CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7598|Reply: 13

KEDAI YG PERLU DIBOIKOT SELAMA-LAMANYA

1) Space Tinted shop kat jalan chain ferry butterworth, ni laman sesawang dia http://space.guangkow.com/info/default.htm
- Susah nak claim warranty, mati2 kata tinted dia tak ada problem, mati2 salah kan customer yg bt rosak.
- semua tinted tak ada tanda harga, kita pilih yg mahal tp dia pasang yg murah sikit pun kita tak tau.
- Pekerja bodoh gila, tanya apa pun tak tau.
- Dulu masa pasang dia kata tinted aku 70% sejuk tp bila aku tanya balik td selepas 2 tahun dia kata aku punya tinted 50%   saja.

Rate

1

bukan sememangnya tinted kalo dah lepas dua tahun semakin turun ke percentage bias UV dier?...

Klu boleh letak lg nama2 kedai/servis yg suck kat penang ni..mudah2 an kengkawan kita x kena ranjau berduri....

ni kisah nya......

nak tanya sikit, kete aku baru tinted 2 tahun, warranty ada 5 tahun, tp atas permukaan tinted tu ada mcm satu lapisan gam nmpak mcm hingus kering pun ada bila aku cuba nak buang n cuci mmg susah nak keluar malah jd teruk lg ada la...mula2 kecik ja tp bila nak cuci kotor tu lg merebak....tak penah langsung aku lekat benda yg bergam or sticker kat tingkap kete aku nie...actually benda nie mula2 jd kat tingkap belakang yg kiri, pastu depan kiri..skrg belah driver lak...so aku guna la spray cuci tingkap rumah tu n sental ngn kain bersih tp tgk jd lg teruk...so aku pikir tinted problem la...

pagi td aku pun g la tinted tu untuk claim warranty, mula2 kuli dia tgk2 pastu panggil la tokey dia mai, terus tokey dia ckp aku ada tambah 2nd layer tinted, pastu aku buang tu yg ada kesan gam tu........aku apa lg terus angin satu badan la....slumber ja tuduh aku buat benda bodoh cm tu....aku kata la (dgn nada kasar la) aku tak penah bt apa2 pun dgn tinted dia tu...bt apa la aku nk tambah 2nd layer, kan still under warranty..patu dia tuduh bini aku lak bt....gila tul la cina ni....aku ckp lg...bini aku lg la tak bt apa2 kat kete nie...dia drive ja tau...besa la org pompuan..tokey tu tak puas hati lg...dia kata lak maybe ada org lain bt....gila betul..kete ni aku ngn bini aku ja yg bawak mn ada org lain lak nak pandai2 p pasang tinted lain...

pastu dia kata small matter ja..nt org dia cuci gam tu....bila diaorg cuci, benda tu bukan jadi lg elok tp lg teruk....pastu dia salahkan car wah lak, dia ckp chemical yg car wash guna tuk cuci yg bt jd cm tu....leh jd ka cm tu? sampai  ke sudah dia tak mengaku tinted dia problem...

last2 dia sanggup gk tukar tp aku kena byr RM50 untuk labour cost...aku pun beralah la...

Rate

1

pada aku la yg tak pandai tinted2 nie....tinted aku tu wana silver, aku rasa lapisan silver ni yg peeling, sbb bila kita kikis nak cuci dia keluar serdak2 cm silver tp tokey tu mati kata benda tu gam.......10 tahun dh bisnes dia, ni 1st kes cm aku nie...ayat penipu tokey kedai tu..

1 lg.... kebanyakkan aku tgk kedai tinted ni tak letak tanda harga n spec tinted, adakah diaorg sengaja nak main harga bila kita ada voucher???

contohnya harga sebenar tinted tu RM300, bila kita bwk kete baru, sure la sbb voucher kan...tokey dh tau dh nilai voucher tu katakan la RM300, so dia akan bgtau yg tinted tu harga RM600, kita pun kena la bayar lg RM300....jd apa guna voucher RM300 tu, last kita kena byr RM300 gk....salesman kete dpt komisen dr kedai2 tinted nie, kadang2 tinted cap ntha apa2 ja diorg bg...kita yg 1st time beli kete sbb nak save duit p ja kedai yg bg voucher tu......akhirnya dapat la tinted yg quality dia RM300 ja tp kita ingat tinted kita tu quality mcm RM600.....

Follow Us
urmm.. next time ang snap bagi gambaq kedai dia mat.. geram gak haku dengaq neh!! :@

ni la kedai tinted tu.....

Company Address:

No. 4654, Jalan Chain Ferry,
12100 Butterworth,
Pulau Pinang.
Tel : 04-323 8296
Hp : 012-489 8296

Rate

1

Umm... thanks mat.. ang bukak gak thread mcm neh kat bod ADUAN .....  

Umm... thanks mat.. ang bukak gak thread mcm neh kat bod ADUAN .....  
BabeYSHa Post at 2-12-2009 11:20

hi babeysha lama menghilang.....bukak kat bob aduan @ kepenggunaan? mana lg sesuai ek?

urmmm... mana2 pun leh...   urmmm...

uhux.. bizi sket la syg... hehhee.. itu yg menghilang..

Best2..letak lagi pic2 kedai yg kasi servis mcm sial...yg pasti bukan kedai eksesori ja yg mcm tu..tp kedai yg lain2 pun ada gakkk...list kan semua..biaq semua org tauuuu....

eeee...geramnya i dengar cite cmni...memang patut di hebahkan pekara cmni..supaya ada orang yang tak terkena dah pasni...

senaraikan nama kedai tuh kat sini dan board CnM sana....