CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_bunny

!!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???

pompuan gemuk kuat makan dan lebeh sensitif pasal makanan, kita tak nak makan pon dia plak yang tunjuk muka bengis, tegur bebaik x bleh kah? leceh sket nak layan.. tu kot yang diorang tak suka... lagi satu pompuan gemuk ada yang tak pandai bergaya, kalau gemuk atau kurus tak pandai bergaya susah sikit lelaki nak tengok 2 kali ni...

perempuan kurus jadi pilihan? tak jugak. perempuan pon sure nak laki slim, tough kan. same. 2 X 5. tu lh pasal, dalam islam, kena cari pasangan sekufu  

Reply 1# zaza_bunny
no lah.. i like chubby girl..

aku mmg benci pompuan gemuk...

dan sominyer yg maki mak dia kat public tu

Thanks coz sudi bg pandangan msg2... Tapi klau korang nak tau, sy ni x pernah kurus sejak lahir sampai la sekarang, umor sy 24. Byk yg sy pendamkan dlm hati sy selama ni. Walaupun famili/kwn2 tgk sy gembira je, tp sebenarnya perasaan dan hati sy ni mcm meghidap penyakit kronik-iaitu gemuk. Sy x pernah ceritakan mslh ini kpd org lain even famili n kwn baik sbb sy yakin mereka x dpt fhm apa yg sy alami selama ni. Semuanya sbb sy GEMUK.

Sy merasakan diri sy ni lebih malang dari org cacat atau penhidap HIV. Sebab byk yg sy x dpt alami sprti org normal. Kehidupan remaja sy hambar, tak pernah ada teman lelaki dan plg melukakan hati sy bila kwn2 yg lain walaupun mereka berkawan dgn sy, tetapi diskriminasi terhdp sy yg GEMUK ni ttp ada. Kalau sy nak explain satu2 kat cni mmg pjg berjela, jd biarlah sy je yg tahu.

Mungkin korang semua akan berkata, "dh tau gemuk, diet la, kuruskan bdn" Tul  x? Tp bg sy hanya makanan yg dpt buatkan hati sy gembira, klau sy tinggalkan makanan, apa yg sy ada?mungkin jwpn sy ni bodoh bg korang sume, tp inilah realiti bg SAYA. Tiap mlm sy menangis, sy ctat sume di diari kerana diari je yg sudi dgr kata hati sy.

Mungkin aku mmg ditakdirkan hidup dlm duka. Jadi,kalau begini, lebih baik aku mati kan? aku mcm dh tak ada semangat utk buat apa2. diskriminasi n pandangan buruk org terhadap org gemuk x habis2.

Mungkin juga aku akan diet utk kuruskan bdn utk puaskan hati semua org. Tp aku pon x tahu bila.

hmm, ni masalah dari stress ni,
bila stress pikir gitu-gitu, maka makan,

stress + makan = happy (ada pulak equation sesat kat sini..)

kalau TT nak kurus, rasanya sebelum mulakan dari fizikal,
lebih baik stabilkan mental dahulu.
maksudnya, fikir positif banyak2, jangan terlalu banyak berfikir pun ok gak,
banyakkan bersenam seperti berjalan kaki, bukan joging, berjalan.
kena cari kawan yang membantu nih, serius membantu..

perlukan pendapat forumer lain jugak
just my two cents, peace

Rate

1

Follow Us
Thanks coz sudi bg pandangan msg2... Tapi klau korang nak tau, sy ni x pernah kurus sejak lahir samp ...
zaza_bunny Post at 20-5-2010 00:39

ko pernh x try kuruskan bdn bile ko ckp ko x pernh kurus ?
ade sorang kawan ak mmg berbadan besar dr kecik hingga umo dier 24 thn....
azam nk kurus bilamana dier g jepun n naik roller coaster tp roller coaster tu slow sangat mcm x jalan ...kt cno dtg motivasi dier tuk kurus ...
dulu berat dier 100kg+++++++...bkn sikit hokkay....tp sbkan azam n perasaan nak sgt kurus dier usaha tuk kurus ....kalo dr awal asyik negatif jer ...mn blh..kena kuatkan azam..persetankan aper yg org sekeliling ckp..yg pntg ko bahagia...nah..skg nih after 2 years++++ dier dh dpt berat 60kg +++ ...so saper kater ko x blh ?just kena fikir positif le...ni asyik nak merendah diri ajer...xd org yg leh tlg ko kalo ko x nak usaha...btw, ak nih pun kategori berisi gak , berat naik turun x menentu ....nih nak kawen makin chubby laks..risau gak ak ....tp jangan hilang self konfiden ...turun kan skit2 jer...usaha yg pntg....

Rate

1

aku mmg benci pompuan gemuk...

...
isskandar Post at 19-5-2010 06:16 PM

iss ko benci aku ke noks??? cedih

to: zaza_buny
kalau nak kurus secara sihat
trylah masuk umah nie
strictly no slimming pilss...just old school method
got info
got supporters
http://mforum3.cari.com.my/viewt ... &extra=page%3D1
dah chapter 26 dah..huhu

Thanks coz sudi bg pandangan msg2... Tapi klau korang nak tau, sy ni x pernah kurus sejak lahir samp ...
zaza_bunny Post at 20-5-2010 00:39

sbnrnyer mslh awk lbh kurang jer ngan sy...mmg gemuk dr kecik(tp bkn tahap obesiti la)....mmg agak ssh nk kurus....cm sy nk tegor skit....jgn sbb awk stress ngan bende nie, awk makan...mmg xelok la..
umo sy pong 24 gak...tp sy pecaye xsmua llk ske pompuan kurus...ade yg ske pompuan yg berisi/cubby...bdn mcm kte nie..klu makan xkontrol lbh mudah dpt penyakit...so, jgn amalkan bende yg xelok utk kesihatan...sy skang mmg cb kontrol mkn...alhamdulilah ade peningkatan...dh turun berat badan...badan pong dh rse ringan skit...
ble org kte...ble pompuan badan gemok nie...xreti nk urus diri...pemalas ler...akceli xsmua cam 2...(sbb aku xmcm 2...ahaks )...so sy nk ingatkn....jgn slesikan mslh awk ngan makan jer...yea? mcm sy...isnin smpi kamis...mmg sy pose...so xde le kte asyik nk melantak jer.....khenn????hehehe

Rate

1

crossfire masuk tak? gue tau dia anti gila dengan org gemuk ni

nasihat aku, cuba kontrol pemakanan, cari aktiviti lain yang buat awak hepi.. melukis, baca buku, tengok tv, atau aktiviti luar.. kalau nak kuruskan badan, start dengan berjalan kaki selama 20 minit atau lebih dalam sehari, mungkin 2-3 kali seminggu.. pastu dah rasa okey2, p plak try berjalan lebih lama atau jogging (kuar banyak sikit peluh tu, boleh release stress gak).. aku pun x sure sebab aku bukannya pakar dalam hal camni.. tapi aku syorkan engko berubah sedikit demi sedikit.. sebab kalo setiap kali nak hepi, makan jer memang menjejaskan kesihatan dan membazirkan duit untuk makanan dan kesihatan.. sepa yang rugi? okie, ganbatte ;)

*aku pun tengah kuruskan badan ni

Rate

1

iss ko benci aku ke noks??? cedih
nawtylulu Post at 20-5-2010 08:49

nokssssss.. harus baca posting iols tu sampai abis okayyyyyy!!!! iols benci pompuan gemuk dan sominyer yang maki org kat public tuh la!!!! nanges!!!

nokssssss.. harus baca posting iols tu sampai abis okayyyyyy!!!! iols benci pompuan gemuk  ...
isskandar Post at 20-5-2010 11:56

kalao org tue gemuks tapi dia tak maki2 uolss sukerlah kan modd iss??
hehe
btw iols tak gemuks..iols VOLUPTIOUS (macam kenal kan ayat nie jahs??)

LARIKK!!!

gemuk bukan ukuran my friends tu cubby tp hubby dia punyalah hensom mcm anuar zain..tu menunjukkan ukuran badan bukan faktor yg penting hati budi..fyi my friends tu mmg berbudi pekerti tinggi..and also papaiye ada friends yg sangat cantik mcm model..budi perkerti pn ok tp pelik dia xada bf atau pn ramai kawin laki..smpai skg pn xkawin lg..so xtaulah cateria ape yg laki cari..tp kita kena berbalik pd jodoh jugak kan..

Rate

1

Reply 25# zaza_bunny

aku pon gemuk... ...
ko gemuk sgt ka?ko ada cuba jus mate x?aku makan jus mate itu hari..berat badan aku surut gak la...
mmg ssh nk kurus....aku paham perasaan ko...   ..ko buat la jadual makan ke hapa ke....aku penah xmakan nasik dkt sebulan...berat aku turun gak la....tp skang main bedal jer makan..kalo ada majlis member kawen ke hapa..baru aku slowkan sikit makan...

cuba la diet....ko tinggi ke x?cuba diet..kalo metabolisme ko tinggi..senang jer nk turun berat badan...aku ni gemuk..sbb aku pendek..   ..kalo ko nak tau apa2..sila pm aku...

Rate

1

Reply 27# juju_amin84

kwn ko tu diet ek?byk siot susut berat bdn dia.....aku pon gemuk... ..ni berazam nk kuruskan badan..kalo turun lg 5.5 kg...hepi nyer aku.....ssh weh mau kurus....nanti nk kawen pon ssh..

NAK TAU APA PENDAPAT LELAKI TTG PREMPUAN GEMUK/BDN BSR,,,ADAKAN ITU SATU KECACATAN YG KORANG X LEH T ...
zaza_bunny Post at 19-5-2010 00:36

saya pn gemok..sbb tu semua org x suka kwn ngn sy..

rupe2nya......cm tuh..

bagi aku perempuan gemuk pun bnyk keistimewaan,diorang baik,ramah... cuma aku xpuas hati dgn sesetengah perempuan gemuk tapi mulut longkang...aku ada kenal dua tiga org perempuan gemuk yang mcm ni,talam dua muka,pastu kalau tgk dressing diorang yang ketat melekat tu aku pulak yang malu.. kalau fizikal kita gemuk,tapi hati baik confirm ramai orang suka...

Rate

1

Reply  juju_amin84

kwn ko tu diet ek?byk siot susut berat bdn dia.....aku pon gemuk... :' ...
kementot Post at 20-5-2010 13:23

yer..mmg diet giler2..motivasi dtg hokkay...