CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9084|Reply: 64

Kisah kami

salam sume..... aku ni kdg2 masuk gak board ni usha2 kisah misteri n pengalaman korg je..... tp kali ni aku lak nk kgsi pengalaman adik n aku sndiri....

maaf la kalo ayat aku ni x besh hahahaha.... aku x pdai nk bercerita sgt..... erm kisah ni baru je blaku rabu lepas bsamaan 17hb februari..... masa tu kami dlm pjalanan pulang ke umah....jalan yg kami lalu ni mmg terkenal gak ngn kisah2 paranormal ni.... dulu jalan ni hanya lori2 balak je yg guna.... kwsn mmg hutan tebal.... aku ada dgr gak yg kwsn ni mmg tpt membuang benda2 halus yg dh ditangkap oleh mereka yg terpilih tuk menjalankan tgungjwb ni....

nak dijadikan citer, sblum meneruskan pjalanan pulang...aku singgah la kt petronas jap tuk menunaikan solat maghrib.... pehtu bila dh siap suma aku pn masuk la dlm kete tp x terus gerak coz adik aku pelawa makan ayam panggang hehe.... dia kata kene makan n buang tulang tu pas makan, jgn bw balik..... org2 tua salu gak pesan jgn bw makanan lebih2 waktu malam kalau nk jalan..... hehehe.... so kami pn makan la..... dh siap sume, kami pn gerak.... aku lak jd driver masa tu.... kami berlima....

sbnrnya walaupn aku salu dgr kisah x elok pasal jalan yg akan kami lalui tu tp aku ske ikut jalan tu coz amik masa kejap je nk smpai umah brbanding jalan lagik satu....sblm ni alhamdulillah la aku x pnh alami kejadian pelik.... hehe tuk pgetahuan korg, aku ni pmpuan ok.... dulu penah aku lalu jln tu dlm kul 11 mlm.... teman mak aku g beli barang kt bandar lg satu....

dipendekkan citer, msa dlm pjalanan baru ni, aku sprti bese xde la rs pelik.....kete pn byk je lalu lalang,....sedar x sedar, kami dh nk smpai...pehtu ade saudara aku dlm kete 1 lg (dorg dh jalan dulu masa kami benti solat kt petronas tu, dorg lak singgah surau kt 1 kampung tu sbb dorg dh gerak dulu) hbgi kami guna radio amatur (kbtln dia mmg psg radio tu dlm kete dia n aku pn ade psg dlm kete aku, jimat sket kredit hp kalo gune radio ni haha).... masa dia calling2 tu, dia smpt gurau nk takutkan kami....tp kami wt xtau je huhu, lgpn dh nk smpai dh....

tp tetibe.....jeng jeng jengggggggggggggggggg.....adik aku kt blkg tetibe suh bukak cermin kete..... x lama pehtu suh tup smula....aku pelik dh tu...rs smcm jek.... tp wt xtau gak.... dia pn snyap pastu,,,,,smpai je kt umah, aku tgk muka dia pucat.... aku tny tp x nk ckp.... last2 bru dia btau....dia kata dr awal kami lalu jalan yg aku kata td, dia npk pmpuan tua kt tepi tgkap....ikut kami spjg jln....erm adik aku ni sbnrya jenis yg mudah npk benda2 ni.... katanye pmpuan tu pd mulanya snyap jek....tp time saudara aku tu gurau2 nk takutkan kami sblm tu, pmpuan tu cm x sng.... adik aku lak sesak nfs tetibe....

aku lak g tegur adik aku tu napa x btau aku n yg len dlm kete tu..... skurg2nya kitorg ikhtiar la cane nk halau bnda tu.... tp sbnrnya spjng jalan tu pn kami mmg psg cd ayat2 quran...........

tp sjak mlm tu aku salu rs panas smcm bila time malam..... pehtu, kt lengan kanan aku ni dan2 kuar tnda lebam.... ni dh 3 ari blalu...aku masih rs yg sama gak.... asal mnjelang mghrib je msti rs panas....pehtu aku pn rs nk demam tp x gak demam2.... harap2 la bnda ni x ngikut balik umah.... hehe....

korg sure x rs seram ni bace citer aku hahahaha.... sbb karangan aku ni kot.... dh aku bukan tau nk citer sgt....len la kalo bdepan ngn korg mgkin len skit reaksinyer..... ni pglaman prtama kali aku alami kjadian ni sejak lalu jalan misteri tu.... tp aku ttp rs x serik nk guna jln tu lg nxt time.... bnda ni kt memana pn ade jek.... kita kena kuatkan smgt...walaupn kdg2 aku ni penakut gak hihi....

sekian kisah dr aku....maaf kalo korg x rs takut pn bace hehe....

Rate

1

orang tua ikut tingkat kereta? serammm..

tapi part yg guna radio amatur tu yg nak tergelak...

x nak gtau ke jalan mana yg TT guna...

adeiiiiiii...serammmm...

orang tua ikut tingkat kereta? serammm..

tapi part yg guna radio amatur tu yg nak tergelak...

x nak gtau ke jalan mana yg TT guna...
papa_vogue Post at 20-2-2010 21:45

yup pmpuan tua ikut kete tp dia duk kt luar...

aku sndiri pn nk tgelak tang radio amatur tu.... sj wat iklan....aku seram gak smbil naip td.....

hehehehe kt kwsn pedalaman sabah

adeiiiiiii...serammmm...
UnaHusna Post at 20-2-2010 21:56

seram kan una? mau brek kete mgejut aku kalau aku yg npk bnda tu..... tp lebam kt lengan aku ni kebetulan ke ek? sblm tu xde pon..... aku pnh dgr org ckp kalau dr aspek paranormal nye (huhu ayat xleh blah), kesan lebam ni sbb ade benda sedut

serammmmmmmmm

Follow Us
jangan abaikan tanda lebam tu..pi la berubat..mana la tau kan..makhluk halus ni kita tak nampak..

yup pmpuan tua ikut kete tp dia duk kt luar...

aku sndiri pn nk tgelak tang radio amatur tu.... sj wat iklan....aku seram gak smbil naip td.....

hehehehe kt kwsn pedalaman sabah
larrazlan Post at 20-2-2010 21:58

oo... aku jarang denga crita hantu sabah version..
mana nak beli radaio amatur tuu? hehehe

jangan abaikan tanda lebam tu..pi la berubat..mana la tau kan..makhluk halus ni kita tak nampak..
hanna1905 Post at 20-2-2010 22:12

thanx hanna.... takat ni sy cuma rs panas jek memalam sejk kjadian tu....apa pn nti sy ikhtiar berubat....sy ni pn mudah kene bnda2 x elok ni sbrnye

oo... aku jarang denga crita hantu sabah version..
mana nak beli radaio amatur tuu? hehehe
papa_vogue Post at 20-2-2010 22:12

hehe tu lum citer sal driver len terserempak ngn laki bjubah hijau d tiap bus stop spnjg jalan sama yg aku lalu tu .... kjadian hmpir2 maghrib gak tu ..... radio tu sy order dr semenanjung gak.... try la google...msti jumpa plbgai jenama n stokis skalik

Post Last Edit by larrazlan at 20-2-2010 23:51

ni lum lg citer haku terkunci dalam kondotel d kk lak..... dh la aku duk sorg2...bygkan aku tekunci....mslhnye aku duk dlm bilik kondotel tu gak.... bukan kt lua.... tp sblm tu aku mmg dh rs x sdp ati....tp degil gak nk g lewat kt bilik kwn d tgkat bwh.... aku siap call kaunter lg suh anto org tlg bukakkan pintu...yg pelik nye, bila pkrja hotel tu smpai depan bilik aku....elok je pintu tu leh terbukak tnpa smpt dia wat pape....

akak larra....seram lah cterr uols...

seramnyerrr...harus mlm2 bukak lampu

tak seram kata ko? wrong timing lak aku baca thread ni..dah kul 12 mlm pun..seram  gak weh!

kenape adiknye soh bkak tinkap pastu tutup semula?
xpaham

akak larra....seram lah cterr uols...
CauPandin Post at 20-2-2010 23:08

jgn la nangessssssssss

seramnyerrr...harus mlm2 bukak lampu
farakim88 Post at 20-2-2010 23:10

hehe 2 mlm pas kejadian tu mmg tdo bukak lampu jek....

tak seram kata ko? wrong timing lak aku baca thread ni..dah kul 12 mlm pun..seram  gak weh!
Pygmalion Post at 20-2-2010 23:48

hehhe bukan ape, sbb aku x pndai sgt bercerita ni.... cm lwk je aku rs ayat aku tu..... tp kire ok la kalau korg rs seram, maknanyer ok la ayat aku tu...n pehni leh la aku kgsi lgik pglaman seram aku....

kenape adiknye soh bkak tinkap pastu tutup semula?
xpaham
JulietTheOrange Post at 20-2-2010 23:50

sbb kami psg ekon.... x brani nk bukak tgkap hehe.... tp adik aku suh bukak tgkap sbb dia dh mula sesak nfs.... dia nk udara.... adik aku kata, pmpuan tua tu cm x sng n hilang pas dgr aku n sedara kt sblah sembang..... sblm tu kami snyap jek....masa pmpuan tua tu hilang ler adik aku dan2 sesak nafas..... aku ade gak toleh ke belakang jap sblm tu coz dgr dia mcm ngah baca sesuatu...agaknye mintak pmpuan tua tu x ganggu kami..... tp aku mmg x npk apa....syukur la aku x npk pape....

lara..ko ni kira berani jugak eh ada hati lagi nak lalu jln tu balik..
kalo aku lah, xhingin...nak lalu pun ptg jelah kot