CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: larikesurga

[Aduan] korang berfikirlah banyak kali sebelum gi ke YUN NAM

YN ni memang style dia gitu sama macam london weight management sebab sama company. mula2 dorang akan umpan ko untuk cuba rawatan dorang secara percuma atau kos yang amat rendah macam rm20 ke ape.lepas abis treatment tu dorang akan paksa/desak ko untuk join treatment package yang paling mahal.pastu suruh ko beli produk dia itu ini yang mahal nak mampos.dorang ni terkenal ngan kaki paksa.

kalau x silap ada thread pasal Yun Nam ni dulu kat sini....dia pun menyesal ..

yalah..pasni jadi ingatan kat semua orang...knp la sebelum aku gi YN..aku tak baca dulu benang2 pasal YN kat sini??huhu

midar penah baca pasal YN, LW & New York Skin Solution..
modus operandi diaorg sama ajer..
yg midar baca tu rsnyer komplen fm singapore...

x yah g...
duit tu baik buat g shopping..
lg puas ati..
nk kalo g treatment.. x menjadi..
sure diaorg soh amik pakej lain nyer..
duit lg nk kuar....

edvais ahkak, ko x pyh bayar apa2 pon kt YN...

motip: we pay for service we get...ko blom dpt lagi ape2 servis, ko sign la bnyk mane pon agreemen ngan YN utk wat ape2 tritmen, stil die xde kes kalu ko x baya RM1500 tuh...laen la dgn sign agremen ngan YN die kene impot speselist dr obersi, kene beli obat dr obersi, maknenyer kalu ko ingkar kontrek, ade la kes die nk claim damages sbb die da incur kos di sbb kn kontrek tuh...

jd, wat bodoh jah...kire halal jela 30 hengget tuh...

depade ko baya 1470 hengget ke YN, beter ko bunjer ahkak pinoe...sah2 dpt pahale....

Follow Us
saya dah bayar dah pon kak..ye laa..baca kat forum ni..baru tau..rupe nye banyak gak kompelen pasal YN ni..takpe..biar jadik pengajaran..n biarkan saya wat rawatan jap kat situ..pasni kalau dia soh sambung lagik...bolayan sama lu..

1# larikesurga

tu la kena hati2 dgn mne2 jer yg cakap PERCUMA. tiada istilah percuma utk org yg buat business. tu semua marketing strategi semata2.
Sama ade kite nak sign up utk pakej tu atau tidak, terpulang pada kite. Diaorog takde hak nak paksa2 kite. Kalu aku jd ko, aku sanggup di malukan dr biar duit aku melayang. cakap jer tak mampu nak amik pakej diaorg, habis citer.
Biar jer la duit RM30 ko tu burn, ko ignore je balance tu.

kau boleh percaya ayat PERCUMA tuh? haihh.

anyway, kau ada hak untuk tak nak dapatkan treatment. kau boleh walk off saje. kau customer. kau tak patut diugut okey? kenapa perlu ikut cakap diorang?

1# larikesurga

tu la kena hati2 dgn mne2 jer yg cakap PERCUMA. tiada istilah percuma utk org yg buat business. tu semua marketing strategi semata2.
Sama ade kite nak sign up utk pakej tu atau t ...
arwien Post at 22-3-2010 19:55

ya betol..pasni pasti beringat...tq so much

kalau lah kata, yg rm1.5 k tu tak menjadi.
makin gugur dan kebotakkan juga arahnya.

derang akan main jarum suh ko masuk pakej lain pula...

pernah aku baca, kat mana ntah, ada mamat cina tu kena tipo sampei berpuluh ribu... tapi kekal di dalam kebotakkan.

there is no cure in botakness...  ( ni ayat kojak guna masa aku minum minum ngan dia kat san francisco dulu)

kau boleh percaya ayat PERCUMA tuh? haihh.

anyway, kau ada hak untuk tak nak dapatkan treatment. kau boleh walk off saje. kau customer. kau tak patut diugut okey? kenapa perlu ikut cakap diorang?  ...
cik.panda Post at 22-3-2010 20:10

ye betoll...ko betol cik panda...aku yang silap..tapi dia psiko ko smp ko pon xleh kata ape lagi dah...aku percaya ramai dah terkena cm aku..yg blom kene tu..leh ar kata mcm2 yer (tetiba teringat peraduan gores dan menang..walaupon dah tau tipu, still ada org terpedaya jugak..)...tpi takpe..korang dengar je nasihat dari aku ni..FIKIR BANYAK KALI SEBELUM MENJEJAKKAN KAKI KE YUN NAM..OK???memandangkan aku dah daftar n dah wat payment..terpaksa jugak la aku truskan 10 sesi tu...kira walaupon silap, tapi niat aku baik la jugak untuk wat pencegahan awal keguguraan rambut...ok...aku dah tak taw nk ckp ape lagi kt sini...sebarang pertanyaan, pm aje aku k?

..assalaamualaikum..

kalau lah kata, yg rm1.5 k tu tak menjadi.
makin gugur dan kebotakkan juga arahnya.

derang akan main jarum suh ko masuk pakej lain pula...

pernah aku baca, kat mana ntah, ada mamat cina tu ken ...
toki_rompin Post at 22-3-2010 20:44

mak oi..gila ar smp kene tipu beribu2...tol ke botak ni xde ubat..maybe la kot..tgk pak2 menteri yg kaya raya bnyk duit tu..still botak..kan?xkan dorg tk pnh wat treatment rmbut...aku ni bukan la botak pon...just kegugurn rambut yg tak bape serius laaa....pasni kene jaga makan laaa...

kalo tak silap aku pakej dia ade yg cecah 30k.

makcik aku ade wat rawatan kat YN. nmpk berkesan lah ngan dia, berbaloi ngan 16k yg dia

byr. dia pon sbnrnye terkena mcm tuan umah gak cuma dah rezeki dia lebih,  so dia tros kan aje.

16k.?..wow mahalnya.....

kalo tgk iklan dia tu set permulaan dari rm30 la, harga percubaan sekian2 la, usahlah

percaya. rm30 tu wat byr duit dakwat pen register nama korang je.

eniwei, simpati wat tuan umah. lenkali angkat kaki je bile promoter dah start nak ngomel2. biar dia

ckp sorang diri.

tuan umah xmo try syampu bawang ke?

suami aku pernah suarakan nak wat treatment kat yun nam ni sebab die jenis tak byk rambut...tapi faktor genetik la nie...sudahnya anak pompuan aku ni menurun la...

jadi pernah sekali tu ada satu syarikat wat treatment rambut ala2 yun nam ni la...die tahan suami aku, suruh try wat rawatan, aku trus cakap "takyah...ni botak genetik ni...kalau awak wat treatment, masih tak lebat jugak rambut, saya bawak ke tribunal pengguna, ok?"trus die geleng....

sebagai mengubat kekecewaan suami aku yg tak dapat wat treatment, aku selalu motivate die dengan memaniskan mulut...puji2 die betapa hensemnya die dengan rambut nipis...skang ni die pun dah ala2 redha ajelah...bukan tadak rambut pun...cume jarang dan nipis ajelah...ko try la dulu ye TT...mana tau berkesan kat ko ke kan...

ye betoll...ko betol cik panda...aku yang silap..tapi dia psiko ko smp ko pon xleh kata ape lagi dah...aku percaya ramai dah terkena cm aku..yg blom kene tu..leh ar kata mcm2 yer (tetiba teringat  ...
larikesurga Post at 22-3-2010 20:54

okey, mungkin aku tak kena psiko camtuh, so aku tak tau. but be it a lesson for everyone. thanks sebab sudi berkongsi. anyway, aku takkan ke YN untuk rawatan rambut kot. leceh aa kena bukak tudung bagai

duit  sebanyak 14000 utk rawat rambut..?cair dek amoi yg telentik lentik kot..