CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 19053|Reply: 37

pusat perubatan islam darussyifa

assalamualaikum.....

just nak tanyer saper penah pergi pusat darussyifa milik ustaz haron din.....biler review ada pengubatan penyakit kronik dan rawatan biasa....cam saya disahkan diabetis dan nak cuba rawatan pengubatan islam....cara rawatan nie rasernyer lebih kepada amalan bacaan ayat al-quran kan.....satu ikhtiar juga.....hmmm...rawatan untuk mendekatkan jodoh pun ada juga....kalau saper penah pergi boeh share pengalaman kat benang ini....

saper nak cuba boleh review sinie dahulu....

http://www.darussyifa.org/jenisrawatan.php

saya harap saya tak salah letak benang yer..... tima kasih atas perhatian anda semua.....

kat gombak pun ada satu tempat yang sama, tempat yang azean irdawaty berubat tu..

setiap kali appointment dia akan beri ayat2 quran utk di amalkan..baca lepas solat especially lepas subuh..baru ni azean ada explained kat tv..kabarnya kat astro pun ada keluar

jiran saya berubat di situ juga cancer payu dara...full house juga tempat tu sama mcm kat darul syifaa..di darul syifaa just ust nya bacakan doa dan air penawar di gombak ( lupa nama tempat tu) dibekalkan bersama ayat2 utk diamalkan..saya tgk jiran saya tu ada perubahan...tak nampak mcm org sakit..katanya kakak dia pun sorang kena cancer payu dara tapi tak usaha berubat dah meninggal lbh awa lagi...dia ni umur 50+ ni tp tak nampak macam umur tu pun..kira saya tgk dia tabah hadapi semua ni...very positive ..

katanya segala penyakit orang pegi berubat kat sana..tp kena ambil nombor lah..kalau nak pegi esok mlm ni dah start ambil nombor...

wah....ramai pengunjung rupernyer......hanya beri ayat al-quran jer ker....ada tak macam ustaz / ustazah buat self test kat badan pesakit......

hmmm iena ada ketulan kat bahagian ketiak (cerita refer to bod kesihatan)...takut jugak saspek breast cancer...dah jumper doc...tapi doc bagi ubat antibiotik untuk tgk sama ada ianya infection kuman ker haper kan.....kalau bleh nak ler dapatkan rawatan awalan for this lump (sama ada lump biasa atau 'luar' biasa-na'uzubillah) dan my diabetic.....

tgk macam bnyk tempat tapi rase kalau bleh pegi pun bangi, kg baru ngan gombak sebab consider dekat ngan umah....jadual plak banyak hari ahad jer yang buka ek.....

iena dok mane...sy nak suggest 1 tmpat

kat board MPS ade pasal darul syifa..
http://mforum1.cari.com.my/viewt ... amp;highlight=syifa

yg kat gombak ni, dia scan dulu lah..infact azean penah cite kan dia dah tau penyakit dia sblm refer kat dr sbb dah pegi jumpa ust kat gombak tu dulu so dia relax je bila dr bg tau tentang penyakit dia...
ayat quran tu bukan sahaja hidayah petunjuk bahkan utk mengubati juga, skarang ni radio ikim ust zahazan kupas ayat al fatihah sahaja sbg pengubat penyakit dah berminggu2 dah...

sekarang ni pun tgk azean tu dah mula bertudung litup mungkin tempias dari mengamalkan bacaan al quran setiap hari...

yang penting usaha sbb setiap penyakit ada ubatnya kecuali mati

Follow Us
3# iena_kindaichi

saya pun ada ketulan kat ketiak baru ni...yg saya pasti lepas ambil injection nak pegi umrah tu..apa nama injection tu ya..ketulan tu bila dia bengkak sampai demam..dr kata sama ada liang peluh tersumbat or apa ya satu lagi saya lupa dah..kiranya kesan dari ubat yg saya ambil tu nak nyahkan kuman so dia terhasil lah bengkak tu dan nak keluarkan tersumbat...tak reti sgt nak explain..so dia bagi antiobiotik..tak surut pun sampai lah pegi mekah..
kat mekah dan madinah hari2 minum air zam2 dan doa...doa dlm buku panduan umrah bila minum air zam2..'ya allah lapangkanlah rezeki ku, kurniakanlah aku ilmu yang bermanfaat dan jauhkan aku dari penyakit yang merbahaya' alhamdulillah lepas dua minggu umrah..balik semula sini amalkan minum air zam2 dan doa yg sama surut dah bengkak tu no more..

iena dok mane...sy nak suggest 1 tmpat
chillimeerah Post at 19-2-2010 21:41

me stay in kl...area ttdi... naper chilli...??

kat board MPS ade pasal darul syifa..
http://mforum1.cari.com.my/viewt ... amp;highlight=syifa
shahx Post at 19-2-2010 22:28

oh...ada rupernyer benang nie....sebab iena search guna 'darussyifa' takder pulak munculnyer.....so beranilah bukak benang baru...tapi adakah benang ini releven parking kat sinie.....??

3# iena_kindaichi

saya pun ada ketulan kat ketiak baru ni...yg saya pasti lepas ambil injection nak pegi umrah tu..apa nama injection tu ya..ketulan tu bila dia bengkak sampai demam..dr kata sama ...
sunsuria3 Post at 19-2-2010 23:19

Ya Allah.....syukur sgt kak sun......berkat air zamzam dengan izin Allah kan kak.....iena punya ketulan tak surut lagi.....another 2 weeks kalau tak surut gak nak kena refer doc.....risau lah kak.....

yg kat gombak ni, dia scan dulu lah..infact azean penah cite kan dia dah tau penyakit dia sblm refer kat dr sbb dah pegi jumpa ust kat gombak tu dulu so dia relax je bila dr bg tau tentang penyakit di ...
sunsuria3 Post at 19-2-2010 23:15

iena jarang tgk  rancangan syifa' tuh....yang hos dier ashraf muslim tuh ker...?? consider ustaz / ustazah nie ada gak dikalangan doc perubatan yer....cuma pendekatannye rawatan cara islam yer......jiran akak tuh selain dari ayat quran ada tak darussyifa bagi ubat makan....??

try amalkan doa ni for diabetec:

(Di ambil dr website darusyiffa)

10# iena_kindaichi
sy tak Ada astro jiran tu yg cite.
Sy amb injection 2 bln sblm pi umrah. Dlm masa tu 2 x kena bengkak bwh ketiak ni smpi demam dpt MC lg. Pi klinik dr kt don't worry dia x rasa benda tu serius dia soh tunggu blk umrah kalau tk surut juga br pi hospital. Alhamdulillah surut gak. Husb pun risau siap bg duit pi check kat private hospital. ( syg bini tu he he)
tp sy yakin dgn setiap doa sy. Sy yakin sbb Allah berfirman ' berdoalah kamu nescaya akn ku perkenankan" setiap hari kata2 ni di ulang di radio ikim.
Kwn sy sorang ada gak benjol bwh ketiak ni sejak lahirkn ank pertama. Dia akn muncul bila susu nya beebihan. Org panggil bengkak susu kut. Bila dh kurang benjol tu susut sendiri. Sy per ah ajk dia buat Cek up at hukm masa tu sy punya x surut lg blk umrah dah susut syx pi dah kah. Dia pula risau dok mencari air zam2 juga.

bob_afdlin Post at 20-2-2010 13:04

tima kasih....

10# iena_kindaichi
sy tak Ada astro jiran tu yg cite.
Sy amb injection 2 bln sblm pi umrah. Dlm masa tu 2 x kena bengkak bwh ketiak ni smpi demam dpt MC lg. Pi klinik dr kt don't worry dia x rasa ...
sunsuria3 Post at 20-2-2010 15:51

hmmm... masalahnyer iena tak kawin lg...takderlah susunya.....hmmm iena doa jugak biar surut....risau sgt kak sampai tetiap hari terbayang nyawa ditarik ketika masih muda.....

15# iena_kindaichi

tadi kat masjid kuliah maghrib ust tu bagi ceramah tentang satu hadith nabi..iaitu soalan yang bakal ditanya allah di akhirat kelak..ni lbh kureng je ya, hadith riwayat abu hurairah ( baru tau makna hurairah tu kucing, bapa kucing diberi gelaran oleh nabi saw sendiri kerana abu hurairah ni suka kutip kucing bawa balik bagi makan nama sebenar dia apa tah lupa)

allah tanya pada hamba2nya mengapa waktu aku sakit kamu semua tak datang menziarahi ku? manusia ni pun berkata bagaimana kami boleh menziarahi Mu sedangkan kan engkau tuhan sekalian alam...allah berfirman lagi..si polan b sipolan pernah sakit kenapa kau tak ziarahinya...aku akan berada hampir dengan hamba ku yang sakit..

keterangan hadith...bila kita sakit allah berada hampir dgn kita, dia suka kita berdoa kepadanya..sakit juga merupakan satu cara allah menghapuskan dosa2 yang lalu..
petang tadi i download ceramah dr asri kat youtube..dia kata..minta lah apa pun pada allah, allah suka sangat...tali kasut hilang ke minta je..hilang 2 ringgit ke minta lah apa sahaja allah suka hambaNya yang berdoa selalu...sedangkan syaitan yg dilaknat itu meminta pada allah di panjang kan usianya hingga hari kiamat pun allah bagi inikan pula doa dari hambaNya...

so jangan lupa berdoa....

itulah....kita kena sentiasa berdoa.....nampak cam dah surut sket.....mohon surut teruslah....iena risau....

17# iena_kindaichi
try sapu kapur+ limau. Kapur sirih tu tau biasa org guna utk kecutkan bisul sy pun pernah try. Jgn lupa doa. Dlm Quran tak silap dlm surah al baqarah Ada ayat org guna utk kecutkan benda yg bengkak. Dulu sy bljr tafsir Ustzh bg tau ayat ni org guna utk berubat bengkak n busung. Sy dh tandakn pd ayat tu. Tp Quran tu sy dh beri pd ank bw pi Australia. Nanti sy cari kat internet or kitab tafsir kut ada.

17# iena_kindaichi
try sapu kapur+ limau. Kapur sirih tu tau biasa org guna utk kecutkan bisul sy pun pernah try. Jgn lupa doa. Dlm Quran tak silap dlm surah al baqarah Ada ayat org guna utk kecutk ...
sunsuria3 Post at 21-2-2010 22:15

hmmm ok kak sun....iena cuba nanti...insyaAllah....

bob_afdlin Post at 20-2-2010 01:04 PM

berdoa kepada Allah yang berada di langit, kemudian ada pulak nota tak mempercayainya....
hairan...hairan...aku...!!

12Next
Return to list New