CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sauffie

Peranan polis semasa peperangan

20# manusia biasa

kalau tidak mau sampai terjadi "friendly fire" seperti kes di irak, sewajarnya polis udara/polis yg mahir bawa helos melapor ke base TUDM..baik polis atau ATM kan orang malaysia juga/setanah air jadi sudah seharusnya bersinergi atau dlm erti lain ketika terjadi peperangan baiknya semua element2 tempur yg ada dimesia di upayakan bersatu dan bersinergi...thanks

19# MaxSteel

Kalau tak silap, dulu beberapa tahun lepas KPN dan PAT pernah berjumpa untuk menyusun peranan masing-masing semasa darurat. Ada jugak disebutkan peranan agensi awam seperti bomba, rela, dan sebagainya dalam membantu mereka.

23# braderjoni

Bro, dia orang tu bukan kurang ajar, dia orang pun ada pengalaman juga latihan dia orang adajugak di hutan dan dalam bandar... ada juga yang terlibat dalam misi pengaman PBB seperti UNTAC, di Timur Liste, Kosovo, Bosnia dll, katkemboja ada gak kes depa kena abush kena tembak ...to me, peranan dia orang pun tidak perlu di perkecilkan...

polis ni perasan diri mereka bagus je masa sekarang.... kalau da perang, baru dorang tahu siapa kuat, akan askar lanyak mereka kalau mereka berani kurang ajar dengan askar....

sekarang nak terikut- ...
braderjoni Post at 8-3-2010 15:42

secara x langsung mentality ko pun sama je cam polis yg perasan dirinya bagus...heheheh

26# braderjoni

wah2...bro braderjoni ini..terlalu menganggap remeh polis sendiri...

braderjoni.. jgn under estimate keupayaan polis...setiap pasukan tu ada keistimewaan masing2...ni mesti ada kes ngan polis ni..x gitu??

Follow Us
28# Adeila  
amenda keupayaan polis yang hebat sangat boleh cabar tentera?????? tak payah la..... ingat buat drama gerak khas ka...
braderjoni Post at 8-3-2010 16:51

kalau bradejoni org yg bijak pandai...cuba listdownkan keupayaan army yg hebat sgt...sampai x blh dicabar oleh sesiapa pun...supaya senang org bodoh cam saya ni faham...x memihak mana2..sebab masing2 ada peranan dan keistimewaan masing2....x suke org under estimate org lain...sebab dr statement kita kat sini,...org blh baca mentality kita jenis camner ...

itu jawapan org yg kurang cerdik.....cam askar dunia ketiga je bunyinya...huhuhu...
sy rasa askar mesia ni cerdik2...xdelah skit2 nak bertumbuk...

33# Adeila  
duduk diam2 ajerla kalau tak tahu apa-apa...
braderjoni Post at 8-3-2010 17:26

uiks...marah ke bro?? sorry le...x niat pun nak cari gaduh...tp still nak under estimate org lain tu??...
errrrrr...mana bro tau yg saya ni x tau apa2??...kalau saya tau pun xkanlah saya nak reveal kat sini...
forum ni bukannya tempat utk membincangkan sape kuat or tidak...saya ingat pesan org tua2 ikut resmi padi...makin tunduk makin berisi...bukannya ikut cam lalang...kosong..
anyway maaf dr saya...

heehhehe...baiklah pakcik...errrrrr should I adress U as makcik...hehehe

hingus belum kering dah nak memandai jadi wakil polis... pgrffffpppptttttttt.....

ada saya kata ke saya ni wakil Polis....ni kalau KPN tau awak cakap saya ni wakil Polis sah2 kita dapat pingat tau...heheheh

errrrrrr dia sindir org...dia x tau yg org sindir dia...aparahhhhhhhhhhhhhhh...
ingat pandai sangat...............x kuasa nak jd jaguh polis pun...bukan blh dpt apa pun...
lainlah ko...cuba nak jd jaguh...nak tunjuk terorrr...kalau aku dpt pingat pun nape??..ko jeles ke??ko ni mesti tgh period kan???..kalau x pun ko tengah meroyan......

haaaaaaaa....tambah lg 1...mesti ko buta kan??..hahahah..

hahahha...kan dah sah ko ni buta...tulah sy cakap awak x caya...gi check mata tu dulu..

memanglah bukan semua polis baik. Tu semua dah maklum.

Tapi kalau bukan sebab polis, penjenayah2 spt kugan (yg disanjung2 stengah org politaik) akan bermaharajalela & mengganas. Maybe to some, this is a better option...?

gaduh je trus.. hehe

Dah2! Kau tu Joni, cukup2 lah dgn provokasi PDRM. Kalau bini kau kena rogol ngan mat rempit ke, anak kau kena culik mat Indon ke, rumah kau kena rompak ke, kau musti report kat Balai Polis juga.

Yg mati mempertahankan Bukit Kepong drp ancaman komunis adalah warga Polis. Jasa PDRM & ATM sama luhur & baktinya pd rakyat!

Post Last Edit by HangPC2 at 9-3-2010 14:37

abe Joni ada masalah kot

belasah polis ni cukup2...
braderjoni Post at 9-3-2010 10:05

ada saya kisah ke awak nak belasah Polis...hahahahaha
Joni ni kalau bini atau anak dia kena rogol...rumah kena rompak ke...saya rasa mesti dia akan buat report kat BALAI BOMBA...hahaha