CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bobok

sekarang buat spec memang mahal ke?

inilah yg aku maksudkan.....Frame kat psar malam tu pelbagai dan fancy2 belaka....tak pun....beli rame yg melambak kat Mydin....

Yam....aku rs ramai yg tak tahu pasal mende ni....aku dulu pun masa memula pakai spec mmg haram tak tahu....tp ila kali kedua aku nak tambah power...bila dia bgtahu kos tu...aku pun terkejut gak sbb masa memula pakai spec dulu kos dalam RM380....tokei bgtahu yg hanya perlu tkr lens...frame dah ada....Itu yg aku tahu dan aku bgtahu member2 aku yg lain...semuanya tak tahu dan terkejut...heheheheheheheh

Tp...aku tak tahu lah kalau ada kedai spec yg tak terima frame luar...kene beli frame kat kedai dia jugak...
medangmru Post at 30/5/2010 01:33 PM

mmg gile la lau kedai yg x terima frame luar...
tp kan mod medang...ade jgk kedai yg guna taktik mcm ni,kami xde gerenti ye lau frame encik patah
time edging...die ckp bnyk2 kali agar cust rase bersalah dan berhabis wang utk beli frame kat kedai dia...

hhahahhaa...tu la kan yam....kedi ni sehabis boleh nak untung...kasik psiko customer punya dasyat....Kalau Frame Besi tu takder nyer nak patah mlainkan guna mcm Gergasi......tp kalau yg plastik punya mmg senang nak patah..kne jaga2..

Bygkan...Frame luar dlm RM-10-25...kalau Frame kedia makan ratus2...

Reply  cik.panda

Dah lama ada laa..

Satu kat & satu lagi Permata Hijrah. Aku tak sure cemana  ...
tungkai Post at 29-5-2010 23:06

ai duduk dalam gua selama ni berapa harga surgery tuh?

Reply 23# cik.panda

Dia tengok tahap rabun gak dan tak semestinya buleh fix. Kalau rabun lite2 aku tanya dlm RM500. Bos aku kena RM3500. Kalau rabun tahap gaban..lu pikir la sendiri...

Reply 22# medangmru

so, kalau nak cari frame, kena bajet cari yg besi ke?

Reply  cik.panda

Dia tengok tahap rabun gak dan tak semestinya buleh fix. Kal ...
tungkai Post at 30-5-2010 15:42

gaban pun bulih rabun ye kat mana ada ye surgery tuh?

Follow Us
Reply 26# cik.panda

Bersepah kat seluruh Tanah Melayu ni..

Apa kata ko bukak website dia kat SINI

Kat dalam tu dia x letak harga. Kena pegi kat klinik diorg analyse pastu baru diorg akan advise berapa hengget perlu dilaburkan. Diharap ko akan terima dengan hati yg tabah..

hhahahhaa...tu la kan yam....kedi ni sehabis boleh nak untung...kasik psiko customer punya dasyat....Kalau Frame Besi tu takder nyer nak patah mlainkan guna mcm Gergasi......tp kalau yg plastik punya mmg senang nak patah..kne jaga2..

Bygkan...Frame luar dlm RM-10-25...kalau Frame kedia makan ratus2...

medangmru Post at 30/5/2010 01:48 PM

strategi kekdahnya....
yg plastik lau org yg xelergik blh la pakai...
bergaya gitu kan lau frame plastik...
lau yg nikel ni nmpk matang gitu kan
plastik frame ni lau die terlebey panas mmg senang patah..
yg suke berbanding2 ngan org lain mesti la nk kena pakai yg branded gitu...
lau jenis yg asal nmpk xkisah la beli pasar malam punya frame..

aku slalu buat spec dlm 350-500...dulu power aku tiap 6 bulan naik...mate aku bengong kut...tapi ari ...
icamys Post at 29-5-2010 23:21

ni kedai mana buat ni? spek aku dah nak kena tukar kanta dia..multicoat dia dah tarek..dari warna ijau terus jadi kaler kuning dah skang

nway, dulu aku ingat lagi time skola ngan blajar u dulu kanta bapak murah, multicoat la high grade la haper la..dlm rm50 jek..la ni dlm 2-3 thn lepas, kanta type aku ni dah rm100++..sedey aku

aku biasa buat kat terengganu kalo balik kg..branded tp murah2..aku pon pelik la kedai ni..mana dia dapat tah bley harga baikkkk punya. frame aku skang bonia, cantik kerawang2 limited version kot aku x pnah nampak lagi org sama ngan aku huhehuhe. semua skali aku buat frame + kanta = rm500 jek..hoyeahhh. aku sayang kedaii nii..

skang aku cam takleh blah dah..aku kena buat kanta baru skang gak..lama sgt aku postpone x balik2 kg gak..silau yang amat teruk time drive memanah mataku arghh..mayday2 sila reply nama kedai kat BTS tu...voleyy? tochey!

Rate

1

Reply  cik.panda

Bersepah kat seluruh Tanah Melayu ni..

Apa kata ko bukak website dia ka ...
tungkai Post at 30-5-2010 21:49

oh gitu. mekasih la ye. ai nak makan carrot banyak2 la sekarang, kurangkan rabun

lens tak mahal....yg jadikan mahal tun sebenarnya adalah Frame....

cuba ko carik Frame ug murah2. ...
medangmru Post at 29-5-2010 19:14

med, ada betul...ada tak betul statement ko ni....
bergantung pada tahap kerabunan seseorang...
frame tak mahal sebenarnya... yg jadikan frame mahal tu kehendak korang jer... nak brand itu la... brand ini la... mmg le mahal.. agak2 kalo nak jimat beli ada frame yg promo RM99 pun ada... jgn le sampai beli pasar mlm RM10 tu... sbb takut ada masalah nak masukkan lens dia nanti...
kalo rabun takat power 150 tu lens masih murah... pakej lens + frame below RM200 pun ada...
yg jadi mahal bila power dah naik... contohnya lebih dari 500... power tinggi lens akan jadi tebal... so kena tukar medium index... tak cukup nipis pakai high index... high index pun ada jenisnya... 1.9 ker... 1.74 ker.. 1.67 ker... semuanya lain2 rege... then byk keje kat luar... panas... nak kena pakai pulak transition lens (photgrey) tu... bila panas je dia jadi gelap.... kalau nak lasak pakai polycarb lens..  yg ni impact resistant punya lens... kena hentak pun tak pecah... dan macam2 lagi la... so ni semua adalah option... kalo takde keperluan tak payah amik... sbb dgn features mcm2 ni harga lens aje bule cecah RM2000++... so tepuk poket tanya wallet...

aku dah pakai spec hampir 20 tahun... dan dah mencuba macam2 jenis lens yg suit dgn budget aku...
dan kalao boleh tolong la kedai spek bumiputra... macam Menara Optometry & Prisma Optometry...  dah byk branch depa ni... harga & service yg baik...
err... kalao service diorang tak bagus.. bitau aku...

Rate

1

bergantung pada tahap kerabunan seseorang... ...
ryo_takahashi1 Post at 31-5-2010 11:00 AM

dah 2x aku buat lens baru ryo dan kedua2 nya guna Frame Pasar malam...

spek ni ikut gek berapa power mata.. cthnya aku..power aku 850 kanan kiri pas tu silauan pun tinggi so mmg mahal lah ....yg mahalnya bukan frame tapi kanta tu..nak kena jenis high index la... multicoated la.. frame 200 pn leh dpt..kanta jer dah RM500... kalu jenis rabun dekat lg mahal... hb aku kena RM1,500 utk rabun jauh dan dekat...biasa la tu

spek ni ikut gek berapa power mata.. cthnya aku..power aku 850 kanan kiri pas tu silauan pun tinggi  ...
nurulaina Post at 31-5-2010 12:26 PM

Errrrrrrrr...tinggi ower aina ..sampai 800...

bergantung pada tahap kerabunan seseorang... ...
ryo_takahashi1 Post at 31/5/2010 11:00 AM

ryo...menara opto ni kat mana?
aku teringin nak jejak tp aku xtahu la kat mana...

sy syorkan bobok p blk frame kt psr mlm je..mai br je mggu lps wat spec..bli frame 20hinggit..lens die multicoated n yg terbaek dr ladang coz mai ni rabun dr darjah 6..n power mata 450 dua2 belah (consider rabun teruk gak ler)..75 silau...rege die br rm100..so modal wat spec aritu paling murah dlm hidupku..rm120..time sekolah dlu tiap2 thn tukar spec..mak mai kate tu dh mcm hobby plak..spec elok lg sibuk nk tukar..hehe..dlu2 pun spec mahal gak..tgk frame punye brand ler..klu bli kt england optical rege die mmg mahal skit...tp time promo klu kt focus point murah gak..tp digalakkan p kedai bese je...mai pun ade plan gak nk wat lasik surgery tu..ni tgh menabung kt tabung ayam..cukup duit br buat lah..hehe..

Rate

1

frame kat jln pasar atau kat masjid sebelum sembahyang jumaat pon ada.....frame kat kedai spek famous tu pon x gerenti ori.....membe aku yg selalu gi china cakap banyak frame2 branded yg kat kedai2 tu meka amik dr sana......kos x sampai RM30 pon pastu jual beratus-ratus

frame kat jln pasar atau kat masjid sebelum sembahyang jumaat pon ada.....frame kat kedai spek famou ...
an2toncit Post at 1-6-2010 12:14 AM

aku percaya kata2 mu iteww toncit......

Untung berlipat kali ganda.....

citer pasal spec ni...
midar punya power mata dr zaman sekolah smpai skrg x pernah naik...
mmg 150 both side... dh lbh 10thn+++
masalahnyer.. silau yg slalu teruk...
biasa spec kt focus point ajer...
cr yg frame murah... lense yg murah...
sbb midar jenis rajin tukar spec..
dlm masa 6 bln.. mesti nk tukar....
biasanyer rega my spec + lense + multicoated ke apa benda ker...
xkn lbh dr rm 250... kalo lbh dr tu.. consider mahal...
tp kalo frame dh mahal.. x yah la nk multicoated bagai...
so, rega tu x lah lbh dr 250...

pasal lasik punya surgery tu...
cuma blh betulkan rabun...
tp silau x blh...
kalo x salah dlm rm3k-4k utk sblh mata...
cik abg punya bos ader buat surgery ni...
but still dia kena pakai cermin mata sbb silau....
kalo nk membaca.. x guna la..
tp utk drive.. still kena pakai la...

pasal permata hijrah...
bapa sedara kawan akak pernah try...
this pakcik kena stroke..
jd ader effect pada mata dia..
mata dia makin rabun..
lepas g permata hijrah tu...
alhamdulillah.. katanyer mata dia makin ok...
dh x yah guna cermin mata lagi..
tp bab kos tu, x tau la baper rega nya...

Rate

1

Boleh drive memalam tak midar dalam keadaan mata over silau tu???

aku boleh drive tapi takut...nak2 plak kalau ujan waktu malam...fuiyooooo....silau tu boleh wat aku berenti jap tepi jalan...