CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KimoraHakim

Korang Lalu ke Makan Nasi, Telor dan Kicap?

Sedapnya telur dan kicap.Tambah pulak goreng mata kerbau separa masak.

Bkn masalah reti masak or tk reti... atau malas masak or rajin!
... tp slh satu dr favo Rose... mkn nasi panas2 ngan telur goreng mata kerbau yg garing2 ngan kicap! Sedap giler! Hehehe...

aku pun slalu mkn mcm walaupun aku ni pompuan. dok sorng. jd nak msk pun jd mls. aku pun bkn reti nak msk utk sorng... huhuhu.. kalo org ramai, aku msk le.. telo n kicap dr zaman aku sekolah pun masih lg jd favoret aku... hehe

aku pun slalu mkn mcm walaupun aku ni pompuan. dok sorng. jd nak msk pun jd mls. aku pun bkn reti nak msk utk sorng... huhuhu.. kalo org ramai, aku msk le.. telo n kicap dr zaman aku sekolah pun masih lg jd favoret aku... hehe

TT lelaki, pandai masak nasi, goreng telur taruk  kicap, cili, bawang bla bka ... dah kira bagus sgt la tu ... best apa.... aku yg dah kawin pun kadang2 laki ku request lauk gitu2 je ... tapi kan aku kenal sorang pompuan, belum kawin, nk masak nasi pun tak tahu ... jgn kata masak atas dapur, guna rice cooker pun tak gheti .... kesian ....

suke2!
sebab lauk ni la yang mak aku suapkan tiap2 ari time
makan tengahari b4 gi sekolah (darjah 1 sampai darjah bape tak ingat)..
sedapnyeee

Follow Us
uuuu dah lame tak makan nasik+telur+kicap..zaman2 kanak2 dlu slalu la gak..balik2 skolah ckp kat pengasuh nk nasik+kicap+telur goreng tapi telur kuning taknak keras..wahhhh...sedap gilerrrrrrr

thread ni wat aku rase nk g goreng telur jap

sama ler kite nie tt..klu sy malas masak, sy gi makan kat luar..klu sy malas nak mkn kat luar, sy masak..klu sy rajin masak, sy gi grocery beli aper yg nak di masak..tu ler konsep sy..klu sy dah bakar periuk dan kuali tu, tak alang2 nak masak..mesti masak sodap..walaupon sy single..pastu panggil kwn2 mkn kat rmh sy sekali..satu lagi, sy tak reti makan sorg..dah single, mkn sorg lagi tuh..makan ramai2 kan meriah..cite pasal bola..

makanan peberet

Reply 1# KimoraHakim
ok je kalau sekali skala....ari2 mgkn jemu kot. tapi kalau takde selera nk makan mmg tu la lauk pilihan...

nyam nyam...  aku ok ajer...
tp klu dpt tambah ngan ikan bilis goreng lagi syokkkk ..
telur & kicap manis...

besttt

favorite tue kalo dah jemu makan ayam,ikan,daging itu la yg dcari..nasi+telur separuh masak+kicap+sos cili pergh terbail la..he90..

biase biase tu.... haha...
makan asal dapat hidup.. haha..

kalau dah jemu makanan lain baru aku cari telur ngan kicap...tambah ngan ikan bilis+ lada goreng garing2 ...

walah usahkan dak bujang..ni mak2 orang ni pon sama dtg hangin maleh....sama gak..telor dadar ptong bwng+cili lawan lak ng kicap..masa nk makn gaul sampai hancur...terus ngap..ng bapak n anak2 kenyang sampai ke pagi...sonang..lam seminggu tu mesti wajib mkn nasik berasaskan telor + kicap huhuhuh...okeh saja..sedap banget

TT lelaki, pandai masak nasi, goreng telur taruk  kicap, cili, bawang bla bka ... dah kira bagus sgt ...
adeknana Post at 1-6-2010 12:09

TT sekarang dah malas nak masak...penat keje..kalau dulu memang rajin..walau makan sorang pun sanggup buat ayam masak merah, kari ayam, kari udang, masak lemak dan segalanya la! kira kalau mkan tu puas hati..tapi lately 2-3 tahun ni malas nak masak....

walah usahkan dak bujang..ni mak2 orang ni pon sama dtg hangin maleh....sama gak..telor dadar ptong  ...
makadek Post at 1-6-2010 14:30

yeah....even my mother pun kalau lunch time hari biasa dia masak macm tu je..sebab adik2 makan kat sekolah...ayah and my sis keje and makan kat luar..so tinggal saya (kalau bercuti la), my mother and newphew sorang..so tu la kami bertiga makan...campur ikan goreng, cicah sambal belacan..tu pun dah sedap makan bawah pokok rambutan belakang umah..hahaha

Reply  KimoraHakim
ok je kalau sekali skala....ari2 mgkn jemu kot. tapi kalau takde selera nk maka ...
bukanomi Post at 1-6-2010 13:08

hari hari memang jemu la...mcm kita yang semua ni la yang berkerja, makan kat luar..hari hari makan masakan kedai pun boring kan? sesekali nak rasa masakan mak..nenek dll...

sama ler kite nie tt..klu sy malas masak, sy gi makan kat luar..klu sy malas nak mkn kat luar, sy ma ...
lobster Post at 1-6-2010 12:31

hehe aku susah ajak org datang umah...heheh sebab kawan2 aku ni suka cek rumah aku...aku tensen...and than rumah aku byk peraturan...mcm nak masuk dapur kene pakai selipar, tak boleh selerakkan majalah/buku cite, minum air kene lapik, bla bla bla....aku ni mental sikit...

kalu sekali sekala makan menu gitu.. no prob. bagi aku..
tapi kalu tiap2 hari.. mau ade bini makan botol kicap..
kalu bercerita psl lapar.. bedal nasik putih ngan bawang putih goreng pon dah kire sedap..
w.pon kaya tahap mane pon.. selera die mesti akan balik kpd asal usulnya gak..
nak tau camno seleranya.. tengok ler mak die camno..