CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4883|Reply: 27

siapa set time untuk nikah

Korang yg dah mengalami upacara nikah,  siapa yg set time untuk nikah, uoll sendiri atau jurunikah?

Aku tengah geram ni
minggu depan aku nak nikah,

stress betul aku dgn perangai jurunikah yg nak mintak tukar time last2  minute
padahal masa aku mintak signature dia, dalam form tu dah tulis pukul  berapa
pastu lepas dpt kebenaran dari pejabat agama, aku return form tu kat dia, pun aku dah remind on the time of nikah
that was done 1-2 months back
dan2 lagi seminggu nak nikah, dia mintak adjas time nikah sbb anak dia nak tunangla, cucu nak potong jambul la

tension tul, sebab kita dah plan so many things around the nikah time, jenuhla nak adjust2 ni
:@

Rate

1

mule2 kite n pasangan kite la set date...then bgtau parents idea kite...after that baru lah g kat tok kadi....actually kene bgtau kadi dulu awal2....die ok ke tak....tapi selalunye if kadi takleh last min....die kene mintak org ganti kan die......die takleh suh kite lak yg tuka last min....

Payah jugak nak wat cakap hal ni, sebab urusan masa ni kite leh cadangkan, tapi dia yang boleh beri kata putus, pejabat agama pun takleh wat apa-apa... Sad to say, ko kena ikut jugaklah apa yang jurunikah tu beri...

Takut apa, kalau kite wat macam payah nak bincang ke hape ke nanti dia 'malukan' kita masa nak akad nikah karang... macamana?

Actually masa asal ko dan masa cadangan dia tu kol bape?

cakap je tak le tukar...
tak pun jumpe kadi bitau nak jugak nikah hari tu.. kadi kan ketua jurunikah..
suh die consider la.. tu majlis besar kan..

kalau anak nk tunang skalipun, cucu potong jambul ke, ape salahnye kalau dia nikahkan je dlu. bkn amek ms lama pn. spttnye dia lebih paham bnde2 cmni. bkn sng2 org bleh adjust bnde yg dh dirancang sekian lama. 1st thing 1st la. kalau aku pn hangenn!!

1# jfq

pelik nye 1st time aku dgr tok kadi 2 tkr time...

setahu aku,psgn yg nk bkawen 2 bncg dlu dgn tok kadi then tgk mse dua2 belah pihak..klu free da set la kire nye
ni last2 minit br nk cancel tok kadi jns ape 2 :@

Follow Us
nak tuko mase bernikah ker atau nak tuko hari bernikah?

1# jfq

setahu aku,psgn yg nk bkawen 2 bncg dlu dgn tok kadi then tgk mse dua2 belah pihak..klu free da set la kire nye
ni last2 minit br ...
sAKuRa_204 Post at 17-12-2009 16:08

out of topik:

tu bukan kadi la..
keje kadi duk pejabat je... slain nikah banyak g keje die rasenye..
yang g rumah ke rumah tu jurunikah.. kadi ni ketua mereka..

Payah jugak nak wat cakap hal ni, sebab urusan masa ni kite leh cadangkan, tapi dia yang boleh beri kata putus, pejabat agama pun takleh wat apa-apa... Sad to say, ko kena ikut jugaklah apa yang jurun ...
matdue77 Post at 17-12-2009 15:56

tu le, parents aku dah takda
abang aku yg wali
tapi pakcik ni yg call my hp beritau mintak tukar time

aku dah remind my bro jgn gaduh2 dgn jurunikah tu, kang tak pasal2 dia tak nak nikah atau buat cara susah masa time nikah

erk...nak tanye laaa....bape lama prosedur utk fill up form2 nak nikah ni ye??...2 3 bulan sebelum majlis eh??

mule2 kite n pasangan kite la set date...then bgtau parents idea kite...after that baru lah g kat tok kadi....actually kene bgtau kadi dulu awal2....die ok ke tak....tapi selalunye if kadi takleh last ...
witchz Post at 17-12-2009 15:55

dah bitau awal2, kita org siap jumpa dia kat masjid masa nak mintak dia sign borang
dalam borang tu pun dah tulis tarikh, waktu, venue nikah smua
bila pejabat agama dah approve, aku siap pergi serah borang kat rumah dia lagi, pastu aku ingatkan dia balik time nikah tu
masa tu dia ok aje

1# jfq

ni last2 minit br ...
sAKuRa_204 Post at 17-12-2009 16:08

dia tak mintak cancel,mintak awal kan waktu nikah

masa aku nikah dlu tok kadi 2 yg setkan time (KL), kebetulan hari 2 mmg ramai org nak nikah, so, dia suruh cepatkan sikit takut x sempat nak nikahkan org lain (mmg pas nikahkan aku dia terus blah), abg aku nak nikah bln januari ni pong pejabat agama yg setkan time......

nak tuko mase bernikah ker atau nak tuko hari bernikah?
muor76 Post at 17-12-2009 16:10

hari nikah maintain, waktu aje dia mintak awal

planned for 1130am
la ni tadi call mintak awal lagi, kul 9 ke 10 ke
mungkin bagi dia 1 jam 2 jam tu tak make any difference
tapi bagi aku yg jenis menepati masa, mmg bnyk kena adjust la
kalau kul 9, kul berapa catering nak siap2
lagi pun aku dah prepare lunch smua
takkan selesai kul 10 nak makan tengahari

masa aku nikah dlu tok kadi 2 yg setkan time (KL), kebetulan hari 2 mmg ramai org nak nikah, so, dia suruh cepatkan sikit takut x sempat nak nikahkan org lain (mmg pas nikahkan aku dia terus blah), ab ...
Sh@rk_iR Post at 17-12-2009 16:39

aku tak kisah kalau dia yg set time, tapi cerita la sebulan dua bulan dulu masa kita org datang jumpa dia hari tu

WAHHH

aku tak set apa pun...bakal ayahanda mertua ku yang set kan...hamba menurut ja....cewwah...janji clear

erk...nak tanye laaa....bape lama prosedur utk fill up form2 nak nikah ni ye??...2 3 bulan sebelum majlis eh??
hunny_bunny Post at 17-12-2009 04:37 PM

aku pong x pasti ikut negeri ke apa, mcm aku dlu (KL), aku tanya pejabat agama 2 KL sblm sebulan masa akad, member aku selangor ckp, 3 bln sebelum akad, abg aku plak selangor gak, sebulan sblm nikah, aku rasa elok ko pegi tanya pejabat agama blk, tp rasa²nya elokla setlekan awal² form 2...xdela kelam kabut nnt.....

aku tak kisah kalau dia yg set time, tapi cerita la sebulan dua bulan dulu masa kita org datang jumpa dia hari tu
jfq Post at 17-12-2009 04:46 PM

manala tau kot² dia lupa ke apa ke....rilekla, xyah nak melenting, mende bley setle...aku dlu cam2 gak, nikah patutnya pkl 11 diawalkan ke 9.30 x silap aku, (ari nikah 2 jugak belah pompuan calling aku katanya jurunikah 2 nak awalkan psl ramai org nak nikah time 2),

aku dr N9 terpaksa kuar awal pagi pas subuh gerak p KL, family aku gerak lewat sket psl naik bas (nsb baik diorg sempat smpi masa 2-katanya lagi kalo family aku x smpt smpi terpaksala kitorg nikah petang..)..selamba je aku bersiap kat kereta....pas setle nikah aku dok dlm bilik (dilarang keluar), smpila time sanding pkl 12.30...x jadik mslh pong....

planned for 1130am la ni tadi call mintak awal lagi, kul 9 ke 10 ke mungkin bagi dia 1 jam 2 jam tu tak make any difference tapi bagi aku yg jenis menepati masa, mmg bnyk kena adjust la kalau kul 9, kul berapa catering nak siap2 lagi pun aku dah prepare lunch smua takkan selesai kul 10 nak makan tengahar

pas akad 2 kompom kena tukar baju utk sanding plakkan + mekap apa sume??so...ada gap kat situ....jamuan biasa pkl 12.30, aku rasa x jadik mslh pun.....

manala tau kot² dia lupa ke apa ke....rilekla, xyah nak melenting, mende bley setle...aku dlu cam2 gak, nikah patutnya pkl 11 diawalkan ke 9.30 x silap aku, (ari nikah 2 jugak belah pompuan c ...
Sh@rk_iR Post at 17-12-2009 16:57

lepas baca citer ko ni, cool sket la
takmo tension2, buruk woo pengantin moncong

adik i dulu kena.. jurunikah marah sampai lambat, sbb kita dari jauh... jurunikah pulak, bapa pengantin ppuan set masa dah, jurunikah datang awal... tetiba rushing sbb dia ada appointment lain.. dia marah pulak kat adik aku... bapa pengantin ppuan la pujuk kasi cool... kalau ikut abang aku naik darah... dia nak ajak adik aku balik je... takyah nikah dah... mau meraung pengantin berdua tak dapat kawin

last2 nikah la... dgn rombongan & hantaran tak cukup sampai semua sekali... cuma cukup maskawin & hantaran je... parents i elok2 duduk je... terus start... adik i tension... tapi dia tahan sabar jelah...

jurunikah ni pun satu... kerja tak pro... pandai2 la set appointment... kalau dah ada appointment jauh2... agak2la masa... mcm la tak biasa dgn majlis kawin mesti ada delay punya... lagi2 kenduri kawin sana sini masa cuti sekolah, jalan jem ke apa...

kat mesia ni kekurangan jurunikah ke agaknya? mat rempit je yg ramai :p

12Next
Return to list New