CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10387|Reply: 30

Football Manager 2011 - Preview

Post Last Edit by AMDTurion at 12-8-2010 14:26

Kepada pengurus2 siri FM mempersembahkan......FM 2011.

Ok dibawah nie adalah senarai pembaharuan di dalam game epik FM kali nie. Dari director FM sendiri Miles Jacobson.

Contract Negotiations - making its debut in Football Manager 2011 is a new live contract negotiation system, with a host of new contract clauses. Learn to deal with different types of agents as you try to secure your next big signing.

• Re-vamped training system - including more basic training schedules and individual training focus where players can be in trained in 14 different skill areas. Plus, a new match preparation area, where you can get your team to concentrate on special focus areas, and train in specific tactics, in the lead up to a match.

• Improved Interaction - new board request and backroom advice options as well as a new player interaction module allowing you to have private conversations with your players, including lots of options never seen before, taking interaction to a whole new level.

• News subscription service - expanded to make the way that news and mail is distributed even more user friendly and immersive. Dozens of additional news items and a new module written to add more intelligence in the news items themselves.

• Match View - play under the glare of the floodlights for the first time with night matches and over 100 new animations including player models, stadiums, goal celebrations and much, much more. Not forgetting improvements to what was already the best match simulation on the market.

• Dynamic League Reputation - a new feature meaning as teams get stronger and perform better on a continental level, the league they play in will also get stronger, attracting more players to want to play in the league and a more accurate modelling of the changing face of world football.

Ini adalah detail yg ada buat masa ini dan Miles sendiri cakap ada lagi yg belum dpt diberitahu lagi. Dibawah adalah temubual dgn Miles dan juga detail2 terbaru bagi FM 2011

Tarikh release belum dipuyuskan secara khusus tapi boss Si kata sebelum Krismas.

Rate

1

Post Last Edit by AMDTurion at 12-8-2010 02:12

Temubual bersama Miles Jacobson boss sport enteractive.

Match engine tgk pada minit 6:40.

AWESOME..!!

Pengumuman baru.

FM 2011 akan release pada 5 November 2010. Ini adalah tarikh bagi sekitar europe.

Rate

1

Post Last Edit by AMDTurion at 26-9-2010 06:15

Beberapa sedutan dari match engine 2011.

Anda pasti mendapati beberapa kesilapan grafik didalam match engine tetapi pihak SI mengatakan yang mereka akan membetulkan bugs yang berlaku didalam video diatas.

p/s: enjoy the clips.

Rate

1

kalo geenie scout 11 dah keluar nanti.. baru la syok main FM2011.. {:1_137:}

Follow Us
dh lyn game ni..using win7..apsal kalo lyn 2-3 games ni sambil multi-task..asyik crash je..dlu fm2010 ok je..xde plak crash..dh download patches pon same gak

Rate

1

aku dah main..so far aku bagi rating 7/10..
masih banyak kekurangan...
national team germany kena unlock, sama macam fm2010..
ref ngan linesman masih lembap macam dlu (tengah celebrate goal, baru nak tiup wisel kata offside)..
stamina refresh sikit after last match, (means kalo stamina pemain tu 70% after last match, next game stamina naik 77%-80% je..)
nak beli pemain pakai agent, agent lak demand macam brengsekk,sakit ati je..
yg lain-lain ade improvement, cuma yang aku bgtau je..

Rate

1

best gak..cume x berape biase lg dgn care2 nk setting training,taktikal dgn set pieces...kena kaji lg hahaha...aku main game ni manage national team brunei haha leh lak kalahkan malaysia dlm friendly 3-2...x sangke aku hahaha...

aku pun baru nak main. hehe. xde mood selama nie so cd tu tersimpan baik jer dlm laci aku.

Aku tunggu patch terbaru 11.2.1 dan skrang nie dah mula main FM 2011.

Liga2 yg aku pilih.

England = 1st Divisyen, nPower Championship, EPL
Italy = Serie B, Serie A.
France = 2nd divisyen, 1st divisyen.
Portugal = Liga Orangne, Liga Sagres.
Spain = Liga Adalante, Liga BBVA.
German= Bundesliga
Holland= 1st divisyen (lupa plak nama liga dia)
Malaysia = Liga Super
Argentina = view only
Brazil = view only

Mcm biasa aku bermula tanpa kelab warganegara Malaysia dan 2nd warganegara Italy.
Dpt job offer dari Roma pada November 2011.  
Masa terima job Roma berada di kedudukan 15 liga dgn budget perpindahan 9.5 juta pound. tetapi budget gaji sgt tidak mengizinkan aku membeli pemain buat masa ni. kebanyakkan pemain dah tua dan target aku untuk Roma adalah tempat ke-10 untuk menghabiskan baki musim. musim 2012/2013 baru plan nak beli pemain apa.

f. totti dah retired dan dpt sambar jd coach Roma.

to be continue..

Post Last Edit by AMDTurion at 8-2-2011 09:39

Perpindahan pertama pemain dari Ardelacht. 13.5 juta pound beserta klausa.

[img][/img]

rating pertama pemain ini 6.9 mungkin kerana peranannya yg aku bagi lebih kepada box to box midfielder sedangkan aku sepatutnya letakkan peranan sbg advanced playmaker atau pun center midfield. (formasi 4-4-2 )

Rate

1

Post Last Edit by AMDTurion at 8-2-2011 10:09

Selepas F. Totti bersetuju jadi coach, peruntukan gaji ada lebih jadi aku sambar dua pemain. satu untuk potensi masa hadapan dan satu lagi seperti diatas. Sebenarnya aku beli baglia nie sebagai pengganti totti. walaupun totti lebih kepada pemain yg menyerang kebolehan baglia sbg playmaker membuatkan aku buat keputusan untuk beli. lagipun berbaloi juga baru umur dua puluh lima. ok dibawah ialah budak yg aku rasa potensinya ada. tunggu dan lihat perkembangannya.

[img][/img]

Rate

1

[img][/img]

Di atas adalah formasi standard di tempat sendiri. Aku suka standby dua strategi iaitu di tempat sendiri dan ditempat lawan. Secara logiknya ditempat lawan luas padang kadang2 berbeza. Jadi disini taktik yg aku gunakan di tempat sendiri ialah menyerang seperti formasi diatas.

disebabkan M. Brighi adalah pemain center midfield yg boleh bermain dikiri, aku bagi peranan sbg wide midfielder ataupun defensive winger dimana J. Arne Riesse akan membuat overlapping. tapi bergantung kpd keadaan juga. jika pemain sayap lawan lebih pantas aku bagi si Risse ni support duty jer. sbbnya aku pernah bagi dia attack duty dan aku x perasan pemain sayap lawan sgt pantas. so jadinya banyaklah hard tackle yg dibuatnya. nasib baik x kena kad merah.

Rate

1

dh lyn game ni..using win7..apsal kalo lyn 2-3 games ni sambil multi-task..asyik crash je..dlu fm201 ...
riezky Post at 15-11-2010 11:43

x beberapa nak compatible windows dgn game. Aku pun pakai pc 2G ram pun asyik crash jer. windows xp lagi tu. kalo mcm tu kena rajin save lah.

Rate

1

liga mesia mmg taleh ubah ke yg kene ad player under 20 dlm tim tu???

liga mesia mmg taleh ubah ke yg kene ad player under 20 dlm tim tu???
izat123 Post at 20-4-2011 20:05

boleh ubah. tapi kena guna editor. tapi kalo ko nak edit masa tgh2 musim tak bolelah. ko kena edit sebelum ko start main. aku malas nak edit. sbb ambik masa. alang2 edit baik edit sumakan. tapi itu yg aku malas skali nak buat. emm...pc aku x boleh support dah. tu sbbnya aku jrg2 nak post. pc lah nih. tak tahulah lembab gila bila main. :@

Rate

1

yg aku perasan FM 2010 dgn 2011 nie kalau team ko menang liga 2011...
utk 2012 team ko mesti takleh menang liga lagi... paling kuat no 2...

contoh...
2011 team ko kuat menang memanjang je...
tapi utk 2012 team ko dengan team tak kuat pun boleh kalah...
pastue utk 2013 team ko kuat balik...

tapi pelik CL/ EL boleh plak memang tiap2 musim...

yg aku perasan FM 2010 dgn 2011 nie kalau team ko menang liga 2011...
utk 2012 team ko mesti takle ...
satusembilan Post at 2-5-2011 15:01

ko main liga ape satu sembilan? tgk juga liga. pengalaman aku dengan FM 10 nih masa aku manage porto menang liga berturut2 selama lima musim. lepas tu no dua lepas tu juara liga lagi balik. aku main game tu sampai 2018 kalo x salah aku. pendapat aku bergantung pada liga dimana ko bermain.

FM 11 pulak AI boleh baca taktik yg ko guna selalu. kdg2 tu kena tweak sikit taktik bila agak2 dlm 20 minit xde ape2 yg berlaku. kalo ko lawan underdog mmg boleh sure menang. tapi kdg2 boleh juga jadi upset seri 0-0 ker. Game Roma aku dah delete sbb aku dah setup PC baru. Guna GC Radeon HD 5700 series dgn ram 4G. Pastu aku update lagi patch kepada 11.3. So aku takde masalah dgn lag masa mod game 3D lg. Permainan pun nampak menarik. So skrang aku sdg manage kelab german. wolfberg ke namanya (sorry aku tak beberapa nak ingat sbb aku suka start main tanpa kelab. nak tgk mana kelab yg sudi terima aku jadi pengurus). setakat nie baru friendly match. tgh menguji pemain2 yg akan jadi starting IX aku. Diego bekas pemain Juventus tu pun ada kat sini.

ko main liga ape satu sembilan? tgk juga liga. pengalaman aku dengan FM 10 nih masa aku manag ...
AMDTurion Post at 4-5-2011 09:07

aku main epl sebab banyak team kuat2, baru mencabar jadi manager...
bagi aku main mana2 liga pun sama yg penting taktikal/ formation ko betul...
sebab aku penah cuba pakai formation yg aku dah ubah sikit2 ikut citarasa aku dan main dalam epl, la liga dan serie a / CL/ EL dan hasilnya menang liga w/pun pakai team tak berapa kuat...
kalau ko pakai team super power pun kalau taktikal ko tak bagus... takleh gak jadi juara...
lagi satu kena letak player yg betul kat posisi yg betul... kalau kat formation tue bila ko pilih player tue mesti dalam bulatan tue kaler hijau terang bukan hijau gelap, kuning, oren apa tah lagi merah...

lagi satu FM 2011 nie agen pemain ada kalau masa nak offer kontrak tue... kalau FM sebelum2 nie aku boleh bajet gaji keseluruhan mingguan <1juta... yg FM 2011 nie susah nak bajet... player >30 tahun pun nak gaji >100k ( nasib baik aku suka pemain2 muda dlm team aku  )

salah satu sebab aku main FM nie sebab nak tahu ttg pemain sambil layan bola kat astro tue...

Rate

1

12Next
Return to list New