CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tecito

Bina tembok sempadan jiran?

aku masuk umah paling lambat berbanding jiran2 sebelah menyebelah.. Disebabkan diorang dh wat reno, aku dpt tembok percuma kanan kiri .. pastu belah belakang pun derang extend dapo.. (aku dpt dinding percuma) .. suma dah siap plaster cun2 cuma takde cat je

Jika anda membina tembok bersempadan dengan jiran anda...samada tembok porch ke, pagar ke, dapur ke. ...
tecito Post at 27-7-2010 16:10

saya ingat nak psang tembok kat bahagian belakang dapur tinggi mcm tembok rumah2 kat bali...

sbb maid sebelah rumah..selalu jual maid saya kepada saudara mara majikan dia...

dia tawarkan gaji lebih rm50..

so..maid saya pon lari..

dah 3 maid saya lari kerja dgn sedara mara jiran saya..

maid sebelah dapat komisen bila curi maid saya...

geram melampau. tapi blum ada idea terbaik nak satel dgn jiran sebelah umah ni...

Uwaaa tak sangka byk cerita yg menakutkan bila buat tembok nie ye. Hopefully dapat lah jiran yg memahami kanan dan kiri rumah.

Anis, thumbs up for u atas kesabaran yg tinggi

Jiran sekarang tak macam jiran dulu2. Jiran dulu2 baiknye sampai boleh buat sedara. amcam sebelah rumah mak aku tu... sampai sekarang baik.. tak de masalah....

banyak tul pengalaman dan kisah "disebalik tembok"
Semoga ianya dapat memberikan panduan dan info pada yang ingin membuat renovation..

satu lagie.. kepada sesiapa yang nak buat renovation..... pesanlah kepada kontraktor anda supaya buat keje pada working days aje.. bukan apa... jiran2 nak berehat hari sabtu dan ahad..... tention gak apabila mendengar bunyi hacking yang amat kuat....sampai bergegar dinding dan lantai rumah jiran.... kalau nak buat jugak keje hari sabutu dan ahad.. buatlah keje2 yang tidak memerlukan hacking seperti plaster ke.... cat ke.. dlll..

hormatilah jiran anda seperti mana anda menghormati pasangan anda...
Sayangilah jiran anda sepertimana anda menyayangi diri anda....

saya ingat nak psang tembok kat bahagian belakang dapur tinggi mcm tembok rumah2 kat bali. ...
khaty Post at 28-7-2010 23:37

err..nak contact number jiran ko..

Follow Us
napa.... hana nak carik orang gaji baru ke?

saya category mane yeH?

Ko kasik kapowwwwdia pnye dinding

banyak tul pengalaman dan kisah "disebalik tembok"
Semoga ianya dapat memberikan panduan dan info p ...
actza Post at 29-7-2010 08:57 AM

actza,
mmg kita wajib menghormati jiran tetangga...malah berdosa jika kita menyakiti hati jiran tetangga ni..tapi jika kita dapat jiran yang hanya fikirkan dirinya sendiri, mmg menguji kesabaran...nasib baik dapat jiran mcm kak anis (puji diri sendiri ), kalau ler dapat jiran yang saling melawan...mau kecoh dibuatnya...masa kak anis reno rumah sekarang, budak2 reno tu mmg tak buat keje yang bising pada hari sabtu n ahad..tapi kita beria2 jaga...jiran tak jaga langsung...apa perasaan actza jika jam sudah 10:30 malam, 11 malam...tiba2 masih dengar bunyi mesin grill tebuk dinding...kemudian jam sudah 11:30 malam...ada yang baru balik keje bunyi pin pon penggggg suruh wifenya bukakkan pintu pagar utk dia masuk?...kemudian jam sudah 12 malam (selalu berlaku hari sabtu malam ahad...kadang2 time sedara mara melawat rumah diaorang)...diaorang gelak terbahak2 kat area porch buat bising sedangkan jiran sebelah terganggu tidurnya...bila anak2 kak anis sembang adik beradik sambil tergelak kecil bergurau2 jam 11-12 tengahari kat area porch sambil kapur kasut sekolah...anak jiran mai sound dari celah tembok pagar suruh senyap......kalau u all kena mcm tu, berapi tak?...

pegh.. pengalaman tue akak anis.....
saya belum pernah alaminya...
semuanya alhamdulillah baik.. sampaikan masa duduk di rumah lama..balik keje jam 5.30 dengan anak2... jiran siap bagi makan petang.... lama2... terpaksa cakap kat bini... pesan.. tak perlulah....

takpalah akak. kita buat baik pada orang... dah cukup bagus... bak pesanan orang tua.. kawan2 tak mahu lawan

nak kongsi cerita jiran abang aku...masa nak buat pagar...tembok separuh dgn wrought iron...tak mintak share pun dgn jiran, cuma bagitau je...nak tau jiran dia ckp apa....nak buat buat la, tapi jgn seinci pun masuk kawasan dia... penyudahnya ade sedikit gap atara dua pagar...jenis apa tak tahu la...

pastu kan...sambung lagi, dapur blakang tu abg aku sambung gak, bagitau mcm biasa dia senyap je, dlm 2-3 bulan lepas dia extent gak dapur, tak buat dinding belah abg aku...

Reply 52# misy

Ni nama dia jiran tak berkualiti. Saya nye jiran cam tu gak... tapi dia kata nak jual rumah tu.. saya doakan cepat lah laku... saya pun buat pagar tapi saya tinggalkan 2 inci... maksudnye hujung tembok kat rumah dia tu masih ader 2 inci tanah saya...

ha ah ...abg aku punye pagr mcm tu la...nampak kelakar jek...

nak kongsi cerita jiran abang aku...masa nak buat pagar...tembok separuh dgn wrought iron...tak mint ...
misy Post at 30-7-2010 14:01

fuyoooo....sempadan ada DUA pagar ???  ada gap antara pagar? yang abang awak buat menghadap dia macamana rupanya? cantik ke sakitkan mata?

kalau cantik...mungkin dia tak nak orang kata...dia tak mampu bina pagar, hidup menumpang pagar orang!

Kategori jenis inilah yang anda perlu berhati-hati...pastikan bina pagar DALAM tanah anda.

abg aku buat cam biasa la..pagar tu plaster,cat luar dlm... tapi masa nak buat tu kontraktor terpaksa la buka pagar asal yg jenis kawat tu...dah siap pasang ballik
yg dinding dapur blakang pun siap plaster dgn cat....senang jadi jiran tu..

takut plak dengar cerita macam gini....
aku buat pagar tengah2... diorang senyap aje.....
ok kot.....
mintak2 oklah .......

actza,
mmg kita wajib menghormati jiran tetangga...malah berdosa jika kita menyakiti hati jiran ...
AnisSuraya Post at 29-7-2010 20:55

Next nanti, anis beli rumah gated dan guarded ..
sure , benda benda tu takan berlaku lagi...
pukul 6-00 je, guard dah terpacak kat pagar, halau semua kontraktor keluar..

ahad dan public holiday jangan harap kontraktor boleh masuk..
jiran salah parking je kat area rumah orang lain, guard datang bawak besi clamp..

Mula2 saya nak buat tembok gak (ada part yang developer dah  pasang tembok) tapi memandangkan alam sekitar yang boleh bagi lauan angin sepoi sepoi bahasa, saya dah tanam pokok...memang tak nampak apa2 aktiviti rumah jiran dah..tapi jarak dengan rumah mereka pon jauh...

nak kongsi cerita jiran abang aku...masa nak buat pagar...tembok separuh dgn wrought iron...tak mint ...
misy Post at 30-7-2010 14:01

tensionnya kalau dapat jiran camni kan..  sian abang ko misy...

alhamdulilah so far kejiranan kat sini ok2 semua.. tak ada apa2 masalah.. harapnya berkekalan lah..

teringat pulak kisah my fren.. pasal bina tembok ni jugak..

dia bagitau awal2 kat jiran belah kanan & kiri dia nak buat tembok dlm 5 ft tinggi.. jiran belah kanan ok no prob..  tapi jiran belah kiri tak nak share (tak tanya langsung pasal kos) tapi dia kata ok, mula2 kawan saya tu nak buat tembok tu area dia je tak nak masuk kawasan jiran tapi bila tanya jiran dia kata biar balance nanti nampak tak cantik.. so kawan tu pun buat la tengah2, kira tak kisah diaorg nak share ke apa.. kawan saya memang buat cantik tembok belah dia dan belah jiran kiri & kanan (siap plaster & cat sekali).

Tapi seminggu pas pagar siap tup2 jiran belah kiri yg ckp tak nak share tu buat lak tembok pagar umah dia.. dia boleh buat lak tembok tinggi dlm 6 ft.. tang tembok yg sebelah umah kawan saya (maksudnya tembok yg kawan saya buat tu la) dia naikkan lg tembok dan tiang tembok tu lagi 1 ft tanpa bagitau apa2 kat kawan saya.. lepas tu boleh pulak biar kawasan kawan saya tak berplaster & bercat.. bengang la kawan saya kan.. jadi tak cantik & tak balance pagar dia kiri ngan kanan.. kalau dia cakap awal2 kan senang.. at least boleh la diskuss bagai kan.. ni tak mmg just nice seminggu tembok yg kawan saya tu buat dia terus naik tembok belah umah dia.. bijak jugak jiran kawan saya tu nak cut cost tapi fikir2 mmg sakit jiwa dapat jiran camni..