CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatchambizz

[Aduan] Pengalaman 2 yg dilalui...

Close [Copy link]
Elle_mujigae replied at 26-12-2015 11:42 AM
apa yang membuatkan GAM mula suka tulis diari di usia 10 tahun tu ye?  I wondering pula...:lovelin ...

DIARI KEHIDUPAN...BANGUN JAM BRP....PI MANA..MAKAN APA......DLL

Kak-Leen replied at 15-12-2015 01:27 PM
Terima kasih utk perkongsian..

SAMA2.................

who hacked my email ?
Allah know.....

Follow Us
cite aku dulu...pernah jadi homeless kt KL, kerje ade, rumah tak de sebab nk jimat, tido kt dalam kete (kete pun kete murah) kat stesen minyak, pagi gi mandi kat masjid, lame jugak la aku hidup cover line ni.....alkisah dah berlalulah zaman tu, tetiba ada satu member aku nak buat kajian pasal homeless kat KL, satu malam tu diorang keluar nak interview homeless2 ni, alih2 cite kat aku, susah nak jumpe diorang ni, tak tau kat mane, kitorang dah cari merate, aku tanye ko keluar pukul berape? 9 sampai 11 malam gitu...aku suruh dia buat sekali lagi tapi pegi lewat sikit ..12 tgh malam ke atas, esok dia jumpe aku, berhasil, ramai dapat jumpa...dia tanya aku macam mana aku tau routine homeless ni, aku sampai tersasul2 nak cover line...baca paper la, member bagitau la...dia tak tau sebenarnya aku homeless terhormat dulu......hehehe.........lain kali klu tengok orang masih pakai baju opis walau dah tengah malam, selam2 lah jiwa mereka, mungkin mereka juga macam aku dulu...tak ade rumah, sekadar tunggu matahari terbit kembali esok hari utk cari rezeki....

bypassthecortex replied at 12-1-2016 11:34 PM
cite aku dulu...pernah jadi homeless kt KL, kerje ade, rumah tak de sebab nk jimat, tido kt dalam ke ...

bypassthecortex replied at 12-1-2016 10:34 PM
cite aku dulu...pernah jadi homeless kt KL, kerje ade, rumah tak de sebab nk jimat, tido kt dalam ke ...

woww.. pengalaman berharga betul nie.. mesti jadik kenangan manis skrg kan bila dah berjaya.. so camne u iron kemeja2 & seluar keje time tu??  and camne charge handphone time tu?

ninjago replied at 2-2-2016 02:31 PM
woww.. pengalaman berharga betul nie.. mesti jadik kenangan manis skrg kan bila dah berjaya.. so c ...

Mana ada istilah "berjaya" dalam hidup, don't temp fate by saying we are succesful etc, aku dah banyak tengok member tersungkur, sampai aku naik takut kalau2 tercakap takabbur, kadang2 aku jumpa orang2 yang cakap besar......diorang belum rasa tersungkur lagi, rasa macam mana dalam poket ada dua puluh sen je....rasa macam mana dulu naik merc/bm tetiba kena pinjam duit member nak beli tiket LRT...........hehehe....orait dulu aku bukan taraf homeless tegar, aku homeless kat KL je, hujung minggu aku boleh balik kampung, aku iron baju siap2 utk seminggu, aku ada beg baju kotor dalam kereta, kalau emergency sangat (baju terkusut waktu gantung kat belakang kereta) aku pegi kat laundry minta streka, pegi biasa waktu pagi awal2 buka, aku tak perasan dulu, sekarang baru aku perasan, owner laundry tak de, staf dia streka baju aku amik dalm singgit masuk poket dia sendiri.....henfon aku prepaid, tapi tak top up...memang x boleh call out, boleh call in je, charge kat ofis atau kt mesjid waktu zuhur..as long as orang mesjid tak marah la......mandi semua kt mesjid......sape cakap homeless menyemak kat mesjid aku cadang pi balik mengaji start alif ba ta balik......pi belajar balik apa fungsi mesjid, apa tujuan tabung mesjid tu........badan aku memang sakit, tido dalam kete, tak campur nyamuk lagi, so kalau ade member ajak lepak kat rumah diorang aku tak tolak, sebab end up dia mmg diorang cakap tak payah balik la.....paling kurang dapat layan astro, dapat jugak tidur lurus atas karpet...aku suspek la dengan keadaan ekonomi gawat sekarang ni, ramai yg jadi macam ni.....oh ya time aku dulu, ada jugak member aku bukak rahsia, diorang pun homeless jugak, tapi ok sikit dari aku, sebab tido kat ofis.......anyway, sape2 yg tengah menghadapi keadaan macam aku hadapi dulu tu, hadap ajelah, that's life man......jangan bunuh diri bro/sis, jangan layan drug.......bad times bukan forever....

bypassthecortex replied at 12-1-2016 11:34 PM
terkesima baca pengalaman you...consider dulu homeless by choice la ni ye...
macam mana tido dalam kereta ye? enjin stop kan so kena buka tingkap la kan for ventilation..

bypassthecortex replied at 3-2-2016 09:38 AM
Mana ada istilah "berjaya" dalam hidup, don't temp fate by saying we are succesful etc, aku dah ba ...
masa you bermalam dalam kereta tu , seorang  kawan atau ahli keluarga pun tak tahu ye? macam mana kita nak tahu kawan kita or maybe boyfriend kita hidup susah macam ni ye... iyelah mesti boyfriend taknak beritahu kat gf dia kan...risau pula kita dibuatnya....=(

Elle_mujigae replied at 20-2-2016 01:09 AM
masa you bermalam dalam kereta tu , seorang  kawan atau ahli keluarga pun tak tahu ye? macam mana k ...

dulu aku homeless takde orang tau, jangan risaukan atau susahkan sedara mara.....ade jugak pak sedara mak sedara kat KL, kadang2 waktu malam aku datang lepak ziarah pak sedara aku yg dah pencen, tapi aku tak bagitau la aku xde rumah, aku cakap je aku tinggal kat sinunnnn...kat gombak ke, keramat ke, serdang ke pilih satu la, lepas tu konsisten hehehe......ha'ah betul sebelum nak jadi homeless ni kena belajar dulu cara2 tido dalam kete, klu tutup semua tingkap, esok terus masuk front page harian metro, gerenti...aku bukak sikit kasi udara masuk, nyamuk mmg problem la...tido tempat terang, contoh stesen petronas.......tapi kalau pikir balik, aku rasa bodo, klu hang ada boipren ke tunang, hang suspek hidup susah kat KL, nasihatkan dia tinggalkan KL, cari le keje kat bandar kecik....budak2 muda kadang2 ingat rezeki ada kat bandar besar je, sedangkan macam orang cakap la, besar periuk, besar la kerak.....berapa gaji sedap nak survive kat KL sekarang? aku pun dah x idup kat KL lagi...tapi kalau dapat 3000 take home pay, ujung bulan tolak itu ini ada RM50 je dalam poket baik cari keje lain kat bandar kecik sikit.....gaji mungkin 2000 tapi kalau ujung bulan boleh dapat RM500 bersih utk simpanan, lagi untung dari duk KL.....aku pun x tau apasal dulu shortsighted sangat pi merempat kat KL....klu aku stay kay hometown aku sendiri pun ok......

bypassthecortex replied at 24-2-2016 09:39 AM
dulu aku homeless takde orang tau, jangan risaukan atau susahkan sedara mara.....ade jugak pak sed ...
kena belajar dulu cara2 tido dalam kete, klu tutup semua tingkap, esok terus masuk front page harian metro, gerenti...

haha you ni..funny pula this part...  

berapa lama you homeless ye? sebulan dua ada tak..

bila baca pengalaman you teringat surah Al-Insyirah... dalam buku Reclaim of the Heart, pengarang buku tu Yasmin Mogahed kata, ayat ni;

Oleh itu, maka (tetapkanlah kepercayaanmu) bahawa sesungguhnya tiap-tiap kesukaran disertai kemudahan,

bersama kesukaran ,ada kemudahan.. kesukaran dan kemudahan tu happen at the same time..bukan susah dulu, senang kemudian...  
so I nak tanya, masa you homeless tu, you perasan tak apa kemudahan yg you alami pada masa itu?

Elle_mujigae replied at 24-2-2016 02:59 PM
haha you ni..funny pula this part...  

berapa lama you homeless ye? sebulan dua ada tak..

too personal nak cerita, tapi ya betul, lepas susah Alhamdulillah dibagi rezeki lain, saya tengok bukan saya sorang, kawan2 saya yg lain pun (bukan homeless), kebanyakannya yg involve business, lepas susah beberapa waktu, Allah ganti dengan rezeki yg lebih baik, sama macam saya (hehehe..malas nak cerite panjang, dalam cari banyak meleis freethinker, kena hencap aku kang banyak sangat ceramah, lantak koranglah kubur memasing)......tapi waktu susah x boleh lupa tuhan, lupa tuhan tu yg buat terjun bangunan tu......waktu susah dulu, saya selalu ingatkan diri saya, saya dalam keadaan lebih baik dari orang lain, at least ada kete, saya merempat sorang (saya penah jumpa homeless satu family dekat KL), saya tak sakit........you are the one who decides whether the glass is half empty or half full.....tapi saya rasa rezeki saya paling berharga ialah saya banyak jumpa dengan orang2 yg sedang jatuh atau telah jatuh termasuk kawan2 saya sendiri......yang ada bisnes hilang bisnes, yang ada kereta hilang kereta, yang ada rumah hilang rumah, yang ada anak bini hilang anak bini (cerai)...........semua ni betulkan perpektif saya towards life.......sekarang hati saya dah tumpul nak kejar pangkat dan harta hahaha...bukan saya cakap duit tak penting...dulu time saya cari duit kat  KL sampai merempat motto saya ialah 'get rich or die trying'...hahaha...zaman2 tak cukup akal dulu......sekarang memang saya masih rajin lagi cari duit dan harta, manusia mesti berusaha, tapi bukan untuk berlagak atau enjoy, bukan macam dulu,dulu duit dan harta tu dalam hati saya.......sekarang duit tu just dalam akaun bank saya...saya dah tengok, duit banyak kalau tak berkat, hidup bukan best pun, rumah besar, kete besar, tilam sedap tapi nak tido kena telan pil, nak ilang stress ko race BMW ko, Honda CBR ko kat highway...kalau eksiden mati terus takpe, kalau lumpuh.....tak tipu, ade member saye, ada marital problem dulu inilah keje die, race superbike die sorang2 malam2 kat highway, dalam hati minta eksiden mati terus.........saya punya experience ni just salah satu experience dari beribu2 experience perit orang berjuang nak cari duit kat KL tu, saya pun dah banyak lupa lepas dari fasa tu, memang saya mentally block kenangan2 pahit saya...maybe kalau ada porumer yang ada experience lagi perit dan unik dan pandai bercerita, kalau dia boleh tulis kongsi kisah hidup dia, baru sedap sikit kita baca, saya tak berapa pandai nak tulis...

esok genaplah aku 42 tahun....lama x update..baghu terjumpa password....

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Lama aku x sambung.....busy ..
ni gambau aku bawa anak bongsu usia 16 bulan ke obersea...

Perjalanan dua minggu yg penuh suka duka......................

Melancong 14 hari bersama anak bongsu berusia 16 bulan amat mencabar .
Mujurlah anak tidak banyak karenah dan tidak dilanda demam rindu mama kesayangannya .
Fasiliti secukupnya dan paling penting pastinya FULUS.....

Inilah kali pertama aku ke luar negara bersama anak yang baru berusia 16 bulan ...

dalam FLIGHT AIR ASIA