CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nylliette

nak tanya pasal lelaki umur 40

setuju....  kalau dah penat urus rumah tangga lagila pempuan x fikirkan sgt pasal nak ...
hnsyoong Post at 21-7-2010 07:20

sll dgr camtu la isteri2 yg pernah ku kenali n suami2 yg ada isteri ckp....
blk kerja sibuk dgn urus umahtangga n anak2, dah tgh mlm penat tido
tu la juga sllnya alasan lelaki guna utk dptkan peluang berfoya2...

Reply 80# bobo_beck

duit bukan leh beli kebahagian...tp xder duit mesti tak bahagia kannnn

Reply 82# menjad

stuju2

saya dah berumur lebih 40 tahun.
saya masih belum berkahwin
kehendak dan kemampuan sexual saya semakin menjadi-jadi selepas umur 40 ni.

yang bagusnya berkahwin dengan lelaki umur 40 tahun ini selalunya mereka ini telah stabil dari segi career mereka. tak la gaduh pasal tak cukup duit. oleh sebab itu golongan ini adalah lebih penyabar.

Golongan lelaki yang kawin muda selalunya akan menyesal juga sedikit kerana tak puas enjoy. Muda-muda lagi dah kena jaga anak dan bini.... duit semua habis kat situ,
Ini yang buat jadi main kayu tiga dll.

kalau nak kata lelaki 40an kekuatan seksualnya kurang adalah tak tepat sama sekali. kalau nak mati pucuk, 20an pun boleh jadi. Tambahan bila kuat hisap rokok.

kawen jelah, karang kalau ko rasa dah tak seronok dengan dia ko cari aku je............
king\'s Post at 20-7-2010 10:53

ape2 je la.....but say no to 40

Follow Us
kalo kawen nak sex baik ko ambik bf ko tu...... kalo ko rasa umo 40 dah tua ....
tak yah lah ...

tp kan aku punya kawan yang umo 40 pantang lihat amoi dahi licin...n selalu jer nak tengok BF ,
contoh kes arelpeterpon tu ...berderet deret tanya pasal video 2 ,, ingat aku tokey BF ka?

Post Last Edit by paler kembang at 21-7-2010 16:40

Lelaki yang tak kawen2 selepas umur 40 tahun mempunyai beberapa kemungkinan sebab mengapa lambat kawen:
1. Terlalu memilih pasangan, dan mendapat kepuasan sek luaran samada dengan pasangan pompuannya luar nikah... atau dengan cara onani.  

Sebenarnya lelaki lambat kawen (40 tahuin ke atas) dan selalu beronani akan meninggalkan kesan pada dirinya, dimana selepas kawen pun masih memerlukan perlakuan onani untuk menghilangkan ketagihan seknya.  

2. Lelaki yang tidak cukup modal atau tidak berkemanpuan dari segi harta benda untuk berkahwin. Mereka ini mempunyai keinginan sek yang sama dengan kebanyakn lelaki lain.

3. Lelaki yang mempunyai kecenderongan sex ke arah sesama jenis.  Gulungan ini samada gay bottom atau tidak selalunya kemas dan bergaya.  Rumah atau bilik tidor serta dapur lelaki gulungan ini sangat kemas.  Lelaki jenis ini sangat menjaga tubuh badan mereka.  Gaya dan kekemasan tubuh badan mereka membuatkan terdapat gulungan wanita yang terpedaya terp[ikat pada lelaki jenis ini padalhal hakikatnya lelaki ini lebih cenderong kepada sesama lelaki. Walaupun kemudian mereka kawen, namun tabiat kecenderongan lelaki jenis ini kadang2 membawa kepada perlakuan lama mereka dengan mencari kepuasan dengan pasangan lelaki walaupun sudah berumah tangga dan mempunyai anak.

Post Last Edit by nylliette at 21-7-2010 21:23
bukan talk like a serious tone gitu like : hey hubby we need to talk i pun ketaq, alaa masa masa usual conversation approach the subject appropriately
shy? okay ...hmm..well may be kita from background berbeza kot.....ahaks....well tak pa u buat , approach cara mana yang sesuai dengan you but the main point is communication is  the utmost important when involving this under the shee
mbhcsf Post at 21-7-2010 09:06

i mean bkn shy mcm tu.converse open je,tapi kl bab ni xkan nk tny..sex performance abg mcmn,ok lg ke.aduii konpem dia cop gatainye minah ni.xreti le,tu sbb tny korng kl tny dia skalipn, mesti jwb ok,xkn jwb x ok kan

Post Last Edit by nylliette at 21-7-2010 22:00
saya dah berumur lebih 40 tahun.
saya masih belum berkahwin
kehendak dan kemampuan sexual saya semakin menjadi-jadi selepas umur 40 ni.
BoogieChild Post at 21-7-2010 13:46

thanx boogiechild. kl x kisah,nk tny..knp belum bkahwin ye?ada frust ke dolu2?
awk kata desire mjadi2 selepas 40,jadi ada planning nk kawin tak?

ape2 je la.....but say no to 40

suatu ketike dulu sy penah fkr camtu,tp unsangkarable ketike ini sy tjebak

tp kan aku punya kawan yang umo 40 pantang lihat amoi dahi licin...n selalu jer nak tengok BF ,
contoh kes arelpeterpon tu ...berderet deret tanya pasal video 2

uish..gatei sgt pn susah gak yer

i mean bkn shy mcm tu.converse open je,tapi kl bab ni xkan nk tny..sex performance abg mcmn,ok lg  ...
nylliette Post at 21-7-2010 21:16

that is why ...hehehheh we are from two different background....i would just casually talked about it wityhout appearing to be "slutty" or  i dunno yang "tarty" cam tu ...i could approach the matter academically ...and

that is why lah i think in casual conversation you could talk it over....

i mean kalau saya  saya would start with  a simple hinting of the subject ....depending jugak lah partner kita  tu  haaa  tak ni thinking pattern , level tu membantu   , how open....ni benda ni u dah boleh assess from conversation sajer...

so , gunalah approach yang sopan , terus terang, jujur  berlapik, berkias kalau u jenis yang malu type or di ajenis yang pure malay etc etc macam tu....kat sini maturity penting...

Post Last Edit by nylliette at 21-7-2010 22:26
kalau saya  saya would start with  a simple hinting of the subject ....depending jugak lah partner kita  tu  haaa  tak ni thinking pattern , level tu membantu   , how open....ni benda ni u dah boleh assess from conversation sajer
mbhcsf Post at 21-7-2010 21:45

bg sket ayat starter.slalu kl nk tny pn msti x tkeluor,dah le muka dia baik je,cam x sanggup nk tny soalan power tu kat dia

bg sket ayat starter.slalu kl nk tny pn msti x tkeluor,dah le muka dia baik je,cam x sanggup nk  ...
nylliette Post at 21-7-2010 21:55

adehhh spoon feeding ni tak nak lah

how about you trying ?

how would you approach the subject....tak cuba lagi dah kalah dah ker?

ai dear ...you yang nak kahwin..bukan i....dear...

bg sket ayat starter.slalu kl nk tny pn msti x tkeluor,dah le muka dia baik je,cam x sanggup nk  ...
nylliette Post at 21-7-2010 21:55

you kena tahu cam ner Nabi Muhammad SAW approach that matter

something about the mentioning of the word ladang.....

so u see ...baginda ka Siti Khadijah ka guna bahasa kiasan ...

you could approach the topic by talking it ....ada NAbi Muhammad SAW berbincang dgn sapa ntah pasal bend ani kot guna euphimism ( kiasan) "ladang"

so at least u appraoch the subject in a courteous manner gitu

Reply 91# nylliette

saya tak kawin lagi sebab saya belum jumpa wanita yang sesuai untuk saya. sesuai di sini tak semestinya cantik. ada juga terjumpa yang sesuai,,,,dia lak tak nak saya. ada juga yang nakkan saya...tapi tak sesuai pulak bagi saya.........

at this age......kalau pernah frust pun....itu semua tak menjadi masalah. sebab sekarang tidak hairan dan risau apa orang lain nak kata. saya akan kawin dengan perempuan yang saya nak kawin dan bukan pressure sebab dah mencapai 40 tahun.

yang kawin muda pun kalau tak de rezeki pun tak de aanak juga. sama la.

banyak yang telah saya rancang,,,,tapi mungkin Allah lebih tahu apa yang baik untuk saya. Mungkin ada perangcangan yang lebih bagus buat saya olehNYa. Jadi apa nak takut.

Post Last Edit by nylliette at 22-7-2010 00:17
adehhh spoon feeding ni tak nak lah
ai dear ...you yang nak kahwin..bukan i....dear...
mbhcsf Post at 21-7-2010 22:47

my bad.sorry, the eagerness in searching some light that could be shed on this issue of mine.thanx mbhcsf for encouraging.ill figure it out

Reply 97# BoogieChild

hmmm..dia pn jwpnnye lebih kurang la mcm awk..mgkn sbb sebaya n masih bujang kan..sy rs awk bole tlg jwb soalan2 di bwh:
1) ada org ckp, ko xpelik ke dh 40 single, mcmn dia boleh tahan, mesti buat pape kat luar la tu - ada betul ke?
2) dia ada career n financial yg x diragui steadynye, xkanla xde pmpuan yg nak kot.(penah tny dia, jwb mcm awk la, bukan pmpuan yg dia nak). tp sy fkr, xkan lelaki nk tggu lama sgt kot,lelaki mesti nk zuriat cepat kan
3)mak dia bgtau lepas dia frust ngn someone dulu la dia start xkisah psl kawin, igt dh xnk lgsg,ttibe tny psl sy - awk rasa kl kes camni mmg betul sgguh dia nak saya ke atau sbb sy muda,looks good,lebih subur utk produce baby dsb?

byk tny kan.sorry

Reply 99# nylliette

jawapan kepada soalan-soalan anda:

1) ada org ckp, ko xpelik ke dh 40 single, mcmn dia boleh tahan, mesti buat pape kat luar la tu - ada betul ke?

Bukan semua orang akan buat maksiat bila dah kawin dan bukan semua orang kawin takkan buat maksiat. Jadi janganlah generalisekan semua orang yang tidak kawin akan buat maksiat. tak kiralah umur anda 20 atau 40 atau 60 ....kalau nak buat maksiat tu tak kira bila dan usia anda.
Walaupun manusia semua ada naluri untuk mendapatkan seks ...mungkin masing2-masing ada cara mereka tersendiri untuk mengatasinya.

2) dia ada career n financial yg x diragui steadynye, xkanla xde pmpuan yg nak kot.(penah tny dia, jwb mcm awk la, bukan pmpuan yg dia nak). tp sy fkr, xkan lelaki nk tggu lama sgt kot,lelaki mesti nk zuriat cepat kan

Itu semua pemikiran zaman dahulu di mana semua lelaki mahukan zuriat secepat mungkin. Sekarang lelaki dan juga perempuan banyak menjawat jawatan penting yang memerlukan mereka untuk untuk menumpukan banyak masa untuk berjaya dalam karier masing2. apabila dah berjaya barulah mereka nak tumpukan perhatian kepada mendapatkan zuriat. lagi pun tanpa pendapatan yang tetap dan banyak agak sukar untuk membesarkan anak-anak sekarang. semua pakai duit. Ramai juga tidak sanggup membesarkan anak dalam keadaan yang tidak teratur....duit tak cukup dan sebagainya. Pemikiran sekarang telah bertukar.

memang banyak peremouan yang nak kawin sebab seseaorang lelaki itu ada duit....tapi sanggupkah anda berkahwin dengan seseorang kerana ia memandang kepada wang anda?

3)mak dia bgtau lepas dia frust ngn someone dulu la dia start xkisah psl kawin, igt dh xnk lgsg,ttibe tny psl sy - awk rasa kl kes camni mmg betul sgguh dia nak saya ke atau sbb sy muda,looks good,lebih subur utk produce baby dsb?

Saya rasa jiwanya dah tenang sekarang untuk memikirkan pasal untuk memulakan sebuah keluarga dan anda mungkin menepati citarasanya. Disebabkan perbezaan umur anda mempunyai perasaan hormat kepadanya dan dia pun dapat membinbing anda seakan adiknya. kalau sebaya mungkin wanita itu kurang menghormati kerana sama2 mempunyai pengalaman hidup yang sama. Saya rasa dia sekarang lebih arif memilih wanita berdasarkan pengalamannya sebelum ini. selalku lelaki pada umur ini lebih serious untuk berumahtangga dan tiada mempunyai rancangan sampingan yang lain. dia benar2 nak kawin