CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 98669|Reply: 120

[Aduan] korang berfikirlah banyak kali sebelum gi ke YUN NAM

Aku dah wat satu kesilapan besar...aku masuk yun nam punyawebsite..dia kata free untuk check rambut n dapatkan rawatan rambut ..aku pongi ar kat yun nam sungei wang tuh...appoinment kol 6pm..aku sampai awal before6pm..tp berjumpa ngan consultant kol 6.30...aku bnci tol kalau org memain pasaljanji nih..penat tunggu 1/2 jam..hello..aku ni org melayu islam yg tak mungkirjanji ok..then pas jumpa konsultant, dia kasi wat checking rambut n dapatkanrawatan percuma..PERCUMA seperti yang diberitahu dalam website n tv tuh..duajam aku dlam tuh untuk rawatan rambut..aku tak nafikan, walaupon tunggu lama,tapi layanan dia pada aku baik aje..memang aku suka tol...habis je rawatanrambut tu..dia trus konsult aku..dia ckp patut truskan rawatan ngan dia..biladia ckp yang aku kene bayar RM 14000 untuk 10 sesi, mak oi..terperanjat besaraku..pakej ape sampai macam tu mahal!!!!!! aku ni orang melayu yang biasa2aje..bukannya kaya pon, gaji setakat rm2500 sebulan...time dia sebut hargatuh..memang muka aku pucat gila laa...aku ckp ngan dia, aku datang untuk watrawatan percuma mcm yg diberitahu dlm website n tak sangka harga dia macam tupunya mahal!! dia ckp..takkan u datang sini main2 saja kan?mestila u nak wat rtawatan rambut kan???last2aku mintak pakej yang paling murah..kalau boleh aku ckp 1 sesi rawatan kurangrm 100...dia ckp..untk kes aku..takde pakej tu (padahal aku ni bukannya botakpon, seriusly..cuma kadang2 rambut gugur banyak..kira penjagaan awal laa)..last2aku pilih pakej rm 1500 untuk 10 sesi rawatan..dah terpaksa beb..aku taknakdimalukan…nak bagitau jugak, at that time..dlm poket aku cuma ada rm30 aje..naku dari pagi tak makan lagi..bila aku dah terpkasa daftar (dia macam forcepulak), dia nak deposit..n korang bayangkan berapa yang aku bolehkasi?????terpaksa aku bagi deposit rm30 tu..so tinggal baki rm1 je untuktambang LRT ke office...malam aku asek terkenang je hal siang tadi..terpaksatidur dalam kelaparan..harini, aku terpaksa kuar kan duit ASB aku untuk baki selebihnya tuhRM 1470..Just nak nasihatkan korang..tolonglah cari alternatif lain, jangan gike YUN NAM...

Rate

1

Dalam hal ni, YN tak paksa pun ko amik pakej dia. Keputusan terletak kat tangan ko. Kalau ko rasa rasa tak mampu, tak perlu la ambil. Belah je dari situ...

yun nam ada jual bak kut teh tak?

kalo aku dah bayar rm30 tuu dah arrr..takyah pegi lagi..lagipun dah dpt rawatan pertama kan??bkn kena saman pun huhuhu

Boleh buat laporan ke Biro Aduan Kementerian Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna.  http://e-aduan.kpdnhep.gov.my/

nape x tolak je pekej 1500 tu ? juz ckp nak free treatment tu je

Follow Us
TT percaya kat "PERCUMA"...aku mati idup balik takkan percaya menda2 percuma nieee....

kalau ada pon, mesti die tekan ko utk amik pakej, dan dia tau..org melayu biasa2 mmg malu utk kata NO. die tak boleh paksa ko bebbb...

mahal giler 14000?
komfom ke rambut xkn botak smp ke tua?
ade jaminan camtu ke?

1# larikesurga
BUkan YN je mcm nie, yg lain2 tuh pun sama (eg -  London Wight management apa tah ala yg slimming centre tuh skin apa tah klo lalu kt midvalley, kadai2 nie sederet je)..mmg modus operandi derang cmtuh..2 session rm20 + free brg lah..itu lah..ini lah..kita just nk survey nk tgk dulu..bukan nk trus beli..then derang mmg akan gunakan ayat mcm nk force kita utk beli session..rina pnh kene situasi mcm nie..tp rina just ckp..'i want to think first'..then trus blah...sbb hak di tgn kita..mmg derang siap forsce kita soh mintak mak lah (mas tuh rina final year lagi..bru start keje..saja nk survey)..tak de ke acc asb ke apa ker..mmg derang akan cbe force kita geguler..rina tak de masa nk pk nk jaga muka..hak kita..suka hati kita laa...

abang ipar fiona pun penah  try rawatan percuma yun nam ni..
pastu diorang suruh amk package yg 15k tu.. abg ipar fiona xnak..
pastu die selambe je la blah dari situ... xde pun die rase malu or dimalukan..
pusat2 rawatan kecantikan ni memang style die suke forcing customer..:@
bukan yunnam je... slimming center pun same je style nye..

nape x tolak je pekej 1500 tu ? juz ckp nak free treatment tu je
nanie Post at 22-3-2010 09:50

memang ar..memang itu aku cakap kat dia..tapi ko nak tolak cam susah beb..pas dia kasi ko rawatan rambut..aku percaya..sesapa pon..kalau berlaku kat dia..memang susah nak tolak..ko leh ckp aku apa seklapun, tapi cuba kene kat ko sendrik..baru tau nanti..

aku lom bayar lagik baki rm 1470...rasa2nya aku ada hak tak nak truskan rawatan?

mahal giler 14000?
komfom ke rambut xkn botak smp ke tua?
ade jaminan camtu ke?
imsonaif Post at 22-3-2010 10:15

tu ar mahal gila babi...tapi ramai jugak aku tgk customer dia..dah terkena agak nya..

baru kejap dai kol aku tanya bila nak bank in duit...then aku ckp kat dia..kalau aku tak jadi nak dapatkan rawatan kat situ, ada apa2 masalah tak?dia kata ada..sebab ubat rawatan untuk aku dah di reserved..takpe lah..biarlah try camne rawatan dia..kalau ok..aku update kat sini nanti...good luck for me..hehehe

Kesian sangat, sebab tula abg dini selalu ambik pendekatan tolak
dan taknak dengar apa-apa penerangan langsung dari awal...
biarlah orang kata sombong ke apa

Sebab dah tau kita ni bukan kuat sangat untuk say NO kan ?

beb...ko ade hak nak nolak....takdenye dia nak paksa2...kalo dia paksa ko lempang je dia...u have ur right...use it...

oklah..aku nak citer pasal kakak makcik aku...dia pergi wat rawatan yunam nih...first time pergi...dia ingat nak g yang free tuh...rupanya lepas buat..dia suh bayar 6 ribu...pastuh untie nih rayu2 ...kenalah 3 ribu...makcik aku rayu lagik....then tibe dia amek kad kredit untie nih masa untie nih wat keluar kad....trus dia swap kad tuh...sial kan....

balik umah untie nih bagi tau kat uncle...ahaha..apa lagik..uncle nih g wat kecoh kat yu nam tuh...last2 dieorg pulangkan balik duit tuh...tp 2ribu je rasanya...

so moral of the story...jangan percaya lah mende2 mcm nih....dlm tv tuh menipu jer...

tul tuh..mmg kita akan terasa mcm kita nie dipandang semacam kekonanonye tak de duit aka miskin..lantak laa..hak kita....klo kita p time tuh mmg nk buat treatment..dpt je rege murah..klo dr rm14 000 ... bolah jadi rm1400..... rina mmg jenis keras hati.,..buat dono je....ada pulak nk kelentong kita mcm2, buat dono je

PRESSOR : ni jadi pengalaman kat orang lain yg berniat nak gi yun nam nih..harap2 berfikir banyak kali. kalau dlm poket tu takde duit..jgn memandai nak gi situ...

TAKPE2..BIAR AKU TRY DULU RAWATAN KAT SINI..TGK MACAM MANA OK..KALAU OK..BGUS LA..PENCEGAHAN AWAL DARI TRUS GUGUR RAMBUT AKU NI..DALAM KEPALA AKU TAK NAMPAK PUSAT RAWATAN RAMBUT YG LAIN..YUN NAM GAK YANG AKU NAMPAK..HUHUHU..

Kesian sangat, sebab tula abg dini selalu ambik pendekatan tolak
dan taknak dengar apa-apa penerangan langsung dari awal...
biarlah orang kata sombong ke apa

Sebab dah tau kita ni bukan  ...
cmf_houdini Post at 22-3-2010 11:07

YE BRO..SAYA PON CAM BRO GAK..MEMANG PENDIRIAN SAMA..TAPI BILA DALAM HAL YG MACAM NI...NTAH LE..SUSAH NAK SAY "NO"..

pengalaman kawanku...dh p sesi yg bp riban ntah..rambut x tumbuh2 gak...duit n rambut same2 gugur ..last2 skrg die botakkan je rambut die..sonang..