CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: larikesurga

[Aduan] korang berfikirlah banyak kali sebelum gi ke YUN NAM

maaflah aku cakap bodohla TT ni ..klu jadi kat sesapa punkes ni aku akan kata org itu bodoh termasuklah diri aku....lain la TT dah bayar rm1500 pastu tk komplen kat sini..itu aku tk kisah sbb dengan kerelaan dia nk treatment tu...ni bayar cm kena paksa pastu gi bayar jugak wlupun keputusan di tgn TT...menyirap aku baca cina cina ni buat bisnes menjahanmkan org...dan kita lak terutama melayu senang kena pujuk...tk taula..nk jaga ego ke...nk lagak kaya ker...

ermm..bru nk suggest my bro pegi yun nam..rambut dia dh nk botak kat tgh..

Reply 81# rajoli

TIME KASIH CKAP AKU BODOH..SEKURANG2 NYA DARI TINDAKAN BODOH NI..MEMBERI AKU PENGALAMAN N BELAJAR DARI KESILAPAN..DAN BOLEH JADI RUJUKAN PD YG LAIN..

Reply 82# lurve82

KLU BNYK DUIT..PERGI LAH...
KLU X, JGN PERGI YER..
NASIHAT NIH..

Reply  lurve82

KLU BNYK DUIT..PERGI LAH...
KLU X, JGN PERGI YER..
NASIHAT NIH..
larikesurga Post at 29-7-2010 15:32

tq...xjd la nk suh my bro pegi...tp rmbt dia dh nk botak kat tgh..nk suh buat apa ek??ada syampu yg blh tlg ke??

Reply 85# lurve82

entah la lurve...try aje mana2 yg bagus..sempu bawang tu ker...saya masih guna lgi product yun nam ni..tiap 3 hari, sempu sendrik rambut..alhamdulillah..rambut kurang gugur...try r gak yg sempu noni tu...

Follow Us
peh baiknya korang bila dah didesak2 gitu terus hulur duit je?
kalo aku ler, aku bg je alasan, aku takde duit sebab tu aku nak try treatment free nih..

n lg satu, kalo aku dah terlanjur bayar deposit ke, pastu bertukar pikiran x mo guna servis dia, kalo number pelik2 call, aku x jawab dah..
tak pun menipu je cakap kena outstation gi oversea..
eh mcm2 aaaa alasan menipu kalo nak..
bukannya sengaja nak menipu, tapi dah tertipu n di luar kemampuan..
drpd guna duit ribu riban untuk dapatkan servis yg drpd awal dah spoil mood escitement tu, baik aku bg sedekah kat anak yatim.. tak ikhlas pun x pe, janji digunakan kpd jalan kebaikan..

apa nak malu, bukan dorg kenal kita pun kan..
maybe aaa sehari dua dorg maki hamun kita.. takde aaa sampai ke mati dorg nk curse idup kita..

aku penah kena gak..
dorang punya paksaan sampai aku nk nangeh dowh..
terasa mcm dia kutip hutang dr kita lak..
first n last la..

thanks for sharing info....

Aku pun penah gi sana. Bt treatment free pastu paksa suruh join.
Die push kaw2 punye.
Org yang cakap tak logik la terus blah la itu la ini la senang la cakap.
Aku paham peraasaan ko bro.
Aku kene push2 tuh time shampoo atas kepala lagik.
Bile aku tanak die cuci rambut aku. Pastu ingat dah leh balik. Pastu die suruh aku masuk bilik lagik.
Bile aku tanak die bawak die nye supervsior kot.
Pastu pok pek2 lama gile paksa aku.
Last2 aku bt cerita itu ini and die suruh aku sign paper apa ntah sebelum aku balik. Au pun malas nak baca terus je sign
Dah balik rasa takut plak. Esok lusa aku terus repot polis. AKu tak bagi no kredit kad aku. Tapi aku cakap bank mana. So takut gak la kan.
Sebab copy ic die dah amik
MMG pakej gile. RM 10000 die nak suruh aku amik. Pastu takde jaminan.
Gile dol. Tapi last2 dapat 1000++. Tuh pun aku tanak.
So sapa2 yang cakap ko bodoh ke nak belagak ke. Biarkan je.
Kalo depa dalam keadaan tuh baru depa paham.
Mmg die paksa2 gile2. Susah nak taip bagi org paham keadaan tuh.
Aku cuma bernasib baik je tak bayar apa2.
So amacam ko skang?

hari ni ada berita pasal Yun Nam diperintah byr oleh Tribunal Pengguna pasal kes tipu

ye! ye! aku pon dah penah kene ngan yun nam ni. aku memang ade masalh rambut. rambut aku nipis giler n aku pompuan. memang malu aa. aku try aa rawatan percuma tu. kat sg wang gak masa tu. dia memang pujuk gila2 aa nak soh amek rawatan yg diaa offer kat aku. 10x rm2000k++. masa tu aku baru koje. mana ade duit sgt. dahla tertekan ngan masalh rambut ni, pastu dia punya pujuk n hasut ko tu, memang sampai buat ko kalah n berpikir mcm2. last2 aku terbayar gak deposit rm100. bila balik umah, n pk2 balik secara rasional n tenang tanpa hasutan diorg, aku putuskan aku x jd wat treatment tu. last2 sampai sekarang aku x pegi pon n aku x bayar pon selebihnya. banyak kali gak diorg call2, tapi aku wat tatau je. dah 2 tahun dah n kekadang still diorg sms.

skali tu, aku dpt tau kawan aku pon terkene mcm TT ni la. dah bayar memula, pastu nanti mcm2 lagi kene bayar. product2 diala. pastu rawatan susulan la. hasil x nampak2 lagi. bila dah habis pakage n x nampak hasil, kene tambah duit lagi. makin botak le kepala memikir pasal duit nak baya plak.

pastu, pasal pusat slimming ni, ade membe ni pegila tah brapa puluh rawatan, baya seribu lebih. dia dah naak kwin masa tu. so nak nmpak kurus katanya. mcm kes ni jgkla, dah baya memula, sat lagi dia dok suggest mcm2 lagi pakage supaya lagi berkesan katanya. last2, duit dah banyak kluar, tapi badan makin gemuk plak. lebih gemuk dari dulu. bila komplen, dia ble ckp, tula, kami dah suggest soh amek pakage ini n ini, tapi cik x nak. tu yang x dapat result. salahkan kawan aku xjaga makan la. jahat tol aa diorg ni menipu. kalo kita x terkena, kita x tau mcm mana rasanya termakan hasutan ni. xbole senang2 nak ckp org tu bodohla apela.

bangsa cina mata sepet hidung penyek ni mmg paling laknat kat muka bumi, mulia sikit je dari israel.

aku paling benci berurus niaga/berurusan dgn cina. mmg penipu besar. sedangkan sesama cina pun diorang boleh kencing ni kan plak melayu. cina ni, rambut diorang je lurus, lain suma kona bengkang bengkok.

pls la orag2 melayu..jgn le mudah terpedaya ngan cina nih. kalo pasal rambut tuh. cuba cari alternatif lain. petua2 kampung ke.....

pade mane2 yg nk try yun nam pasni..

1. kene kuatkan semangat utk menolak rayuan amoi seksi utk amek pekej derang..
2. siap2 alasan nk bg: xpela...sy nk cobe kt hair 101/svensson plak pasni...nnti dah cube sumer rawatan free ni, br sy decide nk pilih yg mane...

Bekas Naib Canselor UMT menang tuntutan RM14,986

PUTRAJAYA - Tribunal Tuntutan Pengguna Malaysia (TTPM) semalam memerintahkan syarikat pakar pemuliharaan rambut Yun Nam Hair Care Sdn. Bhd. membayar balik RM14,986 kepada bekas Naib Canselor Universiti Malaysia Terengganu (UMT), Profesor Emeritus Datuk Dr. Sulaiman Md. Yassin dan isterinya.

Presiden tribunal itu, Datuk Abu Bakar Awang membuat keputusan tersebut selepas mendapati syarikat tersebut melanggar kod perniagaan dan memerintahkan bayaran perlu dilakukan kepada pasangan berkenaan dalam tempoh 14 hari.

Sulaiman berkata, beliau dan isterinya, Datin Noor Rohani Mohd. Noor mengambil pakej rawatan rambut bernilai RM15,600 (RM7,800 bagi setiap orang) dengan bayaran ansuran RM650 sebulan ekoran masalah kulit kepala, kekurangan nutrisi, berminyak serta berkelemumur.

Sepatutnya pihak kerajaan patut bantu dari penipuan ni berleluasa..

TV3 hari duk tayang iklan syarikat penipu ni..

Yun Nam, London weight ngan New York skin care sume sama jek cara dia..
pnah try kt london weight n new york..
gler sgt2 dia akan paksa kita register dgn dia...
try pegi pun sama mcm tuan tanah nieh, sbab free n nak try..
then kene paksa,naseb baik g ngan my mom, my mom ni hati batu sket..
org kata apa lah, dia tak dulik.. so agak terselamat lah jgk...
tp dai punyer paksa,adui... mmg rasa mcam nak sepak jek muke cina cina tuh...
(sorry yer pd chinese kt luor sana tuh)(tak ikhlas pun,,) hahahaha
janji 3 jam, pujuk nyer pujuk, mahu 5 jam kt situ kay...
saket nyer jiwa...
MORAL OF THE STORY: JGN LAH PERGI ALL THOSE THREE COMPANY, THEY ARE NOT TRYING TO HELP U, BUT THEY ARE TRYING TO ROB U OF YOUR MONEY AND PRIDE.
So not worth it.

kalau nak gie, hati kene keras..
cakap tak mahu..!!!

mula2 aku agak trpedaya gak...
but my frenz sis pernah gi...
skrg nie... apa2 iklan i tak percaya...

hairan...
kalau program kecantikan nie...
org2 melayu mengagungkan produk2 nie...
cuba tengok cite mandarin...
diaorang just guna alam semulajadi....

Hehe Nine da pergi sebelum baca thread nih, harini...
Pergi pas raya....
Sama jugak modus operandinya... pas cuci2 free tuh, dia bawak "Kakak Besar" dia untuk bincang harga... pandai plak dorang tukar2 staff hehe ingat org tak perasan ke taktik t@h# engkau nih....
Bygkan daripada RM8000, tawar2 sampai RM 150 nye pakej
Nampak tak adik2???... terlalu desperate nak dpt income nak tampung kos servis dia yg tingi+nak byr gaji gundik2 dia...
Siap paksa guna kad kredit lagi....
Tapi dgn bangganya i said NO! NO! NO! ala2 Jenifer dalam dream girls tuHudson LOL <dlm versi lelaki la...>
So dalam kes mcm ni.... gunakan kuasa membeli anda... u can say YES and NO...