CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Syd

[Aduan] Dibuli di tempat kerja

Pengalaman aku, di buli ditempat keje

aku baru masuk keje, memang banyak nak kena blajar dan tahu, harunya opismate tak membantu, ckp kasar2 dengan aku,dorang bukan boss pangkat sama cuma senior...ajar dengan suara tinggi..ajar aku tak menampakkkan ilmu sebagai senior, ajar aku macam orang keje baru sehari..pasal keje x nak peduli tapi pasal mengata orang je yang sentiasa hangat...mengata sesama opismate..sebulan duk macam ni aku dah stress...aku ambik cuti..selepas balik cuti aku dah tak sanggup masuk opis, aku dah nak plan dah quit, aku jumpa boss, aku minta tempoh untuk belajar...aku di pindahkan ke departhment lain, kat dep baru aku mula belajar dengan orang lain pulak....huhu sedih..sama pangkat...tapi gila kuasa...x nak kongsi keje dengan aku...aku sentiasa berada ditempat selamat sebab xder keje....selamat tapi takder keyakinan diri

aku selalu bertanya kepada diri sendiri...adakah aku yang bersalah kerana tidak pandai mengubah diri menjadi seperti orang hipokrit, sesungguhnya amat sukar untuk aku mngubah sifat asli diriku

aku selalu berdoa agar tuhan memberiku jalan terbaik dalam hidup, beri aku kebahagiaan alam pekerjaan dan alam kehidupanku dunia dan akhirat.....amin

Buli Buli, aku lagi best kena buli ke boss aku, gaji dibayar lambat, ade je yang tak kena di mata dia, kekadang dalam kerja aku dipinggirkan, aku ditinggalkan dalam kegelapan xde info lengkap ape patut aku buat, alasan kejahatan beliau? nak suruh aku berhenti sebelum bulan 7, sebab xmo bayar gaji minimum 900 dan xmo carum kwsp

zaman praktikal dulu sempoi.. buli2 ni takda
masuk chambering ja kaw2 kena.. bos terokk amat

Nk tanya, uolls yg komen2 kt cni yg mempunyai pengalaman buli di tempat ni semua masih kerja di company sama or dh berhijrah ke company  baru yg lebih sihat dan fresh environment nya? Cuber citer ckit...

ingat dulu masa memula keje, dikira buli ke ea....tp ktrg dulu junior cam x boleh balik on time sbb senior selalu balik lambat....walaupun ktrg budak2 baru ni xde keje...memula dulu balik la awal, pedih telinga oii kene perli....tp tu je la..yg lain2 dorg ok....bab tu je...