CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 740456|Reply: 1486

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

Post Last Edit by Santeira at 24-2-2012 10:45

salam semua..

dah search belum ada lagi thread pasal ni.jadi sy bukak thread ni pun sebab sy tau pasti ramai diluar sana punya citer mengenai misteri rumah2 bungalow di shah alam ini kan..

intro..dlu sy study kat uitm shah alam sbb xdpt hostel maka sy sewa dirumah ini.rumah ini sgtlah besar.tidaklah cantik seperti rumah lain sbb old design..rumah ni ada 6 bilik.sy duduk bilik bawah seramai 4 org sebilik.bilik cam org gaji je tapi sewa 400  huhu

hall dia mmg besar giler..tpi dkt situ ada banyak sgt bekas akuarium yang tidak digunakan...oh ya rumah ni kalo memalam mmg sgt scary.sbb tidak ada langsir.tingkap pun tinted.mmg takut nak tgk kat luar.

ok nak dijadikan citer pada 1 mlm,sy ngn kawan sy stay up belajar sampai pukul 3 pagi dkt hall.tgh syok2 study tiba2 bunyi org call hp kawan sy.time tu dia charge hp dia kat dlm bilik.sy dah pesan jgn gayut dlm bilik bawak hp tu ke luar kat dpn.sy takutlah duk sorang2 sunyi lak tu.ehh minah ni lama tul dia bergayut.geram tul.tgh duk geram tu tiba2 je ada benda baling kat belakang sy.alamak apa pulak ni..sy buat2 berani.sy jenguk kat belakang, jenguk kiri kanan atas bawah tgk xde apa pun yg jatuh.apa lagi terus berdesup masuk bilik dan citer kat kawan saya.mmg sy panik giler.dah kami berdua takut nak amik brg kat luar tu so ajak kakak bilik lgi sorang ni temankan sekali amik..

ok  setelah apa yg terjadi pada sy barulah esoknya kawan sy pn bukaklah rahsia rupanya dah byk kejadian aneh dirumah tu.tpi masing2 xnak citer.kawan sy ckp sebenarnya sebelum ni masa dia bergayut kat hall tu dia ada nmpak sy lalu kat belakang dia.nampak melalui peti kaca akuarium tu..tpi dia pelik napa saya xsampai2 dari tadi.rupa dia sebijk cam sy katanya..rambut panjang semua bila dia pusing belakang tgk xde sapa dia pun terus melompat masuk bilik.

kisah lain ada sorang kakak ni tumpang tdo bilik saya.dia citer dia telah dikejutkan oleh seorang lelaki yang bersuara garau suruh dia bangun..padahal mana ada lelaki dah sah2 pempuan semua..nampaknya bukan kata di hall je berantu dalam bilik sy pun ada jugak nasibla selama idup duduk dlm bilik tu kami xpenah kena apa2..

ok yg ni jgn kata umh tapi berlaku diluar umh.yg ni lagi seram.berlaku pada 2 org roomate sy.dorg berdua lepak depan umh sambil tunggu kawan2 amik dorg makan mlm.tgh duk tunggu lama2 tu...tiba2 kawan sy yg sorang ni ckp dia nampak benda putih dari jauh.masa tu dia xtau apa dia.nampak kepala diikat.tpi time tu dia terpkr budak chef kot.dorg dressing kan mcm tu pakai tudung masuk dlm baju seragam.tpi bila dia tgk xgerak2 dari tadi dia pun rasa pelik.dia ckp dlm hati org ke ape ni? tiba2 je dia tgk benda tu melompat2..sahla bukan orang.so dlm takut2 tu dia tanya gak kwn sorang ni.ko nampk x apa aku nampak? tak.apa dia? benda putih...xde pun..yang aku nampak benda hitam besar ditutupi atas pokok.terus dorg terdiam..maksudnya mlm tu masing2 nampak 2 antu yg berlainan satu hitam satu putih

oh ya dgr kata lorong umh sy tu pun mmg keras..kebetulan juga ada salah sebuah rumah disitu dikatakan mati bunuh diri..dan ada juga bungalow di lorong lain tapi masih dlm kaw seksyen 2 dikatakan berhantu juga n mmg rupa keadaan rumah tu sgtlah scary mmg xde org duduk selalu sy duk usha umh tu kalo lalu naik keta..even siang2 lalu pun dah seram.

n lagi satu citer hot dari dulu sampai skrg di shah alam juga ada sebuah rumah bungalow yg disewa hanya RM50 ringgit tapi sampai skrg xde org yang berani duduk umh tu kerana xtahan kena kacau yang melampau2..

so sapa2 yang penah dgr citer or yg penah mengalaminya jom share disini..

Last edited by Santeira on 19-5-2013 12:54 PM

Rate

2

ko duduk bungalow tuh 4 org je???

ada pic?

sewa rm50je???
wah....scary gak story ko ek.....

dekat mane yg ko maksud kan nie?
seram pulak aku cite ko nie..huuh
biar betul sewa 50rm jer..

ko duduk bungalow tuh 4 org je???
marwang Post at 25-3-2010 01:34 PM

bukan..sewa bilik 4 org...dlm umh tu ada 19 student... ( 4 bilik atas 2 bilik bawah)

mira....
gambar xdelah sbb xpenah teringin pun nak amik gambar umh tu...

Follow Us
dekat mane yg ko maksud kan nie?
seram pulak aku cite ko nie..huuh
biar betul sewa 50rm jer..
Elisya Post at 25-3-2010 01:38 PM

sewa 50 ringgit tu aku xtau seksyen mana tapi mmg kat shah alam..mostly student2 sana tau citer ni huhu

ooo...., kena panggil geng2 ghostbusters dr darussyifa' ni...

tepek la pic umah ke...nk tgk gak mcmane scary nye...

dulu masa aku study kat uitm shah alam pun dengar cerita pasal banglo kat seksyen 2 ni,
tapi sampai sekarang aku tak tahu banglo yang mana satu.
kui3x ;p

dulu masa aku study kat uitm shah alam pun dengar cerita pasal banglo kat seksyen 2 ni,
tapi sampai sekarang aku tak tahu banglo yang mana satu.
kui3x ;p
Kambeng_Gurun Post at 25-3-2010 13:58

same r

tepek la pic umah ke...nk tgk gak mcmane scary nye...
Stila Post at 25-3-2010 01:47 PM

rumah ku biasa je xscary pun kat luar benda yg jadi kt dlm yg scary..susahla nak tepek gambo sbb xpenah amik gambar pun selama duk umh tu..nak g sana pun jauh...

aik..dlm bungalow tuh ramai2 org pon....kena kaco gak ek???

yg dpn sirim tu ke..aku pnah dok situ..betentang dgn tasik...ok je, cume scary je la takut dok sorang2..klu member2 shift petang aku keje pagi..sanggup aku ikot diorang keje skali..hehhhe....kdg2 dok sorang2 dgr bunyi mcama rantai kene seret kat lantai..
bilik banyak sungguh kat atas..kat tingkat atas ada lubang buat sidai baju...kdg2 kitorang buat BBQ kt situ..tapi tu time 93-94..
la ni aku tgk dah elok plak umah tu..siap diorang tutup lubang rumah tu...mungkin tuan umah tu dah 'rawat' kot umah tu..

kat shah alam sebelah situ mmg banyak banglo yg cam dah lama2kan.
rasanya dlm satu thread ada juga sumbodi mention pasal banglo macam citer pink ni... rumah yg sama tak.

yup dl merak study sana pn tau citer nih, mmg ada satu banglo yg xder sapa nk duduk wp bg free huhuhu..jeng..jeng..jeng....

yes aku mmg pernah dgr umah sewa 50ringgit.....aku ade dengar cerita ade group student uitm yang sengkek cuba duduk umah tuh walaupun dah tahu umah tuh berantuh....malam pertama dah banyak kali kacau .....bertahan satu malam jer.........aku ngan kawan dulu pernah gak cadang nak umah sewa 50 ringgit tuh sbb sengkek sgt.....alih2 dgr cerita macam pasal penghuni sebelum ni so, terpaksa surrender jer..............dok hostel lagi murah......heheh

yg dpn sirim tu ke..aku pnah dok situ..betentang dgn tasik...ok je, cume scary je la takut dok sorang2..klu member2 shift petang aku keje pagi..sanggup aku ikot diorang keje skali..hehhhe....kdg2 dok  ...
addicted_girls Post at 25-3-2010 02:17 PM

bukan dpn sirim...rumah sy ni lorong kedua dari dpn hotel uitm..camni kan ada byk rumah2 yg mengadap dpn hotel..tpi umh saya betul2 belakang lorong rumah yg mengadap hotel tu.

stoberi...
apa nama thread tu? xtaulah rumah yg sama atau x sbb rata2 rumah sini byk misteri coz mcm stoberi ckp umah2 sini mmg old bungalow..

bukan dpn sirim...rumah sy ni lorong kedua dari dpn hotel uitm..camni kan ada byk rumah2 yg mengadap dpn hotel..tpi umh saya betul2 belakang lorong rumah yg mengadap hotel tu.

stoberi...
apa ...
pinktriangle Post at 25-3-2010 14:32

ni kat area jln bunga melati 2/2 ke?

kalo gi shah alam..
terpakse ler aku meronda cari area umah tu..
;p