CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iszahraa

Orang Gumbaks (GOMBAK)

78# jebat_malang ha try la gi genting ikut jln lama tuh ...best ...tp pening skert la jln bengkang bengkok dan sempit...aku ngan hubby aku slalu ikot sini ..40 minit je sampai genting ...pehtu dah save dr tol gombak ...huhuhu

eh arwah along spoon tuh kat area semenyih laaa....jln lama tuh ....mmg sunyi kawasan nih ...

sg pissang ni atas sangat la mamasaffiya... tak seswai bawak baby kottt

Sri Gombak bleh ker joint? hehehhe aku asal org rawang, tp kawin ngan org nakhoda terus pindah Tmn Seri Gombak fasa1... To area seri gombak tur cam panas yer... aku dok baru 6 bulan kat situ motor 125ZR laki aku kena rembat... dlm pagar lagitu ..pagar berkunci... & last year 2009 masa aku berpantang org masuk umah aku thru ceiling... abis brg2 berharga ilang... report polis bagai tapi sama gak mcm tak report... kalut tul...hehehhehehe  So aku cam jadi pobia dok situ... wat to do... skang nie aku jadi terlalu alert pada org2 asing yg lalu lalang kat depat umah aku.... pelik bin ajaib mereka2 yg buat keja terlalu berani... siang2 pun jadi kerojenyer...

eh arwah along spoon tuh kat area semenyih laaa....jln lama tuh ....mmg sunyi kawasan nih ...
iszahraa Post at 11-3-2010 17:04

ops tersalah plak.. br teringat .. yg kes hubby jatuh gaung lepas antor wife keje kat genting tu.?? area situ kan??

Sg. Pisang tempat nyer keras .... aku org Bt. Kib ... tp area gombak tu tempat bermain gak .. baru 1 tahun pindah dari Pinggiran Batu caves ... dolu kalo naik bas lalu gombak, masa tu jln dlm pembinaan ... tp byk Indon ler kat situ, adik ipar aku kawin ngan org Simpang 3, umah atas bukit, umah tinggalan org tua dia la ...

Follow Us
85# jebat_malang ya betul jebat ... area sinih laaaa

time kecik2 dulu .. ade dgr citer geng2 mat motor ade penah hilang ditelan dek kabus time merempit.. pernah gak nampak mcm2 time dulu2 ... seram.. tull....

86# kabintang

mmg x dinafikan sg pisang tu agak keras.
hutan dara kan, x terusik lg.

ms aku bdk2 sekolah dulu ada la2,3 kali pg sg pisang ni.
Alhamdullilah x de apa2 yg buruk berlaku.
agaknya tgk niat jgk kot.
kalo niat dah btl semuanya selamat

rumah my parents kat gombak...nak naik train pun senang..semuanya senang la..jaya jusco ada..carefur ada...wangsa walk ker wangsa mall ek..pun ada ...giant pun dekat...apa lagi.. ek..income tax pun dekat...ish byklah yg dekat..membangun sgt dah kat sana

90# ButterCup

jaya jusco, carefour n wangsa walk tu dah masuk area wangsa maju, kl dah tu mak cik...

Sri Gombak bleh ker joint? hehehhe aku asal org rawang, tp kawin ngan org nakhoda terus pindah Tmn Seri Gombak fasa1... To area seri gombak tur cam panas yer... aku dok baru 6 bulan kat situ motor 125 ...
LemonMasam Post at 11-3-2010 18:32

kwsn sana mmg panas pun ... aku pun pelik nape dowang berani wat macam tu

kenapa yek jln kat greenwood tu mkin sesak..
smlm aku g tgk umah lama aku..punya lah sesak nak kuar dari taman gombak ria k greenwod ambik masa dekat setengah jam..erkk..pada hal baru kol 3 ptg..bkn time org balik keje..

aku bukan org gombak... tapi aku dah lama dok gombak ... sejak tahun 1993... 1993 aku dok di greenwood taman berlian... hingga tahun 2000 (bujang),,, pastu pindah ke taman samusera hingga tahun 2005... tapi skrg dah dok di BBB.. tapi keje di gombak...   setiap hari berulang alik BBB ----> gombak... masa dok sana dulu... gombak ni makan senang nak kluar gi kl pon senang ... boleh dikatakan sumer ada di gombak... aku syg gombak... skrg pon kalau nak beli makanan wat balik BBB aku akan beli di gombak.... murtabak lauk pauk kuih muih goreng pisang bubur sup popia basah nasi belauk nasi kerabu  sumer yg aku beli "MADE IN GOMBAK" bravo gombak......

BBB tu per? Gombak mcm2 ada....

aku bukan org gombak... tapi aku dah lama dok gombak ... sejak tahun 1993... 1993 aku dok di greenwood taman berlian... hingga tahun 2000 (bujang),,, pastu pindah ke taman samusera hingga tahun 2005.. ...
seTEGAP Post at 17-3-2010 12:52

cayalah!!!
aku pun kalau nak cari barang misti aku balik gombak
mls aku nak cari kat putrajaya ni, mahal hehehe

BBB tu per? Gombak mcm2 ada....
LemonMasam Post at 18-3-2010 11:39

bandar baru bangi kot

....

Post Last Edit by seTEGAP at 18-3-2010 12:34

a'aa Bandar Baru Bangi... aku bertolak dari BBB lepas subuh.... sampai gombak jam 7.00 pg... masuk keje 8.00... sebelum tu gi perkena dulu nasi belauk kat greenwood....... ptg kul 4.00 bertolak balik BBB... tapi aku betul2 suka gombak....  {:1_147:} ...... kalu bini aku dapat pindah keje kawasan kl.... aku dah siap bgitau nak dok gombak....{:1_137:} ehhehhehehehee

Sri Gombak bleh ker joint? hehehhe aku asal org rawang, tp kawin ngan org nakhoda terus pindah Tmn Seri Gombak fasa1... To area seri gombak tur cam panas yer... aku dok baru 6 bulan kat situ motor 125 ...
LemonMasam Post at 11-3-2010 06:32 PM

sy org sri gombak, dok kat fasa 1..belakang sek rendah...
la ni dah kawen tinggal mak ayah je kt situ, weekend baru balik gmbk...(bestnyer gombak!!)

memg hot area cni sbb kazen sy penah dicucuk pisau kat belakang masa die jalan kaki balik dari jambatan sek rendah
(mukin bdk 2orang tu dah aim)

masa nak bukak gate ada 2 org naik moto tnya mana fasa 8? kazen sy ckp xtau,
masa nk bukak kunci terus die cucuk pisau pastu amik suma duit, hp...
masa kejadian maghrib..mak ayah konfirm xdgr sbb tgh solat...die pon dok diam je tak melolong...katenya die terkedu sekejap...bila ayah nk bg mkn kucing tgk2 die dok menyangkung dpn gate, tapi gate dah bukak....

beberapa bulan kemudian, benda yg sebijik terjadi pd anak jiran (cina), umur mangsa pun sebaya kazen sy (budak lepas spm)...
waktu maghrib, 2 org naik moto jugak...

ragut2 plak jgn ckp la...sy slalu nmpak die dok kt stand sek.rendah (dkt public fon) 2-3 org, moto sebijik..(gaya mat rempit)

bln lepas rasanya, kat simpang SG 1/22 ada polis, 2org bdk naik moto, ngn sorang makcik..
padan muka budak tu nangis2 kat polis   hahahahahaha!!!!!!!!!!
maybe kes ragut kot...sbb makcik tu check2 beg die....

sekian...

gombak best...kemudahan, pengangkutan okay!
tapi jgn takut dok gombak...
mane2 tempat pon ada jenayah...

sekian!