CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: bijakbudget

Testimonial BEKAM

Contoh, jika sakit dibahagian lutut kemudian pergi bekam sekali tak sembuh, anda perlu ulang lagi sampai 3x atau sampai sembuh. Insyaallah.

Bekam tidak boleh dipraktikkan dalam perubatan modern kerana ia boleh mengakibatkan Ubat-ubatan tak laris dan tak laku.

Salam... saya pengamal terapi komplementari... bekam adalah salah satu dari terapi yang dilakukan... saya dari nilai... banyak manfaat berbekam nih... adalah amalam sunnah yang ditinggalakan.... (boleh iklan saya punya blog pasal bekam ka?)

saya nak tnya, actually bekam ni kena sedut sampai habis darah kluar kan? ari tu saya ada buat..
dia sedut 2 kali jer.. lps bekam tu tk rasa ape2 pun... dah seminggu ni masih letih jer.. berat jer rasa badan..

wah, nampaknya semua ada pengalaman yang menarik. saya pun ada pengalaman berbekam dan membekam, ada yang sakit kepala, gout darah tinggi, kebas2 tangan dan lain2 alhamdulillah semuanya beransur pulih. jika ada sesiapa nak bekam lelaki dan wanita, kami akan datang ke rumah anda. sila whatsapp/msg nama,alamat dan nak bekam utk apa ke +6013-9699117. insyaAllah bekamsifu sedia membantu anda.

bekamsifu replied at 30-9-2015 12:03 PM
wah, nampaknya semua ada pengalaman yang menarik. saya pun ada pengalaman berbekam dan membekam, ada ...

area mana u cover

Follow Us
saya ada list bidan dan tukang urut yang anda boleh tengok untuk servis bekam... ini link dia: http://goo.gl/uotvTF

Mmg bkesan bekam utk migrain. Hilang terus rasa berat kepala..sy lg suka pakai pisau dr pen tu..

saya biasa buat bekam muka utk masalah jerawat & resdung...alhamdulillah ada nmpk perubahan positif..

drpd kita pegi facial, better gi bekam..sedut abis darah kotor & nanah

budakbaik10 replied at 10-12-2015 10:48 AM
saya biasa buat bekam muka utk masalah jerawat & resdung...alhamdulillah ada nmpk perubahan positif. ...

kalau tuk masalah jerawat n resdung dia bekam kat mana eh? banyak improve tak lepas tu?

ninjago replied at 10-12-2015 03:56 PM
kalau tuk masalah jerawat n resdung dia bekam kat mana eh? banyak improve tak lepas tu?

dia bekam kat kiri kanan dahi tepi, kiri kanan pipi, kiri kanan bwh pipi, dagu & dahi...ni yg basic jer tau 8 cups..

kalo btol2 bekam resdung lg byk cups nya...tp area muka jgak laa..kalo x silap 11 cups...huhuhu

pndapat saya, buat sebln 2kali la kalo jerawat kronik bru cpat nmpk kesan...ikut penerimaan bdn masing2 jgak laa, mgkin ada yg buat sebln skali jer pon dah nmpk perubahan..

Saya bru je bekam darah 3 hari lepas.. Guna 25 cups..

Mula-mula pasang cup memang byk wap..bdn byk angin ler tu..lepas tu cucuk pkai pen bekam.. Darah saya mcm jeli dan ada minyak..

Geli tengok..lepas tu tukang bekam ckp jaga pemakanan hhhhe

ada migrain, so pegi try bekam ni, sebelum tu urut je..
kena 6 point, each cup sekali bekam angin, 3 kali bekam darah at every point.
kat pelipis kiri kanan, tengkuk 1, atas garis rambut kat tengah, kiri & kanan
darah keluar kaler gelap n berbuih, cepat je beku.. banyak pulak tu, kalau kumpul
rasanya penuh satu mangkuk.. huhu

verdict -
mula-mula lepas bekam tu memang rasa melayang je, memang rasa ringan sikit kepala,
kulit muka pun jadi bersih, maybe sebab bekam kat pelipis tu effect sekali ke muka
dah dua kali buat, yang kedua buat 8-9 bulan after.. ok la banyak kurang migrain

bekam mata pun ada ye, kat kelopak mata.. untuk masalah rabun etc.. boleh try
bekam muka pun ada kalau muka ada masalah jerawat.. memang rasa bersih muka

bekam ni best...walaupun sakit masa kena cucuk dgn pen tu tp kesannya terbaiklahhh....sy pernah berbekam pd 2012, ni pengalaman pertama berbekam. Masa tu sy ada sakit pd bhgn tulang belikat. Dah puas buh myk panas, koyok...telan pil thn sakit. Tak mau sembuh...finally sy cuba berbekam di Rumah Sihat Bekam, Taman Samudera Batu Caves. Tukang bekam lelaki utk lelaki je...sy dibekam oleh tukang bekam perempuan. Masa proses bekam darah tukang bekam tnya sy ada sakit2 bahu ke? sy jwb ye...dia explained kat sy yg warna darah kat bhgn bahu tu hitam. Bekam kat kepala...takyah cukur ye...pakej tu dlm RM150 tak kira brp cup sekalipun. Rasa legaaaa tau pas bekam. Ringan bdn...alhamdulillah sesuai dgn sy. Tpt pun bersih dan selesa...bekam kat sini ada mesin utk sedut darah kotor.
Pd 2013, sy cuba brbekam kat umah kwn. Tp, takde darah kuar...setakat kesan cup dan kulit kena cucuk2 je...kata kwn tu mgkn kena urut dulu bagi darah lancar baru leh bekam. ni bekam pakai pam je tau. Kwn2 lain try...elok je kuar darah kotor. Hehehe....
Paling latest, sy brbekam ialah thn lepas...bln 12. sy rasa sakit2 bdn. seboleh2 tak nk mkn pain killer dah. So, sy cuba plak satu tpt ni...ada urutan ghasa (yg mcm sikat tu) + bekam. RM110 jumlah utk kedua2 tu. Bekam tu tak kiralah brp cup pun. Yg ni...tukang bekam perempuan, buat dlm khemah je. Sy pegi tu dlm kul 10am...so takdela panas sgt. Urut ghasa tu...komen sy, kena tahanlah ye...sakit tau. Bekam angin...then bekam darah...sy kira2 adalah dlm 20 cup (dpn dan blkng bdn). cuma takde bekam kat kepala je dan sy pun tak tanya kenapa. Hehehe...tukang bekam bg extra service...urut kiropraktik. Dia promote kat sy jus selancar jantungku. Jus bwg putih + halia + lemon + cuka epal + honey. Elok utk krgkan angin + kolestrol...pas bekam tu sy disuruh minum air mineral...ok, sy sendawa tak putus ye...then minum jus ni....lgilah brtambah2 sendawa.
sesiapa yg nk cuba bekam ni, bolehlah ke Masjid Amaniah Batu Caves.

cyndore replied at 12-1-2016 01:22 PM
bekam ni best...walaupun sakit masa kena cucuk dgn pen tu tp kesannya terbaiklahhh....sy pernah berb ...

bekam yang 150 tu kat mana? sakit tak? saya teringin  nak bekam tp takut sakut masa kena toreh.

noris75 replied at 13-1-2016 04:24 PM
bekam yang 150 tu kat mana? sakit tak? saya teringin  nak bekam tp takut sakut masa kena toreh.
...

yg tu kat Rumah Bekamteraphy, Taman Samudera Batu Caves (belakang Giant Batu Caves). Baru ni saya called tanya, pakej RM180...tak kesah brp byk cup. Yg ni tak toreh dear, pakai pen tu je...

cyndore replied at 13-1-2016 04:51 PM
yg tu kat Rumah Bekamteraphy, Taman Samudera Batu Caves (belakang Giant Batu Caves). Baru ni saya  ...

pakai pen sakit tak? mana sakit lagi dgn toreh?

noris75 replied at 14-1-2016 02:19 PM
pakai pen sakit tak? mana sakit lagi dgn toreh?

takdela sakit sbb masa cucuk tu laju je...tataula toreh sakit ke tak...tak penah try toreh....tgk ngiluuu

Hai, saya pengamal rawatan alternatif komplementari di Bangi. Fokus buat bekam dan terapi reposisi tulang (untuk yang ada masalah sakit belakang).

Bekam ni banyak manfaat dia, dalam bekam ada urutan, ada akupuntur dan detoks. Banyak kajian dan bacaan ilmiah berkaitan bekam, boleh cari di sumber jurnal. Pengalaman saya buat bekam dari 2012 ni banyak sangat testimoni yang kembali sihat.

Nak tahu lanjut boleh roger di +601111232126 / wa.me/601111232126

budakbaik10 replied at 10-12-2015 11:48 AM
saya biasa buat bekam muka utk masalah jerawat & resdung...alhamdulillah ada nmpk perubahan positif. ...

Boleh tau x awk buat berapa kali bekam muka baru nampak improvement?

12
Return to list New