CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ridz09

[Cadangan] Umur 36 Tahun Ke atas tak layak mohon keje kat jab kerajaan????

kerja sendiri lagi best ,

36 thn masih leh minta..kawan dpt keja gomen thn ni umur 37 tahun

sama la kita. dok melangut cari kerja. aku interview peg. sistem maklumat ritu pon tak dapat. bole dia tanya apasal aku tak dapat kerja gov? tak minta ka? experience bidang lain? Habis dah tak dapat nak buat camana? beku kepala aku. umur dah masuk 30 an. dulu aku kerja kerani kat uitm. bodohnya berenti p sambung belajar. last2 jadi cam ni

sabo sume....
Allah tahu yang terbaik untuk hamba - hamba Nya

bole dia tanya apasal aku tak dapat kerja gov? tak minta ka? experience bidang lain? Habis dah tak dapat nak buat camana?

kengkadang tu... orang yang interview saja2 kasik soalan yang bodoh2 / provoke.... nak tengok kita react cam mana...

sama la kita. dok melangut cari kerja. aku interview peg. sistem maklumat ritu pon tak dapat. bole dia tanya apasal aku tak dapat kerja gov? tak minta ka? experience bidang lain? Habis dah tak dapat n ...
mas999 Post at 29-10-2009 18:25

Cik mas, umo dkt 30 still ok lg tu, dulu sy pun mcm tu gak, keje kat kop. guru n gatal sambung belajaq...

dah dpt degree ambik masa gak nak dpt keje, masa tu ada skim sangkutan dan latihan (ssl) 6 bulan, pastu keje kontrak, abis kontrak 3 bulan dpt keje kerani akaun, pastu baru dpt keje dgn syt kontraktor...

tak sangka begini akhirnya, kene cari keje lg, malu dah rasa nak potostat sijil bebagai n resume berjela walhal umo dah dkt senje...

kalo x keje lg teruk, anak makin membesar, loan byk lg....ku berserah padaMu ya ALLAH.....

Rate

1

Follow Us
salam ridz... sabau je... aku pon 34 baru dpt keje gomen.. tapi downgrade lee ke jwtn dip..... masa umo 27 hampir2 dpt keje gomen federal.. tapi gatal2 tolak sebab nak dok state plus tak mau merantau...

skang plak aku dok sibuk2 isi untuk jwtn degree plak...back to basic.. .. tgk2 iklan2 jwtn kosong gomen gred degree.... isi borang... photostate sijil....

sy pun mengalami nasib yg same gal\k. umur dah 32, tapi keje gomen ppt je. ingat nak naik pegawai tapi susah betul nak dapat. nak jadi ptd mcm tak layak je. sekarang pun ptd nak pointer 3+ kan?

kita jawab ler... "saya hanya usaha Allah yang menentukan"
kalau seseorang tu JUSA sekali pun, Allah tutupkan rezeki dia.... cemana?
Allah Maha Adil.... setiap hambaNya yang berusaha dan bertaqwa akan diketemukan rezeki baginya.....

tn umah yg n yg lain2 yg masih terkapai2 dlm mencari keje......berbalik pd usaha n rezeki...InsyaAllah kalo dh usaha, tawakkal aje la....kalo ade rezeki.....InsyaAllah dpt la tu....bg aku la kan....x kira la gomen or swasta......sama aje.....punca pendapatan jgk kan....soal gaji kecik ke x......tu soal lain......hanya org yg merasa aje blh adjust.....mcm aku....thn ni dh masuk 8 thn aku dlm alam pekerjaan.....br nk masuk 2 thn keje kat bdn berkanun.....dgn post diploma wpon aku ade degree......tp aku bersyukur...at least aku ade keje n mampu utk belanja diri sendiri, husband n anak.......

believe or not....wpon dh agak lama keje n umur pon dh 31 ujung2....gaji aku bln2 x pnh lebih 2k....ditambah dgn husband yg dh keje hampir 17 thn....tp gaji basic masih lg 1k sahaja.....plus elaun gaji dia dpt la mcm aku jgk bln2 dlm 1.6k....so basically kehidupan kitaorg rolling pendapatan sebanyak 3k tu la sbln utk segala perbelanjaan....byr sewa umah, bil, brg anak n mkn minum.....

tp kata org....besar gaji besar kerak....sbb tu la bersyukur ngn ape yg ade.....n penuhila keperluan bkn kemewahan......tn umah...aku pnh rasa menganggur selama 4 bln n masa tu tgh pregnant.....just ade rm50 seminggu utk belanja.....tp Alhamdulillah aku mampu menghadapinya.....aku rasa ade masa Allah nk uji kita.......tgk mcm mana kita hadapinye....

so....good luck to all yg masih mencari sesuatu di dalam hidup....x kira la ape jua......

Rate

1

30# izati_abc

wah bagus ler awak izati...
mmg ler....semua idop di beri ujian kan...
setiap org lain ujiannya..
tp tu ler..bersyukur ler apa yg ada...
tp tuhn berikn rejeki lebih tok org yg dh kawin..
he8..mcm mawar nie..agaknya sbb xkawin8 lagi kot..tu asik sangkut jer interbui gomen..
kalu dpt pon jadi simpanan..last8 sampi nk xpired dahhh

masa interview ritu dengan jujurnya tukang interview bg tau kalau tak dapat minta la keja jaw. dip. sbb sekrg ni pegawai gred 41 dia ambik budak master. dia kata ambik la master. 1 lg kalau degree 3.++ selalu diorg ambk. dari cara dia cakap aku percaya dia jujur. umur aku 32. aku rasa sekarang ni persaingan tinggi tu yg susah sikit. tapi kalau dah rezeki dapat gak insyaallah. tawakal la. yg penting jangan putus asa.

aku suka forum2 yang membina semangat nih....
tapi nak tau dak satu rahsia....
hidup di dunia ni tak lama, hidup di akhirat selama2 nya

jangan lah terlalu pandang rezeki di dunia....
skang nih kite pandang rezeki kita di akhirat plak....

gomen skarang tak kekal.... gomen akhirat..... kekal selama2nya.....
jom jom smayang

mawar: sume berbalik pd rezeki aje....bg aku x semestinye org x kawen xde rezeki mcm org kawen pon......heheheh....cuma bila kita nk dpt tu xtau la kan....usaha ttp usaha.....sbb rezeki xkan dtg bergolek mcm tu je......

mas: x jgk....aku dpt je keje gomen ni....pointer aku x sampai 3 pon.....actually...ade master pon x relevant sgt la utk post gomen....unless ko keje jd academician mcm lecturer or ape2 yg berkaitan kan.....kalo utk post professional mcm akauntan, engineer or lain2 lg....x relevant pon master ni.....byk faktor lain yg membantu kita dpt keje bkn pointer semata2...cuba belek thread2 motivasi lain kat sini.....byk yg ckp pasal tu....

yowaza: yes...idup kita sbg org islam especially mmg menuju matlamat yg sama.....ke SANA jgk nnt n kene ade bekalan....actually xde istilah seimbang dunia akhirat.....akhirat kene lg berat drpd dunia sebenarnye.....sbb di sana la yg abadi...TAPI.....kita kene memikirkan jgk pasal rezeki kat dunia ni...sbb nk ke akhirat tu mesti kene sempurna kat dunia dulu...utk kelangsungan hidup...kalo x, xkan dlm hadith ade sebut...."bekerjalah kamu seolah2 kamu akan hidup selama2nya dan beribadatlah kamu seoalah2 akan mati keesokan harinya" kan....lps tu...ade disebut dlm kitab2....org yg miskin akan mewarisi segala kemungkaran.....krn kemiskinan itu akan menjerumuskan kpd byk perkara.....bila kehidupan x sempurna....mula la kita akan menyalahkan takdir n menyalahkan segala kesusahan itu yg menyebabkan kita x beribadat.....cth mcm umah xde letrik, air n pakaian sempurna..mestila org tu akan ckp dia xde kemudahan nk smayang kan......so sbb tu la kita kene berusaha ats dunia ni cr rezeki dulu.....jgn sbb pk akhirat je dunia kita abaikan...x btol tu......

tapi selalu org pk dunia je tu lagi tak betul........

35# yowaza

yg pk dunia tu kita x ckp kat sini la kan....hakikatnye kita di dunia tu mcm tu la......bila bercakap soal agama byk sgt dikatanye ustaz kan....n topik tu sesuai diperkatakan pd waktu tertentu n di tpt yg tertentu aje....cthnye kat masjid aje kan...heheh...tp tu la...nama pon berforum kan....n harusla topiknye menjurus kpd yg bersesuaian...cthnye kat sini kita ckp pasal keje kjaan kan...mestila topik dunia tu.....

tul tu. kawan kita cita masalah pasal umur 36 layak ke tak dpt keja gomen. so pakat2 bg motivasi. jangan la keluar tajuk. sian kat dia. aku paham org yg ada anak n kesempitan hidup. kalau org cukup semuanya tak akan paham. tambah2 nak bayar loan bagai.

keje gomen ni dpt je nasib
yg ptng try n try n try

regards

ok ok tersasar ye, balik2 kat topik....
memang payah nak dapat keja kejaan.... kalau umo dah lanjut...
depend profession juga ..... kalu lecture, akauntan, dr ok kot !! 40 pun depa amik

36 thn masih leh minta..kawan dpt keja gomen thn ni umur 37 tahun
gebang Post at 29-10-2009 10:50

tak silap aku umur maksimum untuk join kerajaan adalah 54 or 55 tahun .....(ni untuk skim PTD, tapi aku rasa skim lain pun sama gak)....sebabnya kena ada 3 tahun untuk di sahkan perkhidmatan.....la ni bersara 58...so syaratnya kena ada peluang untuk disahkan dalam perkhidmatan sebelum bersara(3 tahun untuk skim PTD).....dan tak silap aku (dari kata penceramah dulu) memang ada kes sebgini....hang tak caya....hang call SPA bahagan pengambilan....

Rate

1