CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

syg jek nengok rumah yg baru jek disiapkan developer tetiba kena pongkah balik....
x rugi ke? (kalu duit berkepuk x rugi la kot ekk )

baik beli tanah seketul... then bina la rumah ikut citarasa sendiri...

Reply 61# afja

Kadang2 semua tu buat untuk realisasikan impian. Lagipun kebanyakan rumah yang di reno kaw2x ni nak duduk sampai mati.. heheh.. (tu aku ler)

Reply 62# huji

iye saya pun sama Huji... rumah ni InsyaAllah duduk hingga ke akhirnya... kalau boleh dgn anak cucu...adeiii berangan lagi

Reply 61# afja

afja.... memang sayang tengok rumah elok2 dah jadi rangka...iyalah dah habis semua dinding pecah... tapi sebab nak umah yg selesa sikit utk family kena lah reno...

Saya dan hubby tak pernah rancang beli tanah lot sebabnya kami memang dari dulu dah plan nak tinggal di kawasan perumahan terancang... ada kemudahan.... dan selalunya Taman Perumahan le yg sesuai....apa yang kami buat ialah cari corner lot teres... saya suka teres sbb byk jiran... dlm proses reno ni pun kalau saya pegi tengok rumah mesti sembang2 dgn jiran... itu yg saya suka petang2 boleh nampak anak2 jiran main depan jalan... rasa mcm hidup je kawasan

Salam Razz..wahh nak masuk phase 3 reno plak dah ni..

Post Last Edit by huji at 23-7-2010 08:31

Reply 63# sariilmia

Tu lah.. saya pun berangan sampai anak.. cucu... bila buat kenduri penuh.. ruang tak sempit...
satu lagi kalau rumah selesa InsyaAllah anak2 lekat kat rumah..( tu kalau mak bapak pun lekat kat umah ler) Kalau rumah sempit anak2 tak selesa.. langkah sikit bertembung bahu... kentut pun satu rumah berbau . Saya sekarang ni duduk apartment (rumah flet le kiranye) kadang2 bila sampai rumah je kat bawah tu budak2 berkumpul... mak2 budak pun berkumpul...  kalau saya tak nak anak2 saya macam tu... saya nak anak2 sentiasa ngan saya.. ada kat rumah.. umpama rumahku syurgaku... kalau ader aktiviti luar.. biar yang elok je derang join macam kem.. kokurikulum sekolah.. tak nak yang macam kutu.. hehe..

Follow Us
Reply 19# sariilmia

Pond ni..kalu tak letak padding/gam/water retainsion glue belakang n depan tiles dgn cara yg betul...air akan susut....

Make sure pengaliran air n water pump buat dgn betul..or else kolam jenuh nak jaga...

Reply 20# sariilmia

make sure dia pasang dawai jalur kat batu bata..or else in few years time ....mesti ada HAIR CRACK..

dinding, syiling yg menakung air mesti disapu dgn water retainsion glue...nanti kang masuk air kalu hujan....just to be in a safe side

Reply 67# ayamserati

pasal pond ni...kontraktor kata dia akan buat waterproofing pakai fibre sheet... saya akan remind kontraktor pasal benda ni taknakle ada problem kemudian hari... pond akak nampak cantik la...

salam isnin.... hari sabtu kami pegi tengok site, kebetulan ada family sepupu yg di bangi singgah nak tengok reno rumah... dia suggest supaya kami pecah dan relocate tangga kerana position tangga membuatkan setting rumah tak cantik... saya pun tak faham macamana arkitek ni design rumah saya... dah tahu ada extra land jgnla design tangga begitu sebab nak reno memang tak cantik... sekarang nak consider nak pecahkan ke tidak tangga... saya takut mahal sgt kos pecahkan dan buat tangga baru... tapi nnt dah siap reno sakit mata pulak ada tangga betul2 tercokoh kat tengah rumah...aduilaa... ada tak sesiapa tahu pasal pecah dan relocate tangga ni... marila share dgn saya

position tangga (dinding kaler brown yg ada 2 tingkap kecil tu la tangga) at the center antara living dan dining... aduiii la... nak selesaikan masalah tu saya buat pond kat depan dinding tangga tapi masih nampak bahagian dalam tak setting..

nampak tak seketul tangga di bahagian kiri... bawah tangga ada stor

Salam CivicSI...hehehe adalah sikit2 je...tak major sgt.....
Salam Razz..wahh nak masuk phase 3 reno plak dah ni..
CivicSI Post at 22-7-2010 21:46

my pond dulu contractor guna fibre jenis cair, sapu kat dalam kolam...ni kalo start reno mmg nmpknya kena pecah juga kolam tu sebab abt 2 kaki termasuk kat area kolam....huhuhu
Reply  ayamserati

pasal pond ni...kontraktor kata dia akan buat waterproofing pakai fibre s ...
sariilmia Post at 26-7-2010 09:29

betul la sarii biasanya seteleh reno baru prasan tangga nye location not that good..kadang sy tgk sapa yg reno dan dah tukar posisi tangga akan nampak lebih kemas & teratur area dia...rasa lom terlambat lagi utk u pk smula pasal tangga nie...lain la kalo u plan nak buat reno kali kedua hehehehe
salam isnin.... hari sabtu kami pegi tengok site, kebetulan ada family sepupu yg di bangi singgah na ...
sariilmia Post at 26-7-2010 09:39

Kdg2 arkitek from pemaju ni design rumah ikut citarasa/cantik dipandangan mata diaorang jer tanpa memikirkan praktikal atau tak design sebegitu rupa...kdg2 design rumah dah cantik...susun atur dalaman lak menyakitkan hati dan mata...kdg2 semua dah cantik dahh tapi kurang praktikal utk jangkamasa yang lama..Macam my house jugak...Atapnya/bumbungnya cantik TAPI tak praktikal langsung...mudah pecah apabila kena hujan panas hujan panas...sudahnya bocor lerrr....lepas 2 tahun tentu tuan rumah pening kepala sebab dah out from warranty...kena standby duit lak utk ganti atap satu rumah yang lebih tahan cuaca....Arkitek design dia nampak cantik jer di mata dia tapi dia tak fikir langsung tentang ketahanan dan praktikalnya untuk jangkamasa yang panjang...pelik betul...

Progress reno rumah anis sudah hampir ke penghujungnya (maaf sebab cerita tanpa gambar)...sekarang tinggal finishing sahaja..kiranya 95% sudah siap sepenuhnya...tinggal 5% jer lagi sebelum complete 100%.Bayaran dituntut sudah 80%...Alhamdulillah...semuanya berjalan dengan lancar sebagaimana yang dirancang. Cuma rasa kasihan kepada jiran silang depan rumah anis apabila kontraktor yang dilantik oleh tuan rumah ada masalah sedikit sehingga kerja2 reno sudah mula perlahan rentaknya...dengar cerita ketua tukang tu tak pandai manage duit sampai gaji pekerja2nya tidak berbayar....barang2 tuan rumah beli, kontraktor tu ambil upah buat saja dengar citernya...dan my fren (yang buat reno rumah anis tu) bagitau, pekerja2 yang buat reno rumah jiran tu selalu pinjam barang pertukangan dengannya sebab tak cukup peralatan....ermmmm....

Reply 74# AnisSuraya

mmg betul tu, sesetengah idea arkitek ada yg mcm tk praktikal dgn keadaan kehendak famili. Nampak cantik tp in the long run, bila kita dah masuk rumah, idea yg cantik tu jadi tak praktikal.

Post Last Edit by naaim at 27-7-2010 14:10

Reply 75# buzzbuzz

betoi, practicality selalu contra dgn deisgner's view..... umah / design yg cantek2 ni selalu x practical, esp utk family yg ade anak kecik / org tua.......

sebab takde satu design solution pon yg 1 size fits all... selalunya designer / arkitek ni dok pk aesthetic jer...... practicality tu tertaklu kpd individual, my practical layout not necessarily will fit yours.... tu sebab renovation will still be done, no matter how nice, how practical a house is... an individual will try to suit the space to his / her likings / needs...

Reply 73# rzman_07

razz... oh NO tak sanggup nak reno kali kedua he he... saya rasa penat le sebab kena monitor dan kena fikir itu-ini...duit lagi saya harap cukuplah ini shj reno yg saya akan buat...

petang semalam balik ofis je terus redah jam tengok reno rumah... setelah dibelek-belek tangga ( mak aii besarnya ruang yg tangga tu makan 8' x 11' hu hu ) kami plan relocate tangga rapat ke dinding sebelah neber... interior rumah pun terpaksa dipinda.... jenuh pentang semalam kontraktor pikir pasal relocate tangga sbb involve beams.... kontraktor akan estimate cost... saya rasa byk jugak kut sbb dah jadi VO... kalau mintak kontraktor quote dr awal mungkin murah skit kut... anyway rasanya if we dont relocate now maybe akan tak puas hati sampai bila-bila... decision..decisionnnn

Reply 75# buzzbuzz

setuju... cantik tapi tak praktikal kadang2 tak tahule arkitek ni pikir apa masa design... at least make a design that calls for minimum reno... satu lagi family di Malaysia prefers space

Reply 76# naaim

and even worse with tangga seketoi kat tepi dinding when the house is a corner lot with land... kok ye pun nak simplify main ambik satu design fits all for the whole row agak2 le sesuai ke rumah corner lot ada tangga tercokoh kat tepi tu....

betul la razzs sokong idea tu, alang2 buat...nanti dah pindah baru nak buat..sure lagik penat nak handle dgn habuknya lagi..sure kena hack kan....like my case nie tak leh imagine kalo jadik reno ...sure bnyk habuknya...
Reply  rzman_07

razz... oh NO tak sanggup nak reno kali kedua he he... saya rasa penat le  ...
sariilmia Post at 27-7-2010 14:20