CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5450|Reply: 29

MAXIS JUAL DATA PERIBADI PD PIHAK KE3?

Post Last Edit by mammavoque at 28-4-2010 14:43

Nih pes time aku buka tred...tgn aku gigil2 duk type psl nih... aku baru terima kol dr bil kolektor psl CC somi aku...part yg aku hangen no yg bil kolekter kol nih register atas name somi aku tuk anak aku. Last wek mamat nih ade kol bagai la dan somi aku kol dia balik....dulu CC nih southern bank ponya, penah somi aku g ker bank nih nak setelkn utang dia dalam taun 2002 tp pihak bank polak kate data somi aku missing kekdahnye.. ms tuh CIMB gigih duk take ober bank nih ler...bodow betul nyusahkn org...maka somi aku pun diam la sbb dah bank kate x tau nak buat cam ner nak setelkn kes nih..tup2 mamamt nih dapat kol no anak aku nih... dan asalnye dr had limit RM5,500.00 mencanak naik smpi ker RM35K...gilo ape...bukan salah somi aku yg x mo bayar pun tp salah dorang yg ilangkan mende nih...

ari nih mamat nih kol, aku a bit nyampah la sbb dia kacau no anak aku x der kene mengena ngan utang piutang nih.... mmg dia x tau tp aku x dulik la dia tau ker tak sbb cara dia dpt no tuh pun dr maxis sdiri....mmg penyakit ditempah khas la kekdahnye.... dia pun ala2 nak ngamuk sbb bg dia aku x layan dia ngan elok..ala2 cam kastemer sebis 5bintang kekdahnye aku kene layan dia ... aku kate mmg patut pun aku hangen sbb nih no anak aku... dia tanya somi aku g mane...aku jwb g keje la x kn g jenjalan, dia kata mane la tau kot2 somi aku  kuar jenjln ngan gelfren dia ka...aku kate x per la dia mau kuar ngan gelfren dia ka bukan susahkn ko pun... dia kate mane bleh x susah sbb utang x mo bayo...paler otak dia x mo baya..aku kate bukan x mo bayar tp kalo dah pegi bank nak setelkn bank polak yg kate data missing jgn duk salahkn somi aku polak...last aku sound kalo cam nih ko cakap smpi mampus org x bayo...terus aku letak tepon...mmg aku hangen....:@

yg buat aku betul2 marah...maxis bangang yg jual data peribadi tuh la... punya byk no maxis somi aku pakai di bg no anak aku...sangap tol...yg bil kolekter polak nak suh aku layan baik mende kalo no yg ko kol pun x der kaitan ngan mende nih...kalo ko nak kutip utang mek sure data yg ko dapat tuh betui baru la bleh nak suh org layan elok... jgn polak nak api2kan psl umahtangga org kalo dah gagal nak dapatkn org yg patut diacari... bangang tol nak minta utang duk cbok psl umahtangga yg x der kaitan ngan kerje dia...mangkuk berayun tol...nak cerita psl org x bayo utang hebat tp bab interest yg mencanak2 cam x der ilmu agama x polak dia sentuh... nak berdakwah menang seblah pihak jek bleh blahhhhh....aku sanggup suh somi aku masuk mahkamah kalo mamat nih anto surat saman...sbb aku bleh saman balik maxis ngan dorang sbb curi data peribadi tanpa kebenaran....

Rate

1

Pastu surat lawyer akan datang.
Ko kena pi jumpa lawyer tu.
Dan opis dia berkilo kilo meter dari tempat ko tinggal.
Pastu dalam notis tu ko di minta setelkan dalam masa 7 hari dari tarikh notis dan notis tu ko dapat semalam yang tinggal cuma satu hari jer.

Bila ko buat tak tau, harassment dari bill collector lak.
Kemudian terima lagi notis dari lawyer, kali ni dari opis yang lain, pun berkilo kilo meter jauhnya dari tempat tinggal ko.

Daripada Rm 5500 dah cecah Rm32000 , dah kategori kebangkrapan nih....( agakkan ajer )
Sepatutnya pihak bank menghentikan apa jua aktiviti berkenaan CC yang tidak aktif mengikut jangkamasa 6 bulan.
Ini termasuklah apa apa charge dari segi faedah juga.
Katakan terakhir kredit Rm5500 kemudian selepas 6 bulan akan berjumlah Rm8000.( stopped ), barulah ada tanggungjawab keadilan.

Reply 2# rdzaccess

harrasment tuh aku x kesah takat by phone jek... abeh2 dia kol no anak aku jek..
takat surat loyer pun idak ler aku nak heran sgt...sbb normally bukan loyer yg antar surat juz surat dr kolekter...
apsal aku nak kene g jumpe loyer bagai... x perlu pun..g jek setel ngan bank... abeh citer...kolekter tuh x dpt sales...

blum bangkrap lg sbb bukan bank yg kuarkn notis ker hape juz kolekter yg nak cari sales...
somi aku ade akaun kat cimb... x polak kene hold duit dia tuh masih bleh kuar masuk cam biasa...
kekdg ade kolekter yg tau buat keje dan tau ape yg dia nak...yg nih mmg jenis pandai komunikat ngan kastemer...
tp ade kolekter yg sangap bodow lg bangang sbb perasan konon2 dia berhak paksa org suh ikut ape yg dia cakap...

collecter ni memang perangai cam binatang sikit. aku pun penah kene call 24/7 pastu ckp bodo  cam org x g sekolah. dorg ckp kalo aku x bayar nnt time aku blaja aku kena buang n susah nk cari keje. palotak mak dia kalo aku x leh blaja n susah nk cari keje camne nk bayar utang dorg tu kan. u maki je dia cukup2 TT. n my suggestion u pegi akpk tu. i dah buat kt akpk n its work. they all tolong u nego ngan bank or any good solutions la.

Reply 5# martiena

edisi memaki dah tamat   aku dah penat marah2 org cam nih...maka bila aku jwb kol aku jwb acuh x acuh la...
tuh pun kolekter bleh sentap...pehal polak nak suh aku ala2 kastemer sebis bagai...
aku rs kolekter tuh tengah meroyan tuh psl duk speku psl laki aku g dating ker hape...
jiwa kacau sbb x der sape nak dengar n polow cakap dia...

ade yg x tau maka aku share la psl kolekter2 nih...
Bank Negara dah kuarkan arahan kat bank2 yg hire kolekter nih jgn lebih dr 3 kali seminggu kol kastemer tuk tanya psl utang...
so kalo lebey dr 3 kali kite bleh repot kat bank berkenaan psl kolekter meroyan nih
dan kalo bank x layan maka jgn segan silu kol bank negara... kasi repot sama dia..
i luv bank negara...
tp aku blum smpi had nak repot lg sbb bukan aku punya kes...somi aku punya kes...
biar dia setel sundirik la...

Follow Us
tp lg i diam lg dorg ni cam celaka tau.x pun u ckp kt colector x sekolah tu u kata u dah setel sume ngan bank n skang urusan sy ngan bank bkn ngan awk. n its work i penah wat camtu.u ckp kerek giler ar. kalo dia ckp hb u g dating apa ko kisah....kalo tgk no ala2 colector tu masuk u agkt ckp la..."hello,rumah mayat blh sy tlg?"

ala.. kalau takat agen kutip duit ni toksah layan jer.. depa sebenarnya dapat komisyen dari pihak bank... tugas sebenar depa kasi reminder jer (tu pun budak collection card centre cakap kat aku) pasal terlampau ramai sangat NPL, so depa hired orang luar gi kutip... sebab tu kalau collector selain dari bank call aku aku ignore jer.. adakala aku cakap straight wrong number..adakala aku cakap aku berurusan dgn pihak bank jer. pastu aku beli prepaid pastu aku daftarkan semua acc bank aku kat ref kat nombor tu.. kalau no bank call aku angkat.. kalau kejadah agen collector aku ignore jer..hehehe.. depa tu memang kurang ajar.. tak reti bahasa..
satu lagi.. adakala dia menyamar sebagai pihak bank dan ada kala sebagai pihak lawyer... kalau depa cakap camtu.. ko mintak nama depa, nama company, id pekerja kalau ada atau kalau bagus no i/c utk pengesahan korang... pasal budak cc card center collection cakap aku kalau depa cakap camtu... kasi data depa pada pihak bank pasal depa takleh mengaku depa ni bank or lawyer.. kalau mengaku lawyer lak, ko check clm website bar council.. ada ke tak firma tu... sekarang ni zaman undang2.. ugut2 tak main..hehehe...
aku pasal urusan hutang tertunggak cc aku call pihak credit bank jer.. berurusan dgn depa lagi baikk.

Reply 7# martiena

x menahan tang ayat last tuh....
alah kalo dia kol aku rejek jek la...ala2 chenta x bersambut gtuh

Z77...aku pun buat cam ko terus setel ngan bank...padan muke dorang x leh komisen...

hehe...baru dia terkujat beruk...tp u terus g kat bank...x pun ngan bank2 skali u ugut u ckp la kalo camni i email kt tve ke apa ke baru dia tahu...my sister ugut cam2 gak terus ladn2 tu buat...

bukan maxis jew la...maybank pun samer gaks....

heheheh.... jgn mrh aarrr semua...
moral of the story...
da utang kena la byr....

Reply 12# hr_ikhlas

tak marah... pasal bukan semua NPL tu berpunca dari sikap kita gunakan kad kredit tanpa control...hehehehe.. nasib kita masa depan kita tak tau....adakala kita di atas ada kala kita di bawah.. bak kata orang simpan ler duit... tapi memang ler duit kita memula menggunung tapi time kita di bawah... duit cam gunung tu pun leh rata.... hehehe.. lagipun memang betul.. hutang mesti di bayar...bank menagih hutang dari aku dan aku lak menagih hutang dari orang ramai terutamanya dari bangsa sendiri yg selalu menyeru kita membantu bangsa sendiri..hehehehe...

SALAM ,
mas just nak bg pendapat sebelum ni
ayah mas mmg kena mcm ni gak,  bank yang sama lah ...
tapi yang mslh besar adalah ........ayah mas dah habis byr ..then diorang baru jumpa data yang ayah mas tak habis byr ...then ayah mas mrh jumpa ngan lawyer (kenalan ayah la ...pesara lawyer yang top gak) dia kata kalau pinjaman tu dah melebihi 10 tahun ...tak payah byr coz limit urusniaga bank adalah 10 tahun sahaja ...pihak bank tak leh wat per pas tu ...........
tapi if kalau kiter dah start buat byran after 10 tahun diorang cari tak leh nak buat apa ...
jgn start byr lagi .......(lawyer tu la yg ckp )
then until now ....ayah mas tak buat apa2 byrn n kes ni senyap cm tu jer .....

Reply  hr_ikhlas

tak marah... pasal bukan semua NPL tu berpunca dari sikap kita gunakan ka ...
Z77 Post at 28-4-2010 12:23

???? ko keja apa?
ko keja bank ke???

heheheh.... jgn mrh aarrr semua...
moral of the story...
da utang kena la byr....
hr_ikhlas Post at 28-4-2010 12:05 PM

yg patut dimarah mmg wajar la marah...
nak kutip utang buat cara nak kutip utang...
smpi nak speku psl hal umahtangga org termasuk dalam cara kutip utang ka...

dan perlu gak kolekter nih paham...
bukan X NAK BAYAR..tp pihak bank yg gagal nak cari data laki aku balik...ms dia nak bayar lumpsum duluk...
so sape yg SALAH... diplomasi penting kalo tau nak kutip utang...
aku x marah pun kolekter tuh cume x koser nak layan ala2 kastemer sebis...
tp bila dia ober react smpi hal laki bini aku...
wahhhhh innih sudahhh lebeyyyyy... ape kene mengena umahtangga aku ngan utang CC...
kalo betui laki aku x mo bayar dah lame cimb bleklist dia dr buka akaun...
x polak cimb buat cenggituh... kolekter nih jek lelebih provoke...
ala2 bank islam kekdahnye bab utang2 nih...bab interest terus lompat jd bank komersil...
hampehhhhh....

Reply 14# mastikaratu

sama cam laki aku cakap... hutang lapuk katanye...
so bank dapat trace, maka kite kene bayar la...
kalo x bank x dapat trace nak bayar mende...
cam yg jd kat laki aku nih la...
kalo dah bank ade data baru bleh menapak ke bank setelkn mende nih...
abeh citer...

salam sis, u ader prove ke yg maxis jual data peribadi laki u tu.....karang tak pasal2 u dapat surat saman dari maxis pulak..la ni macam2 boleh jadi...sebab u terang2 tulis nama telco tu...

Reply 18# EmbunSiang

dek...lprovenye budak tuh yg ngaku dia dpt dr maxis...kedua maxis jek yg ada data tuk no nih sbbnye no nih x penah guna kemana pun...beli simkad then register name ke maxis... pastuh anak aku duk pegang tepon tuh kat umah...
x kan ler nak kate celcom polak yg jual kalo dah maxis yg dpt duit duk beli prepaid dia...
ahkak nih idak ler buta undang2 dek... kalo mende x betui buang karen jek akak nak buka tred...
sbb dah tau hujung pangkal la aku hangen nih...

akak pun nak gak tau mane terma n syarat sebg kastemer kalo dah data yg patut selamat pun dah x selamat...

Bukan maxis jer...astro pun dgr citer jual data jgak... kwsp pun sama..bayar RM30 dapat la data yg dikehendaki.... Ni dgr2 citer la...sejauh mana kebenarannya x tahu la....Harap2 x btul la.... Tp ada my officemate yg ada kes mcm ni. Ada org collector call dia suruh settle utang...yg peliknya dia baru pkai no baru.... camane org tu tahu??

Hutang mmg wajib dibayar..... walau apapun terjadi tp dlm sesetengah kes x semua org mampu bayar sekaligus.....psal citer mammavoque tu..mmg diaorang x ptut babitkan hal peribadi......

Cdangan sy... klu org tu call lagi... cakap je.... 'Terima kasih kerana memanggil saya akan berurusan direct dgn bank di HQ'...Tu je... hehe

12Next
Return to list New