CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6646|Reply: 7

cadangan atau pandangan anak yg dibinkan abdullah.(JPN)

saya telah terlanjur dan telah bertaubat.saya telah bernikah pd 16.01.2010 dan mendapat anak lelaki pd 25.05.2010.jarak anak dilahirkan 4bulan 9ari dari tarikh nikah.br2 ni pegi ke jpn untuk mendaftar nama anak.pihak jpn memberitahu bahawa anak tersebut akan di binkn dgn abdullah dan sy mengambil keputusan untuk tidak mendaftar bg blk berbincang dgn keluarga dan korang semua.tarikh akhir untuk mendaftarnya iaitu 14 sebelum kelahirannya jatuh pd ari isnin  ni pd 7.05.2010.pihak jpn xnak kompromi ttg masalah ni walaupun sy telah bertaubat.sy ada pihak dapat saya dlm soal ni ataupn apa cadangan dan pandangan korang semua apa perlu saya wat sebelum daftarkannya.anak itu xbersalah...dan terlalu rumit untuk menerangkan kpdnya d ari esok.dan bl dia ada adik2....kn berbeza binnya dari yg lain.pihak jpn tlg laaaa....

pembetulan..
tarikh akhir untuk mendaftarnya iaitu 14 ari sebelum kelahirannya jatuh pd ari isnin  ni pd 7.05.2010.pihak jpn xnak kompromi ttg masalah ni walaupun sy telah bertaubat.sy harap ada pihak dapat membantu saya dlm soal ni ataupn apa cadangan dan pandangan korang semua apa perlu saya wat sebelum daftarkannya.anak itu xbersalah...dan terlalu rumit untuk menerangkan kpdnya d ari esok.dan bl dia ada adik2....kn berbeza binnya dari yg lain.pihak jpn tlg laaaa....

sya rasa baik awak daftar dulu ikut undang2 jpn. kalau lewat daftar nanti lg rumit, berbagai dokumen tambahan dan prosedur akan dikenakan.
selepas dapat surat beranak pergilah bincang elok2 dgn pegawai jpn. mungkin ada penyelesaian.

jpn x nak berkompromi krn ia melibatkan hukum hakam Allah.

register jer lah tanpa bin. contoh biozol abdullah instead of biozol bin abdullah. atau boleh saja first_name second_name tanpa bin.

kau ni pempuan ada laki ke? kalau ada, kat nama bapa tu kau boleh paksa dia letak nama laki kau. ni pendaftaran "sivil", bukan syariah. kalau kau pempuan tak de laki, memang kena letak TIADA la. tu tak leh buat apa.

melayu ni entah apa2 lah. org arab menang la identify ikut bapak, atuk, pakcik. ni nak ikut2 arab habis dia paksa bangsa lain pakai anak lelaki, lepas tu org asli dia paksa pakai anak. nanti org cakap bodoh, tau lak nak marah.

itu dah mmg caranyer... taubat lain citer. itu antara manusia n tuhan..

hmm... mmg da undang2 JPN cmtu... x leh nak krompromi
tp kalo boleh gandingkan je nama anak n bapa (x yah letak bin)... mungkin itu cara yg TT boleh buat... esok2 kalo org tanya, ckp je la lupa letak p'kataan 'bin'...

Follow Us
ok aku beri ko idea

katakan nama laki anda azlan

dan nama nak anda Ahmad Ridzuan

ko register nama anak ko  sebagai Ahmad Riduan Azlan Bin Abdullah

at least depan nama tu ada huruh A sama dgn bapa dia

any surat menyurat guna je Ahmad Riduan Azlan

so bila anak ko dah besar kata kat dia JPN buat silap habis cerita.

jika anak perempuan

Puteri Nor Azlina Azlan binti Abdullah

so oleh kerana nama tu panjang secara ringkas tulis je Puteri Nur Azlina Azlan

moga dapat membantu

sokong PerKasa...

buat mcm PerKasa cakap tu coz ari tu ade pglaman ngn sorang girl ni umo dalam 11-12 tahun gitu... ikang mmg thu sejarah dia... ikang bwk dia g 1 contest bdk2 sekolah rendah, time ikang nk tulis nama dia, contoh : Nor Aina, bapak dia Mohd Arif... juz tulis Nor Aina Mohd Arif, dia ckp nama dia xde 'binti'...