CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5708|Reply: 4

waktu anjal

pg2 ni mmg skt ati sgt... dh lama tahan sabar. ada ke patut bos x bg bt wak2 anjal sjk awal thn ni. dulu2 boleh  dr 8.30-5.30, pastu br2 ni tarik balik n kena msk 8-5 n siap bg memo lg stated tiada keperluan utk bt wak2 anjal d pjbt ni n kalu inkar tindakan tatatertib akn d amik. yg poblem nya kita ni kena handle ank2 pg2 without hubby coz hubby kj derah lain. mmg tekejar2 lak even dh bgn awal pg. sapa2 yg ank dh bsr o ada spouse utk bantu xpe lh. dh lh ank abis sklh lmbt so kena 2gu sejam pas abis kj. masa dh tebuang camtu je. apa guna gov bg wak2 anjal kalu kita as staff x leh guna. atleast xde lh yg msk opis lmbt. yg tmbh skt ati lg ada lak staff yg ckpdgn bangganya  dia x kisah n x jejas pe pn. dia x duk tmpt kita leh le ckp cam2.

kdg2 as bos kita kena lh tolak ansur...jgn pk diri kita je. ati staff kena jaga gak jgn asik nk staff je jg ati dia. jgn sama kn ms dia dulu dgn sekrg. jauh beza....

setuju2,berkenaan waktu anjal tu satu hal,yg peliknya tu suh OT wajib 7:00am - 7:00pm..dahlah gov.,bila lewat kena marah..aduhaii kita ni ada anak kecik2,bkn leh baca ragam diaorg pagi2..mana yg nak hantar taska dulu.. dah namanya OT kira sukalah nak datang ke tak..penat tul layan bos2 yg tak faham ni. tahu nak marah jer...siap ader kawan tu boleh cakap semuanya kan boleh adjust malam,siap cakap semua tukan kita leh atur... cakap senanglah suami duk sekali cam aku ni suami duk jauh..semua nak kena buat sendirik..

mcm nilah keje gov lau dapat bos yg nak org sentiasa puji dia,masalah staff lgsung tak ambil tahu,pk kan diri sendiri jer.........tensenm

yes setuju and faham keadaan u, saya pensyarah di IPTA, and memang kita amalkan waktu anjal..so far alhmadulillah, memang hidup terurus sebab boleh masuk keje kul berapa dan balik kul berapa..tapi apa yang bos TT buat tu, memang takde consideration, i hope he can also obey with the new rules and regulations, kalau dia sendiri kuar masuk ikut suka tu memang melampau...

aku masuk 8.30 pg....tp kdg2 lmbt gak...

akulak suka masuk awal...kalau ada kt opis aku ni kol 7.30..mmg dh mintak tukar
yelah org yg berkawin tentu banyak nk uruskan...mmg tak bertimbang rasa tol bos tt