CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pakupayung21

All About Perth, Australia Part II

Close [Copy link]
Post Last Edit by Changa at 18-5-2012 10:44
saya mmg register dgn groupon AU ats nasihat kamu before this
tp xde pun promotion abt this mot ...
shinkaihajime Post at 18-5-2012 10:20

saya pergi full day sana 3 hari sahaja, konsep nya 4 hari 3 mlm sebegitu.
saya tiada fixed itinerary, konsep pegi kemana kaki ku ingin pergi sebegitu.

namun first day sampai kami ke king's park terus pagi2 itu, jln2 sbb nak tunggu check in around 12pm sebegitu.
dah penat, kami naik bus pula dan turun kat area st george dan jln2 usha tpt sambil nak cari tpt lunch. mostly kedai buka pukul 11AM, so terpaksa la tunggu kedai buka baharu boleh brunch, mula2 lalu kat insan's cafe tanya pondan pekerja tu belum buka lagi, buka kejap lagi katanya, lepas itu lalu keda arab mesopotamia itu pun belum buka, bergerak pula ke kedia d'nyonya pun belum buka, konon2 insist la tunggu kedai di'nyonya sampai kul 11am pun belum2 buka lagi, kawan saya sudah kebuluran.

last weols pegi check mesopotamia itu sudah buka maka melantak situ sahaja, insan's cafe ada kes memalukan maka saya enggan pergi balik, mesti pondan tu mencerca saya karena tanya bila buka in english then dia jawab dlm BM, iya lah saya pernah makan situ dahulu cakap melayu, alih2 adik yg jaga kedai tak faham

lepas makan kami pegi ke woolworth beli air mineral etc dan kemudian ke motel utk check in then berehat sebentar, ptg sikit kami ke fremantle beli souvenir dan beli dinner fish n chips situ.

ok habis first day

second day pula, malam sebelum itu kawan saya hello cakap esok beliau free dan nak dtg ambil kami berjalan2 pagi esok itu, saya pun ok sahaja, free kan? dan save bajet.

mula2 kawan saya ingin bawa kami ke mandurah dgn tgk kawasan2 sekitar situ, i was reluctant sikit walaupun sebenarnya ikut plan saya mmg mahu pergi mandurah pun sabtu itu naik train. saya reluctant sbb fikir boleh pergi sendiri naik train, alang2 dah ada kereta org drive baik pergi ke tpt yg tidak boleh pergi dgn train bukan? itu lah dlm fikiran saya.
lepas itu dia tanya saya prefer kawasan felda pprt ke town, of course la lebih suka kawasan felda pprt. lepas itu dia fikir2 dna tanya saya pernah jumpa binatang2 kat aussie ini tidak, saya cakap la mmg tak pernah, pergi dulu pun sekor kangaru pun saya tak nampak

maka beliau plan bawa kamu ke white man's park, kami layan kan je.

sebelum itu dia bawa kan kami sekitar claremont tgk rumah2 org kaya, mosman park, nedlands etc. lepas tu lalu kawasan pantai like cottesloe, scarborough, swinbourne ke apa yg nude beach  depan tpt latihan komando itu. nude beach itu mcm bahaya sikit, jikalau kawasan latihan komando itu angkat bendera merah diroang tgh latihan menembak, ala konsep nya kalau terkena peluru sesat mati kering la kot?

then seterus nya beliau bawa kami ke hillary's boat harbour dan lunch di situ.
lepas lunch pusing2 sekajap baharu pergi whiteman's park, sampai situ sudah agak petang juga, rasanya sejam dua sebelum katup.

lepas tu masa pulang beliau bawa lalu kawasan northbridge then saya suruh beliau drop off kami kat town sbb sambil2 nak dinner terus, malam itu kami dinner di restaurant indonesia indah, tepi kedai adult toys segala itu.

hari ke 3 last, selepas check out pagi itu weols  ke harbour town, usha2 barang takde apa yg menarik pun, then makan kat kedai turkey. lepas itu sambung2 jln kat sekitar town sahaja, ptg sikit kami makan kat d'nyonya pula, selepas itu sambung2 jln lagi karena mlm itu kami plan lepak di airport sahaja, sebelum bernagkat ke airport saya ke harbour town balik karena ingin beli tea set royal doulton yg kakak saya kirim dan saya beli sekali utk ibu saya. kiranya beli last minute sebelum kedai katup sbb malas nak bawa ke hulu ke hilir mcm org gila kat pekan itu.

kami ke airport naik bus transperth sahaja, AUD3.80 sgt menjimat kan drp naik bus shuttle or taxi. kami tunggu bus kat adelaide terrace, bus itu akan berhenti di domestic airport then naik airport transfer to international terminal, maka mlm itu saya beramazing race di terminal, kawan saya balik dgn MAS flight pukul 1.25pagi dan saya tunggu flight 6.50pagi dgn AAX.

Rate

1

oh last day itu juga saya pergi ke margaret river chocolate factory di pekan perth, hmm honestly mcm tiada apa2 sahaja di sini, bajet ada cafe jual hot chocolate pelbagai, namun jual chocolate sahaja, beli la juga white choc pack kecil utk kunyah2 masa berjalan.

Reply 2480# machiko

tq machiko...hehehe

Mana sedap churros nya dgn churros kat starhill tea salon?
Changa Post at 17-5-2012 22:46

eh starhill ada churros?belum penah cuba lagi.bulan 6 ni aku akan cuba..i definitely will let you know

Post Last Edit by nor_aidillah at 20-5-2012 08:11

Reply 2457# whitequeen

saya baru booking keta thru economycarrental. skarang ada 25% less.  Saya booking vw Jetta( atau keta yang setaraf ngan dia) dalam 5 hari AUD248. Rasanye ok kot rega tu termasuk child seat lagi