dari company tu semuanya professional.  they know what they're doing.  i am impressed.  semoga mrk dpt hidayah Allah.

semoga kita menjadi hamba2 Allah yg sentiasa ingat kpdNya.  tgk apa sekali pun, kembalikan ingatan kita kpdNya.  apa jd sekali pun, kembalikanlah segalanya kpdNya.  hanya dgn itu hati kita akan redha, bahagia dan tenang.  semoga ibadah kita semua diterima Allah.

Alhamdulillah...tenang rasa baca coretan sis genki. kata2 yg baik itu seperti air yg menyiram jiwa yg gersang..eh betul ba itu. dah mcm sabahan pulak ba ba itu ya. tapi mmng betul..aku pun sebolehnya mendidik diri semampu mungkin tidak meninggalkan pesanan itu dalam setiap usahaku didunia ini. contoh pegi camping..sebelum ni guna tent yg rendah susahnya nk solat perlu ke tempat lain cari surau. since guna tent baru selesa sgt nk solat selama mungkin dan bangun seawal tanpa rasa takut...biasalah kan dalam hutan gila nk gi toilet sorg2 amik wudhu. so skrg lagi syok rasanya. makesure smpi awal kt site bole solat zohor situ jgak..insyaallah segalanya dipermudahkan. tergt malam tu hujan ribut bole dengar pook tumbang kt hutan sebelah tapi takdelah rasa risau ke apa. paginya aku bangun kul 5 tenang suasana pagi bunyi air sungai yg menderu laju..burung2 berkicauan..kabus pagi yg menyegarkan. ahh..tak sabar nk pegi lagi.

Edited by green~tea at 20-5-2022 09:17 AM

Seronok bila dpt balik kampung tanpa jem musim perayaan...

Anak i ada larian merentas desa, heols dpt no 14.. ok2 lega dia ada stamina, means lung expansion dia ok, even 2x weols pernah kena covid... anak sedara i momok sikit (suka makan banyok), so dia ponteng skolah sbb takmo pi larian tu... tp latihan sebelum2 tu heols join le..

Hubby plak kerja di london & swiss this week   
Tp dia pegi kejap je, tak sampai seminggu pun... lepas meeting, heolzah terus balik..

Busy betul lah laki neh... weekend hari tu heols meeting dengan business partners sblm theyols attend bidding di Japan... heols ckp busy skang takpe, nnti before 50 heols nak join i retire awal and travel around the globe honeymoon berdua

So takpe, i give him 5 yrs utk stabilize our businesses empire...

rimau kemensah o rimau kemensah.  betul ke tak,  jgnle penduduk pulak yg bermusuh.  

Dah lama tak bersiaran di sini....
Selamat Hari Raya semua...
Raya kan sebulan..
Dipenghujung Syawal, rasa terkilan pula tak habis2 lagi puasa sunat 6.
Banyak betul godaan nak berpuasa di bulan bukan bulan puasa..

Nak anak  masuk asrama tapi suruh balik pulang bermalam tiap2 minggu. Serupa mcm tak pegi sekolah asrama. Pastu banyak songeh... risau itu, risau ini... menyusahkan guru2 saja. Biarlah anak tu adjust, disiplinkan diri, kena bangun pagi supaya boleh sarapan, nak kena kemas bilik, beratur nak mandi... memang cara hidup level rakyat marhaen lah... nak cara kayangan masukkan la private college, ... tak mo jugak.. ni sampai ke sudah la anak tu manja, tak independent, semua nak kena suap dgn mak bapak.... hmmm.....

Rasa bahagia betul bila kucing i agak sombong tu datang tido celah ketiak i petang tadi
Jarang2 oo dapat cmtu
Selalu suka melarikan diri je
Mentang2 la gebu dan comel

rasa baru je htr anak massuk asrama tup2 dh cuti balik lepas 2 mgu. aikk cepat tul masa berlalu kita duk kulu kilir apa yg kita cari apa yg kita nk buktikan?? hidup sendiri pun tak sempat nk mikir lagi nk  tengok hidup org lain eh helo! aku resepek kawan aku sorg ni..sheol anak bederet2 anak org hef2 dok banglo besar keta sepot bederet2 laki bisnesman..gia tu punyalah rendah diri. aku segan sembang dgn dia tiba2 aku pulak bercerita lebih sedangkan dia byk benda dia bole citer tapi selalu tanya psal life aku problem aku..semalam jenguk anak dia kt sepital private mcm hotel 5 star sepital..patutnya aku yg bwk buah tangan tapi aku pulak dia jamu makan dalam wad siap belikan nice coffee and set of western meal. ceee..so ungrateful aku ni hidup dahla tak kaya tapi tak byk bersyukur.

yg aku sykur skrg ada juga..tapi doa2kan lah ya moga segalanya dipermudahkan dan pengakhiran yg baik2..aamin.

I kecewa lagi. I penat. I kehilangan kata-kata nak describe betapa kecewanya I. I penat menaruh harapan dan impian yang tak mungkin jadi kenyataan. Tuhan tak pernah izinkan apa yang I nak itu terjadi. I layan je kekecewaan ini meskipun susah untuk I berhenti berharap.

Bila kecewa, frust, sedih, penat, down, I teringin nak makan yang manis manis macam premium butter cake. Hurmm, makin montel la gini. Huhu, sempat lagi nak cover dengan puasa sunat…