CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4875|Reply: 27

Aku , Biras (SIL) & MIL ( Mother In Law)

Post Last Edit by iszahraa at 20-4-2010 08:24

Salam 2 all forumers ..

Lately nih aku rasa tension sangat ...

Boring pon ader ... sejak my SIL (sister in law) nk pindah umah baru dier nih ...my MIL plak yg lelebey eksited ...masa memule tuh murung sana murung sinih .. tiap kali nk amek anak aku time nak balik tuh la kami kene tahan suruh stay kejap ...( walhal aku penat aka letey tahap gaban dah , kepala ingat nak mandi ngan tergolek je dah ) huhuhuhu....mana larat balik keje lam kul 7 ...gedebak gedebuk kol 10 malam baru nk sampai umah sendiri ... nk kemas umah pon tak larat dah ..alasan my MIL dia tinggal sorang kat umah ..adoiyaiii..topik cerita die lain takder ... asyik cite pasal kes PINDAH...PINDAH...PINDAH ...boring gilos !!!!

Tatau la kot my MIL nak perli aku ngan hubby pasal kitorang pon pindah umah gak ... kira ok aper ...lepas 4 tahun duk sama ngan family my MIL rumah siap kami pindah aaa..bila lagi nak rasa berdikari kan ? Apepon alhamdulillah dah masuk 5 tahun dok umah baru kami ...lantak la ape orang nak pikir ... tak koser nak layan dah ...sekarang aku bahagia dok sendiri ....

apa masalahnya cik ?

masalah nih berpunca dari MY MIL yg kalau buley tak nak anak anak dok luar dari umah dier ...nak tempat kan semua anak dalam datu bumbung....nak beli umah banyak mana pon beli la .... tapi lepas beli sewakan .... dari sinih la mula punca masalah ...

masalah nih berpunca dari MY MIL yg kalau buley tak nak anak anak dok luar dari umah dier ...nak tem ...
iszahraa Post at 20-4-2010 08:34

ur MIL tinggal sorang2 ker nnt kalau ur SIL pindah?

tak laaa....ader lagik 2 orang adik ipar ...  memasing dah kerja pon ...

faham situasi tu, mesti x selesakan, mana nak jaga hati MIL, hati sendiri, sabar ye TT..

Follow Us
Berbeza lak ngan hal sy, kalau ada ahli keluarga yang dah kawen, digalakkan pindah untuk berdikari, walaupon susah kena hadapi sendiri, tapi ok la tu.. jgn lak masa senang nak dok sendiri bila dah susah carik mak bapak.. itu yang menyedihkan hati ibu bapa kita.

sy dah alami dulu, skrg semua dah ok since kami dok umah sdri, alah mula2 je...tapi apa pon percaya la...moi sentiasa pegang prinsip "dekat bau kentut, jauh bau wangi" hmmmm, maksudnye bila dok serumah nih ada je yg tak kena ngan kita, ada je yg kita kecik ati, bila dah dok jauh aka sdri, sekali sekala dtg tuh semua ok...maybe rindu kot hehehe, konklusinya pas kawin better dok sdri, biar susah laki bini dari merana makan ati

yup ...tau ...mmg dulu time dok sekali rasa tension nyer lagik la 100%.... mana tak nyer ...rumah my MIL nih rumah tumpuan time hari cuti ... slalu nyer makcik/pakcik/cousin2 rajin datang time cuti ...mmg tak dapat la nak berehat atau nak bersantai2 time cuti ...  sesekali nak melingkar rehatkan badan pon tak dapat .... dok rehat dalam bilik kang bising ..kata kita buat menda la lam bilik tuh ...isk ...tuh la bersyukur sangat la dah dok asing ....

faham situasi tu, mesti x selesakan, mana nak jaga hati MIL, hati sendiri, sabar ye TT..
carly_lah Post at 20-4-2010 10:43

ermh ...terima kasih la carly_lah ...sebab memahami ... walaupun kita treat our MIL macam mak kita sendiri ..tapi once dah ader masuk campur dari ipar duai abes laaa...kucar kacir gak ...nak nak kalau ipar duai/biras tuh pandai cocok ...slamat laaa... kalau tak ingat dosa pahala mau bermasam muka dibuatnyer ...

Reply 7# danfreez

yer danfreez... my family pon camtuh ...even baru kahwin tak sampai sebulan ... arwah abah aku dah panggil aku ngan hubby ...bincang elok2 ...dia kata bukan nak halau ...tapi dia paham dan nak kitorang belajar dok berdikari ...tapi belah hubby aku tuh lain plak ...klu bley nk anak dok sekompol semuanya .... isk masa berdua tuh tahan lagik la tapi dah branak pinak ..mana la cukup ruang bilik tuh ... kita pon nak jugak rasa camana nak hias rumah sendiri ...ader dapur sendiri ...

Reply 8# moimed

setujukkkkk....

Post Last Edit by iszahraa at 20-4-2010 08:24
mana larat balik keje lam kul 7 ...gedebak gedebuk kol 10 malam baru nk sampai umah sendiri
iszahraa Post at 20-4-2010 08:23

senang cite usaha la hnta anak dkat nursery y dkat dgn rmh..
ari minggu ahad atau sabtu br la balik rmh MIL.
kan senang cmtu..

Reply 8# moimed

moimed...
aku dari mula kahwin dah ajak my hubby dok sewa umah ...ader la sewa umah lepas kawen 2 bulan tapi tak lama dok nyewa dalam 4 bulan je kot ...tuh pon umah sewa kami selang 2 buah rumah dari rumah my MIL ...ekekeke...pastuh my MIL panggil soh balik dok umah dia jugak ... my hubby ni jenis turutkan aja...jenis tak suka melawan cakap mak ... kami pindah la jugak ...bila dah pindah umah my MIL teros lekat 4 tahun dok situh ...that's why lam senyap aku beli umah ...bila once umah dah siap ..ape lagi ... dah amek kunci baru bukak cerita pasal nak pindah ...masa nih la bagai2 drama yg aku tempuh ... my MIL ttp ngan pendirian die tak kasik kami pindah ... sampai kan aku terpaksa dok asing dr hubby selama sebulan atas sebab sebab yg tak dapat nk diceritakan ... tapi tuhan tuh maha agung dan berkuasa ... sudahnya pintu hati suami aku pon terbuka tuk pindah rumah jugak .... at least pengorbanan aku terbayar laa...

Reply 13# kazaraf

aku mmg nak hantar baby ke nursery ....TAPI dah diwarning oleh my MIL ...die tak nak tangan orang lain jaga cucu dier ...
abis nak buat camno ?? ikotkan area umah aku pon ader nursery ...senang ...balik terus amek jer ... abes nak buat camner redho jer laaa... skrg nih walaupun hari hari balik umah my MIL amek baby ...weekend tak sabtu ahad pon still kene pi jugak ...aduh tensennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

sekarang nih ...aku malas nak pikir aper dah ... senang cerita selagi ader hayat aku ikotkan ajer laa selagi terdaya .... malas nak gaduh2 dah ... cuma sesekali hati tuh terusik ..kenapa la nasib aku tak macam orang lain .... happy dan bebas ngan family sendiri ...

Reply 15# iszahraa

oo yeke. kalo cmtu critanya, bila masa lak korang balik rmh famili belah iszahraa ??
mmg payah gk cmni.. sbb tu husband mmainkn pranan penting. utk balance kn khidupan famili sndiri & ibu bapa.
dlm hal ni mmg smua pihak kene bertolak ansur..
mungkin ada bbrp psoalan:
- spjg duk 4 thn tu, brp sbulan RM y korang bg dkat MIL?
- spjg duk 4 thn tu, brp besar pertolongan & bantuan MIL ke atas kalian berdua?
bende 2 pkra ni y perlu korang amik kira bila bbincang & cari pnyelesaian... jgn buat xtau.
disbb MIL x dbgtau korg beli rmh. mybe die terasa hati.
so dlm hal ni, cara nk atasi - husband atau adik bradik y paling rapat dgn MIL lah y kene bincang n amik jalan tengah betul2.
hati org tua, kalau kene caranya. akan terima juga.

gud question kazaraf .... kitorang balik umah family satu lagi bila "UPON REQUEST BY ME" ...huhuhuh...sadis kan ?

benda dh settle pon kazaraf .... tuh la yg cam aku kata tadih ...ader jugak manfaat dok asing selama sebulan tuh ...memasing bley ada ruang tuk berfikir ... cumanya skrg nih bila my SIL lak nak pindah ...die pon pening kepala pikir alasan camana nak pindah ..huhuhuhu...tapi nasib dia baik sbb die pandai  guna alasan adik bradik dier ... ( beli umah satu flat ngan die) alasan kukuh ... akak die single mingle lagik ...yatim piatu lak tuh ...

Reply 17# kazaraf

ermh hal nih ..sebulan bagi tak la banyak ....tapi slalu kami belikan barang barang keperluan dapur dan top up la ape2 yg perlu ...
pasal rumah yg aku beli lak ... die tak kesah cuma die pesan soh sewakan ... aku tak nak sbb aku nak dok asing ... haiiiii nak kata hubby aka laling aku tuh anak manja tak jugak ...tapi die lebey kepada anak harapan pada my MIL laaa... yg boley diharap ... tapi kami dok bukan jauh pon ...naik keter 5 ke 10 menet dah sampai...

12Next
Return to list New