CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wongedandotcom2

KSAL: Pasukan Khusus Malaysia Belajar di Kopaska

Kalau negara Australia / China yang merendahkan Indonesia, saya bisa terima, karena memang faktanya  ...
kavanajonbeken Post at 21-6-2010 16:40

indon gemar menggertak untuk memanggil pulang TKI
tetapi sekadar cakap2 kosong,

masih banyak pilihan tenaga kerja selain indon
di sektor2 pertanian, pembinaan dan lain2 di malaysia
jika indon terlalu angkuh dan jual mahal dan rakyat
malaysia sendiri masih ramai yg tiada perkerjaan..

hakikatnya, kerugian kepada indon akan lebih besar jika
TK indon dihantar pulang keseluruhannya secara
serentak.

dulu nak panggil pulang pembantu rumah indon, aku awal-awal lagi hantar pembantu rumah pulang, sebab dia berkeras nak pegang pasport. jadi sekarang aku pakai pembantu rumah kemboja murah pun murah rajin bekerja bukannya macam indon berlakon saja rajin padahal kuat curi tulang, kawan aku seorang wartawan ada menemuramah salah seorang selebriti indonesia dia terdengar selebriti sedang memaki pembantu rumahnya yang kita pasti seorang indonesia, bila kita bertanya kenapa awak memaki sebegitu teruk sekali jawapannya mudah" kalau babu tu babu juga jangan dibikin saudara", jadi aku baru perasan pembantu ramah indon hanya layak bertuankan bukan melayu kerana memang padan dengan mereka bila depa dapat tuan macam tu(kena dera sebab memang sudah dasar indon suka pijak kepala bila terlampau baik dengan mereka) senang takde isu nak lari, kalau indon memanjang lari rumah, sekarang aku tengah promote pembantu rumah selain indon

Reply 101# d'zeck

Pertanyaan dari saya, apa berani pemerintah malay memulangkan semua tenaga kerja indonesia?? Saya berani jawab TIDAK AKAN BERANI.
Anda tau kalau banyak tekhnisi indo yang kerja di malay?? Coba aja kalau memang berani, banyak research malay terhenti karena kekurangan tenaga ahli. Visi Malaysia 2020 juga semakin sulit terwujud....

Lebih baik pemerintah malay memikirkan visi malaysia 2020 (untuk jd development country), cari akal gmana menghadapi pesaing2 baru di ASEAN seperti vietnam, indonesia dan filipina. Sebab setau saya semakin banyak dana2 pengusaha malay yg keluar negara dan berpindah ke china atau ke indonesia. Sistem ekonomi yg masih diskriminasi jg jd masalah buat malay sendiri untuk mewujudkan visi 2020 yg tampak seperti harapan kosong belaka...

Reply 99# jerai

Begini lah kalau tidak pernah hidup di dalam masyarakat yg beraneka ragam. Pak cik di malay cuma ada 3 etnis (melayu, china, india) tp sok tau mau mengajari kami yg punya puluhan etnis. Silahkan tengok Amerika, disana pun banyak kejadian pembunuhan akibat beda etnis/ suku. Malah di sana banyak gangster yg berdiri karena kesukuan.

Indonesia tahun 98 terkena badai krisis yg saya rasa pak cik jg udah tau. Pemerintah dr era BJ Habibie mulai meletakkan pondasi2 ekonomi dan sistem yg demokrasi. Hasilnya bisa di liat saat krisis dunia 2009, indonesia selamat dan mencatat pertumbuhan tertinggi bersama china dan india.
Ada banyak perkembangan indonesia yg orang2 malay tidak tahu. Silahkan cek ke sini:  http://goodnewsfromindonesia.org/

Maaf bukan bermaksud promosi blog (blog itu pun bukan punya saya). Saya bukan bermaksud buat gaduh di sini, saya hanya mau jelaskan yg banyak orang malaysia tidak tahu tentang indonesia.

Jangankan anda orang malay yang bisa memaki pembantu.. saya punya 3 orang pembantu di rumah saya yang berasal dari pulau jawa, kalau kerjanya tidak bagus, juga akan saya maki.. wajar saja kalau majikan memarahi pembantu..
dan apakah dengan ini kalian menganggap semua orang indonesia itu sama seperti pembantu yang di rumah anda itu??

kalau anda beranggapan seperti itu, anda salah besar, salah satu contoh saja, musik ciptaan orang Indonesia saja lebih banyak kalian nikmati daripada musik buatan orang melayu..
kemudian apakah kalian tahu? turis yang berkunjung ke negara kalian itu paling banyak berasal dari Indonesia?

pembantu Indonesia (TKI) di malaysia cuma ada jutaan orang, ada yang bekerja enak, ada pula yang bekerja susah. Jangan kalian anggap jutaan orang disana itu sudah bisa mewakili 220 juta orang di Indonesia..

dulu nak panggil pulang pembantu rumah indon, aku awal-awal lagi hantar pembantu rumah pulang, sebab ...
jerai Post at 22-6-2010 03:05 AM

bro, gua punya maid pon dah balik..banyak la depa punya alasan, nak bercerai lah ,itulah inilah....keja x sampai setahun banyak plak songgeh ..pastu nak balik ! kat 5k aku bayaq kat agensi ,senang2 dia nak balik!! masuk ni kali ke lima amah indon aku hired..dalam banyak2 sorang jek ok tapi '0' kire pendatang haram la... tak brani nak hired lama2... yang lain memang hampeh penipu, yang depa pandai pi dok berlonggok ramai2 sembang sampai petang....lepas tu cabut lari bramai2...

bro jerai saya ni berminat gak nak amik pembantu rumah kemboja, minta tolong cite skit tak camne nak hire maid kemboja nih...sedara punya kawan pernah hire maid kemboja , depa kata keja bagus dan bole dipercayai...tak macam kebanyakan amah indon2 tu la..

Follow Us
Reply  d'zeck

Pertanyaan dari saya, apa berani pemerintah malay memulangkan semua tenaga kerja i ...
nucleus3 Post at 22-6-2010 04:44

berani atau tak bukan soalnya..

sistem pengambilan pekerja di malaysia
masih ada ruang untuk diperbaiki,
untuk memaksimumkan guna tenaga di kalangan
rakyat malaysia sendiri, latihan dan bayaran
gaji yg setimpal memang wajar dikaji

selain aspek mekanisasi yg menyeluruh di
sektor perladangan, guna tenaga tempatan
perlu dimaksimumkan dalam sektor pembinaan
supaya kebergantungan
kepada tenaga kerja asing yg sombong dan
angkuh serta membawa banyak masalah sosial
dan jenayah dapat dikurangkan
secara beransur-ansur..

Post Last Edit by nucleus3 at 22-6-2010 20:29
berani atau tak bukan soalnya..

sistem pengambilan pekerja di malaysia
masih ada ruang untuk d ...
d'zeck Post at 22-6-2010 18:27

Itu merupakan hak dan kewajiban pemerintah malaysia membuat aturan pekerja asing, tp yang saya heran apa pasal orang2 malay menganggap bodoh 200 juta rakyat indonesia hanya karna kejahatan2 yg dilakukan sedikit pekerja indo di malaysia. Kalau emang mau melihat 200 juta rakyat indo, jangan cuma memandang TKI saja. Silahkan anda2 ke universitas UI, ITB, GAJAH MADA, ITS atau silahkan lihat pekerja2 indo di perusahaan2 besar di sini, kalian akan tau pandangan soal orang 200 juta orang indo = malas dan bodoh adalah SALAH. Indo pun punya banyak tokoh2 yg di akui di dunia seperti ibu sri mulyani. Apa kalian berani anggap sri mulyani malas dan bodoh??

Lebih baik bagi kalian yg mau cari pembantu, diperhatikan aspek2 seperti track recordnya dia melalui surat2 yang sah. Tak peduli dari mana pun negaranya, selalu ada orang yg punya niat jahat dan silahkan perbaiki cara pandang kalian juga

Hahahaha ..... susahlah bro memaparkan fakta dan bukti kepada mereka ....  ... sebab mereka semenjak lahir sudah di-indoktrinasi dan di-brainwashed  bahwa Mesia is the Center of Malay World and also the origin of Malay civilization ... So, they will reject with any unreasonable reasons whatever you said  ...

So, .... Lebih baik kita bermain Ci Luk Ba aja di forum ini ........  
jf_pratama Post at 21-6-2010 15:15

ci luk ba wae neng kene masdab-masdab semua...

Itu merupakan hak dan kewajiban pemerintah malaysia membuat aturan pekerja asing, tp yang saya ...
nucleus3 Post at 22-6-2010 20:28

sombong dan angkuh
tidak sama dengan malas dan bodoh pakk..

sombong dan angkuh
tidak sama dengan malas dan bodoh pakk..
d'zeck Post at 23-6-2010 08:11

Saya ga pernah bilang pemerintah malay sombong dan angkuh..

bro, gua punya maid pon dah balik..banyak la depa punya alasan, nak bercerai lah ,itulah i ...
malberi8 Post at 22-6-2010 13:59

entah kenapa la maid indon ni banyak sgt problem????selain dari pengalaman sendiri, banyak juga rungutan dari kawan2 baik melayu dan juga cina..

dorang kata maid dari kemboja especially melayu kemboja dan filipina lebih baik dan kurang masalah...

maid melayu kemboja, selain budaya yang lebih kurang juga dgn kita, lebih rendah diri dan rajin dari main indon sementara main filipina pula lebih terlatih dan profesional dari maid indon dan kemboja, jadi bayaran gaji pun lebih mahal tapi berbaloi..

thread pasukan khusus jadi thread maid, hahahhaha....
kalo maid Indonesia banyak masalah, ya jangan di rekrut....
ini kan hukum dasar ekonomi supplay and demand, no demand=no supplay.
sangat sulitkah mengartikan hukum dasar ekonomi di atas? gitu aja koq repot....
hahahaha..

Ini dah masuk pasal suri rumah msian berlajar dari maid indonsian.......

Ada yang tak sependapat?......

thread pasukan khusus jadi thread maid, hahahhaha....
kalo maid Indonesia banyak masalah, ya jangan ...
semarmesem Post at 24-6-2010 11:22

report mendenya???nak buat report gi balai la woi!!!

memang pun sekarang dah kurang org malaysia pakai maid indon...

demand ada..tapi supplynya banyak, boleh cari yang lain...

Ini dah masuk pasal suri rumah msian berlajar dari maid indonsian.......

Ada yang tak sependapa ...
@hli Post at 24-6-2010 19:48

dari pengalaman saya dan cerita dari rakan2...sebenarnya terbalik...maid indon yang banyak belajar dari surirumah Malaysia..

yeah...whateverlah cerita cerita maid itu, yg penting pemerintah kedua negara sudah mulai
menjajaki pembuatan perjanjian tentang tki utk kuntungan kedua belah pihak.

kalo supply lebih banyak ato choicenya lebih beragam, ganti aja maid Indonesia dgn yg laenya. gitu aja koq njelimet amet

Bicara roket LAPAN larinya ke maid..
Bicara militer larinya ke maid..
Bicara ekonomi larinya ke maid..
ciri khas malay.. sorry to say..

yeah...whateverlah cerita cerita maid itu, yg penting pemerintah kedua negara sudah mulai
menjajaki ...
semarmesem Post at 24-6-2010 23:09

iya..kami akan ganti..

Bicara roket LAPAN larinya ke maid..
Bicara militer larinya ke maid..
Bicara ekonomi larinya ke ma ...
nucleus3 Post at 25-6-2010 03:00

sila tgk post no 93...siapa yg 'lari'kan thread ini...sekian..