CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keyboardmouse

Jiran yang menyakitkan....

ader jugak jiran cam gini...
jiran dpn umah..klu nampak kitorg kuar je..mesti cpt2 masuk umah..
klu tgh2 sidai kain pon..leh tinggalkn n masuk umah..
xpaham apekah motif n objektif tindakan tersebut...
penah laa wat kenduri..g jemput..xde nk dtg..siap tutup pintu tingkap segala...
skang wat bolayan je..{:2_74:}miss_kikilala Post at 7-8-2010 03:29 PM

waaaaa   jiran As pun camni..
jiran sebelah parents sha pun sama pesen ni..
nmpk kita kuar,hempas pintu kuat2..
dia tgh sapu sampah,nmpk kita bukak grill,campak penyapu lari masuk rmh,hempas lg pintu..
kelmarin nmpk tukang pintu dtg repair pintu..
rosakla tu..
apa tak nya..hari2 menghempas je keje nya..:@

ku tak pernah btegur ndan jiran ku .. sehinggalah kejadian hr tu  sewaktu anaknya (secondary school ) nak g school tiba2 jatuh di tangga .. ku yg tengah menyidai baju cepat2 dtg membantu sambil menahan ketawa ..
skrg ni dah btegur sapa mcm dah lama kenal ..

nak jiran kacaks mcm anuar zain..

kat mane boleh dapat?

Reply 96# foxnike

jgn jadikan politik sbgai perbezaan... sbb.. kt sini pun ader gak leh jd puak2 kelompok2.. harap sana xder pun... hhehe

Reply 104# anonymous
kami ok je. takde gaduh2. cuma masing2 dah menyendiri & dah takde semangan kejiranan dah walaupun tinggal sebelah menyebelah & rumah masing2 tak berpagar. sbb tu lah planning ramadhan ni nak gi antar kuih kat jiran. sbb nak tau jugak sape nama jiran i nih. Sbb slama ni aku duk kenal bibik derang jah

kes saya lagi teruk sebab semua nya housewife so ada je brng nak jual kat kita...yg tak tahan saya nak keluar gi pasar malam siap tunggu depan pagar...rs mcm nak pindah dok apartment balik...lth oooo...

Follow Us
Reply 101# Asdira

Kelakarnyer jiran you nih ....   Asyik dok menghempas pintu sampai jahanam pintu...   Nasib baik dia tak sampai nak terpaksa pinjam pintu jiran lain untuk di hempas

Reply 105# foxnike

erm.. slalu cm nikan.. klo sbb politik dh slow down skit.. masa anon pindah sini mula2. meriah juaa.. bumbung lama umah anon pun.. kami wat sejiran.. sama2 tukang... skng dh cam susah.. maybe masng2 dh tua.. n ader cucu kot... cuma kkdang ader bdak yg baru menyewa jelah... cam kurang skit... tp so far ok lg...
bgs lah cam nie.. bg kenal sesama jiran... jrang jiran kt bndar ader wat cam ni kann??

Adoi, ade jgk org camni eh...Ko wat x layan jela, org camni selalunye psiko. Baik ko wat hal sendiri je.

Reply  Asdira

Kelakarnyer jiran you nih ....   Asyik dok menghempas pintu sampai jahanam pi ...
oyen Post at 9-8-2010 04:23 PM

kan..mmg kelakar..
agaknya ada masalah kat mental/jiwa dia kot..
suka sgt hempas2 pintu..last2 pintu rosak..

pk positif je la ye tuan tanah.
die ade masalah die sdr tu kot
tu jadik cmtu agaknye.

pedulikan ajer..
kekadang ader manusia ni x reti nk berbaik sesama jiran...
ader plak yg terlbh jaga tepi kain...
tp bl TT citer pasal terpaksa jemput g kenduri sbb dia tumpang letak motor tu..
x sepatutnya lah...
kena ikkhlas la nk menjemput org...

mcm aku sendiri.. pernah ajer alami benda mcm ni..
masa zaman bujang dulu.. h/mate aka tuan umah aku buat kenduri..
siap ckp.. jgn bgtau si bedah tu yer.. akak buat kenduri ni utk kekwn akak ajer...
hangin ajer aku.. pastu.. bl tgk makanan berlebihan...
pandai plak soh aku jemput si bedah nun..
mcm la kwn aku tu buruk lantak sgt....

jiran aku kepoci pulak...cepat jer bertandang kat umah mak aku biler kita orang blik...nak tngk barang aper kita wak baliktuk mak...tension aku...kekadang mak aku tak sempat lagi nak menjamah dah kena bagi dia pulak. Ari tue aku pinjam kete sport ...bergegas dia datang nak tanya kete baru aku ker...isk3x ituler orang kita...tak leh tngk orang lebih...padahal bukan kete aku pun..kete pnjam jer

Post Last Edit by dafiza at 10-8-2010 15:45

I geram giler dgn jiran I. I ada satu keter jer. Die ada 2 keter, 1 BMW dan 1 lagi keter yg jenis masuk hutan n bertayar besar tu.
Yg buat I geram, dia ni park keter besar dia depan rumah I. Kita nak keluar masuk rasa sempit, block view.

Actually, I rasa die mmg sengaja beli keter tu spy jiran lain n guest I tak ambik space depan antara rumah I n die. Die bukannya pakai sgt keter tu pun. Dlm seminggu adalah 2-3 kali jer die drive keter besar die tu...hari lain keter tu tersadai jer kat luar.

Klau die drive keter besar, die akan park kan keter BMW kat space tu. Kalau dua-dua keter tak der, die call adik pompuan dia suruh dtg dan park tpt tu. Kalau tak pun, die call kawan die...Korang bygkan lah betapa penakut jiran I ni..

Yg pelik tu, dia mampu beli keter BMW tp nak besarkan porch tak mampu pulak. Dan lakibini tu kerja bagus....BMW tu baru beli, tak sampai setahun. Sebelum tu die pakai keter biasa. Kalau tak mampu, buatlah cara tak mampu...jgn beli keter besar ,menyusahkan jiran. Kalau nak beli keter pun, buat dan besarkan lah porch rumah dulu. Ni tidak, menyusahkan jiran...kan dah kena berbakul sumpahan2...

Ingatkan kalau dah berumur tu, dah berakal lah sikit...rupanya tidak... Tu baru kisah mak bpknya...belum lagi anak2nya. Nakal.....sampai box electric rumah I diaorg pecahkan. Baling batu pun ada. I wonder la..diaorg ni terlepas dr mana...

Post Last Edit by dafiza at 10-8-2010 15:11

sekarang I bercadang nak besarkan porch,

jiran TT ni kira ok n bersupan lagi berbanding jiranku yang tau parking kete depan umah aku tanpa be ...
harumawar Post at 9-8-2010 10:19

Ni samalah penyakit dgn jiran aku..asal aku balik lambat je, ada je kete dia parking kat depan rmh aku aka tempat aku parking keta tiap2 hari..depan rmh dia kosong haram dia nak parking...nyampah x hengat ...klu kenduri jgn harap nak jemput (yg ni aku ok je, sbb klu jemput pun aku mmg malas nak pi... )

uols parking la kat depan rumah dia ...

Reply 111# airmineral

sempena kedatngan ramadhan..kita mesti berbaik dgn semua org...dan memaafkan semua org.....

aku baru jer nk bukak topik jiran yg menyakitkn ati rupanya dah ader
leh gak kot tumpang kat sini
kang silap wat forum baru cik mod marah lak... hihihi...